Jak na silnici asfaltovou

Zkušenosti, tipy, informace, návody a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Jak na silnici asfaltovou

Příspěvekod badliner » úte 26 úno, 2008 6:50 pm

Takže mě zajímají vaše postupy jak tvořit silnice a to jak základ ,tak i konečnou povrchovou úpravu....
Něco jsem slyšel o použití DAS....tady malou odbočku...musí se používat pouze tato značka,nebo lze úspěšně použít i alternativní výrobky?
Někdo používá karton, sololit...
Použití hotových povrchů NOCH atd...mě nezajímá 8)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod richard0404 » úte 26 úno, 2008 7:00 pm

No pro silnice a chodníky používám tmel na sádrokarton dobře se sním pracuje dá se do něho obtisknout i síťovina jako dlažba , kryt kanálů , a další věcí dobře se barví a cena 5 kg 124,-
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod badliner » úte 26 úno, 2008 8:30 pm

A jakou sitovinu tam obtiskavas?Videl jsem par silnic delanych podobne,ale vzor obtisku neodpovida realu......
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod richard0404 » úte 26 úno, 2008 9:23 pm

Síťovina která je pod omítku při štukování je plastová nebo pak v zahradních potřebách zelená síťovina proti slimákům..Cena je zanedbatelná a mám nastříhané různé tvary ,roviny zatáčky , téčka a křižovatky. .Pak mám malý valeček pevný a tím pak pomalu přejedu po síťovině. POZOR je třeba nechat asi 3-5 min podle síly tmelu síťovinu za máčknutou v tmelu Po instalaci domků se může tmelem poopravit chyby.Dá se do tmelu i drápat tak je možnost použít i jako zdivo. Zkoušel jsem ho i jako na výrobu cihel do rámečku 10x 5 cm o síle 1- 1,5 mm dám tmel smíchaný s herkulesem a když dochází k tuhnutí nařežu lámacím nožem. Jako šablonu jsem použil zeď od nocha .Záleží na tmelu některý je nutný i po zaschnutí přetřít lepidlem.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod Dusan » stř 27 úno, 2008 3:04 pm

richard0404 píše:No pro silnice a chodníky používám tmel na sádrokarton dobře se sním pracuje dá se do něho obtisknout i síťovina jako dlažba , kryt kanálů , a další věcí dobře se barví a cena 5 kg 124,-

SOUDAL nabízí za 85,- 1,5kg vnitřní stěrky(na sádroše apod.). Už je to namíchané, stačí jen nabrat z pixle a nanést. :lol:
Zdroj - Globus a jinak každá prodejna s něčím takovým.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod richard0404 » stř 27 úno, 2008 3:14 pm

Tmel PROMIX MEGA a jako barvu barakryl matný bílý a přidávám barvy na odstíny a šedá na asfalt. :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod MirekTT » úte 13 dub, 2010 11:35 am

Ať nezakládám nový nadpis, tak se vcucnu sem s dnešní aktualizací, která se týká tématu: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Moduly/#DSC05691.JPG
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 13 dub, 2010 1:54 pm

MirekTT píše:Ať nezakládám nový nadpis, tak se vcucnu sem s dnešní aktualizací, která se týká tématu: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Moduly/#DSC05691.JPG


Mirku, tohle vypadá na dobrou metodu! Doufám že to nebude praskat - jinak já jsem doma pořád nemohl omítnout betonový a vápnem natřený strop, tak jsem použil taky to flexilepidlo a přidal do něj penetraci, plus pro jistotu strop dvakrát zpenetroval 1/2 ředěným Sokratem - výsledek, drží to víc než rok, nepraská a prostě super. Takže kdyby ti to mělo tendenci praskat na tom polystyrenu, co přidat Sokrata (penetraci) do toho flexi lepidla, případně zkusit co to udělá s příměsí Herkulesu místo penetrace?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Ferda » úte 13 dub, 2010 4:55 pm

Tak jak píše petr.
Pak je možné místa, kde nechceš praskliny, dodatečně zkrápět rozprašovačem. Někdy stačí i přikrýt igelitem. I nižší teplota zpomalí vysychání a omezuje praskání.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MirekTT » úte 13 dub, 2010 8:02 pm

Pánové nedopadlo to dobře. Hlavní vinu dávám nestabilnímu savému podkladu, druhou pak receptuře. Jsem starý fasádník (na baráku jsem základní zateplení dělal sám, zedníci přišli jen na točenou) a vím, že ikdyž stavební lepidlo prudce shoří na slunci a stane se z něj suchý písek, nikdy nepopraská a do týdne stejně ztvrdne, jako nevysušený zbytek. Další pokus tedy budu dělat s čistým stavebním lepidlem velmi husté polosuché pastovité konzistence. To je strašně důležité, jinak po uschnutí u řidších směsí vyleze na povrch písek, což už je pro ttéčko nežádoucí.

Každopádně zásady pro asfaltování pískovou směsí jsou:
1. vyzkoušená dobře zpracovatelná nepraskající směs.
2. v případě použití stavebního lepidla musí jít sice o nehladký, ale též
nesavý podklad.
3. podklad musí být předbarven, pokud nemá zrovna prosvítat např. panel
4. směs by měla být ve hmotě v konečném odstínu, lépe se znázorňují
praskliny a výtluky, pak by to šlo barvit špatně.
5.nevyhazovat úlomky. Ty je dobré ponechat na místě a přifixovat
tekutým lepidlem

A teď už důvod, proč si myslím výše uvedené: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Moduly/#DSC05705.JPG
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod MirekTT » stř 14 dub, 2010 5:25 pm

Dnes jen něco velmi málo k asfaltu: http://mirektt.rajce.idnes.cz/Moduly/#DSC05723.JPG
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod MirekTT » čtv 15 dub, 2010 8:24 am

MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod mawerick » čtv 15 dub, 2010 4:33 pm

Tady mám pár fotek "napojení" asfaltky na prašnou cestu, na panelku a i na "kočičí hřbety". Snad to někomu pomůže.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod mawerick » pát 16 dub, 2010 3:15 pm

Další mix asfaltky a kostek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod MirekTT » pát 16 dub, 2010 7:33 pm

Tak asfalt je hotov. Rajče začalo frflat skrze množství fotek v galerii Moduly, tak pokračuji novou ModulyII. A omluvte textové indispozice, text vkládám v corel photopaintu a po uložení to upravit už nejde:(

http://mirektt.rajce.idnes.cz/ModulyII/

:arrow: mawerick
dík za fotky, hodně pomohly.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Další

Zpět na Materiály ke stavbě modelů, kolejišť a diorámat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků