Zahradní železnice Bělá

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod nadkachna » pon 16 kvě, 2022 7:39 pm

Amatéři ve správném slova smyslu jsme tu všichni, každý dle svých možností a zručnosti tvořící především pro radost.
Ten filc by měl smysl u niklovaných kolejí, které neoxidují - ty máš předpokládám klasicky mosaz.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod prcek » pon 16 kvě, 2022 8:15 pm

Tomáš Feit píše:Děkuji za odpovědi, takto mi to zatím stačí. Přes týden se mi snad zahoji pomačkaná kolena a o víkendu znovu zakleknu a budu zasypávat pražce :-)


Zahradní železnici nemám, ale při jiných příležitostech se mi osvědčilo něco takového https://www.eva.cz/zbozi/DOP17058/podlo ... 0-x-40-cm/ nebo si pořiď ty nákoleníky, co používají dlaždiči https://www.obi.cz/ochrana-kolen/lux-ch ... /p/4138483
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod hopeter » úte 17 kvě, 2022 4:54 am

Jó " na kolena na kolena... a koleje vám po..re pták..." :mrgreen:
Jsem rád , že mám železnici z části vyvýšenou ( na svahu ). Zvlášť letos když jsem si koleno natloukl až do zlomeniny čéšky. :wink:
Jak bylo řečeno , amatéři jsme všichni protože to děláme pro zábavu a ne na kšeft. Právě na fotky ze začátku své stavby se koukám s odstupem nejraději.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod Střelec » úte 17 kvě, 2022 4:21 pm

Bazar modelové železnice rozšířil nabídku o velikost G. Má tam nějaké LGB startsety, kolejivo, výhybky a pár vagónů. A šturc.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod Tomáš Feit » stř 18 kvě, 2022 5:40 pm

Díky za info ohledně bazaru, budu sledovat. Díky tomuto bazaru jsem před lety z nostalgie rozšířil svoji sbírku o měřítko HO PIKO. Byl jsem překvapen jaké uloženky z 80 let se daly zde koupit. Jinak o víkendu má být hezky tak budu pokračovat a něco nafotím. Největší radost mám ze stavby nádraží a výtopny. Jako podklad jsem použil Vyškovského vystřihovánky z ABC časopisů, oscanoval, zvětšil na měřítko cca 1:25, nechal v práci vytisknou pomocí UV tiskárny na 3mm deskový dibond materiál, fréza to naformátovala a už to zbyvalo jen slepit. Kupodivu vypadáto jako velká papírová vystřihovánka, ale vyrobena z materiálu určený pro exteriér. Jako největší problém budu vidět vložení fotek. Asi půjdu cestou zaslaní odkazu na rajče
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod Tomáš Feit » pon 25 črc, 2022 10:13 pm

hopeter píše:Průjezdný profil sice určuje norma NEM ale pozor , když jsem podle ní udělal most tak jsem narazil. A to doslova s cisternou od Pika. Musel jsem cca 2 cm přidat. Pokud budeš chtít tak ti změřím kolik je skutečnost.
Se stoupáním to je stejné jako u TTéčka. Rozhodně bych nešel více než 3 cm na metr. Při 3 cm na metr už mě BR80 se třema vagonama na mokrých kolejích v oblouku hrabe. Vyřešil jsem to přidáním zátěže do maket vodojemů ( je tam dost místa pro olovo ).
Na měření používám cca 0,5 m dlouhou vodováhu a špalíček cca 1,5 cm. Podložím nižší konec špalíkem a kontroluju jestli bublina nejde kam nemá.


Ahoj, mohl bych tě požádat o výšku té cisterny, nebo jakou máš výšku průjezdného profilu, aby se ti tam vešla cisterna.

Díky Tomáš
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod hopeter » úte 26 črc, 2022 8:11 am

IMG_20220726_095629.jpg

Výška spodku mostu od temene kolejnice je 195 mm. Cisterna od Pika se vejde s cca 10 mm rezervou.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Bělá

Příspěvekod Tomáš Feit » úte 26 črc, 2022 8:27 pm

Super, díky.
Tomáš Feit
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 25 bře, 2018 2:40 pm

Předchozí

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník