Sýpka Telč

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » pát 18 bře, 2022 3:36 am

Konečně jsem se dostal k první stavbě pro svoje kolejiště. Z hlavniho nadrazi povede trat rizena D3 pro 810 kde bude odbočka na vlečku sila kam vždy do lehkeho stoupání bude sunout vozy gbgkks lokomotiva čdc řady 708. Zaklad je stavebnice od Igry a pristavba nasypek od pika. Jako prvni prislo rezani otvoru dveri a oken jelikoz oboji mi prislo ve stavebnici lehce nedostatecne pro moje ucely. Na slepeny obvod budovy jsem udelal omitku a vlepil uz patinovane nove dvere a okna. Po dolepeni ramp kde jsem naznacil betonovy povrch prisli na radu krovy a barveni sparovani a kameniva na zadni rampe.
Prozatimni vysledek prikladam
IMG-20220311-WA0000.jpg

IMG-20220311-WA0003.jpg

IMG-20220314-WA0008.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » pát 18 bře, 2022 9:13 am

Takhle bude vypadat silo s nasypkou, ktera je pouze nahrubo sestavena. Ted budu tmelit, striknu sedivou a zapatinuju.
IMG-20220314-WA0001.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » pát 18 bře, 2022 10:44 am

Aktualne patinuju obvodove zdi a plechove pristresky
20220318_002829.jpg

IMG-20220318-WA0001.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod Zlámalík » pát 18 bře, 2022 10:57 am

Hmmm, dobrý hele!!! U té omítky mám sice dojem, že je to naházený jen hrubou, zedníci utekli a už to tak nechali. Tohle kdybych někde na baráku udělal, tak by mě otec praštil stahovací latí :D
Ale s patinou super - jak děláš ty příčky oken? V TT jsem se omezil na fixku, kterou jsem protáhl drážky ve fólii, ale tohle vypadá parádně!
Jen bacha na schod - nenavazuje ti rampa na vršek schodů, na tom se někdo zabije :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » pát 18 bře, 2022 11:29 am

Zlámalík píše:Hmmm, dobrý hele!!! U té omítky mám sice dojem, že je to naházený jen hrubou, zedníci utekli a už to tak nechali. Tohle kdybych někde na baráku udělal, tak by mě otec praštil stahovací latí :D
Ale s patinou super - jak děláš ty příčky oken? V TT jsem se omezil na fixku, kterou jsem protáhl drážky ve fólii, ale tohle vypadá parádně!
Jen bacha na schod - nenavazuje ti rampa na vršek schodů, na tom se někdo zabije :lol:

:D mas uplnou pravdu tu umitku jsem jen roztahl spachtli ale me se to takhle libilo.
No ja ty okna vymenil komplet vyrezal ramecky z vytopen a podlepil jen folii takze ty stary tam vubec nejsou kde byli ty drazky pruhledny.
Hele ale ten schod posledni vytvoren vlastne tou deskou z rampy tam tak ma byt ma vytvorit ten posledni schod podle navodu myslim. Ikdyz by se to urco dalo zkratit a zatmelit na kraj te konstrukce schodu.
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod Zlámalík » pát 18 bře, 2022 1:07 pm

No jo, vidíš, ty rámečky z výtopen jsou dobrý řešení. U mně to je tak malý, že to stejně není vidět, tak to nechám.
Schod já jsem vyřešil tak, že ten horní stupeň je zezadu zkrácený a rampa zalepená do roviny s vrchem schodu, pak jsou všechny stupně stejně vysoký. Ale já jsem schody zvyšoval o jeden či dva stupně jako celek, protože výška rampy je prostě blbě, už jsme to řešili i jinde.
Fotky co má Igra na FB jsi asi viděl, je tam i pěkná obdoba Tvého provedení od jednoho klika z Rakouska.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » stř 30 bře, 2022 8:19 pm

Zlámalík píše:No jo, vidíš, ty rámečky z výtopen jsou dobrý řešení. U mně to je tak malý, že to stejně není vidět, tak to nechám.
Schod já jsem vyřešil tak, že ten horní stupeň je zezadu zkrácený a rampa zalepená do roviny s vrchem schodu, pak jsou všechny stupně stejně vysoký. Ale já jsem schody zvyšoval o jeden či dva stupně jako celek, protože výška rampy je prostě blbě, už jsme to řešili i jinde.
Fotky co má Igra na FB jsi asi viděl, je tam i pěkná obdoba Tvého provedení od jednoho klika z Rakouska.

Me ten schod ani nijak nebyl do oci ti reknu :)
Kdyz mluvis ze je ta rampa spatne doufam ze se tam pod tu strechu vlezou vozy bez upravy, ani jsem to netestoval.
Jj videl jsem praci toho Rakusaka snad to dopadne jeste lip :D
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » stř 30 bře, 2022 8:24 pm

Zas malinkej posun, s cerstvym prckem je casu malo :lol:
IMG-20220330-WA0002.jpg

Tak v nasledujicich dne me ceka patina a podbiti strechy s oplechovanim stitu. Patina rampy a lepeni nasteneho osvetleni, madel ke schodistim, plotu na rampe a dalsich doplnku jako hasicaky, hromosvod, zasnezky, no prace jak na kostele jeste
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod Zlámalík » čtv 31 bře, 2022 9:37 am

Hezký, to vypadá dobře. Mám stodolu přes 100 let starou, tak jestli chceš vzorky barevnosti tašek Gustav Kohn & Sohn, můžu poslat :D
Výšku nad kolejí ti můžu změřit, ale neměl by být problém, je tam rezerva. Ono jde taky o to, do jaké výšky vůči koleji pak budovu postavíš. Potřebuješ zachovat 45 mm od temene kolejnice.
Jinak měrka se dá udělat snadno podle NEM 102 třeba zde: http://www.parostroj.net/modely/nem/nem_102.htm

Asi jsi to někde psal, ale z čeho děláš prosímtě tu omítku? Díky.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » úte 05 dub, 2022 2:22 am

Ta omitka je pasta od ammo ,, sand paste,,
Jinak uz mi chybi jen posledni dva kroky a to patina kamenu rampy a podbarveni strechy tam kde mi chybi drevene podbiti.
IMG-20220404-WA0006.jpg

IMG-20220404-WA0001.jpg

IMG-20220404-WA0002.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod petehasky » úte 05 dub, 2022 2:23 am

IMG-20220404-WA0004.jpg
MODELS KITCHEN
Ve stavbě modelu Hostivic
https://www.facebook.com/ModelsKitchenCZ
Uživatelský avatar
petehasky
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 30 kvě, 2010 8:38 pm
Bydliště: Praha

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod Dusan » úte 05 dub, 2022 6:44 am

Ahoj,
celkově to působí pěkně. Za mne pár detailů :-) v dobrém ...
- plechový přístřešek, máš špatně přesahy zastřešení, mají být prohozené, takto pod každý plech teče a tím ti nesedí ani to znázornění rzi, mimochodem hodně jednotvárné na celém přístřešku i plechové nástvbě (budky),
- přechod omítky k plechové střeše na jedné straně jak jsou vrata, pokud takto rezne plech hned u zdi díky vlhkosti, měla by v tom místě být postižena i ta omítka, nějaká plíseň, nebo i lokálně zpráchnivělá, třeba i opadnutá,
komíny máš naznačeny stékající saze u paty, ale vršky jsou čisté ?
Sorry za komenty a at se daří 8)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod RadekH0 » úte 05 dub, 2022 8:03 am

Souhlasím s Dušanem ohledně špatných přesahů plechů na boční střeše. Tašky na střechách domů se přeci taky překrývají naopak. :)
Jinak pěkná práce.
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod Dusan » úte 05 dub, 2022 8:15 am

Ještě si dovolím jednu :-) Tráva pod rampou nebude takhle svěží zelená, světla je tam méně a vody se tam dostane ještě míň....
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1282
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Sýpka Telč

Příspěvekod Zlámalík » úte 05 dub, 2022 8:19 am

To tomu ty zemedělci teda dali na pr..! :D
Souhlas s předřečníky ohledně detailů, jen doplním, že komín k vytápění je ten menší a to větší je větrací průduch, tedy by měl být bez sazí.
Oba ale musí být postavené nalepené u štítové zdi - představ si, jak to vypadá vevnitř sýpky a kde by tak asi "na place" stály.
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Další

Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků