Jak na kola?

Stavba a přestavba lokomotiv všech velikostí. Návody, praxe, materiály, postupy a další.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., sco_27

Kola a spol - zejména ROCO BR 290 BR 218

Příspěvekod MaHa » stř 13 čer, 2007 5:33 pm

Zdenku, nekupoval jsi si náhodou nedávno model SVT 137 - M 297.0?? (ptám se protože nějaký Z. Valter z Ústí/Labem se K-reportu o tom zmiňoval že si jej v Praze pořídil - tak se ptám jestli nejde o jmenovce?????)

Další dotaz: Proč chceš mervomocí rozdělávat běhoun u BR03(PIKO - totalita předpokládám) ???

Další dotaz: Nějaká napodobenina stahováku se určitě vytvořit dá - myslím výkresovou dokumentaci - určitě stahovák nelze "okopírovat i s chlupama" ale každá věc je nějak řešitelná - co je přesně ve znění jejich průmyslového vzoru nebo snad přímo patentu????

Zdenku, proč stahuješ kola z NOHAB-ky (snad totalitní PIKO, Märklin, ROCO nebo jiný výrobce)???

Odpověď na způsob měření: digitální posuvka, normal posuvka (né plastová) nebo i mikrometr.

Zdenku, MiŠ na začátku založil forum na stažení kol speciálně z BR 218 a z BR 290 - nechceš založit nové fórum na stahování kol obecně - klidně to nafotím ale nejprve musím dodělat tu slíbenou T669 od ROC-a???
PS: ostatní stahování kol sem asi nepatří - to pro pozdější hledání ve fóru!!!!

PS: Stahování ROCO-kol Ti klidně mohu předvést jako estrádu - myslíš že bych měl vybírat vstupné????

Co se týče dvojkolí Gützold (nebo VEB PIKO Zwickau) mě zajímá rok protože např. BR 110, 118, 120, SVT 137, BR 106 měly (od VEB PIKO Zvickau) ozubená kola normálně natahovaná na osu (proto také praskala) - takže zajímá mě kdy tato technologie u nich skončila.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: Kola a spol - zejména ROCO BR 290 BR 218

Příspěvekod Zdenek Valter » stř 13 čer, 2007 8:18 pm

MaHa píše:Zdenku, nekupoval jsi si náhodou nedávno model SVT 137 - M 297.0?? (ptám se protože nějaký Z. Valter z Ústí/Labem se K-reportu o tom zmiňoval že si jej v Praze pořídil - tak se ptám jestli nejde o jmenovce?????)


Ano koupil jsem jej.

MaHa píše:Další dotaz: Proč chceš mervomocí rozdělávat běhoun u BR03(PIKO - totalita předpokládám) ???


1. má správný počet paprsku
2. Je to (bylo) to po mě žádáno.

MaHa píše:Další dotaz: Nějaká napodobenina stahováku se určitě vytvořit dá - myslím výkresovou dokumentaci - určitě stahovák nelze "okopírovat i s chlupama" ale každá věc je nějak řešitelná - co je přesně ve znění jejich průmyslového vzoru nebo snad přímo patentu????


Sorry to si najdi na patentovém úřadě. To je opravdu mimo rámec tohoto fóra a tématu atd.

MaHa píše:Zdenku, proč stahuješ kola z NOHAB-ky (snad totalitní PIKO, Märklin, ROCO nebo jiný výrobce)???


Je to ROCO synku ! ROCO !!!!!

Jedna strana prostě nešla rukou stahnout.
Spíš bych sundal ozubené kolo.

MaHa píše:Odpověď na způsob měření: digitální posuvka, normal posuvka (né plastová) nebo i mikrometr.


A čím kontroluješ házivot ?
Případně to rozkolí měříš taky mikrometrem ?

MaHa píše:Zdenku, MiŠ na začátku založil forum na stažení kol speciálně z BR 218 a z BR 290 - nechceš založit nové fórum na stahování kol obecně - klidně to nafotím ale nejprve musím dodělat tu slíbenou T669 od ROC-a???
PS: ostatní stahování kol sem asi nepatří - to pro pozdější hledání ve fóru!!!!


Promiň nesouhlasím "Jak na kola ?" je obecný název !

MaHa píše:PS: Stahování ROCO-kol Ti klidně mohu předvést jako estrádu - myslíš že bych měl vybírat vstupné????


Pochop chlapče, že já to nepotřebuji.
1. Tvému postupu nedůvěřuji - sám jsem se spálil.
2. Jsem vybaven universálně ne jen na kola která jsou nalisovaná s malou vůlí.

MaHa píše:Co se týče dvojkolí Gützold (nebo VEB PIKO Zwickau) mě zajímá rok protože např. BR 110, 118, 120, SVT 137, BR 106 měly (od VEB PIKO Zvickau) ozubená kola normálně natahovaná na osu (proto také praskala) - takže zajímá mě kdy tato technologie u nich skončila.


To Ti opět nepomůžu já jsem dostával do ruky zpravidla jen ta dvojkolí.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Kola a spol - zejména ROCO BR 290 BR 218

Příspěvekod MaHa » ned 17 čer, 2007 5:55 am

Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Zdenku, nekupoval jsi si náhodou nedávno model SVT 137 - M 297.0?? (ptám se protože nějaký Z. Valter z Ústí/Labem se K-reportu o tom zmiňoval že si jej v Praze pořídil - tak se ptám jestli nejde o jmenovce?????)


Ano koupil jsem jej.

MaHa píše:Další dotaz: Proč chceš mervomocí rozdělávat běhoun u BR03(PIKO - totalita předpokládám) ???


1. má správný počet paprsku
2. Je to (bylo) to po mě žádáno.


Délka modelu SVT 137 je totiž o celé 3cm kratší než byměla být podle předlohy a rozvor podvozků také neodpovídá. Takže proč počítáte paprsky u kol (a možná i nýty na kotlích) když mnohé modely mají obrovské "úlety" v svých rozměrech ????????
Ještě dotaz: Tu SVT 137 "v ČSD" ukazujete také "hochům z FREMO" s tím že také máte stroje odpovídající kvality????
PS: Na popud některých výše uvedených příspěvků jsem po mnoha letech měřil rozměry modelů od renomovaných výrobců (ROCO, Fleischmann) a výsledky nedopadly zrovna nejlépe.

Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Další dotaz: Nějaká napodobenina stahováku se určitě vytvořit dá - myslím výkresovou dokumentaci - určitě stahovák nelze "okopírovat i s chlupama" ale každá věc je nějak řešitelná - co je přesně ve znění jejich průmyslového vzoru nebo snad přímo patentu????


Sorry to si najdi na patentovém úřadě. To je opravdu mimo rámec tohoto fóra a tématu atd.

Nesouhlasím!!!!! Pokud někdo napíše že věc je chráněna průmyslovým vzorem (a nemůže nakreslit dokumentaci), tak to má napsáno na krabici výrobku (číslo a místo) nebo je to uvedeno na jejich stránkách (jak jinak víš, že výrobek tuto známku má?) - Zdenku jsi líný něco hledat.

Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Zdenku, proč stahuješ kola z NOHAB-ky (snad totalitní PIKO, Märklin, ROCO nebo jiný výrobce)???


Je to ROCO synku ! ROCO !!!!!
Neříkej mi synku (tak debilního otce bych opravdu nechtěl a taky Ti neříkám cucáku). Jsem MaHa!
Zdenek Valter píše:Jedna strana prostě nešla rukou stahnout.
Spíš bych sundal ozubené kolo.

Zdenku z toho si nic nedělej!! To je nemoc všech "ingoustů", kteří sedí u počítače a pořádně netrénují sílu v prstech. Musíš víc trénovat na zahradě (pořiď si LGB) nebo v posilovně!!!!!
Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Odpověď na způsob měření: digitální posuvka, normal posuvka (né plastová) nebo i mikrometr.


A čím kontroluješ házivot ?
Případně to rozkolí měříš taky mikrometrem ?

Když je potřeba?!
Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Zdenku, MiŠ na začátku založil forum na stažení kol speciálně z BR 218 a z BR 290 - nechceš založit nové fórum na stahování kol obecně - klidně to nafotím ale nejprve musím dodělat tu slíbenou T669 od ROC-a???
PS: ostatní stahování kol sem asi nepatří - to pro pozdější hledání ve fóru!!!!


Promiň nesouhlasím "Jak na kola ?" je obecný název !

Tedy jinak: MiŠ se ptal jak vyměnit kola ROCO u BR 290 a BR 218.
Já odpovídal na tento konkrétní dotaz!!!! (je tam citace dotazu)
Zdenek Valter píše:
MaHa píše:PS: Stahování ROCO-kol Ti klidně mohu předvést jako estrádu - myslíš že bych měl vybírat vstupné????


Pochop chlapče, že já to nepotřebuji.
Neříkej mi chlapče (to už dávno nejsem!) Jsem MaHa.
Zdenek Valter píše:1. Tvému postupu nedůvěřuji - sám jsem se spálil.

To je levejma rukama ale neboj - dá se to léčit
Zdenek Valter píše:2. Jsem vybaven universálně ne jen na kola která jsou nalisovaná s malou vůlí.
Když jsi vybaven, tak jsi vybaven! Jiní ale nejsou a hned asi nebudou pokud někdo neudělá (nejlépe Ty sám) ty výkresy na ty přípravky (za 240 Eur je asi nikdo kupovat neude) na stránkách v Zababově.
Zdenek Valter píše:
MaHa píše:Co se týče dvojkolí Gützold (nebo VEB PIKO Zwickau) mě zajímá rok protože např. BR 110, 118, 120, SVT 137, BR 106 měly (od VEB PIKO Zvickau) ozubená kola normálně natahovaná na osu (proto také praskala) - takže zajímá mě kdy tato technologie u nich skončila.


To Ti opět nepomůžu já jsem dostával do ruky zpravidla jen ta dvojkolí.

Zdenku, jak poznáváš neznámá dvojkolí (když je dostaneš do rukou) od kterého výrobce jsou ?
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Ondřej » pon 18 čer, 2007 8:02 am

Panove, uz s tou prestrelkou prosim prestante. Nema to vubec smysl. To je souboj dvou filosofii a kazdy ma svoji pravdu. Nekdo je uz od prirody precizni a na model by bez spravneho naradi nemaknul, druhy je experimentator a rad zkusi (casto i uspesne) jine cesty. Kazdy at si to dela jak ho to bavi, a ctenar fora si vybere nejspise postup podle sveho naturelu, nemyslite?
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 19 čer, 2007 12:51 pm

Ondřej píše:Panove, uz s tou prestrelkou prosim prestante. Nema to vubec smysl. To je souboj dvou filosofii a kazdy ma svoji pravdu. Nekdo je uz od prirody precizni a na model by bez spravneho naradi nemaknul, druhy je experimentator a rad zkusi (casto i uspesne) jine cesty. Kazdy at si to dela jak ho to bavi, a ctenar fora si vybere nejspise postup podle sveho naturelu, nemyslite?


Souhlasím s Tebou v tom, že dál v této diskusi s MaHa opravdu nemá smysl pokračovat, zvlášť když MaHa nezvláda off-line komunikaci a strhává jí do osobní roviny, viz. poměr 7 ku 5 v neprospěch tematu v jeho poslední odpovědi.

Na druhou stranu zde v žádném případě nejde o souboj filozofií
ale o to přesvědčit čtenáře o vhodnosti, či nevhodnosti stahování a lisování kol rukou z a na osu.


Promiň ale nehodlám mlčet k propagaci nevhodného postupu "Stahování a lisování kol rukou", zvlášť když mám sám velmi negativní zkušenosti. To po mně opravdu nechtěj.
MaHa místo toho aby odpověděl na to jak technicky svůj výsledek ověřuje popřípadě obhálil svůj postup tím že by jej třeba natočil na video, či pořádně nafotil a dal si to na svůj WEB a věcně tak argumentoval proti, zneužívá své anonymity a píše odpovědi spíše emocionální než tematické, zjištuje si co jsem zač, pomlouvá mé přátele atd. atd.
Obávám se, že MaHa nechápe, že to co si dělá doma je jeho věc a nikde mu do toho nemá co mluvit ovšem jde-li se svým nevhodným řešením na trh nemusí se setkat s kladným ohlasem popřípadě musí počítat i s tvrdou kritikou.

Mimochodem komu bys svěřil přezutí kol kdybys ho potřeboval ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Ondřej » úte 19 čer, 2007 2:37 pm

Zdenku,

ja si opravdu myslim, ze je to v naturelu. Znam dost lidi a jejich zpusob prace. Nekdo je proste dukladny a premysli do dusledku a nekdo proste sup-sup uz at je to hotove. Proste kazdy je jiny a kazdy si mysli ze jeho zpusob je ten spravny a bude se o to klidne do krve hadat (zpusob teto hadky take dost zalezi na povaze).
Ctenari ruznych for jsou uz myslim docela zvykli, ze ne vsechno co si prectou je spravne a overene. Alespon ja, si prectu radeji vice diskusi a udelam si z nich alespon obrazek o problemu, ktery hodlam resit a pak se snazim zvolit vhodny postup. Stejne je to tady. Pokud budu stahovat kola od modelu co jsem koupil jako srot za par korun, a nejsem majitel stahovaku, tak asi prubnu ty klesticky s tim, ze kdyz se to nepovede tak nevadi. Kdyz to bude model za spoustu penez, tak jdu do stahovaku.
HOWG.
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Příspěvekod MaHa » stř 20 čer, 2007 9:17 pm

Zdenek Valter píše:
Ondřej píše:Panove, uz s tou prestrelkou prosim prestante. Nema to vubec smysl. To je souboj dvou filosofii a kazdy ma svoji pravdu. Nekdo je uz od prirody precizni a na model by bez spravneho naradi nemaknul, druhy je experimentator a rad zkusi (casto i uspesne) jine cesty. Kazdy at si to dela jak ho to bavi, a ctenar fora si vybere nejspise postup podle sveho naturelu, nemyslite?


Souhlasím s Tebou v tom, že dál v této diskusi s MaHa opravdu nemá smysl pokračovat, zvlášť když MaHa nezvláda off-line komunikaci a strhává jí do osobní roviny, viz. poměr 7 ku 5 v neprospěch tematu v jeho poslední odpovědi.

Spíš bych řekl, že ji Zdenku strháváš Ty do osobní roviny: Koho z Tvých přátel jsem pomlouval?? - viz níže!!!
Zdenek Valter píše:
Na druhou stranu zde v žádném případě nejde o souboj filozofií
ale o to přesvědčit čtenáře o vhodnosti, či nevhodnosti stahování a lisování kol rukou z a na osu.


Promiň ale nehodlám mlčet k propagaci nevhodného postupu "Stahování a lisování kol rukou", zvlášť když mám sám velmi negativní zkušenosti. To po mně opravdu nechtěj.

Podívej Zdenku já nabídl řešení v podstatě "zadara". A tys celou věc řešil nákladem za 10 000,-- Kč a odmítl jsi jakýkoliv jiný kompromis (nakreslení výkresů stahováků a lisovacích přípravků na www-Zababov)!!! Nezdá se Ti to jako obrovský nepoměr? To si asi myslíš, že každý uživatel-modelář na to má? Nehledě na pozitivní zkušenosti s výměnou dvojkolí nebo že by štěstí?????
Zdenek Valter píše:MaHa místo toho aby odpověděl na to jak technicky svůj výsledek ověřuje popřípadě obhálil svůj postup tím že by jej třeba natočil na video, či pořádně nafotil a dal si to na svůj WEB a věcně tak argumentoval proti,

Zdenku nedělám "ingousta" jako ty abych měl čas pravidelně odpovídat v tomto fóru v době kdy normální človek musí prostě dělat. Jednou to tam určitě bude, ale musí na to být časoprostor!!!!
Zdenek Valter píše:zneužívá své anonymity a píše odpovědi spíše emocionální

Zdenku, normální inteligent , který mě potřebuje skutečně kontaktovat si mě prostě najde a zavolá mi nebo napíše SZ protřednictvím tohoto fóra nebo napíše do knihy návštěv na mých www-stránkách, trumbera s tím má bohužel problémy.
Zdenek Valter píše: než tematické, zjištuje si co jsem zač,

Zdenku, když někdo o sobě prohlašuje, že jedině on dělá železniční modelařinu na té nejvyšší úrovni, tak stane velmi známým u modelářské veřejnosti, ale spíše bohužel v tom negativním slova smyslu!!!!
A věř tomu Zdenku, že jsi nejen známý ale i velmi známý!!!
Zdenek Valter píše:pomlouvá mé přátele atd. atd.

Obávám se teď jsi střelil opravdu vedle!!!!! Byl bych opravdu rád abys Zdenku napsal 1. koho jsem takto pomluvil??
2. čím jsem jej pomuvil???
Velmi dobře rozvaž odpověď - napiš to klidně jako SZ.
Také bych rád věděl co znamená to a tak dále????
Zdenek Valter píše:Obávám se, že MaHa nechápe, že to co si dělá doma je jeho věc a nikde mu do toho nemá co mluvit ovšem jde-li se svým nevhodným řešením na trh nemusí se setkat s kladným ohlasem popřípadě musí počítat i s tvrdou kritikou.

Zdenku i Ty musíš počítat s kritikou - nabídl jsi řešení za hrůzostrašných 10 000,-- Kč. Nehledě na fakt, že kdybych použil lis. přípravky "Fohrman"
na nalisování kol na 275 nebo 534, tak bych asi neuspěl protože tato kola mají pevné čepy pro ojnice a spojnice. Podle nabídky Formann-a lisovací přípravky na tato kola nejsou - vyplývá to z foteček podle Tvých odkazů zde: http://www.fohrmann.com/e/shop/art/8540.htm
nebo že bych se spletl????
Zdenek Valter píše:Mimochodem komu bys svěřil přezutí kol kdybys ho potřeboval ?

Mohu na tuto otázku také odpovědět??
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 21 čer, 2007 8:16 am

Sorry MaHa ale takové příspěvky sem opravdu nepatří od toho je tu soukromý mail !!!!
Žádám proto moderátora aby zasáhl !!!!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 22 čer, 2007 1:41 pm

Zdenek Valter píše:Sorry MaHa ale takové příspěvky sem opravdu nepatří od toho je tu soukromý mail !!!!
Žádám proto moderátora aby zasáhl !!!!
Pánové je to již po několikáté. Jste tady jedini, co se stale vzajemne napadate. Minule to bylo posledni varovani. Od teto chvile staci sebemenci naznak mimo uvedene tema ci vzajemne napadani nad ramec tohoto fora a oba vas okamzite zablokuji.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na Stavba lokomotiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků