Ivan píše:Zkusil bych jednoduché testy:
- jiný kabel?
- jiný ovladač?
- Daisy připojit k jiné centrále?
Dík, ale odpojil jsem všechny výstupy a i tak zelená dioda na centrále pořád stejně bliká, beze změny, i když zdroj funguje...
Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf
Ivan píše:Zkusil bych jednoduché testy:
- jiný kabel?
- jiný ovladač?
- Daisy připojit k jiné centrále?
Zippich píše:fulda píše:Něco takového jsem neviděl. Ale první, na co bych se podíval je napájecí zdroj.
Respektive - chová se to stejně v zásuvce LocoNet-T i LocoNet-B?
LocoNet-T i LocoNet-B se chovají stejně. Zdroj dává 16,5V, ale v kolejích jsem naměřil jen kolísajících 5,5...
Zippich píše:Postihla mě další elektronická kletba. Displej ovladače bliká stejně jako zelená dioda centrály asi 1x za 2 sekundy a nic nefunguje. Nevíte co to je a jak se toho zbavit?
Zippich píše:Díky za info. Mám jen běžný multimetr, ale je zřejmé, že na výstupu není odpovídající napětí, takže to vidím nejspíš na novou centrálu. Vrtat se v tom neumím. Tahle sloužila asi 6 let, což není moc...
HonzaM píše:Bohužel mám multimetr deklarující True RMS a správnou hodnotu kolejového DCC napětí nezměří.
Zippich píše:Problém pokračuje. Myslel jsem, že odešla centrála, koupil jsem novou, připojil, zapnul a po vteřině se taky zřítila do tohodle stavu, kdy zelená dioda a displej blikají a nic nefunguje: https://www.youtube.com/watch?v=BmYaMxflhVk
V okamžiku zapnutí jsem měl na kolejích lokomotivu, protože jsem neočekával další zradu, ale byla to chyba. Teď nevím, kde je příčina problému.
Otázky: Co může tu centrálu takhle odkouřit? Lokomotiva, problém v kolejišti? Jak ho identifikovat a odstranit? A co s centrálou? V návodu se píše, že reset do továrního nastavení se provádí ovladačem, ale ten nekomunikuje. Pomalu propadám trudomyslnosti...
Zdenek Valter píše:No a to máš jen jeden ovladač?
Zippich píše:Zdenek Valter píše:No a to máš jen jeden ovladač?
Ano. Pak mám jen freda bez displeje. Ale ovladačem to nebude, když ho vytáhnu, dioda centrály bliká pořád stejně, jako by neměla napětí. Předpokládám, že jiný ovladač by se choval stejně.
Zdenek Valter píše:...I s ním se centrála rozbliká?
Zippich píše:Problém pokračuje. Myslel jsem, že odešla centrála, koupil jsem novou, připojil, zapnul a po vteřině se taky zřítila do tohodle stavu, kdy zelená dioda a displej blikají a nic nefunguje: https://www.youtube.com/watch?v=BmYaMxflhVk
V okamžiku zapnutí jsem měl na kolejích lokomotivu, protože jsem neočekával další zradu, ale byla to chyba. Teď nevím, kde je příčina problému.
Otázky: Co může tu centrálu takhle odkouřit? Lokomotiva, problém v kolejišti? Jak ho identifikovat a odstranit? A co s centrálou? V návodu se píše, že reset do továrního nastavení se provádí ovladačem, ale ten nekomunikuje. Pomalu propadám trudomyslnosti...
fulda píše:Nechtěl bych bejt za chytrého, ale TADY jsem psal, že bych chybu v centrále nečekal. A TADY na začátku posledního odstavce píšu o podezření na zdroj a doporučuju to proměřit se špendlíkama.
A stále platí, že pokud by jsi tu "starou" vyhazoval, tak ti s radostí dám kód na zásilkovnu, aby jsi mi jí mohl poslat.
Zdenek Valter píše:Ještě pár možná hloupých otázek - zapojuješ to vždy do stejné zásuvky elektrického rozvodu?
Zkoušel jsi to připojit jinde v jiné místnosti?
Zippich píše:Zdroj je nový a stalo se totéž. Teď mám centrály se stejným problémem dvě. Pokud mi pomůžeš ten problém vyřešit, tak ti jednu z nich klidně dám a ani mi nemusíš psát, že "to máš pro vnoučata"
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků