T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Rizoto » stř 06 říj, 2010 7:43 am

jakubklouda píše:
JBr píše:V100 by mely udajne byt zase k dostani v listopadu.


Uvidíme no(taky mam 2 objednane nejmenovane eshopu...)... Ale stejne bych chtel zjistit co by vysli samotne podvozky


ND na stavbu z V100 stoja viac ako cela V100 start.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Jacek » stř 06 říj, 2010 8:49 am

Rizoto píše:
ND na stavbu z V100 stoja viac ako cela V100 start.

To pochopitelně, ale nestojí zdaleka tolik jako normální V100. Jestli o hodně nezvedli ceny, pořád by to mělo vyjít do 2000 Kč.
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » sob 09 říj, 2010 9:59 am

Tak to tedy slyším poprvé,že by V100 start neměla být k mání. :o já jich nedávno nakoupil za cenu kolem 1500,- slušný počet,takže jsem předzásoben.
Ty náhradní díly se opravdu kupovat nevyplatí.Mluvil jsem o tom s Richardem z Maloseriovek.eu a ceny jsou celkem zdrcující..čím žádanější díl,tím drašší.Jediný co se vyplatí koupit jsou kardanky k V100 a ty si upravit dle potřeby.Bohužel nikdo u nás asi neumí vyrobit kardan shodný s V100 (a že jsem jich už vyzkoušel hafo)No když se tak nad tím zamyslím,tak z té V100 se vlastně využije vše kromě karoserie a rámu.Tedy ty nejhodnotnější věci se použijí na přestavbu,jen kus železa a plastu nám zůstane.
Jinak něco z mé kuchyně.Rám používám od p.Košťála.Provedení je super,váha dostačujicí a hlavně netřeba cokoliv bastlit doma na koleně.Po začištění ostrých hran kovu nasunuji podvozky.Tu část,podvozku,která běhá po kovu stříknu z obou stran (podvozek i kov) silikonovým olejem,pro lepší skluz.šneky a všechny převody důkladně namažu bílou lékařskou vazelínou.Instalace motorku proběhne hned po montáži podvozků,nejperve nasucho.Podkládám jen o 1-2mm (používám starou kreditku).Kardanky na spojení používám jak jsem psal výhradně originál.!!! Hlava kardanu je totiž nezaměnitelná s neoriginálem,hlavně co se týče chodu do všech stran.Kardan který vypadá jak činka rozříznu na půlku a nastavím vhodnou bužírkou.(Tip bužírku prvně povařím,stačí hodit na 1-2min do konvice,pak nasadím hlavy kardanu a šup do mrazáku.Plast se krásně vyrovná a stahne a vytvrdne.)..Pokud pak má kardan nějakou nerovnost a při otáčení hází,nevadí....nikdy jsem s tím problém neměl a to můj první kardan je křivej až hamba.No a pak uložit hlavu kardanu do motorku druhej konec do pouzdra podvozku..A..namazat panáčku pořádně namazat....pak doladit motor přilepit na ostro no a máme hotovo....
Možná by stálo za experiment použít kovový rám a na něj nalepit čás z akrylátového rámu.Tedy tu co je odlita přesně dle V100 pro uložení motorku aby se to nemuselo usazovat nas kreditku a trochu to vypadalo.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod jakubklouda » pon 11 říj, 2010 12:45 am

Tomáš píše:...
Jinak něco z mé kuchyně.Rám používám od p.Košťála.P...

Kde se da sehnat ten ram? Na burze? Pripadne nejaky kontakt bys nemel? Ramy jsem videl jen ty mosazn vypalky a pak jeden PUR na mojett(myslim od p.Bartka)
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod JBr » pon 11 říj, 2010 4:56 am

jakubklouda píše:Ramy jsem videl jen ty mosazn vypalky


Vsak to je presne on... http://www.dk-model.cz/web/index.php?pa ... =1&lang=cs
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » pon 11 říj, 2010 3:51 pm

Ano to je přesně od co zde doplnil kolega JBr.Pokud to někdo chce mít pod kapotou opravdu tip,ťop,tak bych to viděl na kombinaci kovového rámu a PUR od p.Bártka.PUR pojezd je přesná kopie V100 akorád delší pro použití T478.Právě ta část na uložení motorku by se dala vlepit na mosazný rám

mosazný rám DK-model p.Košťál : ......+ Váha,pevnost,přesně vypálené díty,posílá dobírkou
.................................................... - musí se začistit,nemá "vanu" pro uložení motorku
PUR rám p.Bártek :...... + přesný klon rámu V100 vč."vany"na motorek netřeba cokoliv dodělávat (začišťovat)
................................ - rám je hodně lehký,musí se dovážit,1.serie měla tendenci se kroutit (nové to prej už nedělají) neposílá dobírkou,jen burza.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod JBr » ned 07 lis, 2010 8:27 pm

Udajne je to posledni serie. Uvidime jak to bude.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod jakubklouda » pon 08 lis, 2010 6:50 am

Taky jsem je i shanel na pojezd, viz diskuze výše a nakonec sehnal 2 pres bazar... Ale Kdyz jsem mel uz doma i ram, tak se mi jich szelelo a objednal si pojezd od p.Pletichy... :-)
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod MOL » pon 08 lis, 2010 9:29 am

Ano, v sobotu je měl p. Říha na burze. Jeden kus jsem si pořídil, někteří jich brali až 10...
Uživatelský avatar
MOL
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17 črc, 2009 4:06 pm

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Scoot » sob 13 lis, 2010 6:14 pm

Brali i deset kusů a u koho a kde???
Nevím kde tu start V100 koupit. Před týdnem jsem byl na burze a ptal jsem se p. Říhy už žádnou neměl a co měl bylo pouze cca.8ks a ty byli pryč. U nikoho
o jiného jsem taky nepořídil.
Dnes jsem se vrátil z TT víkendu ve Všestarech a nesehnal jsem ani jeden kousek. Tak fakt nevím a nemám zdání kde jí koupit.
Možná už potřebuji brejle 8)
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Kde mají V100 START

Příspěvekod Mirek Moc » sob 13 lis, 2010 6:59 pm

Ahoj Scoote,
viděl jsem V100 START ještě na http://www.elektrickevlacky.cz/product_info.php?cPath=3_14&products_id=657 Skladem ještě 2 - 3kusy tak si pospěš. :)
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » ned 14 lis, 2010 10:49 am

No já bych se spíš začal zabívat problémem: čím nahradíme V100 start ?
když jsem se totiž díval na ceny jednotlivých komponent,tak jsem šel do kolen :evil:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod JBr » ned 14 lis, 2010 11:14 am

Otazkou je, jestli bude mit cenu nahrazovat... Pristi rok brejle od dvou vyrobcu, rok na to nejspis zamracena (uz si o tom suskaji vrabci na strese). Pomalu ale jiste se mozna zacina blizit doba, kdy nebude co bastlit doma...
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Rizoto » ned 14 lis, 2010 12:20 pm

JBr píše:Otazkou je, jestli bude mit cenu nahrazovat... Pristi rok brejle od dvou vyrobcu, rok na to nejspis zamracena (uz si o tom suskaji vrabci na strese). Pomalu ale jiste se mozna zacina blizit doba, kdy nebude co bastlit doma...

Bodaj by si mal pravdu.
Uživatelský avatar
Rizoto
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29 lis, 2009 10:18 am
Bydliště: Orava, Slovensko

Re: T 478.1 - Zamračená v TT (hlavní téma, dotazy sem)

Příspěvekod Tomáš » ned 14 lis, 2010 12:34 pm

dobře budeme tedy uvažovat,že brejle i mráča budou....jenže co další stroje 731,735,742....atd. + motorové jednotky 850,853....
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků