477 Papoušek

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod TTmili » pát 01 kvě, 2009 4:22 pm

Potom to chápu, pak je to skutečne "zanedbatelná" investice. Hold mě nenapadlo myslet takovýmhle způsobem. I když je pravda že nebýt Téčkař tak do něj du taky a to bez rozmyšlení. Jen by mi chvilku trvalo než bych těch 7200 našetřil ale to by se podalo.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 01 kvě, 2009 7:15 pm

TTmili píše:Potom to chápu, pak je to skutečne "zanedbatelná" investice. Hold mě nenapadlo myslet takovýmhle způsobem. I když je pravda že nebýt Téčkař tak do něj du taky a to bez rozmyšlení. Jen by mi chvilku trvalo než bych těch 7200 našetřil ale to by se podalo.


No pokud by se našel někdo kdo by jej dělal v kovu a leptu. Pak by se nabízela možnost jít i do menších velikostí.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod TTmili » pát 01 kvě, 2009 7:30 pm

Já uvažuju i nad vlastní stavbou, ale jen pro sebe. Jenže když DK-model uvedl druhou "jihlavskou" krasavici 464.008 z leptu tak si říkám že to by bylo asi lepší něž stavět papoucha od píky.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sandy » ned 24 kvě, 2009 8:48 pm

Tak, už je doma!
Sestavený do provozuschopného stavu a za velmi příjemnou cenu, výrazně se lišící od té, kterou uvádí Petr Zatřepálek.:lol:
Jízdní vlastnosti zatím nic moc (ale sbírá zatím jen z jedné nápravy, bez zatížení - malinko přepadává dozadu , bude potřeba vyčistit všechna kola , už asi něco najezdily :?
Pokud jde o vzhled, tak ze mně nedostanete ani slovo. Na detaily moc nejsem. Ale podobá se "Papouškovi", a to je to hlavní.
Jen tak mimochodem, doteď jsem si myslel, že "Papoušek" = modrá barva. A ono to bylo úplně jinak.
Apropó, uvažuji, že ho předělám do verze s velkými vanami. Myslíte, že bude velká chyba, když nechám jen dva stupy na tendr?. :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Petr Berka » úte 26 kvě, 2009 10:54 am

Sandy píše:Tak, už je doma!
Apropó, uvažuji, že ho předělám do verze s velkými vanami. Myslíte, že bude velká chyba, když nechám jen dva stupy na tendr?. :oops:


Nejde ani o ty 2 schůdky, ale tendr byl kratší a nesahal tak dolů...pokud si srovnáte fotky, tak s "velkými" vanami má vzadu vytažený čelník. Zato u tohoto je čelník schován v tendru...
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod Sandy » úte 26 kvě, 2009 11:44 am

Petr Berka píše:
Sandy píše:Tak, už je doma!
Apropó, uvažuji, že ho předělám do verze s velkými vanami. Myslíte, že bude velká chyba, když nechám jen dva stupy na tendr?. :oops:


Nejde ani o ty 2 schůdky, ale tendr byl kratší a nesahal tak dolů...pokud si srovnáte fotky, tak s "velkými" vanami má vzadu vytažený čelník. Zato u tohoto je čelník schován v tendru...

To byla jenom udička nahozená na některé počítače nýtů :lol: :oops:
Ale stejně díky. Pomalu se rozdíly prokousávám a jsem vděčný za každý podnět.
V srpnu má vyjít dvoudílná monografie (s předplatným 1600.- , bez 1800.-).
Třeba už ji tak nutně nebudu potřebovat (i když pod stromečkem bych ji rád viděl) :P
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Yarda » úte 26 kvě, 2009 12:22 pm

V jednom ze starších Světů železnice (odhadem v r.2003-4) vyšlo pěkné pojednání o papoušcích vč. náčrtu technického provedení s malými i velkými vanami a s barevným schématem modré i černé verze.
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Petr Berka » úte 26 kvě, 2009 12:40 pm

Sandy píše:To byla jenom udička nahozená na některé počítače nýtů :lol: :oops:


Tak za toho se ani nepovažuji. Spíš jde asi o největší rozdíl (kromě van) při pohledu z boku, a kdyby pak měly stát obě verze vedle sebe...bylo by to líto. Navíc tendr je hladký, takže jde jen o pár slepených destiček, pokud bych si mohl rýpnout zas já :lol: ... to už za to stojí, ne?
Navíc výkresy jsou od M. Kratochvíla a myslím, že použitelné...
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

Příspěvekod Sandy » úte 26 kvě, 2009 3:01 pm

Petr Berka píše:
Sandy píše:To byla jenom udička nahozená na některé počítače nýtů :lol: :oops:


Tak za toho se ani nepovažuji. Spíš jde asi o největší rozdíl (kromě van) při pohledu z boku, a kdyby pak měly stát obě verze vedle sebe...bylo by to líto. Navíc tendr je hladký, takže jde jen o pár slepených destiček, pokud bych si mohl rýpnout zas já :lol: ... to už za to stojí, ne?
Navíc výkresy jsou od M. Kratochvíla a myslím, že použitelné...

To bylo jen na jednoho konkrétního, ale ten se neozval... :roll:
Myšlenka na dva vedle sebe mi nedá spát od toho okamžiku, kdy jsem si tu nádheru přinesl domů. Ale nejsem tak zdatný, abych si troufl přinést dva kousky domů s tím, že každý bude z jiné serie. I když jako dobrá investice by to nemusel být propadák.
Pokud jde o podklady, poptával jsem se na burze a nikdo mi nic konkrétního neřekl. Kromě upozornění na výše zmíněnou monografii. Ale to bylo spíš z komerčních důvodů. Pan M. taky mluvil o známých plánech od M.Kratochvíla, ale nic bližšího neřekl. Snad jen něco, že je má v počítači, ale "klekla" mu tiskárna.
Pokud byste někdo věděl o podkladech, byl bych moc rád za odkaz.
A s barevným schematem by to bylo super.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 26 kvě, 2009 4:00 pm

Jestli ten počítač nýtů jsem měl být já, tak se ozývám :D . Se svým papouchem čekám jednak na lepty toho malého tyčoví, pak taky na Lužnou 26-27/6 kam by měla přijet 476ka ze Slovenska - až budu mít komplet fotodokumentaci, rozhodnu jestli tu mašinu předělám na 477.040 nebo vady odlitku vylepším a doplním detaily na 476ku! No a hlavně předtím musím "dodělat" resty - zakázky tanků do Německa, návody a krabičky na naší MUVku a T212ku, další sady HO setů do Goffy, vytapetovat a vymalovat dvě cimry v baráku atd atd... Papouch tak zatím holt "nebude" :roll:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Čouda » čtv 28 kvě, 2009 7:26 am

TTmili píše:Je to skutečne "zanedbatelná" investice.

Ani bych neřekl. Podle mě je to dost peněz. Kdyby byl model vybaven továrním pojezdem i s kovovým rozvodem, situace by byla poněkud jiná.
TTmili píše:Jdu do něj taky a to bez rozmyšlení.

Já bych se hodně rozmýšlel.
TTmili píše:Jen by mi chvilku trvalo než bych těch 7200 našetřil

No, půlka vejplaty. I jako pracujícímu by ti to trvalo...

Nechci tu stavebnici nějak kritizovat, ale za takovéto peníze bych si ji představoval trošku jinak. Možná v budoucnu si ji pořídím, protože se jedná o velice sympatický stroj. Možná....
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod vorisekml » čtv 28 kvě, 2009 8:29 am

Já jsem mluvil s p.Mášou na burze a nabízel tam toho papouška za 5000,-Kč. Nevím co můžou stát ty roco běhouny, ale že by vyšly na 2200,-Kč se mě nezdá.Nebo je o toho papouška "takový zájem" že krapet poupravil cenu směrem dolů aby se mu prodávaly.Já ho koupím až budou leptaný doplňky-rozvod a snad někdo udělá uši.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod Sandy » čtv 28 kvě, 2009 9:13 pm

Čouda píše:
TTmili píše:Je to skutečne "zanedbatelná" investice.

Ani bych neřekl. Podle mě je to dost peněz. Kdyby byl model vybaven továrním pojezdem i s kovovým rozvodem, situace by byla poněkud jiná.
TTmili píše:Jdu do něj taky a to bez rozmyšlení.

Já bych se hodně rozmýšlel.
TTmili píše:Jen by mi chvilku trvalo než bych těch 7200 našetřil

No, půlka vejplaty. I jako pracujícímu by ti to trvalo...

Nechci tu stavebnici nějak kritizovat, ale za takovéto peníze bych si ji představoval trošku jinak. Možná v budoucnu si ji pořídím, protože se jedná o velice sympatický stroj. Možná....

Hodně peněz, to je vždycky relativní. Skoro rok jsem kroužil kolem pana M. a jeho polostavebnic nákladních vozů za 500.- Když jsi k tomu připočítal dvojkolí, obtisky, drobné detaily, barvu, spřáhla apod., tak ses dostal pomalu na osm stovek. Ale protože nikdo nic lepšího nenabízí, tak mám celý jeho sortiment nákladních vozů, některé i ve více exemplářích.
Stejné to je i s Papouškem. Nikdo nic podobného (a lepšího) nenabízí a obávám se, že v historicky krátké době nabízet nebude.
A jsou věci, které člověk moc chce. Například v mém případě ( a evidentně i v případě jiných) je to Papoušek. Možná jsem se špatně koukal, ale za posledních deset let jsem na burze viděl nabízet tak tři, možná pět kousků. Ani v jednom případě se cena nedostala pod deset tisíc.
A mám pár zkušeností s tím, že se mi cena nějakého modelu zdála příliš vysoká a ten model pak zmizel z nabídky. A když se za pár měsíců nebo let znovu objevil, tak byl při stejné kvalitě o polovinu dražší.
Taky bych si dovedl představit tu stavebnici trochu jinak. Ale obávám se , že výhodněji se ani v budoucnu pořídit nedá.
Pokud jde o cenu, kterou zmínil kolega vorisekml, tak to je cena, kterou udával pan M.od začátku - sestavený základní pojízdný model 5000.-, totéž s doplňky ( běhouny, uši, apod.) - 7000.- a hotový model 10000.-.
Běhouny jsem na burze zahlédl tuším za 55.- ( ale devítipaprskové), osmipaprskové nebudou o nic dražší.
A když jsem již na začátku zmínil ty peníze, tak jsem se jednou nachomýtl k tomu, jak do kamenného obchodu přišel jakýsí týpek, vzal z pultu katalog a začal si vybírat. Prodavači řekl, aby ho zarazil, až toho bude za padesát tisíc. Když pak viděl tu hromádečku na pultě, tak řekl, že si zalouží, aby si udělal radost větší a přihodil dalších dvacet. :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod radeksindy » pát 29 kvě, 2009 7:02 am

Běhouny jsem na burze zahlédl tuším za 55.- ( ale devítipaprskové), osmipaprskové nebudou o nic dražší.

Jenom malá poznámka k této větě. Devítipaprskové běhouny jsou pro německé lokomotivy běžné. Osmipaprskové se používaly na některých starších lokomotivách, převážně bavorských. Moc běžně dostupných modelů lokomotiv s osmi paprskovým běhounem není, napadá mne teď jen řada 70 od Fleischmanna. Vzhledem k dostupnosti bych tu vyšší cenu očekával.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Lužná 28.6.09

Příspěvekod Petr Berka » ned 05 črc, 2009 8:31 am

Tak v Lužné to stálo za to. Dokonce nám oba Papouchy spřáhli, tak jsme mohli hledat rozdíly... Jinak podle pamětníků má prý odpovídající barvu 013, ten český je prý moc světlý.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Berka
 
Příspěvky: 201
Registrován: pon 14 led, 2008 6:50 pm
Bydliště: Cvrčovice

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků