ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Sem směřujte příspěvky, dotazy a zkušenosti se zvukovými projekty Petra Smutka pro zvukové dekodéry ZIMO

Moderátoři: Michal Dalecký, Hekttor

Re: ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Příspěvekod _vlk » pon 15 čer, 2026 7:48 pm

Zdenek Valter píše:Zato takto přes SUSI se dekodér načte


Já myslím, že to je v pořádku. Dle ZIMO Tutorialu se dekoder v KLUGu načítá pře SUSI, pouze když je dekoder v lokomotivě na koleji, načítá se přes Rails ...
_vlk
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 27 říj, 2023 10:15 am

Re: ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 15 čer, 2026 8:26 pm

_vlk píše:
Zdenek Valter píše:Zato takto přes SUSI se dekodér načte


Já myslím, že to je v pořádku. Dle ZIMO Tutorialu se dekoder v KLUGu načítá pře SUSI, pouze když je dekoder v lokomotivě na koleji, načítá se přes Rails ...


Bohužel tak to není!
Uvědom si že na konektoru dekodéru jsou všechny vývody a to jak RAIL/Track tak to SUSI.
Přečti si příspěvek od romino na co se mne ptá.
U zdravého dekodérů se detekuje dekodér v KLUG jak na SUSI tak na Rail.
Taky v dřívějším příspěvku romino o upgrade Firmware dekodéru píše, že se upgraduje vždy přes RAIL/Track, proto jej nelze upgradovat protože přes vývody Rail/Track tento dekodér KLUG nedetekuje.
Všimni si také, že v menu FW upgrade není volba SUSI / Rail!
Naposledy upravil Zdenek Valter dne úte 16 čer, 2026 5:04 am, celkově upraveno 1
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 3432
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 15 čer, 2026 8:41 pm

romino píše:Nevuem ako skresluje ta fotka, ale tipol by som, ze ho tam mas zle zasunuty. Posunuty o jeden rad PINov. Nesedi tam biely ramcek pod nim. Netusim, ale ako sa ti z neho potom dari vycitat CV

Fotka zkresluje a kdyby byl blbě tak se nenačte přeci ani přes to SUSI.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 3432
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 16 čer, 2026 6:53 pm

Problém jsem vyřešil tím, že jsem se obrátil na prodejce.
Ten mne požádal abych dekodér dovezl, že se na něj podívá a že s tím neměl nikdy problém.
On používá MXULFA.
Takže dekodér jsem mu dovezl a on na MXULFA normálně updatoval FW.
Pak mi pro jistotu dal místo původního nový.
Ten funguje jak má - lze ho vyčíst jak přes SUSI tak i Rail.
Za mne tedy dobrý konec.
Ještě poznámka při upgradování FW se na MXULFA vypíná SUSI.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 3432
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Příspěvekod jardaaa » stř 17 čer, 2026 4:26 am

Škoda tý výměna za novej, docela by mě zajímalo, jestli mu ten novej FW pomoh a v KLUGu by šlapal nebo dál zarputile "mlčel"..
jardaaa
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: ZIMO KLUG - postřehy, názory, poznatky, zkušenosti...

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 17 čer, 2026 7:10 am

jardaaa píše:Škoda tý výměna za novej, docela by mě zajímalo, jestli mu ten novej FW pomoh a v KLUGu by šlapal nebo dál zarputile "mlčel"..

Bohužel pro Tvou zvědavost - zůstane neukojena. Pro mne je to ale chtěný výsledek ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 3432
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Předchozí

Zpět na Jacek Modely (zvukové projekty pro dekodéry Zimo, www.jacek-modely.cz)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků