SEGMENTOVÁ KOLEJIŠTĚ "BÍLÁ"/Radek

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod milan ferdián » sob 06 úno, 2010 7:04 pm

depo201 píše:Uff, tak jsem zase mírně pokročil se stavbou....

http://depo210.webnode.cz/news/rozsahly-update/


Už jsem tam byl na návštěvě... :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod depo201 » ned 07 úno, 2010 8:09 am

Už jsem tam byl na návštěvě... :wink:[/quote]

Díky, abych řekl pravdu, jsem docela rád, že už toho letos zbývá jen méně.
Přeci jen, postavit skryťák za 3 měsíce včetně rozvodů, není úplně málo práce. Nicméně radost, že vše funguje jak má převyšuje vše co jsem jako amatér musel přetrpět. Nejhorší jsou ty zjištění, jak je to jednoduché, až na to člověk po dlouhém "bádání" přijde. Jen by to nemuselo trvat tak dlouho

:D .
A právě proto jsem stavbu kolejiště rozdělil do několika etap už před návrhem od Michala. Půl roku stavba, půl roku pauza ....

Jelikož vlastním pouze centrálu Lenz COMPACT, která neumí zpětnou vazbu, dumal jsem nad tím, jak to obejít, abych nemusel investovat přes 5 tisíc do nákupu další centrály LZV100. A ono to skutečně jde.... sepíšu o tom článek, hned jak to bude časově možné.... cca konec března... snad to pomůže někomu dalšímu, kdo s Compactem jezdí. Kdyby někdo potřeboval nutně, napište SZ.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod MirekTT » ned 07 úno, 2010 8:28 am

Také mám pouze Lenz kompakt. Zatím moc nejezdím - není na čem. Pokud budeš mít v budoucnu soupis zkušeností s ním, určitě je využiju. Škoda, že kompakt nemá dvě točítka, grafický displej, pár jednoúčelových tlačítek pro příslušenství a silnější zesilovač, byl by z toho bezkonkurnční digiovladač i pro středně velká kolejiště.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Martin HO » ned 07 úno, 2010 8:54 am

Mám rovněž Lenz Compact a pro ježdění mi to zatím stačí. Nicméně za každé nové a zejména o v ě ř e n é informace budu rád.
Předem dík !
Martin HO
 

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 07 úno, 2010 6:00 pm

MirekTT píše:Také mám pouze Lenz kompakt. Zatím moc nejezdím - není na čem. Pokud budeš mít v budoucnu soupis zkušeností s ním, určitě je využiju. Škoda, že kompakt nemá dvě točítka, grafický displej, pár jednoúčelových tlačítek pro příslušenství a silnější zesilovač, byl by z toho bezkonkurnční digiovladač i pro středně velká kolejiště.


Ke Comapctu lze připojit další ovladače takže co řešíš ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod milan ferdián » pát 05 bře, 2010 4:03 am

Jeden odkaz na jednoho šikulu z rodiny N-kařů.....
http://vytopna.hekttor.biz/view.php?naz ... 2010030002
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » pát 05 bře, 2010 9:25 am

smekam a honzikovy vlacky uz jsou v oblibenych:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod kubulak » pát 05 bře, 2010 10:28 am

Akorat z chudaka kolegy Houmra udelal Humra :)
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 05 bře, 2010 10:54 am

Chlapi, máte někdo zkušenosti s tou kapa deskou? Tohle mě docela zaujalo - když už blázním s hlikovými rámy, tohle by mohlo být řešení jako základová deska místo překližky :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod radekkrupka » pát 05 bře, 2010 11:08 am

Z kapa desky se delaji reklamni panely. Pár jsem jich objednával do práce pro panely na konference, a na můj vkus nebyly příliš rovinné. Nevím, jestli to bylo způsobené tím, že na nich byl potisk, nebo manipulací... ale bylo to křivé jak paragraf.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod depo201 » pát 05 bře, 2010 11:18 am

http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?t=575&start=135 kolega MIREK TT zase přišel s KOmatexem, znáte to někdo?
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod chameleon » pát 05 bře, 2010 6:46 pm

Ahoj, jedná se o běžně používaný materiál v reklamě - pěněné PVC - které se prodává pod různými značkami, ale ve výsledku je kvalita víceméně stejná, ať se jedná o Komatex, Foamalite, Falcon, a mraky dalších..

Pěněné PVC v práci potiskáváme a klienti ho používají na střednědobé reklamy - různé stojany, obrazy, na výstavy - výhodou je, že materiál je lehký, pevný, levný a odolává nárazům při manipulaci a dá se použít i v exteriéru, oproti měkkým, papírovým, sendvičovým, kšuntským hojně používaným kapa deskám.. Ceny se pohybují od cca 100 - 300Kč/m2 pro nejběžnější tloušťky 2 - 5mm.

Nevím, na kolejiště já osobně bych stejně preferoval překližku...

Pokud chceš (nebo Mirek TT), mohu vám zdarma poslat odřezky pro otestování (určitě to vystačí i pro čela, nemusíte kupovat celou desku). Případní zájemci ať se mi ozvou přes SZ.
Naposledy upravil chameleon dne sob 06 bře, 2010 4:02 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Příspěvekod MirekTT » pát 05 bře, 2010 7:21 pm

No, já ho chci použít na normo čela modulů a pak na jejich ochranné bočnice terénu v těch menších tloušťkách. Také jsem s ním už přišel do styku. Mám po ruce dodavatele s dobrými vztahy a možná to vyjde levnějc, jak pálit překližku. Odřezky mám v mnoha různých tloušťkách a chci je ukázat klukům na dalším sezení v hospodě (Brno). Je to jen alternativa, nic převratného. Například na přepravní zadeklování je to lepší, než cokoliv ze dřeva řekl bych, ale na vodorovné plochy přímo do konstrukce to taky dávat nebudu. Pro další poznatky s tímto materiálem občas koukněte do Brněnské sekce. Tam se pak vyjádřím ohledně ceny apod.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: SEGMENTOVÁ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod Radek » pon 27 pro, 2010 7:13 pm

Zdá se, že letos budou v kurzu segmentovky. To mě obzvlášť těší, protože touto cestou sem se taky vydal. První dva segmenty 1300 x 50 by jednou mohly představovat koncovou staničku v Bílé před rokem 1933. Je to v HO. Kolejivo peco c. 75. Otázkou dalších segmentů si zatím hlavu nelámu, protože kdo ví, co život přinese zejtra, a při mojí rychlosti... 8) Můj dotaz se týká pulsometru. Na dostupném plánu je jediná zmínka o vodě v popisku topírny: Topírna a vodárenská studna. Vodní jeřáb zde evidentně nebyl a tudíž se zbrojilo právě pulsometrem. Co by tedy v modelu nemělo chybět? Při mých skromných znalostech jsem nic chytřejšího než hadici nevymyslel :oops:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Radek dne ned 18 úno, 2018 1:55 pm, celkově upraveno 1
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: SEGMENTOVÁ KOLEJIŠTĚ

Příspěvekod alf » pon 27 pro, 2010 10:11 pm

Pulzometr byl umístěn ve studni a lokomotiva ho svojí párou spustila-tím čerpala vodu buď do nádrže vodárny odkud voda samospádem do vodního jeřábu,nebo přímo od pulzometru k jeřábu.Pokud v Bílé nebyla vodárenská nádrž jako součást remízy je pravděpodobné že čerpání probíhalo ze studny přímo k lokomotivě,osobně si myslím,že tam vodní jeřáb byl..Výjimečně mohl být např.kvůli povětrnostním podmínkám umístěn i uvnitř remízy.Máte historický plán stanice?Já byl osobně v Bílé 2x a remíza mi přišla bez vodárny..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků