Vrahovická zahradní dráha (dříve průmyslová 600mm dráha)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Příspěvekod vojta suchan » úte 06 dub, 2010 4:09 pm

Jů, :shock: tak tohle mě nadchlo :!: krása a jeden dotaz. Dá se otevírat :?: :D :D :D
TT,TTe ep.V-VI ČD
Uživatelský avatar
vojta suchan
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14 úno, 2010 10:34 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod rawen » úte 06 dub, 2010 8:21 pm

vojta suchan píše:Jů, :shock: tak tohle mě nadchlo :!: krása a jeden dotaz. Dá se otevírat :?: :D :D :D

Otvírat se to nedá. Příště se polepším.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod vojta suchan » stř 07 dub, 2010 1:16 pm

neber to jako nedostatek ,stejně by to otvírání bylo k ničemu. :wink: :mrgreen:
TT,TTe ep.V-VI ČD
Uživatelský avatar
vojta suchan
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14 úno, 2010 10:34 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod rawen » ned 18 dub, 2010 9:09 am

Včera konečně došlo i na položení kolejí. Zatím nemám štěrk, takže jen tak nasucho - ono naohýbání flexi polí chce taky svůj čas.
Obrázek

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod rawen » pon 19 dub, 2010 6:44 pm

Další pokus o loru.
Tentokrát jsem měl i dobrou vůli udělat stojky na výklopnou vanu, ale nedopadlo to. Po hodině pájení, jsem je hodil do koše a výrobu vlastních sklápěcích vozíků definitivně zavrhnul.
Na druhou stranu, podvozek lory vypadá k světu a šel by použít na další přestavby. Uvažuju, že předělám mástr leptu a objednám si sérii ve verzi stávající i s brzdou pro další pokusy.
Obrázek

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod rawen » ned 25 dub, 2010 5:40 pm

Krásné počasí jsme využili k vyvenčení dcery u jezírka a při té příležitosti jsem stihnul pospojovat dříve nahrubo naskládaná kolejová pole a výhybky. Řezání prutů šlo krásně jemnou modelářskou pilkou, nějak zvlášt na čistotu řezu jsem nehrál, spíš bylo potřeba několikrát ladit pravý-levý prut u výhybek.
Posílám takovou náladovku, zkoušel jsem průjezdnost, ale vzhledem k nezaštěrkování a místy volnému visu kolejiva v prostoru nic moc.

Obrázek

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod vojta suchan » pon 26 dub, 2010 11:38 am

super :shock: :shock: :shock: :D
TT,TTe ep.V-VI ČD
Uživatelský avatar
vojta suchan
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 14 úno, 2010 10:34 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod rawen » úte 25 kvě, 2010 7:21 pm

O víkendu, v přestávce mezi bouřkami, jsem doštěrkoval základní ovál kolejí, přebrousil koleje gumovým udělátorem, zapojil elektriku a projel vláček.

Regnerácká DG 39ka jela sice pomalu, jak se na "úzkou" sluší, ale táhla výborně. Postupně jsem připojil všech pět současných vagonů a zátěž z oblázků. Stoupání až 10 cm na metr bez problémů, dopředu i tlačmo.
Jediné problémy jsem zaznamenal s občasným vykolejováním podvozkového vozu na seno, což spravila trocha zátěže. Taky bude dost problém uhlídat průjezdný profil, protože voda a kocouři dělají se štěrkem svoje.

Kolejové svorky a kablíky jsem samozřejmě nekupoval, ale vyfrézoval doma. Stejně tak lokotka prošla mírným tuningem - mosazná závaží (nárazníky) vepředu a vzadu, spousta špíny, osvětlení (dva proudové zdroje se supersvítivými LED pro směr vpřed a vzad).

Celkově jsem spokojený, očekával jsem více problémů. Uvidím, co udělá s kolejemi počasí, jestli udržím dobrou vodivost.

Dalšími kroky je sestavení "nádraží" - chci ho pojmout jako ve Zbýšově, prostě rozvětvení na tři koleje zaústěné do budovy. Potom stavba oné budovy a mezi tím most, který podepře a tím zprůjezdní vnitřní kolej v oválu.
Dumám nad elektrifikací výhybkových přestavníků. Jediné trvale ven jsou ty od LGB nebo znáte i jiné????

Momentálně jsem bez foťáku, ale dokumentace samozřejmě bude. :)

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod rawen » pát 18 čer, 2010 6:04 pm

Nahrál jsem na Youtube krátké (a nepříliš kvalitní) video z prvních zkoušek.

http://www.youtube.com/watch?v=cTT2QesnE3U

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod vojtas » ned 20 čer, 2010 11:00 am

rawene ,proč nekvalitní mě se líbí :D :D Jinak jsem bývalý vojta suchan kdybys nešel do TT fora kde je to napsáno. :D
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod Flying-Scotsman » ned 04 črc, 2010 8:57 pm

Pěkné, trochu to připomíná japonské modely zahradních polních dráh (uf). Jen tak dál.
Stejně ta Regnerova úzkokolejka má něco do sebe.
Flying-Scotsman
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04 črc, 2010 8:12 pm

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod Hanz.Ch » úte 02 lis, 2010 9:23 am

Zdravím...jsem tu nový a tak koukám... :shock: Jsem Prostějovák,kdepak se to dá vidět?...pokud by to teda šlo...Taky jsem uvažoval s otcem na zahradě o LGB,ale asi už na to nedojde.Tak jsme oprášili staré kolejiště TT,co jsem měl jako malej a s tím si teďka hrajeme...
Hanz.Ch
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 29 říj, 2010 12:36 pm

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod rawen » úte 16 lis, 2010 8:55 pm

Bydlím ve Vrahovicích.
Ale vidět těžko, jelikož si naplno užívám rodinu a kolejiště zarůstá plevelí. Můžeme konzultovat technické věci, ale živá jízda asi nee.

Výhledově je v plánu kompletní přestavba, resp. založení nového kolejiště. Základem bude podbetonování kolejí a přivázání pražců k podkladu. Třetím (nesplnitelným) přáním je zamezení přístupu kocourů... :(

Radek

Hanz.Ch píše:Zdravím...jsem tu nový a tak koukám... :shock: Jsem Prostějovák,kdepak se to dá vidět?...pokud by to teda šlo...Taky jsem uvažoval s otcem na zahradě o LGB,ale asi už na to nedojde.Tak jsme oprášili staré kolejiště TT,co jsem měl jako malej a s tím si teďka hrajeme...
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod boy.rough » stř 17 lis, 2010 5:08 pm

rawen píše:Bydlím ve Vrahovicích.
Ale vidět těžko, jelikož si naplno užívám rodinu a kolejiště zarůstá plevelí. Můžeme konzultovat technické věci, ale živá jízda asi nee.

Výhledově je v plánu kompletní přestavba, resp. založení nového kolejiště. Základem bude podbetonování kolejí a přivázání pražců k podkladu. Třetím (nesplnitelným) přáním je zamezení přístupu kocourů... :(

Radek

Hanz.Ch píše:Zdravím...jsem tu nový a tak koukám... :shock: Jsem Prostějovák,kdepak se to dá vidět?...pokud by to teda šlo...Taky jsem uvažoval s otcem na zahradě o LGB,ale asi už na to nedojde.Tak jsme oprášili staré kolejiště TT,co jsem měl jako malej a s tím si teďka hrajeme...


Ahoj rawene,
nemusíš smutnit, také jsem hračkové kolejiště New-Ray zabalil. Zábava to je skvělá, ale chce to opravdu pořádně promyslet a poctivě udělat podloží kolejí. Na jaře se k tomu zase vrátím, ale zamýšlím koupit koleje LGB.
Olda.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Zahradní model 600mm průmyslové železnice 1:22,5

Příspěvekod rawen » sob 08 říj, 2011 6:16 pm

...
Naposledy upravil rawen dne stř 27 kvě, 2020 4:39 pm, celkově upraveno 1
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků