477 Papoušek

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Příspěvekod marwin » pát 04 led, 2008 10:14 am

tomazzzo píše:Dotaz : Marwine jak děláš schůdky ?

No schudky do boudy strojvedouciho delam z mosaznych profilu. Na svisle dily pouzivam L profil 0.8x0.8 a na schodnice pouzivam pasovinu 0.4 x 1.6 (mozna by slo koupit krablovany plech, vyrabi DK-model, aby to vypadalo lepe). Mosaznou pasovinu si narezu na potrebnou delku ziletkovou pilkou.
Na kus dreva si nalepim dva profily L rovnobezne vedle sebe vterinakem v pozadovane vzdalenosti. A pak k nim postupne pripajim jednotlive predpripravene schodnice. Vsechny dily jsou dostupne na www.litomysky.cz
Uživatelský avatar
marwin
 
Příspěvky: 675
Registrován: úte 28 lis, 2006 10:09 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod tomazzzo » pát 04 led, 2008 12:36 pm

Já sem to tady na štokru všechno pájel z pásoviny , ale byla to děsná práce a furt mi to příjde křivý .
Vlastně si to na štokru všechno zkouším , abych to na 477ce vychytal . A když si představím ty přední schůdky na papoškovi tak bych to skoro viděl na lept. Schůdky jsou dlouhý , úzký a zkosený prostě masakr a nerad bych to tím zkazil . Ten L profil vypadá zajimavě.
tomazzzo
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 23 pro, 2007 9:47 am

Příspěvekod Sandy » čtv 02 dub, 2009 4:20 pm

Na burze před měsícem jsem u pana Máši viděl poprvé "Papouška" z jeho dílny. Na té minulé jsem ho již držel v ruce a přiznám se, že se mi třásly ruce a trošku jsem si "stříkl" do flanelu :oops: :oops: . Je to můj tajný sen.
Ale díky zvláštnímu způsobu komunikace pana M. jsem nepochopil, jaké s ním má záměry. Bude ho prodávat jako stavebnici (má i vlastní pojezd) nebo jako hotovou mašinu. :?:
Mluvil něco o deseti tisících korun a padesáti kouscích, ale z kontextu jsem vůbec nepochopil, co mi chce naznačit. :roll:
Víte o tom někdo něco bližšího?
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 02 dub, 2009 6:08 pm

Kdyz to dobre dopadne, tak jednoho budu mit pristi tyden na testovani. Vypada velmi dobre. Mel by byt komplet sestaveny. Cena jak rika Sandy.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 03 dub, 2009 8:52 am

S panem Mášou jsem dohodnutý že 18/4 budu mít papoucha komplet i s pojezdem - dobarvím, dostrojím a dodělám si sám. Cena 8000 v tomto stavu včetně pojezdu (bez DCC!). Hotový je podle slov p. Máši za 10-11 tisíc k objednání přímo u něj.

Až to budu doma mít, také poreferuji. Zatím co jsem viděl, mi asi nejvíc vadí provedení kol předních a zadních podvozků - použil "odlévana" tj. resinová dvojkolí bez sběru proudu a taktéž velmi lehká. Díky tomu čekám problémy na výhybkách a protiobloucích.

A jestli se povede, budu šťastnej neb se mi splní jeden další sen a modelářský "MUS"!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 03 dub, 2009 9:21 am

Rikal jsem si, ze po nem taky skocis :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 03 dub, 2009 11:26 am

No aby ne! Možná nezůstane jen u jednoho - tabulky na 477.035 a 477.047 jsou už připravené, neb českolipácké mašiny mne moc rajcují...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 03 dub, 2009 11:36 am

Oukej, ja jsem s nim resil prave ten pojezd. Osmipaprskove behouny jsou ok. Staci hledat v dilech ROCO :) Problem vidim v tom, ze chce delat plastove/lite rozvody. Tady to bude chtit zapracovat. Az ho taky budu mit, tak dame hlavy dohromady a vyhlasime soutez o nejhezciho Papoucha :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 03 dub, 2009 12:54 pm

OK! Zkusím se s papouchem u tebe zastavit. Víc hlav určitě víc ví :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Sandy » pát 03 dub, 2009 1:28 pm

Petr Zatrepalek píše:S panem Mášou jsem dohodnutý že 18/4 budu mít papoucha komplet i s pojezdem - dobarvím, dostrojím a dodělám si sám. Cena 8000 v tomto stavu včetně pojezdu (bez DCC!). Hotový je podle slov p. Máši za 10-11 tisíc k objednání přímo u něj.

Až to budu doma mít, také poreferuji. Zatím co jsem viděl, mi asi nejvíc vadí provedení kol předních a zadních podvozků - použil "odlévana" tj. resinová dvojkolí bez sběru proudu a taktéž velmi lehká. Díky tomu čekám problémy na výhybkách a protiobloucích.

A jestli se povede, budu šťastnej neb se mi splní jeden další sen a modelářský "MUS"!

Od pana M. mám ledacos. Ale vždy, když s ním mluvím, tak si připadám jako negramot.:oops:
Jediné, co mi vysvětlil jasně, bylo předělání kulisy 45 mm na 41 mm (Bramos). Jinak jsou to jen samé náznaky a mlžení. Kdyby mi jasně řekl, že je k mání za 10t, tak už jsem mohl být v pořadníku. :roll:
Takhle mě pár šťastlivců předběhlo. :cry:
To Michal D. :
Prosím o test na co nejmenším poloměru (380 mm). :shock:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod stoupa » čtv 09 dub, 2009 7:39 pm

Zdravím napadla mě řada BR66 DB 1 C2 (event.BR 65 DB nebo BR 65.10 DR obě 1 D 2)
66tku dělá LENZ má poháněnu první spřaženou nápravu a podvozek tendru spřažená kola mají mít 1620mm u modelu jsem schopen přeměřit
celá loko mě přišla na 4800,- digitalizovaná od výrobce kola RP-25 (přední běhoun má vyšší odkolek cca.0,8mm) uspořádání 1C 2 Je otázka zda by šlo dokoupit náhradní soukolí typák zašlu na e-mail
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 09 dub, 2009 8:12 pm

stoupa píše:Zdravím napadla mě řada BR66 DB 1 C2 (event.BR 65 DB nebo BR 65.10 DR obě 1 D 2)
66tku dělá LENZ má poháněnu první spřaženou nápravu a podvozek tendru spřažená kola mají mít 1620mm u modelu jsem schopen přeměřit
celá loko mě přišla na 4800,- digitalizovaná od výrobce kola RP-25 (přední běhoun má vyšší odkolek cca.0,8mm) uspořádání 1C 2 Je otázka zda by šlo dokoupit náhradní soukolí typák zašlu na e-mail
Bohuzel Lenz s touhle masinou skoncil :(
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod stoupa » čtv 09 dub, 2009 8:37 pm

:shock: tak to je škoda ty rozměry jsou opravdu podobné odchylka do 100mm(předlohy)
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 09 dub, 2009 9:43 pm

stoupa píše::shock: tak to je škoda ty rozměry jsou opravdu podobné odchylka do 100mm(předlohy)


Já si stále myslím, že je nejlepší postavit si pojezd vlastní.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod TTmili » čtv 09 dub, 2009 10:06 pm

Jak k čemu. Je pravda že u parních mašin je asi lepší postavit si vlastní pojezd, který mi bude nevíce vyhovovat pomocí koupených dílů. Avšak proč se pouštět do takovýhle aktivity třeba u pojezdu na bardotku kde stačí jen zvětšit rozvor podvozků u V100 a mám já posazenou na profi pojezdu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků