Odlitky modelů TT - všeobecná diskuse

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Odlitky modelů TT - všeobecná diskuse

Příspěvekod robot » stř 12 lis, 2008 8:26 pm

Po delší úvaze jsem se rozhodl založit nové téma " odlitky TT ". Na burze jsem si koupil odlitek motorového a řídícího vozu 812+912 . Byl jsem velice rád , že jsem oba odlitky sehnal . Doma jsem je začal podrobněji zkoumat a mé prvotní nadšení se začalo pomalu , ale jistě vytrácet . Zde je pár mých poznatků:
1-střecha pravděpodobně okopírovaná ze stavebnice LPH
2-zkosení čelních partií není dostatečné
3-řídící vůz má na na obou koncích stejná čela , velikost dvoukřídlých dveří neodpovídá , nesouhlasí ani délka vozové skříně na straně řídícího stanoviště
4-nejsem si jistý ani velikostí krycích plechů na spodku vozidel http://pindolino.rajce.idnes.cz/Odlitky_TT/
Je dobré , že se někdo odhodlal udělat opomíjený model , ale kvantita na úkor kvality je na pováženou . Asi všichni , kdo chodíte na burzu , víte o koho se jedná.Budu rád , když se v tomto vlákně rozvede diskuse , jak se vyvarovat chyb s odlitky , to jest nákup , opracování a finální úprava .
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

odlitky

Příspěvekod jakdus » čtv 01 led, 2009 9:54 pm

na adminovu žádost jsem se sem přesunul,ikdyž abych řekl pravdu nevím proč.:( Příspěvek,byl myšlen jako trocha pomoci dalším modelářům,protože já jsem tehle odkaz sháněl velmi dlouho.Protože sháním 853 nebo 854 .
Mám 262 (pojezd z tauruse) vypadá ne zrovna modelářsky - ten pojezd ,ale jízdní vlastnosti skvělé,a brejlovec pojezd bez upráv z BR 100. Spousta lidí shání tohle. FUNKČNÍ ODKAZ na pěkné odlitky. Jiný odkaz jsem na odlitky nenašel. http://modelyzeleznice.wz.cz/
Naposledy upravil jakdus dne stř 01 dub, 2009 8:17 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Příspěvekod petrh » pát 02 led, 2009 7:08 am

nerad se micham do tohoto tematu, ale neda mi to. Ty stranky jsou ehm? 75% odkazuje na lokalni soubory a celkove, zmatene popisy a pod? spis doporucuju se podivat po burze...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod robot » pát 02 led, 2009 5:31 pm

Nevím, jak ostatní, ale odlitky zásadně kupuji na burze.Je dobré si odlitek pořádně prohlédnout, zda není pokroucený, nebo nemá jiné vady.To při koupi přes internet bohužel nejde.
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » pát 02 led, 2009 7:49 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:00 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Tomáš » pát 02 led, 2009 9:33 pm

já mám doma už odlitků celkem hodně a to jak od p.číže tak od p.Molaty a myslím že kvalita je dobrá.Nebo řeknu to jinak na odlitky dobrá.Ale nejlíp to zhodnotil Vovo na svých stránkách.Všem doporučuji pročíst.Jinak plně souhlasím,že tyto stánky jsou hlavně proto abych věděl co kupuji,protože občas ne všichni znají přesná označení všech strojů
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod robot » pát 09 led, 2009 8:33 pm

Nemáte někdo nápad ,jak vyrovnat pokroucený odlitek?Při broušení jsem byl až moc důkladný a odlitek se teplem zkřivil. Na opětovné narovnání jsem zkusil teplou vodu i horký vzduch.Vždy chvíli držel tvar a pak se opět pokroutil. :(
Uživatelský avatar
robot
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 03 led, 2008 10:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod TTmili » pát 09 led, 2009 9:46 pm

Tak na to žádnou radu nemám protože teď už je ta stěna jakoby vytáhlá a zbožená takže jí nikdy do původního tvaru asi už nedostaneš. Jediný co mě napadá je skusit znova tu horkou vodu a sevřít to mezi nějaký dvě rovný plochy. To je fakt jediný. Sice se to asi zase roztáhne ale udělá to takovej ten vlnitej efekt jako vlhkej papír. A to de mnohem líp tmelit než jen propadlou stěnu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Tomáš » stř 01 dub, 2009 10:18 am

mám problém s jednou blbinou která mě neskutečně se..e.Jde o přidělání spřáhla do odlitku.Všechny spřáhla používám ty očkový http://www.ttvlak.cz/detail.php?foto=vy ... I08824.jpg
do odlitku lokomotivy navrtám dírku a spřáhlo do ní vlepím.Vše funguje skvěle není problém,až do chvíle kdy chci najed vlakem po obloukové vyhybce tím ostřejším obloukem.Lokomotiva prostě a jednoduše vagon stahne a vyhodí ho z kolejí.Zkoušel jsem tovární lokomotivu kde spřáhlo je pohyblivý a vagony projely bez chyby.Takže co s tím !! Problém bude určitě ten že se to spřáhlo v odlitku nepohybuje a zlom je už tak velkej že to vagon vykolejí.Ale jak tomu teda pomoct?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JBr » stř 01 dub, 2009 10:42 am

Na tohle pouzivam klasiku - sprahlo chycene na podvozku a protazene ven pod pluhem. V pohode se pak nataci spolu s podvozkem.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod Tomáš » stř 01 dub, 2009 10:54 am

JBr píše:Na tohle pouzivam klasiku - sprahlo chycene na podvozku a protazene ven pod pluhem. V pohode se pak nataci spolu s podvozkem.
neměl bys nějakou fotku moc si to neumím představit.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod JBr » stř 01 dub, 2009 11:10 am

Takhle. Je to sprahlo od Hekttora, ale dela ho vic vyrobcu, myslim ze treba i pan Bartek. Tady jeste neni natrene.

Obrázek
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Spřáhlo na odlitku

Příspěvekod Mirek Moc » stř 01 dub, 2009 2:57 pm

Posílám ti další dvě řešení, jak upevnit spřáhlo. Prvním řešením , které se mi v minulosti osvědčilo bylo použití šachty s pružinkou z rozbitého modelu(obr 753). Druhé řešení je podobné spřáhlo od Hektora , ale tenkrát se ještě nevyrábělo. Je to ohnutý přišroubovaný plech, na jehož konec jsem epoxydem přilepil odřízlé spřáhlo.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: Spřáhlo na odlitku

Příspěvekod Tomáš » čtv 02 dub, 2009 5:55 pm

Mirek Moc píše:Posílám ti další dvě řešení, jak upevnit spřáhlo. Prvním řešením , které se mi v minulosti osvědčilo bylo použití šachty s pružinkou z rozbitého modelu(obr 753). Druhé řešení je podobné spřáhlo od Hektora , ale tenkrát se ještě nevyrábělo. Je to ohnutý přišroubovaný plech, na jehož konec jsem epoxydem přilepil odřízlé spřáhlo.


Hm vypadá to dobře...no holt chybama se člověk pořád učí.Pro mě bude asi nejlepší ta varianta č.1...šachta s pružinkou...akorád píšeš že to je použito z rozbitého modelu.Dá se to koupit samostatně?
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod TTmili » čtv 02 dub, 2009 6:16 pm

Myslím že oWo (pan Čambalík) dělá něco na způsob týhle šachty. Dává to na rámečku s náhradníma dílama (tam je jedna) a nebo pokud se nepletu tak k podvozkům možná. Ale tím si nejsu jist musel by ses zeptat nebo mrknout má seznam výrobků u p.Litomyského. Jinak nevím kde jinde.
Já bych ale měl taky dotaz. Já už začal používt nový spřahla a tam není vůle jak je známo. Na podvozek mi příde jako blbost protože tam je to sprahlo závislí na podvozku a nemá vlastní aretaci. Tahle dutinka je na nový spřahlo taky nesmysl, jsou tam hrozný vůle. Jediný co mě napadá je vyřízout do pluhu díru buď velkou na kinematiku a nebo malou na jenom na PEHO šachtu. Má s tím někdo zkušenost?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků