Modely od firmy Hädl Manufaktur

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Fox » pon 11 říj, 2021 7:24 am

Dobrý den kolegové, máte někdo zkušenosti s tímto výrobcem - zejména co se týče kvality? Jde mi hlavně o uzavřené nákladní vozy, např. https://www.elriwa.de/produkte/wagen/sp ... -dr-ep.iii
Je to sice dražší, ale na rozdíl od jiných výrobců jsou zatím k dispozici... Sehnat Z-ku, nebo Ztr nějak nejde.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Kavka_ » pon 11 říj, 2021 8:34 am

Ahoj, co se mohu vyjádřit, tak jedině výrobkům, které distribuuje firma kolmar.cz - to jsou vozy od Hädlu a rozhodně nemohu říci jediné křivé slůvko (ok, nejsem počítač nýtů, takže nevím, jak v tomto směru).
Moc pěkně zpracováno, precizní potisk a povrchovka, skvělé jízdní vlastnosti. Za mne mohu jedině doporučit.
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 419
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Fox » pon 11 říj, 2021 9:02 am

OK, díky.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Colonel32 » pon 11 říj, 2021 9:35 am

Mám od nich nějaké zetky s plochou střechou (ČSD a KPEV) a co do kvality zpracování taky nemám výhrady. Akorát madla a toulce si člověk musel dolepovat sám.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Petr Barchánek » pon 11 říj, 2021 11:51 am

Já jsem bohužel jeden vagon od Hädla vracel - shodou náhod přes stejného prodejce Elriwa, jako je v odkazu - protože mu nechodila správně jedna kinematika a náhradní kus už byl bez problémů. Mám ještě pár dalších modelů a ty jsou super. Zajímavá předloha je rumunská cisterna 48m3 s topnými hady na litých podvozcích Diamond s kluznýma ložiskama v barvách ČSD - tu Hädl se vyráběl na zakázku pro obchodní dům SpieleMax, odkud jí taky mám. Bohužel už se nevyrábí. Modely od Hädla patří k tomu nejlepšímu spolu s výrobkami firem Karsei a Schirmer. Kam se na ně hrabe Tillig - zejména právě kinematiky těchto tří jsou ve srovnání s Tilligem o několik levelů výš.

Naopak dost důrazně varuju před firmou Busch. Od nich jsem vzal jeden vagon Biz/Ciz/Mci-43 a ani na třetí pokus se nepodařilo u Elriwy sehnat kus, který by vůbec jezdil (křivé rozsochy, ze kterých vypadávala dvojkolí). Nakonec mi ho prodejce vyměnil právě za kus od Hädla (+/- stejná cena), který je v pohodě.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Fox » pon 11 říj, 2021 11:59 am

tak díky, objednal jsem po kusu:
Hädl 113633 - Gedeckter Güterwagen Msw, Ba. Oppeln, DR, Ep.III
Hädl 113603 - Ged. Güterwagen 'kurzer Dresden', DR, Ep.III, Bremserhaus.
budu informovat, jestli jsem neprohloupil :wink:. Bude určeno přednostně pro minikolejiště, tam jsou krátké vozy vítány.
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Colonel32 » pon 11 říj, 2021 10:54 pm

Petr Barchánek píše:Naopak dost důrazně varuju před firmou Busch. Od nich jsem vzal jeden vagon Biz/Ciz/Mci-43 a ani na třetí pokus se nepodařilo u Elriwy sehnat kus, který by vůbec jezdil (křivé rozsochy, ze kterých vypadávala dvojkolí). Nakonec mi ho prodejce vyměnil právě za kus od Hädla (+/- stejná cena), který je v pohodě.


Je skutečně chyba v tom, že je to Busch? Nemůže být problém v tom, že jsou to formy po firmě Lorenz? Mám nějaké cisterny (i když teď nevím jestli ještě Lorenz nebo Busch) a nebyl jsem zrovna spokojený s kvalitou zpasování dílů kotle.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod RSC » úte 12 říj, 2021 11:17 am

Já těch modelů vozů mám docela dost od této firmy a z hlediska kvality a provedení jsem spokojen. Mnohdy jsem si koupil i nějaké limitní kusy z omezených sérií, prostě se mi to líbilo a je to trošku jiné. Jednou měl jeden vůz hezky házivou nápravu, takže stoprocentní výstupní kontrola nebude.
Za mne spokojenost, asi bych ocenil lepší krabičky, ale tak to prostě je.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Fox » úte 12 říj, 2021 11:19 am

@RSC: kterých modelů - Hädl ?
TT, DR5000, Z21, iTrain...
Uživatelský avatar
Fox
 
Příspěvky: 1297
Registrován: stř 02 bře, 2016 12:50 pm
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 13 říj, 2021 3:05 pm

Nemůže být problém v tom, že jsou to formy po firmě Lorenz?

Na bedničce bylo napsáno Busch. Jestli je to Busch originál, nebo Busch-Lorenz je mi zcela jedno. Byl vagon to Biz/Ciz/MCi-43, cenově byl o cca 1-2 Eura dražší než Hädl, čili nic levného. Vagonek jsem rozbalil z poměrně složité laserované několikadílné krabičky a z rozsoch okamžitě vypadla dvojkolí. Už pouhým okem bylo z čela vagonu vidět, že rozsochy nejsou spolu rovnoběžné a kolmé na rám, ale čuměly minimálně na každou stranu o 15°ven z rámu. Šlo to rovnou na reklamaci a další kusy taky, nakonec mi Elriwa poslala po dohodě vagon od Hädla a je klid. Tohle musel skládat do krabičky a následně pustit do prodeje úplný idiot. Už při prvním pohledu je i jen trošku poučenému laikovi jasné, že takovéto vozidlo prostě není schopné jízdy. Musím říct, že jsem ochotný výrobcům tolerovat ledasco, ale tohle fakt ne.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Colonel32 » čtv 14 říj, 2021 4:36 pm

Petr Barchánek píše:
Na bedničce bylo napsáno Busch. Jestli je to Busch originál, nebo Busch-Lorenz je mi zcela jedno.


Šlo mi o to, jestli paušálně varovat před celou značkou, nebo jen před určitou částí produkce.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Petr Barchánek » pát 15 říj, 2021 12:03 pm

Pokud je někdo takový idiot, že pošle do prodeje několik po sobě jdoucích vagonů, ve kterých ani nedrží dvojkolí, tak bych si asi dovolil varovat před celým sortimentem. Leda by se produkce rozdělila mezi více výrobních závodů s naprosto odlišnou kvalitou (třeba MTB a jejich modely lakované příšerně v ČR a nebo špičkově v Číně).
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod Trainmaniak » stř 20 říj, 2021 10:20 am

Od Hädla mám 12 vozů a problém nebyl s žádným. Pouze u Gbk od Kolmara se jedny vrata hůře posouvají, ale to není nic, co by mi vadilo. Otevírat se to bude minimálně a zas tak špatně to nejde. Jen kladou trochu odpor. K některým modelům jsem sepsal pár řádků a pořídil něco fotek:
http://www.trainmania.info/vozy.html#llmps
http://www.trainmania.info/vozy.html#gms
http://www.trainmania.info/vozy.html#takkll
http://www.trainmania.info/vozy.html#rmm
http://www.trainmania.info/vozy.html#gbkl[/list]

Od Busche mám jen Fakks:
http://www.trainmania.info/vozy.html#fakks
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Modely od firmy Hädl Manufaktur

Příspěvekod RSC » stř 20 říj, 2021 6:12 pm

Fox píše:@RSC: kterých modelů - Hädl ?

Z poslední dodávky. Další vozy stále nedorazily, ještě je nevyrobili...
IMG_1574.jpg
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice


Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků