RC ovládač PIKO 35040

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod alexander » pát 02 dub, 2021 2:42 pm

Začínam so záhradnou železnicou a som šťastným vlastníkom PIKO štart setu s BR80. Zvažujem použitie uvedeného RC ovládania. Našiel som jedno hodnotenie, kde sa tvrdí, že nie je doriešené zapojenie práve do zvukovej štart setovej loko: "zvuk originální desky neodpovídá rychlosti jízdy – do původní desky jde PWM o napětí plné rychlosti", prípadne: "a je ticho – bezdrátová deska nemá na rozdíl od startsetové zvukový dekodér, jen výstup na zvlášť prodávaný zvukový dekodér".
Po preštudovaní schém zapojenia a návodov sa mi to akosi nepozdáva.... Máte niekto reálnu skúsenosť, alebo reálne používate tento ovládač?
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod D » stř 07 dub, 2021 11:23 pm

alexander:
Zkušenosti jsem nasbíral, po několika pokusech zapojil dálkové ovládání k plné spokojenosti a vše popsal v článku:

Dálkové ovládání lokomotiv G
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » čtv 08 dub, 2021 8:26 am

Díky za pěkný článek. Docela mě to zařízení zaujalo. Cena zas není tak strašná a než mít v rukách RC vysílač a cpát do mašiny baterie je tohle pěkné řešení.
Jestli by to bylo možné tak bych uvítal nějaké podrobnější fotky z montáže.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod D » čtv 08 dub, 2021 9:15 am

hopeter:
Do lokomotivy toho stejně moc nenacpeš, jak je velká, tak je plná. Trochu místa je jen po stranách v nádržích.

V začátcích jsem pár snímků udělal, ale poslední zapojení jsem už prakticky nefotil. Ani nevím, k čemu by někomu byly fotky rozebrané lokomotivy, kde je původní deska stále na svém místě a nad ní se vznáší zatím neuspořádaný chuchvalec kabelů. Nanejvýše můžu vyfotit obsah kabiny, kam jsem postavil desku s přijímačem, ale na ní také není nic zajímavého, jen jsou do ní zapojeny kabely mizející ve vyvrtaných otvorech v podlaze.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » čtv 08 dub, 2021 10:40 am

Jo v pohodě. Šlo mě jen o tu kabinu a kde jsou díry v podlaze ale ono to stejně nějak vyplyne při montáži. :wink:
Zatím jsou v ČR moduly vyprodány a nechci objednávat v zahraničí. Každopádně ale do toho půjdu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod alexander » čtv 08 dub, 2021 11:10 am

Vďaka za odovzdané skúsenosti! Výborný článok, potvrdil moje predpoklady a tak môžem spokojne ovládač objednať.
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod nynuna » čtv 08 dub, 2021 8:23 pm

Zajímavá věcička, jen mi tam trošku vadí ten ovladač. Je to na občasné použití a když budu doma hodinu zavírat a otvírat podobným dálkáčem vrata, tak mi pravděpodobně upadne palec :D Napájení 3V knoflíkovou baterií nebude asi taky ideální na její výdrž a na to navazuje údajný dosah 20m. To je s rezervou vhodné do vnitřních prostor, ale venku u většího kolejiště se slabší baterií a lokomotivou v tunelu to nemusí stačit. Za mě teda ovladač k ovládání Lega asi postačující, ale k ovládání zahradní železnice mohlo PIKO alespoň vnější design udělat odpovídající svému určení. Pak by vznikl prostor i o kvalitnější napájení, otočný ovladač plnohodnotného proporcinálního řízení směru jízdy a taky by se s tím jeden ráno nepokoušel otevřít garáž :lol:
Určitě bude tedy zajímavé dozvědět se více z praktického dlouhodobějšího provozu tohoto zařízení.
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » pát 09 dub, 2021 4:36 am

No já to přesto vyzkouším , jen co se někde v ČR objeví ke koupi. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » pát 09 dub, 2021 2:19 pm

Mám objednáno a slíbeno do tří týdnů. Pokud to neodpálím při montáži tak dám report. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » ned 30 kvě, 2021 5:46 pm

Ovladač opravdu byl do tří týdnů doma. Zástavba se ale trochu protáhla. Nabýt návodu od kolegy "D" tak bych to asi nezvládnul. Provoz z kolejí i z baterie je bez problémů. Ještě musím zapracovat na vhodné baterii co se vejde do kabiny. Na zkoušku jsem použil 4čl. LiFe ve vagonu což je trochu nepraktické. Dosah je tak na hraně pro moje kolejiště. Ještě zkusím lépe umístit anténu v mašině.
Za mě je to šikovná věcička a mám objednaný další ovladač. Ten bych chtěl zkusit nacpat do Štainzky. :wink:
Odkaz na video je v mém vláknu " Zahradní železnice Lhota".
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » ned 14 lis, 2021 1:35 pm

Pokud to někomu pomůže tak jsem na rajče dal fotonávod na montáž ovladače do startsetové BR80.
https://hopeter.rajce.idnes.cz/Piko_35040/
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod alexander » pon 15 lis, 2021 2:58 pm

Za mňa "Ďakujem!", práve sa chystám na zástavbu. Aký si použil akumulátor a ako riešiš nabíjanie?
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: RC ovládač PIKO 35040

Příspěvekod hopeter » pon 15 lis, 2021 6:44 pm

Baterie je tříčlánek lipolek 1100 mAh. Konektory ( lišty 2,54 mm ) pro nabíječku jsou v nástavbě uhláku ( fotku jsem přidal na rajče ). Do konektoru pro balancér dávám hlídač článků abych netrápil lipolky podpětím. Výdrž je podle podmínek a zatížení cca 2 hodiny provozu. Nabito během čtvrt hodiny. Ohrádka je vytištěna na 3D tiskárně. STL soubor můžu zájemcům poslat.
Zkoušel jsem i čtyřčlánek ale je zbytečně veliký a mašinfíra má pak hlavu až u stropu. Na rychlosti to není znát.
Edit: Když už jsem měl mašinu rozdělanou tak jsem do imitací nádrží nacpal olovo. Mašina je asi o 1,5 kg těžší a na vlhkých kolejích tolik neklouže a uveze víc vagonů. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec


Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník