Moduly N

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Moduly N

Příspěvekod StaraPakna » úte 12 led, 2010 7:13 pm

Vzhledem k Milanovu tempu a kráse co tvoří mám velkou chuť se do modulu N pustit (na H0 asi nedojde neb mám dům, ale malý). Jen potřebuju vědět jak s rozměry. Mám plánek čela(staženo ze Zababova) netuším ovšem jaké jsou další rozměry (délka bočnice atd....). H0 to mají v pdf komplet jak N kaři.... asi to vyštudýruju, ale rada se šikne. Zatím bude rovina tak jak se doporučuje, ale chci ji moc zkusit zatím děkuji za pomoc.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod konopaslik » úte 12 led, 2010 7:47 pm

Pokud jde o Zababov, tak je v Nku dáno jen čelo - jak dlouhý budeš modul mít, je zcela tvá věc. Vezmi do úvahy pouze vlastní přepravní a skladovací možnosti. Jestli to ale bude dvacet centimetrů, nebo půldruhého metru, je na tobě.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 led, 2010 8:01 pm

Doporučuji po mých zkušenostech ,nejdelší délku modulu max 980mm.Když při skládaní do přepravní polohy připevnuješ čela z překližky o síle 10mm* 2 ks,vyjde ti přepravní délka přesně 1000mm.Rozhraní mají danou dle FREMA standartní šířku u N 400mm,ale jestli stavíš stanice z více dílů(segmentů)tak vnitřní díly čel,doporučuji maximálně jít do 500mm.Návěstní moduly mají délku 100mm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod StaraPakna » úte 12 led, 2010 8:07 pm

milan ferdián píše:Doporučuji po mých zkušenostech ,nejdelší délku modulu max 980mm.Když při skládaní do přepravní polohy připevnuješ čela z překližky o síle 10mm* 2 ks,vyjde ti přepravní délka přesně 1000mm.Rozhraní mají danou dle FREMA standartní šířku u N 400mm,ale jestli stavíš stanice z více dílů(segmentů)tak vnitřní díly čel,doporučuji maximálně jít do 500mm.Návěstní moduly mají délku 100mm.


Milane prosím co je to vnitřní díl čela? To jsou vzpěry uvnitř modulu? Moc díky pánové. Pavel
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 12 led, 2010 8:11 pm

Stanice je brána jako jeden modul, i když se skládá z více dílů. Milan měl na mysli ta styková rozhraní dílů uvnitř stanice, čili celkovou šířku stanice. Ta šířka nění ničím limitována z hlediska norem či doporučení, ale těch 500mm měl Milan na mysli z hlediska snadné manipulovatelnosti.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod StaraPakna » úte 12 led, 2010 8:13 pm

Dan Buchtela píše:Stanice je brána jako jeden modul, i když se skládá z více dílů. Milan měl na mysli ta styková rozhraní dílů uvnitř stanice, čili celkovou šířku stanice. Ta šířka nění ničím limitována z hlediska norem či doporučení, ale těch 500mm měl Milan na mysli z hlediska snadné manipulovatelnosti.


Aha :!:

No a prosím jaké jsou rozměry nosníku tedy doporučené? Díky :)
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod milan ferdián » úte 12 led, 2010 8:25 pm

StaraPakna píše:
Dan Buchtela píše:Stanice je brána jako jeden modul, i když se skládá z více dílů. Milan měl na mysli ta styková rozhraní dílů uvnitř stanice, čili celkovou šířku stanice. Ta šířka nění ničím limitována z hlediska norem či doporučení, ale těch 500mm měl Milan na mysli z hlediska snadné manipulovatelnosti.


Aha :!:

No a prosím jaké jsou rozměry nosníku tedy doporučené? Díky :)


Jestli myslíš vnitřní,no mínus 2*10mm=20mm.Kdyžuvedu těch doporučených 500mm+20mm= 480mm
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod StaraPakna » stř 13 led, 2010 10:23 am

Nu nosník je to na čem leží kolej tedy H0 je, v N ho na tvých modulech nevidím (Milanových).

Dále bych rád věděl zdali ten výstupek na čele je jen ty tři milimetry nebo víc nějak mi to z fotek nejde na rozum.... Ten zeleně obtažený obrys na zababovských stránkách.

Zasejc všem děkuji. :lol:

Jinak modul jsem dal nařezat uvidíme, pan truhlář se cukal a objednávat bukovou překližku jeden cenťák se mu nechtělo tak děláme jen takovou zkoušku (já na tohle řezání nemám vercajk). Pakliže to bude vyhovovat bude.... modul.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod milan ferdián » stř 13 led, 2010 8:33 pm

StaraPakna píše:Nu nosník je to na čem leží kolej tedy H0 je, v N ho na tvých modulech nevidím (Milanových).

Dále bych rád věděl zdali ten výstupek na čele je jen ty tři milimetry nebo víc nějak mi to z fotek nejde na rozum.... Ten zeleně obtažený obrys na zababovských stránkách.

Zasejc všem děkuji. :lol:

Jinak modul jsem dal nařezat uvidíme, pan truhlář se cukal a objednávat bukovou překližku jeden cenťák se mu nechtělo tak děláme jen takovou zkoušku (já na tohle řezání nemám vercajk). Pakliže to bude vyhovovat bude.... modul.


U této velikosti se nedává podkladový nosník,protože pod koleje je dána překližka o síle 10mm,což je dost.Celkové rozměr rozhraní jestli se nepletu 105mm bez kolejí,celková výška po T.K. musí být 108mm.Pan truhlář se má řídit heslem náš zakázník náš pán,z druhé strany se mu nedivím,protože ta tabulka překližky má rozměry jen 2500*1250mm. :wink:

Dan Buchtela je daleko zběhlejší,takže určitě podá doplňující informace...
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod StaraPakna » čtv 14 led, 2010 11:00 am

Milane díky, máš pravdu náš zákazník náš pán.... jenomže je to malá truhlárna a tak po blbých zkušenostech se pánovi tak ouplně nechce kupovat tolik materiálu.... což chápu.

Nu uvidím co Daník.... já to čelo chápal jako že tam bude výstupek 3mm a zbytek je podklad, ale proto se ptám.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod StaraPakna » čtv 11 úno, 2010 4:12 pm

Modul je doma jenomže ne ouplně dobře nařezán, takže musím doladit svrchní desku. Jak je to tedy s tím čelem viz předchozí dotaz.
Kluci dík :)
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod milan ferdián » sob 13 úno, 2010 1:56 pm

StaraPakna píše:Modul je doma jenomže ne ouplně dobře nařezán, takže musím doladit svrchní desku. Jak je to tedy s tím čelem viz předchozí dotaz.
Kluci dík :)


Můžeš zveřejnit velikost modulu a pořezové plány alias kusovník dílů :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod StaraPakna » pon 15 úno, 2010 11:12 am

milan ferdián píše:
StaraPakna píše:Modul je doma jenomže ne ouplně dobře nařezán, takže musím doladit svrchní desku. Jak je to tedy s tím čelem viz předchozí dotaz.
Kluci dík :)


Můžeš zveřejnit velikost modulu a pořezové plány alias kusovník dílů :?:


No já netuším co že to po mě chceš, budu tedy trochu hádat.....

Čelo jsem vytiskl ze zababovských stránek a je tedy široké jak má být všechny rozměry dodržel jen mi stále uniká jak vysoko má být temeno kolejnice resp. (podíváte li se na zababov) řezat na zelené čáře a nebo pod ní...... pokud na ní mám čela blbě.

Jinak mám dva boky 980 mm
Svrchní desku 400x 980 mm (měla být kratší o čela)
a dvě výztuhy 380 mm.
výšku boků a čel netuším z hlavy..... :oops:

Obrázky nemám neb je má truhlařisko s mým telefonem.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 17 úno, 2010 11:52 am

StaraPakna píše:Jak je to tedy s tím čelem viz předchozí dotaz.
Kluci dík :)

Ahoj, sorry za prodlení, nějak mi tady Tvůj dotaz unikl. S těmi čely to může být různé, záleží totiž, jaké se používá kolejivo, podle toho lze ten výstupek upravit. Z výkresu normy je patrné, že temeno kolejnice je 108mm nad sponí hranou čela, takže si dopočti podle toho, jaké dáš kolejivo.
Na čelech se, na rozdíl od nosníku tratě, lepí pražcové podloží u kolejiva Peco rovnou na rozhraní, zatímco jinde obykle podkládáme mezivstrvu korku. Nosník je pak proto obvykle o tloušťku korku zapuštěn za rozhraním.
Tak snad jsen Ti to trochu objasnil :-)
Ahoj Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod StaraPakna » stř 17 úno, 2010 4:46 pm

Dane děkuji, PECO Code 55 (je kromě nižších i jiná varianta??? :lol: ) No takže koupim kolej a jdu měřit. Už je mám objdnané v Nymburce.
Jde mi to opravdu velmi pomalu(na Milana a pomalejšího stavitele Radka nemám :wink: :wink: :wink: ) neb na mašiny není moc času finišuji s podkrovím, abych si urval ten růžek pro sebe.

Hele nosník tratě neblbnětě mi hlavu někde výš mi milan písal že na N-ko nemuším že to unese..... :oops: :cry:
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Další

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků