Kompresor ke stříkání

Specializované fórum pro všechny Houmrovy parádičky.

Moderátoři: Michal Dalecký, Houmr

Kompresor ke stříkání

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 27 srp, 2009 6:20 pm

Ahoj Houmi, moc hezký a nápaditý kompík - nechceš hodit návod jak na to i sem do tématu o modelářských pomůckách? Lidi se tu furt ptaj jaký a kde sehnat levný kompík. Ten tvůj je naprosto ideální řešení!

Jinak z vlsastní zkušenosti ti mohu poradit že to samospádové čištění vzduchu ("bordel zůstává dole") nestačí! Nezbytnost je usadit nahoře na rychlospojku nebo hadici další odlučovač nečistot - hlavně kondenzátu znečištěného olejem - po pár hodinách stříkání ti bez tohoto inštrumentu bude pistole prskat kapky vody v barvě! Spoláhat na to, že proud vzduchu ti ty kapky nebude ze dna kompíku strhávat až do hadice a pistole nelze!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Houmr » pát 28 srp, 2009 6:04 am

Nevím s tou vodou problém nemám, jak jsem psal takto to používám už dva roky. Vím že u některých kompresorů to dělá, ale většinou je to zůženým sáním, chce to aby sání mělo co největší otvor, nebo pokud někdo použije na sání moc jemný filtr. Jinak samozřejmě není problém, kamkoliv na hadičku přidat odlučovač.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 28 srp, 2009 7:50 am

Kompresor je zajímavý mám slíbený kompresor z ledničky (bezfreonové), tak se možná do podobné úpravy taky pustím.
Jen mi na tom kopresoru trochu chybí pojistný ventil. Máš nějak řešenou ochranu proti přetlakování?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod alexander » pát 28 srp, 2009 8:06 am

Regulačný ventil predsa zároveň plní aj túto funkciu! Geniálne jednoduché!
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod Houmr » pát 28 srp, 2009 8:39 am

Ano je to přesně tak, on pojistný ventil je naprosto to samé, jen má silnější pružinku, takže propustí mnohem vyšší tlak.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 28 srp, 2009 11:24 am

alexander píše:Regulačný ventil predsa zároveň plní aj túto funkciu! Geniálne jednoduché!

Pouze pokud nemám připojené další zařízení. A to většinou připojené bývá, málokdo si pouští kompresor jen tak aby mu z něj foukal vzduch ven :? :wink:
Za sychrákem (poj. ventilem) je venkovní prostředí, ale za regulačním ventilem hadice, s pistolí, která má (většinou) uzávěr, takže ve chvíli, kdy se tlak před a za regul. ventilem (rozuměj ve vzduchojemu a v hadici) vyrovná společně stoupá a stoupá dokud kompresor tlací a všechno drží....
Jasně pokud nestříkám, můžu kompresor vypnout, jenže zapomenout může každy a průser je na světě :evil:
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Radek » pát 28 srp, 2009 1:28 pm

Michal Šuhajda píše:.... ale za regulačním ventilem hadice, s pistolí,

Tak jest, nicméně v Houmrově případě regulační ventil spokojeně odfukuje do prostoru, takže plní i funkci bezpečnostní... :wink: Jo v jednoduchosti je síla.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Kubo » pát 28 srp, 2009 3:23 pm

Ja striekam s originál kompresorom. len škoda že má veľkú striekaciu pištol
jasne prebitok zostane na kricej fólii ale je ho veľa. :x
Uživatelský avatar
Kubo
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 27 úno, 2009 2:52 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 29 srp, 2009 5:41 am

sypu si popel na hlavu. Chvíli mi trvalo než mi došlo jak je vlastně kompresor řešený... Nějak jsem měl zafixováno, že regulační ventil je mezi vzduchojemem a pistolí...
Teď už vím :idea: a o to víc oceňuju opravdu zajímavé a jednoduché řešení.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 29 srp, 2009 8:22 am

Jo souhlasím - geniálně jednoduché, levné a účinné!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Hloubkar » sob 26 zář, 2009 8:45 am

S tou vodou je to docela velkej problém, ale je to i o teplotě okolí. Když jsem měl vytopeno na 25°C, tak se mi to nestalo ani po 2,5 hodině práce. ALe jakmile bylo chladnějc, tak to začalo lítat. Naposledy asi po pul hodině, možná i míň. Docela to potěší, když doděláváte BTR-80 a najednou pliv :D
Ještě že naše vláčky nejsou tak velký a stříknutý je to za chvíli. 8)
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Kompresor pre airbrush SINGLE

Příspěvekod Honza168 » pon 03 kvě, 2010 10:24 pm

Pánové, prosím Vás, nemáte náhodou někdo zkušenost s tímto kompresorem? viz http://www.uni-max.sk/kompresor-pre-airbrush-single/d/ Našel jsem ho na webu uni-max.cz (či .sk). Zdá se mi tak levný, až je to podezřelé :-) Stále se nemůžu chytit s nějakou vyřazenou lednicí a už mi dochází trpělivost, navíc bych si model a la Houmr musel nechat u někoho vyrobit, protože nemám vybavenou dílnu, a ještě navíc, když spočítám všechny ty ventilky a hadice a budík aj. plus něco za lednici na bazaru (ze které bych kompresor vypraparoval), tak se myslím do cca 1700 Kč stejně nevejdu. Nebo máte pro mne jiné "levné" řešení? Díky, Honza168. P.S. Vím, že nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci, leč...!
Uživatelský avatar
Honza168
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 13 zář, 2009 1:06 pm
Bydliště: Praha

Re: Kompresor pre airbrush SINGLE

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 04 kvě, 2010 7:03 am

Honza168 píše:Pánové, prosím Vás, nemáte náhodou někdo zkušenost s tímto kompresorem? viz http://www.uni-max.sk/kompresor-pre-airbrush-single/d/ Našel jsem ho na webu uni-max.cz (či .sk). Zdá se mi tak levný, až je to podezřelé :-) Stále se nemůžu chytit s nějakou vyřazenou lednicí a už mi dochází trpělivost, navíc bych si model a la Houmr musel nechat u někoho vyrobit, protože nemám vybavenou dílnu, a ještě navíc, když spočítám všechny ty ventilky a hadice a budík aj. plus něco za lednici na bazaru (ze které bych kompresor vypraparoval), tak se myslím do cca 1700 Kč stejně nevejdu. Nebo máte pro mne jiné "levné" řešení? Díky, Honza168. P.S. Vím, že nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci, leč...!


Tohle je "čínský" kompík - bezolejový, pístový - takže kompík se hodně rychle zahřeje. Rukojet je umístěna na hlavě kompíku, takže za ni nikdy nebrat - pod hlavou je těsnění a manipulací pomocí rukojeti dojde k poškození toho těsnění!! Všeobecná bolest všech levných "čínských" kompresorů.

Největší nevýhodou je absence tlakové nádoby - takto jsi odkázán jen na to, jaký max tlak ti jde přímo z kompíku, moje zkušenost s těmito kompíky je, že stačí na stříkání "lepší" fixírkou, ale ne na fajnovou práci.

Chlapi, kdy už konečně pochopíte, že s krámama za pár peněz se prostě kvalitní věci dělat nedaj! Na auto si taky nedáte gumy co stojej 150 kč/ks a je předpoklad že vydržej tak max jízdu z Prahy do Brna, a to při max 70 km/h!!!

Zkus se podívat třeba na tohle, to je sice dražší zařízení (asi jako jedna mašinka v HO) ale už dobře použitelné!

http://www.airbrush-fengda.com/store/mi ... 89A_3.html

případne jeho levnější bezkrytová verze, ale se zminovaným blbým madlem!

http://eshop.lutoma.cz/kompresory/jedno ... e-272.html

Sice se to při nastavení na vysoký výstupní tlak taky dost hřeje, ale má to tepelnou pojistku a možnost odpustit kondenzát z tlakové nádoby. Používá ho spousta modelářů, za těch necelých 3000 kč super cena!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Pája » úte 04 kvě, 2010 5:28 pm

Já jsem pořídil toto :http://eshop.lutoma.cz/kompresory/jednovalcovy-pistovy-kompresor-as186_kopie-650_kopie-272.htm ,ale letos ho asi neprubnu,makám v rachotě od rána do noci a nemám sil na modely.Snad to bude slušný kus pro začátečníka.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Kompresor pre airbrush SINGLE

Příspěvekod MirekTT » úte 04 kvě, 2010 5:38 pm

Petr Zatrepalek píše:Chlapi, kdy už konečně pochopíte, že s krámama za pár peněz se prostě kvalitní věci dělat nedaj! Na auto si taky nedáte gumy co stojej 150 kč/ks a je předpoklad že vydržej tak max jízdu z Prahy do Brna, a to při max 70 km/h!!!

Upřímně bych tuhle větu doporučil všem adminům na všech modelářských fórech vkládat mezi každý příspěvek ve vláknech o kompech a pistolích :wink:
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Další

Zpět na Houmrovy vlaky (houmrovyvlaky.wz.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník