Cukání lokomotiv

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Cukání lokomotiv

Příspěvekod Pepíno 151 » pon 19 dub, 2010 5:39 pm

Zdravím všechny borce!!! Mám jednu otázečku. Mám kolejiště s asi 80-ti metry kolejí. K tomu klasiku Multimaus od Roca. Lokomotivy jsou s dekodéry Lenz. Akorát při takové pomalejší jízdě ty mašiny lehce přibrzdí a potom dál jedou normálně. Nejvíce je to patrné, když tahaj vlak, to potom lehce cukaj vagóny. Ale pára, konkrétně 555.0 to nedělá, ta jede celkem bez problémů. Nechci nějak plašit, jezdí to i tak celkem obstojnně, ale třeba někdo už něco podobného řešil a třeba mi poradí. Mo děkuji.
Pepíno 151
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15 čer, 2008 2:55 pm

Příspěvekod Houmr » úte 20 dub, 2010 6:06 am

Máš všechny lokomotivy nové? Pokud ano, tak by to mohlo být v nastavení minimální rychlosti CV2. Ta by měla být nastavena tak, aby mašinka jela při ovladači nastaveném na nejnižší rychlost plynule. Ne všechny mašinky jedou na minimální rychlost stejně rychle, je to dáno různou konstrukcí převodů a použitých motorků.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod michal.kubista » úte 20 dub, 2010 8:19 am

Dekodéry Lenz rovněž umí měnit frekvenci pulsního napětí pro motor, z hlavy nevím které to je CV, ale je tu možnost vyzkoušet i tuto změnu, někdy to pomůže.
michal.kubista
 
Příspěvky: 387
Registrován: úte 06 říj, 2009 1:48 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Cukání lokomotiv

Příspěvekod Kubo » úte 20 dub, 2010 7:12 pm

Pepíno 151 píše:Zdravím všechny borce!!! Mám jednu otázečku. Mám kolejiště s asi 80-ti metry kolejí. K tomu klasiku Multimaus od Roca. Lokomotivy jsou s dekodéry Lenz. Akorát při takové pomalejší jízdě ty mašiny lehce přibrzdí a potom dál jedou normálně. Nejvíce je to patrné, když tahaj vlak, to potom lehce cukaj vagóny. Ale pára, konkrétně 555.0 to nedělá, ta jede celkem bez problémů. Nechci nějak plašit, jezdí to i tak celkem obstojnně, ale třeba někdo už něco podobného řešil a třeba mi poradí. Mo děkuji.
Mám s tímto skúsenosť konkrétne pri br218 ale je to tím že motor nieje stavaný na také nízke otáčky takže treba nastaviť CV aby bola minimálna ríchlosť vyššia no ja mam dekoder ROCO. No neviem ako treba Lenz dekódery nastaviť
Uživatelský avatar
Kubo
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 27 úno, 2009 2:52 pm


Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník