Modelleisenbahn GmbH (ROCO) koupilo FLEISCHMANNA

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 01 črc, 2009 11:13 am

Hele, modeláři, když Roco navýší doporučené maloobchodní ceny o 10%, znamená to obvykle, že o stejné PROCENTO(!) navýší i ceny velkoobchodní pro obchodníky. A ti pak o uvedené procento zdražit musí, pokud si chtějí udržet své marže. Takže řeči o tom, že obchodník zdražit vůbec nemusí jsou trochu demagogické...
A srovnávat úroveň marží v Německu a u nás je taky trochu nefér. Až některý náš obchodník bude mít u jednoho dodavatele takové odběry jako ten berlínský, jistě se dostne na lepší nákupní podmínky. To, že u nás jsou ceny na krámech u některých výrobků vyšší než v Německu nutně neznamená, že ti obchodníci mají také vyšší marže! V tomhle obchodě se pohybuji, a to jak v ČR tak v Německu a mohu tedy srovnávat.
Závěrem tedy ale platí, co bylo napsáno a reakci výše, dnes si může každý nakupovat kde chce a za koli chce. Al ejiž zde bylo několikrát řečeno, že cena není pro mnoho modelářů tím jediným kritériem (viz osud obchodu modelovazeleznice.cz)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Modelář » stř 01 črc, 2009 12:12 pm

Dan Buchtela píše:Hele, modeláři, když Roco navýší doporučené maloobchodní ceny o 10%, znamená to obvykle, že o stejné PROCENTO(!) navýší i ceny velkoobchodní pro obchodníky. A ti pak o uvedené procento zdražit musí, pokud si chtějí udržet své marže. Takže řeči o tom, že obchodník zdražit vůbec nemusí jsou trochu demagogické...
A srovnávat úroveň marží v Německu a u nás je taky trochu nefér. Až některý náš obchodník bude mít u jednoho dodavatele takové odběry jako ten berlínský, jistě se dostne na lepší nákupní podmínky. To, že u nás jsou ceny na krámech u některých výrobků vyšší než v Německu nutně neznamená, že ti obchodníci mají také vyšší marže! V tomhle obchodě se pohybuji, a to jak v ČR tak v Německu a mohu tedy srovnávat.
Závěrem tedy ale platí, co bylo napsáno a reakci výše, dnes si může každý nakupovat kde chce a za koli chce. Al ejiž zde bylo několikrát řečeno, že cena není pro mnoho modelářů tím jediným kritériem (viz osud obchodu modelovazeleznice.cz)


To je vAs pohled na vec jakozto obchodnika. V Berline v danem obchode nemaji jine podm. nakupu znacky Roco, jde pouze vo to, ze prodava z nissi marzi, ALE PRODA PODSTATNE VICE KUSU jako obchodnici v CR a SR spolecne. V tom je ta atraktivnost pro kupujiciho zde za cenu dvou vagonu mam stejne vagony v danem obchode 4 :!: a rozhodne 90 % beznich lidi se rozhoduje hlavne podle ceny :!: Nemluve vo tom ze se jedna o stejne zbozi a rovnake kvality a diki ze sme v EU tak plati i prodlouzene zaruka. U nas se delaji AKCE JEN TAK NA VOKO skutecne akce u nas nejsou a nebudou. Radije sa tady budou drzet prehnanych cen a obrat klesa. To je pohled skuseneho ekonoma teda mne a mnoho kolegu z brange.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Příspěvekod Modelář » stř 01 črc, 2009 12:19 pm

Pokud jde vo modelovazeleznice.cz taj je to pochopitelne protoze je tady krize vcetne prodeje modelu a nema to nic spolecneho s cenama ktere ta byli. Staci sledovat statist. urad a jejich statist. udaje kde se az 95 % lidi jasne vyjadrilo, ze se pri nakupu cehokoliv ridi vzdy podle nejnizsi CENY :!:

Take ve vasem obchode model-scene mate sice hezke stromecky, ale mnoho kolegu modelaru si stezuje, ze je to drahe a za cenu jednoho u Vas koupi sada stromku zn. NOCH a podobne. Kvalita vasich stromecku je vysoka to jo jsou heske, ale porad u vice a vice lidi je odrazuje ta cena. Stejne ajo u potravin, aut, elektro a podobne je tu proste krize a kupuje se tam kde je to levnejsi. To je jasne snad uplne.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Nevim

Příspěvekod Doja » stř 01 črc, 2009 12:27 pm

Vlastním stromky obou výrobců, ale cenově se musí srovnávat správná řada. MS stromy jsou srovnatelné s u Nocha s radou profi, kde jsou ceny stejné. Rada Noch hobby je sice levná, ale také stojí za nic. Raději si koupím jeden pěknej, než pět hnusných.
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 črc, 2009 12:43 pm

V souvislosti s některými příspěvky zde a na jiných forech (plastikáři) a též s nabídkou věcí pro modeláře mne napadá ono známé rčení o házení perel sviním :D

A mimochodem - ty jsi ten obchodník z Berlína že víš detaily o jeho obratu, minimálních odběrech, maržích a provozním úvěrování? Předpokládám že ne, tak tady netvrď nesmysly!!

A další věc - zkus si vyrobit stromek co nabízí Dan sám - myslím že míň jak za tři hodiny to nezvládneš! A pak si řekni, kolik by jsi sám byl ochoten si za tu svou práci zaplatit - 50 korun to asi nebude, že?!!! A to to ještě musíš zdanit a odvést z toho zdravotku a sociálku!! Jestli jsi fakt ekonom, tak ti nemusim vysvetlovat pojem náklady obětované přiležitosti...

No a pro takové co chtějí ušetřit je tady nabídka záchodových štětek (levné stromy NOCH), molitanových hnusů Auhagen a hnusů od starého PIKA či gutzolda - takže můžeš vybírat. Analogie k autům - asi si taky nepujdeš koupit passata nebo oktávku když máš tak max na ojetinu za 30000?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod hummus » stř 01 črc, 2009 1:42 pm

Modelář píše:...V Berline v danem obchode nemaji jine podm. nakupu znacky Roco, ...


Mohl byste zverejnil jmeno toho "nejmenovaneho" obchodu? Az zas budu nekdy v Berline, tak bych se zastavil a urcite neco koupil.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Modelář » stř 01 črc, 2009 2:17 pm

hummus píše:
Modelář píše:...V Berline v danem obchode nemaji jine podm. nakupu znacky Roco, ...


Mohl byste zverejnil jmeno toho "nejmenovaneho" obchodu? Az zas budu nekdy v Berline, tak bych se zastavil a urcite neco koupil.


Zadnej problem uz sem to napsal ve vlakne kde padla tato oatazka

romino napsal:
vieš byť konkrétnejší s tým Berlínom, prípadne inými?

Zadnej problem obchod : BR modelbahn, Friedrichshain, Berlin vsechny ceny tam maji o 20 až 30 % levnejsi nez ceny katalogove. Zbozi je nove zaruku maji nadstandart u Roco 36 mesicu u Piko 28 mesicu.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Příspěvekod vorisekml » stř 01 črc, 2009 3:23 pm

ZÁSADNĚ SE ŘÍDÍM PŘI KOUPI MODELŮ CENOU. JSOU TU OVŠEM "ALE".
PŘECI NEPOJEDU NACH BERLIN PRO DVA VOZY. PŘECI NEBUDU PLATIT POŠTOVNÝ ZA DVA VOZY. PŘECI SE NEBUDU UČIT NĚMECKY PRO DVA VOZY ( "NA" JÁ SE TROCHU DOMLUVÍM).
ALE JINAK JE PRO 90% LIDIČEK URČUJÍCÍ KRITÉRIEM CENA! PROČ SI MYSLÍTE ŽE SE POŘÁDAJÍ MASOVÉ ZÁJEZDY NA RŮZNÉ MODELL HOBBY A DNY OTV. DVEŘÍ ? JEN ABY SE LIDI PODÍVALY NA KOLEJIŠTĚ NEBO NA TO JAK SE LISUJÍ MODELY? NÉÉÉ !!!!
NEJDELŠÍ FRONTY A TLAČENICE, STRKANICE JSOU U VÝPRODEJŮ!!! TAK SE CHOVAJÍ VŠICHNI, TO NENÍ SPECIALITA NÁS ČECHÁČKŮ.
MNOZÍ OCENÍ SERVIS, PŘIJEMNÉ ZÁZEMÍ OBCHODU, POLOHU V CENTRU.
ALE AŤ NĚKDO TAKY ZKUSÍ "GARÁŽOVÝ PRODEJ" ZA MINIMÁLNÍ MARŽE A DO ROKA JE VE VATĚ. TEĎ JDE O TO JESTLI S TAKOVÝM "GARÁŽOVÝM PRODEJCEM" TŘEBA ROCO VŮBEC UZAVŘE SMLOUVY. TO BYL PRVOTNÍ OMYL p.PECHARA/MODELOVÁ ŽELEZNICE/ KTERÝ SI MYSLEL ŽE SE BEZ DOMINANTÍHO HRÁČE NA POLI MODEL. ŽELEZNICE OBEJDE. NAKONEC SE ROZEŠEL I S PMT A HŘEBÍK DO RAKVE MU ASI DALO SLOUČENÍ ROCO-FLEISCHMANN. PROSTĚ TO NEZVLÁDL - TO SE STÁVÁ.
ANO, V ČESKÉ REPUBLICE JSOU MODELY PROSTĚ DRAŽŠÍ. ASI PROTO ŽE SE JICH PRODÁ O MNOHO MÍŇ.ALE JSEM RÁD ŽE SE VŮBEC NĚKDO NAJDE A JDE DO RIZIKA TO TU PRODÁVAT. A ZAČÍNÁ SE TO TU TROŠKU LEPŠIT. PRVNÍ BYL BEN.MODEL A PAK MODELY.BIZ.TO JSOU ASI TAK JEDINÝ KDO MOHOU TROŠKU NĚMCŮM KONKUROVAT. ONO TO S TĚMA "AKCEMA" U NĚMCŮ TAKY NENÍ KDO VÍ CO. A NAVÍC VĚTŠINA Z NÁS DĚLÁ ČESKÉ MODELY A NA TY SE NĚMECKÉ AKCE VĚTŠINOU NEVZTAHUJÍ.
OSOBNĚ JSEM KOUPIL NĚMKU OD ROCO NA MODELY.BIZ, PROTOŽĚ TA AKCE S Wapkou BYLA DOCELA DOBRÁ. JENŽE KDYŽ BY TA AKCE NEBYLA TAK BY JICH PRODEJCE TOLIK NEPRODAL. ALE JINAK JSEM V ČECHÁCH NEKOUPIL MODEL SNAD 5 LET. PROČ TAKY. DODACÍ LHŮTY DLOUHÉ, NUTNOST OBJEDNÁVAT NĚCO U TOHO, NĚCO U TAMTOHO.
SKORO NIC SKLADEM, VŠECHNO NA OBJEDNÁVKU. U E-SHOPŮ PIDI OBRÁZKY A ZKOMOLENÝ POPIS ZBOŽÍ.
PROSTĚ NEVÍM KDE JE CHYBA ALE NĚJAK RÁD NAKUPUJI V CIZINĚ. MOŽNÁ TO BUDE TA CHYBA.
Naposledy upravil vorisekml dne stř 01 črc, 2009 5:22 pm, celkově upraveno 1
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 01 črc, 2009 5:08 pm

to Vorisekml - S tím co píšeš - naprostý souhlas :D ! Jinak třeba pro mne není zcela určující cena - pokud se nejedná o rozdíl víc jak 500 kč na mašině - jednoznačně preferuji servis a kulantní jednání. Co je mi platné, že si za 130 EUR koupím piko BR242 mašinu, když pak doma nejezdí a maník co mi ji z Frankfurtu poslal, na e-maily nereaguje a telefony nezvedá? Proto z našich obchodů u mne vedou modletrain, modely.biz a Ben - vždy naprostá spokojenost! To co je ale u nás blbý - když jedu k Benovi a mám vybrané zboží z katalogu třeba busch či noch - seženu tak 10% toho co sem chtěl. A to platí bohužel pro jakýkoliv obchod co jsem zmiňoval. Takže lze jen objednat a čekat... Ale stejná situace je i v cizině - takže nikdo nečekejte zázrak - nakoupit vše je možné snad jen přímo u výrobce :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 01 črc, 2009 6:09 pm

Asi odbočim.
mohlo by z toho něco kápnout do trhu s TT?? :?: zafantazírujte,co by se hodilo. :wink: :)
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Modelář » stř 01 črc, 2009 6:13 pm

Petr Zatrepalek píše:to Vorisekml - S tím co píšeš - naprostý souhlas :D ! Jinak třeba pro mne není zcela určující cena - pokud se nejedná o rozdíl víc jak 500 kč na mašině - jednoznačně preferuji servis a kulantní jednání. Co je mi platné, že si za 130 EUR koupím piko BR242 mašinu, když pak doma nejezdí a maník co mi ji z Frankfurtu poslal, na e-maily nereaguje a telefony nezvedá? Proto z našich obchodů u mne vedou modletrain, modely.biz a Ben - vždy naprostá spokojenost! To co je ale u nás blbý - když jedu k Benovi a mám vybrané zboží z katalogu třeba busch či noch - seženu tak 10% toho co sem chtěl. A to platí bohužel pro jakýkoliv obchod co jsem zmiňoval. Takže lze jen objednat a čekat... Ale stejná situace je i v cizině - takže nikdo nečekejte zázrak - nakoupit vše je možné snad jen přímo u výrobce :D


Tak to je jenom V CR a SR "vse na objednavku" v tom konkretnim obchode v Berline a nejen tam v ramci DE je sortiment a hlavne ochota poradit a pri KOUPI VICE VECI TI TAM DAJI SLEVU :!: Kdesto unas kdys prijedes do obchodu tak je pomali OBTEZUJES , nasi prodavaci se musej hodne ucit.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Cena...

Příspěvekod vonBahnhof » stř 01 črc, 2009 8:44 pm

Pánové a dámy, informační hodnota této bouře ve sklenici vody je asi taková: až bude pro mě levnější koupit modýlky na druhém konci naší milované EU, pak tak učiním, jinak je to o ničem. Každý obchodník a kupující s modelovou železnicí jsou dospělé osoby, které obchodují za podmínek, které akceptuje prodávající a kupující. Jestliže tenhle princip funguje, je to v mezích normy. Pokud se to někomu nelíbí, je jeho svaté právo nenakoupit, respektive zvolit jiného obchodního partnera. Přeji příjemné chvilky s našim milovaným koníčkem!
HO Lenz digital, IV./V. epocha, ČD, DB
http://von-bahnhof.rajce.net
Uživatelský avatar
vonBahnhof
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 11 říj, 2007 4:02 pm
Bydliště: Zlínský kraj - Kroměřížsko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 02 črc, 2009 8:29 am

To Modelar - tak s tou slevou s tebou vyjimecna naprosto souhlasim. U nas slevy sice taky poskytuji, obcas a hlavne si o ne musis jako zakaznik rikat v duchu hesla lina huba - holy nestesti! Na zapad od nas jsou slevy dle vyse nakupu zcela standardni!

A jak se obchodnici u nas obcas taky chovaji - v jedne modelarske prodejne s plast. modely v Praze na Konevce jsem udelal nakup za 2350 kc (coz je na plastikarinu hodne velky nakup). Za 14dni tam jdu a pani na mne pres cely kram plny lidi krici ze jsem zlodej a ze jsem ji pry ukradl jejich firemni platek v cene 15 korun (to ze to zapomnela namarkovat a ja ji to presto platil uz ji jaksi vypadlo z hlavy...)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod vonBahnhof » čtv 02 črc, 2009 9:06 am

Petr Zatrepalek píše:To Modelar - tak s tou slevou s tebou vyjimecna naprosto souhlasim. U nas slevy sice taky poskytuji, obcas a hlavne si o ne musis jako zakaznik rikat v duchu hesla lina huba - holy nestesti! Na zapad od nas jsou slevy dle vyse nakupu zcela standardni!

A jak se obchodnici u nas obcas taky chovaji - v jedne modelarske prodejne s plast. modely v Praze na Konevce jsem udelal nakup za 2350 kc (coz je na plastikarinu hodne velky nakup). Za 14dni tam jdu a pani na mne pres cely kram plny lidi krici ze jsem zlodej a ze jsem ji pry ukradl jejich firemni platek v cene 15 korun (to ze to zapomnela namarkovat a ja ji to presto platil uz ji jaksi vypadlo z hlavy...)


A ta paní tam ještě pracuje?
HO Lenz digital, IV./V. epocha, ČD, DB
http://von-bahnhof.rajce.net
Uživatelský avatar
vonBahnhof
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 11 říj, 2007 4:02 pm
Bydliště: Zlínský kraj - Kroměřížsko

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 02 črc, 2009 2:37 pm

Ta pani uz tam nastesti nedela - byla to mama majitele firmy. Nyni tam uz prodava jeho syn - a musim rici, ze od te doby jsem prehodnotil vztah k teto firmě a dal jí další šanci :D - a zatím toho nelituju!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků