údaje při registraci

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod PetrL » pon 10 zář, 2007 7:41 am

ondrejSitar píše: Já sem ze Zlína, ve Zlíně do asi 1994 bylo modelářství do té doby prosperující od té doby změnilo už 3 pozice a je nabídkou už nedostačující. V Uherském Hradišti bylo před 4mi lety 3 modelářské prodejny, zůstala poslední.
Teď sem byl v sobotu v Brně pár modeláren, nic světoborného.
V Praze bude asi blaze.
Teď to řeším že objednávám z celé republiky z eshopů či přímo od výrobců jelikož nejbližší schopnou modelářskou prodejnu mám vzdálenou 110Km.

TAK TU DO MĚ NETLAČTE ŽE MAJÍ PROBLÉM LIDI Z MALÝCH MĚST


Ondřeji, děkuji za podporu! Přesně o tom to je. Prodejny ubývají, jak je vidět už i v krajských městech (to jsem ani netušil). Ano, nakupuješ v e-shopech po celé republice, ale naslepo. Teď zrovna řešíš v jiné sekci patinaci kolejí. Pořídil sis soupravou, o které jak píšeš, ani nevíš, jestli se na to hodí. Máš potíže s postupem. Vidíš, a těch postupů už je na webu dopodrobna popsáno několik. A přesto to nestačí. Sebelepší popis nenahradí vlastní vizuální vjem. Přitom jsi pořád ve výhodě - už teď, podle stávajícího seznamu uživatelů máš přímo ve městě 2 kolegy, do 30km jednoho, do 40km dalšího, a do 50km další 3. Jistě by jich bylo ještě víc kdyby... Zkus je požádat soukromou zprávou, možná by Ti některý z nich ukázal, jak to dělá.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod boy.rough » pon 10 zář, 2007 9:42 am

Ahoj mašinkáři,
můj názor je ten, že PetrL má pravdu. Vypsat při registraci bydliště nic nestojí, tak proč se tomu bránit?! Případ, že by si mě někdo vytipoval na loupež je řekl bych velice malá. Takovýto argument u mě neobstojí. A ani o nějaké velké sdružování tady myslím není řeč. Je to asi o tom, že když potřebuji poradit s opravdu závažným problémem, tak se mám kam obrátit. A fórum toto nenahradí. I když třeba nahradí, tak se všechno ve fóru jen prodlužuje, protože musím sedět u PC, když bych tedy místo toho sezení si dojel pro radu, nebo naopak rádce a pomoc by mohla dojet ke mě.
Toť můj názor a doufám, ž mě za to nebudete lynčovat.
Ať se Vám daří.
O.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 10 zář, 2007 10:14 am

boy.rough píše:Ahoj mašinkáři,
můj názor je ten, že PetrL má pravdu. Vypsat při registraci bydliště nic nestojí, tak proč se tomu bránit?! Případ, že by si mě někdo vytipoval na loupež je řekl bych velice malá. Takovýto argument u mě neobstojí. A ani o nějaké velké sdružování tady myslím není řeč. Je to asi o tom, že když potřebuji poradit s opravdu závažným problémem, tak se mám kam obrátit. A fórum toto nenahradí. I když třeba nahradí, tak se všechno ve fóru jen prodlužuje, protože musím sedět u PC, když bych tedy místo toho sezení si dojel pro radu, nebo naopak rádce a pomoc by mohla dojet ke mě.
Toť můj názor a doufám, ž mě za to nebudete lynčovat.
Ať se Vám daří.
O.


To je přeci věc individuální
- někdo chce chodit mezi lidi a sdílet své potřeby s někým.
- někomu zase více vyhovuje být zalezlý jak sysel v díře a jen občas vystrčí hlavu.

Případ o kterém mluvíš považuji také za běžnou věc.
Setkal jsem se již několikrát osobně s některými účastníky tohoto fóra.
Považuji to za normální, že pokud někdo něco potřebuje a tomu druhému nevadí osobní kontakt, že se setkají.

Proto si myslím, že tahle debata je úplně zbytečná.
Kdo bydliště vyplnit chtěl ten ho vyplnil kdo nechtěl nemá tam nic.
Pokud se chtějí lidi sejít tak se sejdou.
Nelze nikomu nic nařizovat, přikazovat.
Zaplať bůh, že vlastně ani bránit. :wink: :wink: :wink:
Tedy je to projev svobodné vůle.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 10 zář, 2007 12:38 pm

Také jsem pro udávání bydliště, jak už ostatně svědčí moje registrace. Nicméně těžko něco naděláme s tím, že kdo nechtěl, při registraci tu kolonku prostě přeskočil.
Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod PetrL » pon 10 zář, 2007 2:13 pm

Zdenek Valter píše:Proto si myslím, že tahle debata je úplně zbytečná.
Kdo bydliště vyplnit chtěl ten ho vyplnil kdo nechtěl nemá tam nic.
Pokud se chtějí lidi sejít tak se sejdou.
Nelze nikomu nic nařizovat, přikazovat.
Zaplať bůh, že vlastně ani bránit. :wink: :wink: :wink:
Tedy je to projev svobodné vůle.


Ano je vidět, že je zbytečná. Ale jak pro koho! Chápu, že tak významná osoba Zababova nemá o kontakty nouzi. Řekni Zdenku, existuje vůbec něco ze základních věcí železniční modelařiny, s čím jsi neměl možnost se seznámit a vidět na vlastní oči? :) Já např. poprvé viděl jen to, co jsem koupil v e-shopu podle obrázku. A je mezitím dost věcí, které kdybych předtím viděl, tak bych nekoupil :mrgreen: . Velice si Tě vážím, několikrát jsi mi svou odpovědí hodně pomohl, ale tady s Tebou souhlasit nemohu.
Proč říkáš, že nelze nikomu nic přikazovat, vždyť to tu nikdo nedělá! Je to žádost, o úpravu v registračním formuláři, vedoucí k upozornění na skutečný význam vyplnění, o kterém mají mnozí zkreslené představy. Hlavně se týká nových účastníků fóra, kterých stále bohudíky přibývá. Také si myslím, že z pochopitelných důvodů z těch nových bude právě převažující podíl takových, kterým toto může pomoci. Místa ve formuláři je dost, stačilo by vlastně v kolonce „bydliště“ jen doplnění textem, např.:

doporučeno, slouží k možnosti navázání osobních kontaktů. Nechcete-li uvést místo, stačí okres, doplněný značkou *

To není vodění za ručičku, ani podceňování inteligence nově registrovaných. To je pro mnohé, už zasažené negativními jevy v naší společnosti nutnost :x . Je s podivem, že na druhé straně nikomu - kdo se chce registrovat - nevadí, že musí povinně uvést svou elektronickou adresu pro účast v diskuzi zbytečnou. :?
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Rudolf » pon 10 zář, 2007 3:50 pm

Pokud máš zájem o osobní kontakty, co tě brání přidat se do klubu Zababov ? Nebo se alespoň ze začátku přijet podívat (na pozvání) na nějaké setkání a pak se můžeš rozhodnout jestli je pro tebe členství přínosné ?
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 10 zář, 2007 4:16 pm

PetrL píše:Ano je vidět, že je zbytečná. Ale jak pro koho! Chápu, že tak významná osoba Zababova nemá o kontakty nouzi. Řekni Zdenku, existuje vůbec něco ze základních věcí železniční modelařiny, s čím jsi neměl možnost se seznámit a vidět na vlastní oči? :)


Věřím, že je jich stále dost a proto nebudu líný za někým dojet.
Také mi nevadí když mne někdo navštíví.

PetrL píše:Já např. poprvé viděl jen to, co jsem koupil v e-shopu podle obrázku. A je mezitím dost věcí, které kdybych předtím viděl, tak bych nekoupil :mrgreen: . Velice si Tě vážím, několikrát jsi mi svou odpovědí hodně pomohl, ale tady s Tebou souhlasit nemohu.


Souhlasit se mnou To přeci nemusíš :wink: :wink:
Co se týče podívání se někam přijel ses třeba podívat k nám do Zababova ?

PetrL píše:Proč říkáš, že nelze nikomu nic přikazovat, vždyť to tu nikdo nedělá! Je to žádost, o úpravu v registračním formuláři, vedoucí k upozornění na skutečný význam vyplnění, o kterém mají mnozí zkreslené představy. Hlavně se týká nových účastníků fóra, kterých stále bohudíky přibývá. Také si myslím, že z pochopitelných důvodů z těch nových bude právě převažující podíl takových, kterým toto může pomoci. Místa ve formuláři je dost, stačilo by vlastně v kolonce „bydliště“ jen doplnění textem, např.:

doporučeno, slouží k možnosti navázání osobních kontaktů. Nechcete-li uvést místo, stačí okres, doplněný značkou *

To není vodění za ručičku, ani podceňování inteligence nově registrovaných. To je pro mnohé, už zasažené negativními jevy v naší společnosti nutnost :x . Je s podivem, že na druhé straně nikomu - kdo se chce registrovat - nevadí, že musí povinně uvést svou elektronickou adresu pro účast v diskuzi zbytečnou. :?


Jenže já se domnívám, že zbytečně popisuješ stránky textem.
Jestli je to appel na ty co je jim jedno zda ve svém profiilu to bydliště opraví nevím.
Já jsem to udělal právě z těch důvodů o kterých píšeš.
Aby čtenáři věděli odkud jsem, byť vetšinu času trávím v Praze kde pracuji.
Co se týče ostatních bych to nechahl opravdu na nich.
Co se týče emailové adresu tak tu také někteří skrývají.
Já ji za zbytečnou nepovažuji. Právě díky tomu jsem se s kluky osobně potkal. Za sebe musím říci, že to bylo fajn.
Ochota komunikovat a setkávat se není věc Zababova, ale lidí kteří to prostě chtějí.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod PetrL » pon 10 zář, 2007 6:09 pm

Rudolf píše:Pokud máš zájem o osobní kontakty, co tě brání přidat se do klubu Zababov ? Nebo se alespoň ze začátku přijet podívat (na pozvání) na nějaké setkání a pak se můžeš rozhodnout jestli je pro tebe členství přínosné ?


Zdenek Valter píše:...proto nebudu líný za někým dojet... ...Co se týče podívání se někam přijel ses třeba podívat k nám do Zababova ?...


To přeci není možné, že to pořád nechápete! Jde o to, aby modeláři měli možnost získat kontakty v blízkém okolí. Tak do 50km! To se pak opravdu zbytečně plní stránky textem, když to nestačí napsat 1-2x!!!
A nechci to přeci jenom pro sebe! Myslím nezištně i na jiné a to je ta chyba. Ono holt už je to asi nenormální. Chtěl jsem se jen pokusit o další výhodu zejména novým účastníkům tohoto kvalitního fóra. Ale zapomněl jsem na nové zásady doby, jako že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.
Koneckonců je moje chyba, že jsem příspěvek dal sem. Byl určen moderátorovi tohoto fóra, jako námět k posouzení prospěšnosti a buď ho uvede do života, nebo ne. Měl jsem to poslat jako soukromou zprávu a byl by klid. Třeba by shledal, že na tom něco je, formulář upravil a vlastně byste o tom nikdo ani nevěděl. A těm novým by to přišlo jako samozřejmost.
Takhle se to dostalo do polohy nic nepřinášejících debat. Začalo to neochotou vyplnit údaj navíc a končí to vyprodukováním pocitu, že kdo to vyplní, je vlastně ... A to jen proto, že se tu rozebírá něco, o čem to vlastně vůbec není. Připadá mi to jako v politice - ptejte se mne na cokoliv, já stejně odpovím na co se mi bude chtít.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod boy.rough » pon 10 zář, 2007 6:26 pm

Petře, myslím, že už asi nikoho nepřesvědčíš. Teď bych to nechal na moderátorovi.
Ahoj a ať se Ti daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod ondrejSitar » pon 10 zář, 2007 7:05 pm

PetrL píše:Koneckonců je moje chyba, že jsem příspěvek dal sem. Byl určen moderátorovi tohoto fóra, jako námět k posouzení prospěšnosti a buď ho uvede do života, nebo ne. Měl jsem to poslat jako soukromou zprávu a byl by klid.


Pane Petře, ačkoliv nyní jednoznačně nesouhlasím či souhlasím, pokládám za správné že jste tuto věc dal na fórum a ne soukromou zpávou moderátorovi.

Jde o moderní fenomén referenda kde se může každý vyjádřit. To že tu debatuje k tématu stejný okruh lidí znamená že se vyjadřují ti co mají názor.

Že váš nápad nebyl jednohlasně řijat nebo odmítnout, neznamená neúspěch.
Je to vlastně úspěch; každý krok za krokem je úspěch a uceluje naši dobu, srovnejte si jaký stav byl u nás před 10 ti lety, řekl by jste že stejný? Nikoliv, každý den se člověk něco přiučí a je tím ovlivněn a dále sám ovlivňuje druhé.

Když se neshodnou dvě strany - je řešením KOMPROMIS. Obě strany by měly navrhnou "jak, co a za jakých podmínek" a stlouci to do konečné podoby.
Výsledek bude "Zlatá střední cesta" a bude vyhovovat průměrným 90%.
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 10 zář, 2007 8:04 pm

Při pohledu na většinu zde diksutujících vidím, že mají bydliště vyplněno. Myslím, že tím svůj názor vyjádřili jednoznačně, takže bych to tak černě neviděl :-)
Poznámka ve vstupním formuláři může opravdu pomoci nově příchozím, těm nepřesvěčeným již zaregistrovaným pomoci asi není :)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 10 zář, 2007 9:46 pm

Panove nechal jsem si trochu casu na reakci. Peclive jsem si vse procetl. Osobne jsem aktivni i na bike-forum.cz (jsem bajker telem i dusi) a regionalni veci, vyjizdky apod. si resime extra dredy kde se domlouvame na vsem. Dali jsme tak dohromady partu, ktera pravidelne vyjizdi v utery na vyjizdky od nas z Rep. Dokonce si poradame vlastni akce a domlouvame to prave pres forum. Ano myslim, ze ma smysl komunikovat mezi modelari v regionu a vzajemne se navstevovat. Kazdy nema zajem o clenstvi v klubech a resi si to na vlastni pest. Ted o vikendu jsem jel bikemaraton v Teplicich nad Metuji a pri te prilezitosti jsem navstivil Houmra a videl jeho vytvory osobne. Byl jsem nadseny a pokud me modelar prijme, tak prijedu rad. Asi tak. Je veci kazdeho jestli o sobe zverejni kontaktni informace nebo ne, jestli se podeli s ostatnimi nebo ne. Pokud mate chut komunikovat, tak o sobe pri registraci napisete maximum a mate i svoje stranky. Pokud nemate zajem cokoliv resit, tak nic nevyplnujete. Myslim, ze tu nedochazi k zadnemu zneuzivani. Proto v teto oblasi nebudu nic podnikat. Mam ale elegantni reseni. Vytvorim vam "Regionalni fora" a uz je jen na vas, zda-li si sami vytvorite vlastni temata typu "Brno, Praha 6, Kotehulky, Koucourkov" apod. Budiz to pro vas seznamka a vice si reste tam ci osobne v mailech. Co vy na to?
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 10 zář, 2007 10:02 pm

Takze mate to tam a ted se ukaze, jestli mela Petrova myslenka smysl nebo ne. Jak jsem psal, jinde to funguje.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod ondrejSitar » pon 10 zář, 2007 10:13 pm

To je KOMPROMIS! BRAVO PANE DALECKY :D
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Příspěvekod PetrL » úte 11 zář, 2007 8:04 am

Myslím pane Dalecký, že jste to vyřešil skutečně elegantně. Je to ještě lepší, než jsem si myslel. Odpadne vyhledávání v seznamu a přitom je to daleko přehlednější.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník