údaje při registraci

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

údaje při registraci

Příspěvekod PetrL » pát 07 zář, 2007 11:39 am

Vážený pane Dalecký,
prosím o zvážení následujícího námětu.
Jak vypývá z příspěvků modelářů zde i jinde, Je nás vlastně velmi málo, stejně jako klubů, kde bychom se mohli setkávat k osobním konzultacím. Rady a zkušenosti v diskuzním fóru jsou jistě velkým přínosem, ale přeci jenom - co oko vidí a na co si může ruka sáhnout, to je přeci jenom nade vše.
Proto Vás chci požádat o pomoc ve smyslu výzvy uživatelům, zúčastněných ve Vašem fóru, aby doplnili údaj o bydlišti, popř. opravili "vtipné" údaje jako "všade a nikde" a pod.. Součásti výzvy by mělo být přesvědčení o smysluplnosti tohoto údaje, který může hodně napomoci při osobní výpomoci. Třeba má někdo kolegu ve svém městě, nebo vedlejším, popř. ve vedlejším domě a ani o tom neví - i to se může stát. Představoval bych si to tak, že údaj o bydlišti by byl povinný s tím, že kdo si nepřeje být osobně kontaktován dá to najevo vyplněním kolonky třeba "XXX".
Tato výzva, nebo vlastně vysvětlení významu uvedení byliště by pak měla být nastálo i součástí registračního formuláře.

V současné době probíhá jakýsi pokus o navázání takových kontaktů v Shimiho knize návštěv, ale bude-li si tam každý psát výzvu za své město, tak to tam za chvíli bude jak na Seznamce a časem na tom budou noví uživatelé zase stejně.

Děkuji za Váš čas stráveným nad mým námětem a přeji hezký den. PetrL
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod StandaR » pát 07 zář, 2007 11:42 am

No sice mi to přijde jako dobrý nápad, ale myslím že do formuláře by se to dávat nemělo je to přecijen každého věc jestli chce nebo nechce aby sme věděli odkud je....
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod PetrL » pát 07 zář, 2007 12:17 pm

právě proto: kdo nemá zájem zadá XXX a nic se ho netýká.
Je třeba číst do konce :)
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 07 zář, 2007 12:43 pm

Jenže Petře jestli se chceš setkávat s nám s kolegy z fóra je přeci Tvoje věc. Není lepší napsat výzvu například - kdo je z Ústí n.L. a chce se sejít kontaktujte mne soukromou zprávou ?
Nemůžeš přeci chtít po Michalovi aby nás vodil za ručičku.
Michal přeci nemůže nikomu vnucovat aby vyplňval nepovinné údaje popřípadě aby je zveřejňoval když nechce.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod StandaR » pát 07 zář, 2007 12:57 pm

Já to myslel jako tak , že kdo chce dá si bydliště, kdo nechce nemusí se tím zaobírat né?
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod PetrL » pát 07 zář, 2007 2:07 pm

Zdenek Valter píše:Jenže Petře jestli se chceš setkávat s nám s kolegy z fóra je přeci Tvoje věc. Není lepší napsat výzvu například - kdo je z Ústí n.L. a chce se sejít kontaktujte mne soukromou zprávou ?
Nemůžeš přeci chtít po Michalovi aby nás vodil za ručičku.
Michal přeci nemůže nikomu vnucovat aby vyplňval nepovinné údaje popřípadě aby je zveřejňoval když nechce.


Tak nevím, ale myslel jsem že je to jasně napsané, ale asi není. Mně by se také nelíbilo, kdyby mě někdo vodil za ručičku, proto znovu - už potřetí: koho by to nezajímalo zadal by do bydliště XXX, čímž by dal najevo, že si nepřeje být kontaktován a je jasno. Nikdo ho nebude obtěžovat. Nikdo by tak nebyl přeci nucen uvést údaj o svém bydlišti. Tak, jak je to teď, nevypovídá o ničem. Nevíme, proč ho nevyplnil. Třeba proto, že se mu to nezdálo důležité. To přeci není vodění za ručičku, to je naprosto svobodná volba! Vůbec nejde o nějaké bezvýznamné setkávání, nebo tlachání, ale o to, že když např. někdo dá do fóra zajímavý příspěvek o něčem, co bych rád viděl "in natura" a přitom zároveň vidím, že k němu mám 20km, tak mu pošlu mail a požádám, jestli bych ho mohl navštívit a podívat se. A to si myslím že není jen moje věc, ale že se může hodit komukoliv. Myslím, že by noví účastníci fóra měli být předem informováni o významu této kolonky a její využití ku prospěchu věci a ne nabývat dojmu, že po něm někdo chce osobní údaje, aby je mohl využít na nějaké pochybné marketingové účely. Nebo jde snad o to, že by se někdo mohl cítil manipulován, protože musí vyplnit o kolonku víc?
P.S.:
Velký Houmr dokonce na svých stránkách ukazuje na mapě i dům, ve kterém bydlí a tvoří svá kouzla.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Ocik » pát 07 zář, 2007 6:43 pm

Proč se namáhat s XXX? Tak snad nenapíšu nic :wink: Jinak si myslím, že je to každého věc, ale ty blbinky bych smazal to jo. Houmr je óó veliký, jeho chrám na mapě je jeho věc
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Tomáš » pát 07 zář, 2007 7:29 pm

osobně bych se přikláněl k názoru,že není nic špatnýho o ostatních něco vědět...já bydlím v centru Brna a pracuji jako řidič MHD ...kdyby každej uvedl něco o sobě hned by sme si byli blíž...spíš bych zauvažoval o založní sekce "poklábosme" kde by se tyhle věci mohly řešit a každej by se mohl vyjádřit...a eventuelně o sobě i něco napsat..co dělá čím je atd..
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Ocik » pát 07 zář, 2007 10:24 pm

JJ, jako u kolegů papíráků, založit sekci: Obecná diskuse
Ocik
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 09 říj, 2006 4:55 pm

Příspěvekod Houmr » sob 08 zář, 2007 6:16 am

No já myslím, že je to už dané v registraci. Pokud někdo o sobě něco napsat chce, tak může a kdo ne, tak nenapíše nic. Ale sekce poklábosení proč ne, aspoň by to bylo na jednom místě.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod PetrL » sob 08 zář, 2007 7:37 am

Ocik píše:Proč se namáhat s XXX? Tak snad nenapíšu nic :wink:


protože už to tam je třikrát napsané - tato značka (nebo jakákoliv jiná domluvená) znamená: nemám zájem, chci zůstat ve svém soukromí, nechci být obtěžován atp. když není vyplněno nic, neříká to také nic.
Co se týče námahy - ono by vlastně stačilo jen X. Význam by zůstal stejný a námaha by byla menší :D
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod PetrL » sob 08 zář, 2007 8:19 am

Myslel jsem to dobře. Jistě nejsem sám, kdo má nejbližší prodejnu 100km, kdo si naslepo objednává výrobky, protože nemá možnost je vidět, kdo pracně řeší dávno vyřešené atd.. Přitom má kousek vzdáleného kolegu, ale neví o tom. A tak se může stát, že si bude posílat hromadu mailů, rozesílat dotazy do všech fór a po čase třeba zjistí, že si pracně dopisuje s kolegou z vedlejšího domu :? .
Jistě, dá se namítnout a zcela oprávněně, že ty všelijaké psané dotazy zase prospějí ostatním, ale přeci možnost něco vidět na vlastní oči a osahat si to - to nenahradí žádný mail. Podívat se do seznamu uživatelů a požádat někoho z nejbližšího okolí o osobní kontakt - co je na tom k čertu tak hrozného? Co na tom může vadit? Nejsme všichni z Prahy, Brna nebo krajských měst. Ti to jistě nemají zapotřebí, ti mají možností spoustu.
Námět byl určen panu Daleckému, jako připomínka adminovi, pro kterého je v této sekci vyhrazeno místo a který byl mnou přímo osloven. Když už regují jiní (právě z těch jmenovaných měst) ozvěte se i ostatní - právě z těch ostatních míst, modelářským Bohem zapomenutých. Taky by vám vyplnění jednoho údaje navíc tak vadilo a nebylo pro vás přínosem, ale problémem?
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod boy.rough » sob 08 zář, 2007 9:45 am

Ahoj,
já jsem si to bydliště vyplnil hned při registraci a moc času a námahy mě to nestálo. Ani nepředpokládám, že mě někdo bude kontaktovat, ale zdálo se mi to jako slušnost. Jen ať každý vidí, že i na vsi žijí lidé, kteří mají všelijaké zájmy. Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Houmr » sob 08 zář, 2007 3:14 pm

Petře já to taky špatně nemyslím. Já se seznámil se třemi kolegy a už se i navštěvujeme, což je super. A to bydlím docela mimo hlavní tahy :lol: Myslím si že by se mohl vyplnit třeba jen okres, pokud by někdo nechtěl udat přímou adresu.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod ondrejSitar » sob 08 zář, 2007 5:43 pm

Pracuji v oblasti obchodu a služeb; a znám dobře bezpečnostní pravidla pro nakládání s osobními údaji - i bydliště je takovýmto údajem. Spousta lidí na to kašle, ale já ne.

Tyto data - adresy modelářů, jsou snadno zneužitelná, třeba vyloudění adresy a následná krádež cenných součástí modelářovy sbírky.

Já o sobě v profilu uvádím že jsem ze Zlína (nad Mohanem (Spolková Repulika Česko)) :D , to je obecný údaj a maximálně dostačující.
Uživatelský avatar
ondrejSitar
 
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04 zář, 2007 2:33 pm

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník