Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.
Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.
od milan ferdián » pát 26 bře, 2021 6:57 am
Díky za výpis.
-m-
Zrušená "Exkluzivita"
-
milan ferdián
-
- Příspěvky: 12194
- Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm
od vfjr » pát 26 bře, 2021 6:13 pm
-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od vfjr » sob 27 bře, 2021 6:23 pm
Spojení kolejiva fleischmann a peco. Fleischmann bez podloží jde v pohodě, ale s podložím to je pakárna. Spojky fleischmann nejdou do peco a naopak. Musí se trochu improvizovat. Ale jde to. Oproti původnímu kolejišti jde stavba nějak pomaleji než jsem čekal
- Přílohy
-

Naposledy upravil
vfjr dne sob 27 bře, 2021 6:51 pm, celkově upraveno 1
-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od vfjr » sob 27 bře, 2021 6:48 pm
Ano, možná je tam cca 0,1mm rozdíl, ale zkoušel jsem přejet vagonama a ten skok je téměř neznatelný. Vůbec to neřěším

Abych si toho všiml, musím se pekelně soustředit. Na výhybkách to kolikrát poskočí víc.
-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od vfjr » ned 28 bře, 2021 5:25 pm
Dneska zase kousek. Už jsem si konečně i kousek sjel.
- Přílohy
-

-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od Jiri Dvoracek » pon 29 bře, 2021 6:25 am
Na to pozor. Čím více sjízdných úseků, tím pomaleji pokračuje stavba. Klasická nepřímá úměra

TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
-
Jiri Dvoracek
-
- Příspěvky: 1168
- Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
- Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ
-
od vfjr » pon 29 bře, 2021 5:42 pm
Po zkušenosti s přestavníkama conrad jsem nyní zkusil přestavníky od hobby balíček. Nevím jaké preferujete vy, ale já jsem zatím velmi spokojen. Montáž a zapojení je v pohodě chodí docela potichu a klidně. Za tu cenu myslím paráda. Také jsem poprvé použil napájené srdcovky a s těmito přestavníky bez problému.
- Přílohy
-

-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od vfjr » stř 31 bře, 2021 4:39 pm
- Přílohy
-

-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od HonzaM » pon 05 dub, 2021 11:34 am
Záleží na tom na jaké trati to je, jaké vlaky tam budeš provozovat. Problém mám pouze s RailJetem v plné délce sedmi vozů, to už tam lokomotiva prokluzuje. Ostatní vlaky s tímhle stoupáním nemají problém.
-
HonzaM
-
- Příspěvky: 4540
- Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
- Bydliště: Praha
-
od Jirkátor » pon 05 dub, 2021 1:14 pm
Na rovince to musí vyjet, v oblouku o poloměru 192mm už to bude asi problém. Bude už hodně záležet na konkrétní lokomotivě.
-

Jirkátor
-
- Příspěvky: 1314
- Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
- Bydliště: Veselí nad Lužnicí
od vfjr » pon 05 dub, 2021 2:40 pm
Tak snad máte pravdu. 192 mám jen krátký oblouk na rovině a počítám že budu provozovat tak max 5 rychlíkačů nebo 10 uhláků. Dík za info.
-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od vfjr » ned 11 dub, 2021 4:32 pm
Už jsem se doškrábal nahoru. Teď už jen dostat do "roviny" čtyři mosty. Zítra otevřou papírnictví, tak nakoupím a pokusím se ty mosty napatinovat. Jsou moc nové

- Přílohy
-

-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
od vfjr » sob 01 kvě, 2021 5:49 pm
Až na odstavné koleje mám hrubou stavbu hotovou. Zítra zapojím ještě tři přestavníky a začnu testovat a zkoušet. Natočím na ukázku potom nějaké video.
-
vfjr
-
- Příspěvky: 142
- Registrován: pon 21 zář, 2020 1:58 pm
- Bydliště: České Budějovice
Zpět na Modelové kolejiště
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], StandaR a 1 návštěvník