Brno a okolí

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Brno a okolí

Příspěvekod Míla » úte 11 zář, 2007 12:53 pm

Tady je to pro Brno a okolí :D
Míla
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 zář, 2007 7:16 pm

Příspěvekod StandaR » úte 11 zář, 2007 6:02 pm

Brno.... to sem já :D
Uživatelský avatar
StandaR
 
Příspěvky: 633
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Tomáš » úte 11 zář, 2007 6:03 pm

tak snad nás bude hodně a někdy se sejdem v nějaký tý hospůdce a poklábosíme...když už jsme u toho tak já bydlím kousek od zdroje....rád bych se někdy koukl jak pracují ostatní..já si těď konečně stavím kolejiště nic velkýho nic složitýho,spíš jsem si chtěl splnit malej sen...de to pomalu,vědšinou to vázne na financích....
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Míla » úte 11 zář, 2007 7:24 pm

Jasně, proč se nepoznat osobně. Já bydlím u Ronda. Taky plánuji stavbu kolejiště, u mě je to otázka místa a taky bohužel finance. Tak se zatím kluci mějte a něco spácháme :D
Míla
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 zář, 2007 7:16 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 11 zář, 2007 10:16 pm

Míla píše:Jasně, proč se nepoznat osobně. Já bydlím u Ronda. Taky plánuji stavbu kolejiště, u mě je to otázka místa a taky bohužel finance. Tak se zatím kluci mějte a něco spácháme :D


A co takhle kdyby jste se sešli u Ivoše v klubovně ;-) Co vy na to ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2643
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Tomáš » stř 12 zář, 2007 12:35 pm

Zdenek Valter píše:
Míla píše:Jasně, proč se nepoznat osobně. Já bydlím u Ronda. Taky plánuji stavbu kolejiště, u mě je to otázka místa a taky bohužel finance. Tak se zatím kluci mějte a něco spácháme :D


A co takhle kdyby jste se sešli u Ivoše v klubovně ;-) Co vy na to ?



to je myslím nejlepší nápad...pokud s tím bude souhlasit a řekne nám kde to je
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 12 zář, 2007 12:49 pm

Tomáš píše:
Zdenek Valter píše:
Míla píše:Jasně, proč se nepoznat osobně. Já bydlím u Ronda. Taky plánuji stavbu kolejiště, u mě je to otázka místa a taky bohužel finance. Tak se zatím kluci mějte a něco spácháme :D


A co takhle kdyby jste se sešli u Ivoše v klubovně ;-) Co vy na to ?


to je myslím nejlepší nápad...pokud s tím bude souhlasit a řekne nám kde to je


Na stránkách WWW.KMZ-BRNO.CZ je kontakt na Ivoše.

Jak se tam dostaneš je zde:

http://www.zababov.cz/index.php?id=807

podrobně prostuduj propozice.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2643
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Tomáš » stř 12 zář, 2007 2:19 pm

mě se to zamlouvá...ale co na to ostatní ..Křenku snad známe všici a areál Chladservisu je hned vedle pracáku..takže v podstatě střed města
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 12 zář, 2007 2:41 pm

JUNIOR – DDM, BRNO, Dornych 2
a
KLUB modelářů železnic BRNO I


Nabízí pro školní rok 2007/2008 následující kroužky pro děti, mládež i dospělé:

Elektrotechnika a programování modelové železnice
Základy elektrotechniky, jednoduchá zapojení např. přejezdu, návrhy zapojení, osazování plošných spojů a šikovnější i programování v prostředí aplikace Delphi pro systém řízení kolejiště MTB-BUS (kterým je
řízeno naše klubovní kolejiště), řízení digitálních vozidel přes PC v protokolech dle NMRA a NEM.
Schůzky 1x týdně x 2 hodiny (pondělky nebo čtvrtky 17.00-19.00), zápisné cca 800,-Kč na školní rok, začátek říjen 2007
stavba vozidel I – stavba vozu ze stavebnice
Stavba nákladního vozu Vtr nebo Z (vel. H0) nebo modelu Ds, Faccs, Raj nebo Be/Bi ( vel. TT) vše ze stavebnice, povrchové úpravy, nápisy, patina. Vhodné i pro začínající modeláře. Pak pokračování dalším typem vozu podle možností a schopností účastníků (obdobná stavebnice krytého vozu nebo malosériová stavebnice z rezinu, lepty a pod.). Schůzky 1x týdně x 2 hodiny (pondělky17.00 – 19.00), zápisné cca 800,-Kč na školní rok + cena stavebnice (asi 200,- Kč), začátek říjen 2007
stavba vozidel II – úpravy hotových modelů, stavby lokomotiv ze stavebnic
Úpravy továrních modelů na vozidla jezdící u ČSD podle fotografií skutečných vozidel, doplnění typizovaných dílů, popisy, patina, digitalizace. Úpravy např. loko BR86, BR64, BR52 a BR50 na řady 455.2, 365.4, 555.0 a 555.1. V další části stavby lokomotiv z leptů a odlitků (např. T478.1, 2, T444.0, T444.1, M131.1, M262.0). Vhodné pro pokročilejší modeláře.
Schůzky podle domluvy, 1x týdně x 2 hodin (pondělí 19.00 – 21.00) nebo v soboty cca 1x za 4 týdny zápisné cca 800,-Kč na školní rok, + cena stavebnic, začátek říjen 2007
stavba modelového kolejiště
Tvorba krajiny modelového kolejiště, železničních staveb typu propustku, kamenného mostu, strážního domku, modelování jehličnatých i listnatých stromků, a dále dle času a schopnosti účastníků i stavba kovového světelného návěstidla, stavba funkčních zařízení (odpojovačů, závor, vyhybek apod.). Vše podle skutečných předloh, součástí je i exkurze ke skutečným předlohám. Vhodné i pro začátečníky.
Schůzky 1x týdně x 2 hodiny ( pondělky nebo čtvrtky17.00 – 19.00 ), zápisné cca 800,- Kč na školní rok, začátek říjen 2007
Stavba drážní budovy
Stavba modelu stavby podle skutečnosti z papíru nebo vlastní stavebnice, zde se proberou a procvičí základní technologie zpracování papíru, dřeva i plastů, jejich lepení, barvení i patinování včetně jejich zasazení do terénu. V programu je též exkurze k předloze staveb s pořízením dokumentace pro stavbu modelu. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.
Schůzky 1x týdně x 2 hodiny ( čtvrtky 16.00 – 18.00), zápisné cca 800,-Kč na školní rok, začátek říjen 2007
stavba modulového kolejiště TT
stavba dílů stavebnicového modulového kolejiště podle skutečných námětů z trati Čejč - Ždánice (výběr předlohy, návrh modulu, hrubá stavba, pokládka kolejí, vytváření terénu, zasazení staveb do terénu, vegetace, elektrozapojení až po zprovoznění v sestavě - dle času a schopností účastníků). V programu je též exkurze na tuto trať s pořízením dokumentace pro stavbu modulu. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Schůzky 1x týdně x 2 hodiny (čtvrtky 17.00 – 19.00), zápisné cca800 ,-Kč na školní rok + cena materiálu (asi 600,-Kč/modul) , začátek říjen 2007

Podmínky pro účast v kroužcích:
- věk nad 10 let, horní hranice není omezena (i dospělí), souhlas rodičů u dětí do 15 let
- znalost základů matematiky a geometrie (na úrovni 3.ročníku ZŠ)
- zaplacení zápisného DDM Junior na školní rok
- minimální počet členů v kroužku je 6 účastníků, při menším zájmu se sloučí s jiným kroužkem
Další podrobnější informace na kontaktní adrese či přímo v klubovně na schůzkách v pondělí a čtvrtek od 17.00 do 21.00 hod.
Kontakt: V klubovně na Křenové 19 (budova 24C/301-3.patro – po šipkách „Chladservis“) v pondělí nebo čtvrtek od 16.30 do 20.00 hod.
nebo denně v DDM Junior, Dornych 2 – tel: 543 211 599, www.junior.cz
na internetu: http://www.kmz-brno.cz ,
e-mail: ivos.kucera@kmz-brno.cz nebo petr.travnik@kmz-brno.cz
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2643
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 12 zář, 2007 2:43 pm

Poslal jsem sem to co mi poslal Ivoš Kučera.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2643
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod StandaR » stř 12 zář, 2007 4:48 pm

Já bych se klidně sešel...ale nevím kdy budu mít čas :cry:
Uživatelský avatar
StandaR
 
Příspěvky: 633
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Martin.F » pát 21 zář, 2007 7:47 pm

Jelikož se ze Znojma asi nikdo nenajde tak se hlasím k vám
Uživatelský avatar
Martin.F
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 03 zář, 2007 2:21 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod StandaR » sob 20 říj, 2007 10:17 pm

Tak buď vítán :P , sejdeme se tedy někdy někdo??
Uživatelský avatar
StandaR
 
Příspěvky: 633
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Tomáš » čtv 17 led, 2008 11:36 am

Hele panstvo,měl bych jednu myšlenku,která mě napadla včera v práci,když jsem odpočíval na nádraží...co se domluvit na nějakým termínu co se bude konat burza v Praze a společně vyrazit? ..Představoval jsem si to tak,že by sme mohli jed z Brna ..jak jinak než vlakem..dopoledne navštívit burzu,pak se poohlídnout po Práglu a na večír zase vláčkem Domů.....de o to že čím víc nás pojede tím bude levnější doprava..a když vemem i jízný zpět tak na tom zase něco ušetříme...a za penízky navíc pochopitelně nakůpíme vláčky :lol: :lol: ...takže tohle je můj návrh ...co vy na to??
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod F. Placheta » pát 18 led, 2008 10:18 am

No napad to je dobry, to urcite jo, ale za sebe rikam, ze jsem nemel v planu jet v nejblizsi dobe do Prahy na burzu. Nechodim ani na tu brnenskou, takze by to z me strany bylo trochu samoucelne.
Uživatelský avatar
F. Placheta
 
Příspěvky: 297
Registrován: ned 21 led, 2007 8:04 am
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků