eBay

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod sco_27 » stř 07 kvě, 2008 6:34 pm

Pockaj ale prihadzuje postupne alebo ako ? S aukrom nemam tiez skusenosti :(
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 07 kvě, 2008 6:44 pm

to přihodí vždycky tu částku která se požaduje. dejme tomu že požadovaná částka je 10,10 Euro. ty za to chceš dát max 25 tak dáš 25 ale automat přihodí jenom 10,10. když to někdo přehodí tak to automat zase přehodí v tvůj prospěch až do těch 25Euro co za to chceš dát
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod sco_27 » stř 07 kvě, 2008 6:53 pm

Aha uz chapem. Skusim tam nieco take pohladat :)
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod TTcko » ned 25 kvě, 2008 2:51 pm

Na Ebay je to jednoduche spise se pak musis domluvit na doprave atd. vetsinou jsou zo nemci francouzi atd. Takze je pro nakupovani potreba ZNALOST CIZIHO JAZYKA
TTcko
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 25 kvě, 2008 10:15 am
Bydliště: PRAHA

zkušenost s eBay.de

Příspěvekod sli064 » sob 01 lis, 2008 10:55 pm

Tak já chci jen informovat, že s eBay.de (německou) mám velmi dobré zkušenosti - dají se tam sehnat modely za fakt levný peníz, a přitom nové, nepoškozené atd... a už jsem tam koupil hodně modelů (kupuju TT).

Problém je, že poslání peněz z ČR do Německa na účet je drahé a pak balík z Německa sem je taky celkem drahý a to se pak nevyplatí většinou. Někdy lze platit PayPal, takže platba vás nic nestojí.

Já mám v Německu sestru, která mi to zaplatí a pak doveze (poštovné dělá v Německu většinou 5 Euro) a i tak mám modely o několik stovek levnější.

Takže pokud má někdo tuhle možnost tak opravdu doporučuju!!! :wink:

Ty modely, co jsem viděl na aukru a ty ceny, tak oproti ebay je to opravdu smešné...
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vvitty » čtv 27 lis, 2008 11:21 am

pro platby do nemecka doporucuji PayPay.
temer nic to nestoji...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod blekk1 » čtv 27 lis, 2008 8:13 pm

Sli064, vvitty: Poplatok do krajín EU je 24Skk/cca 19Kč
S PayPay mám velmi dobré skúsenosti. Keď sa niekde stratí platba do 24h ju vedia bez problémov nájsť
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Příspěvekod sli064 » čtv 27 lis, 2008 8:59 pm

blekk1 píše:Sli064, vvitty: Poplatok do krajín EU je 24Skk/cca 19Kč
S PayPay mám velmi dobré skúsenosti. Keď sa niekde stratí platba do 24h ju vedia bez problémov nájsť


Já teda mám PayPal. Tím se na německém eBay platí. Ale jestli se dá posílat i mezi učty PayPal a PayPay (nebo PaySec) to nevím.
TT - Ep V a DCC (změna nicku na BaWiS)
Uživatelský avatar
sli064
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 01 lis, 2008 10:29 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Aleš Dobšíček » čtv 22 led, 2009 9:03 pm

Zdravím,

no ceny modelů na e-bay jsou určitě nižší než než v ČR, ale to jen za předpokladu že toho vezmet víc, dá se tam sice koupit rychlíkáč za 1 euro, ale minimální poštovné je 8,60 euro (pokud se nedohodnete s prodávajícím na doporučeném MAXBRIEF za necelých 6 euro).

sli064: teď už chápu prč máte měsíční prodlevy mez nákupem na E-bay a potom následném prodeji na AUKRO. Dlouho to leží u sestry.

Taky to nese rizika co se kvality týče, často se stává že uvadějí perfektní stav a pak se doma člověk nestačí divit....

Neposlední věc, co potvrdí někteří uživatelé E-bay kteří jsou tam už nějaký ten rok je fakt že zaplatíte a nic nedostanete....do dnešního dne to dělá 15 000,-kč. Je to částak o kterou jsem do dnešního dne přišel, zaplatil jsem a nikdy nic nedostal.
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 23 led, 2009 8:01 am

Jo, to že zaplatíš a nic nedostaneš je riziko co je nutné určitě zvážit! I když na E-bay kupuju jen u obchodníků, privátní inzeráty preventivně radši vynechávám, stalo se mi už dvakrát že jsem nic nedostal. Jeden mi dluží 35 EUR doteď, na druhého platila stížnost u PayPalu, takže mi peníze přes PayPal poslal zpět.

Ceny i nových věcí jsou opravdu na E-bay o dost menší než u nás. Navíc se tam daj sehnat i dost raritní věci - třeba staré Faller a Kibri stavebnice...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod vvitty » pát 23 led, 2009 8:58 am

2sli064: PayPal spousta Nemcu neakceptuje...

2Ales: z Nemecka jsem sice nakupoval jen jednou, jinak nakupuji z USA, GB, HK, TW... a az doted se mi nestalo, ze by neco neprislo... mozna to chce taky trosku zkouknout hodnoceni dotycneho prodejce? Jen jedou mi prisla lokomotiva cela zarezla, ale je fakt ze to bylo uvnitr...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod kvasha » pát 23 led, 2009 3:52 pm

tak za sebe a svých cca 65 nákupů na eBay.com, .de a .fr říkám, že úspěšnost nákupů je 100%. Jak co se týká rychlosti a plateb (většinou PayPal), tak i kvality dodaného zboží ....

Mne spíš trápí zjevná neférovost některých prodávajících, kteří si přes druhý účet nastaví automaticky cenu, za kterou to chce prodat, která je o cca 10 - 15% vyšší než prodejní cena (pokud je uvedena). Ta zjevnost je pozorovatelná u některých uživatelů, kteří třeba 10x za sebou podávají stejný inzerát a 10x za sebou ho koupí stejný uživatel . :evil: .. to je mi hodně podezřelé ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod vvitty » pát 23 led, 2009 4:20 pm

2kvasha: s tim jsem se na ebay moc nesetkal, zajimave... zejmena kdyz si uzivatel muze nastavit minimalni prodejni cenu, ktera neni videt, muze byt vyssi nez startovni, ale pod ni se zbozi proste neproda...

celkove mam s nakupy na ebay lepsi zkusenosti, nez s nakupy na aukru... i kdyz je fakt, ze tam hlavne prodavam.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Aleš Dobšíček » sob 24 led, 2009 12:50 pm

vvitty píše:2sli064: PayPal spousta Nemcu neakceptuje...

2Ales: z Nemecka jsem sice nakupoval jen jednou, jinak nakupuji z USA, GB, HK, TW... a az doted se mi nestalo, ze by neco neprislo... mozna to chce taky trosku zkouknout hodnoceni dotycneho prodejce? Jen jedou mi prisla lokomotiva cela zarezla, ale je fakt ze to bylo uvnitr...


jj, to dělám ten největší propadák byl s němcem měl 100% hodnocení asi 200 a více. Vydražil jsem za 330,- euro + 20,- Euro pošta, to bylo v roce 2005 nic nepřišlo, uživatel byl po tomto problému odstaven. Jinak všechny nedoručené věci jsou z Německa. Co se jiných krajin týče, USA, UK, China, OZ, NZ.... a další tam je to na 100%. Někdy se mě stane že to pošlou dřív než to zaplatím.... viz můj poslední nákup v USA, když jsem mu psal pokyn ať tam napíše že to jsou nefunkční staré modely, hodnota 0, tak mě odepsal že se omlouvá, ale že už to poslal s tím že uvedl hodnotu 100 USD, no naštěsí jsem clo platit nemusel.
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

Příspěvekod Aleš Dobšíček » sob 24 led, 2009 12:58 pm

vvitty píše:2kvasha: s tim jsem se na ebay moc nesetkal, zajimave... zejmena kdyz si uzivatel muze nastavit minimalni prodejni cenu, ktera neni videt, muze byt vyssi nez startovni, ale pod ni se zbozi proste neproda...

celkove mam s nakupy na ebay lepsi zkusenosti, nez s nakupy na aukru... i kdyz je fakt, ze tam hlavne prodavam.


nevím jakou velikost na e-bay kupujete, ale v TT je to skutečností, někdy přihazuji na velké množství aukcí a všímám si že na tu samou věc přihazuji již potřetí v průběhu jednoho měsíce, stejný popis, fotka, prodejce.....někdy vydíte že přihodíte a následně Vás přehodí člověk který přihazuje již po čtvrté a pokaždé po něčím příhozu, to bych čekal od nováčka, ale od uživatel který má 200 hodnocení a víc určitě ne. Výhodou na e-bay je že zůstává historie příhozů, na aukru zůstává jen váš poslední.
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník