návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 06 říj, 2010 7:27 pm

Zdravím páni kolegové,tak jsem se cca po 35-ti letech vrátil k pravěkému koníčku a zatím to takhle dopadlo.Původní záměr budovat ve velikosti N,jsem posléze zavrhl,vzhledem k mému věku a zraku jsem skončil u H0 a i tak mám občas problém.Díky radám kolegů Houmra a Valtera jsem se popasoval i s digitálem,takže až na ty strašlivý prachy,super.Samozřejmě bezva relax,zejména výroba stromečků(cca 1000ks)nemá chybu.Fotky odpovídají režimu focení a hlavně ruka už také není tak pevná jako dřív :D Ať se vám všem dílo daří.Mirek
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod alexander » stř 06 říj, 2010 8:24 pm

Gratulujem pán kolega, je to nádhera!
Nebolo by ešte pár obrázkov?
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 06 říj, 2010 8:35 pm

Dík za pochvalu,jestli nádhera nevím,stále je co vylepšovat. :o ale díky dnešním materiálům to docela jde.Horší je to,že na to člověk blbě vidí,ale s tím už nic nenadělám.Fotky jsou bída,fotil jsem to dne s večer,protože jsem zjistil,že mé fotky jsou moc velké a nejdou vložit sem na fórum.Něco málo ještě přikládám.M
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 06 říj, 2010 8:44 pm

alexander píše:Gratulujem pán kolega, je to nádhera!
Nebolo by ešte pár obrázkov?

Právě jsem kouknul na Vaše stránky a moc pěkný,taky se snažíte jen co je pravda.Já jsem se pustil do II.epochy,konkrétně DRG.M
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Houmr » čtv 07 říj, 2010 5:51 am

Moc pěkné a návrat ke koníčku se zdařil :D
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: návrat

Příspěvekod yurax » čtv 07 říj, 2010 6:11 am

To je monumentalni, libi se mi navic i epocha pary a industrialni predvalecny styl.
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: návrat

Příspěvekod Radek » čtv 07 říj, 2010 2:51 pm

Paráda! :shock:
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 07 říj, 2010 5:14 pm

Tak na to,že jsem začal se stavbou v březnu 2009 to docela jde :D Ani jsem nečekal,že to takhle půjde,ale vzhledem k tomu,že má drahá polovička pečlivě sleduje Růžovku apod. jsem měl na budování spoustu času :mrgreen: Dnes jsem byl v NDR a zase mě pumpli soudruzi,byl jsem ale velmi spokojen.Hlavně jsem zjistil,že k vybudování vratné smyčky budu potřebovat o 800,-kč méně než jsem počítal,a to se bavíme o dvou vyhýbkách a asi třiceti kolejí.Jinak kolejiště má rozměry 350x160 cm,jedna stanice s odbočnou tratí do horní stanice a na hlavní trati skryté nádraží se třemi kolejemi,abych měl kam schovat rychlíky,které jsem si zkrátka nemohl odpustit :lol: Rozpočet jsem překročil asi 10x než jsem původně plánoval a zatím jsem na ceně velmi slušně vybaveného vozu koncernu VW, :oops: A to nejsem zdaleka u konce!!!To pro ty kolegy,kteří plánují obří kolejiště.Suma je včetně vozového parku,převážně Fleischmann,něco málo Roco a také Trix je zastoupen.Veškeré stromečky jsem si vyrobil sám a tak jsem také dost ušetřil,ale hlavně mě to hodně bavilo.Pojistku jsem dojednával cca 14 dní a nakonec po ofocení veškerých účtů a nafocení cca 200 fotografií se povedlo pojistku uzavřít.To byl i jeden z důvodů,proč jsem se nepochlubil dříve.A propo,kdybyste někdo potřeboval okna,dveře a podobnou bižuterii,tak se ozvěte.Domečky používám pouze kupované a mám tu různé zbytky a je mi to líto vyhodit,tak to třeba někdo využije,kdo si stavby staví sám.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod milan ferdián » pát 08 říj, 2010 2:02 pm

miroslav lengyel píše:Jinak kolejiště má rozměry 350x160 cm,jedna stanice s odbočnou tratí do horní stanice a na hlavní trati skryté nádraží se třemi kolejemi,abych měl kam schovat rychlíky,které jsem si zkrátka nemohl odpustit :lol: Rozpočet jsem překročil asi 10x než jsem původně plánoval a zatím jsem na ceně velmi slušně vybaveného vozu koncernu VW, :oops: A to nejsem zdaleka u konce!!!To pro ty kolegy,kteří plánují obří kolejiště.


Velmi poučné... :wink: Otázkou je,jak kdo si vezme tvoji dobře míněnou radu k srdci...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 08 říj, 2010 3:42 pm

Velmi poučné... :wink: Otázkou je,jak kdo si vezme tvoji dobře míněnou radu k srdci...[/quote]


Těžko říct,ale aspoň se nemůžou vymlouvat,že je nikdo nevaroval :D Já jsem si dal na začátku strop 35000,-Kč,pak jsem to rychle přehodnotil na cca 13500,-Kč a pak už to jelo s kopce :o Zrovna nedávno jsem počítal lidičky a dospěl jsem k sumě cca 20OOO,-Kč aby to trošku vypadalo.Počítám tak cca 50000,-Kč a mohlo by být finále,pokud si zase něco nevymyslím :o Je pravda,že baťoh stály mašiny(epocha II.Fleischmann a ještě ke všemu zvukovky)a to jsem měl obří kliku na dobrý kup ať od zdejších či zahraničních dodavatelů.A to mám štěstí,že od loňských Vánoc dostávám dárky výhradně zaměřené na modelovou železnici a k padesátinám jsem dostal hromadu dárečků včetně dvou lokomotiv,které samozřejmě ještě přijdou ozvučit:lol: Zrovna včera mi paní při návštěvě NDR pořídila nějaké dárky pod stromeček :mrgreen: ,takže už se moc těším. :D Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 08 říj, 2010 3:43 pm

Má tam být samozřejmě 135000,-Kč!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Ferda » pát 08 říj, 2010 3:44 pm

Ten rozpočet není nijak překvapivý. Už při prvním pohledu je vidět bohatá krajina, spousty stromů, budov a obrovské množství detailů. O kolejivu se ani nezmiňuji, protože v celkové hodnotě určitě netvoří významnou položku. Pro většinu modelářů by takovýto projekt znamenal práci na několik let a to ne jen z finančního hlediska.
Pokorně smekám klobouk a tiše se kochám. Nádhera!
Líbí se mi námět i celkové pojetí. Je neskutečné co všechno se dá dostat na takovouto plochu a přitom to působí velice reálným dojmem.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 08 říj, 2010 4:02 pm

Právě,že kolejivo je docela palba,jelikož jezdím na Fleischmann Profi,což jsou docela palby :o ,ale zvolil jsem ho z několika důvodů.
1/kolejivo je již s podložím,což se vzhledem k mému orlímu zraku dost vyplatilo :lol:
2/díky tomu jsem se nemusel příliš zabývat na čem to stavím(polystyrén 10mm+mirelon,trocha štěrku po stranách a herkules 1:1)mistr Houmr by se svalil,kdyby to viděl :mrgreen: ale já jsem spokojen,vše funguje jak má
3/povedlo se tam vše nacpat za cenu brutálních stoupání,které ovšem nejsou vidět,jelikož jsou v tunelech :lol:
4/používám až na pár vyjímek mašiny Fleischman,protože oblouky R1 pro ně nepředstavují žádný problém a ze všech strojů co mám se nejlépe popasují se stoupáním
Jinak telegrafní sloupy jsem si taktéž vyrobil a nejlepší bylo natahovat ty hedvábné nitě :shock:
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Jarda H. » pát 08 říj, 2010 7:01 pm

miroslav lengyel píše: ..... kolejiště má rozměry 350x160 cm,jedna stanice s odbočnou tratí do horní stanice a na hlavní trati skryté nádraží se třemi kolejemi ...., Rozpočet jsem překročil asi 10x než jsem původně plánoval a zatím jsem na ceně velmi slušně vybaveného vozu koncernu VW .....


Pravdivá slova z kruté finanční :o reality :!: Řada lidí si to při plánování neuvědomí, a mám dojem, že by tohlo mohlo být i v záhlaví tohoto tématu (NEŽ ZALOŽÍTE TÉMA) pro všechny další budoucí plánovače ?! Na druhou stranu - bohužel - taková upozornění většina nových ani nečte !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: návrat

Příspěvekod Ferda » pát 08 říj, 2010 7:22 pm

Možná si pamatují slova někdejšího expremiera Špidly: "Zdroje jsou." A možná už zapoměli jak to dopadlo. (Nebo stále dopadá?)
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků