Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod slajfka » ned 04 led, 2009 2:46 pm

Myslím, že návrh Pavla Drymla je více než vystihující a dostatečně podrobný.
Martin

____________________________________
HO zatím analog s výhledem na DCC, ČSD, epo. III
slajfka
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 29 úno, 2008 6:57 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod cipisekmp » ned 04 led, 2009 6:04 pm

Ahoj.
Ja bych jeste rozsiril tema DCC napr o komponenty dcc homemade( tam bych ocekaval zajem lidu mene bohateho) , zapojeni dcc v kolejisti, a pak nejake rozdeleni ohledne rekneme firem nebo systemu protoze se tu hodne lidi pta jaky system vubec pouzit a pod a nebo co jde k cemu pripojit a to fakt nevim kam by se to do puvodniho rozlozeni na tri podtemata vlezlo.
A pak jeste vlakno lokomotivy tam fakt nevim ale treba konkretni typ lokomotivy se probira v ruznych castech fora a tak nevim zda by bylo prinosem nebo spis problemem velke ale fakt velke rozdeleni podle typu lokomotivy a to pak dal delit na H0,TT,N, pak vseobecne k jednotlive lokomotive. Asi by to bylo silene rozdeleni protoze tech typu musi byt spousta. Je to spis uvaha a sam nevim. Nebo to aspon rozdelit na paru, motorove, elektricke a to pak delit velikostma jak sem psal vis.
Mej te se ahoj cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Martin HO » ned 04 led, 2009 8:03 pm

cipisekmp píše:Ahoj.
Ja bych jeste rozsiril tema DCC napr o komponenty dcc homemade( tam bych ocekaval zajem lidu mene bohateho) , zapojeni dcc v kolejisti, a pak nejake rozdeleni ohledne rekneme firem nebo systemu protoze se tu hodne lidi pta jaky system vubec pouzit a pod a nebo co jde k cemu pripojit a to fakt nevim kam by se to do puvodniho rozlozeni na tri podtemata vlezlo.
A pak jeste vlakno lokomotivy tam fakt nevim ale treba konkretni typ lokomotivy se probira v ruznych castech fora a tak nevim zda by bylo prinosem nebo spis problemem velke ale fakt velke rozdeleni podle typu lokomotivy a to pak dal delit na H0,TT,N, pak vseobecne k jednotlive lokomotive. Asi by to bylo silene rozdeleni protoze tech typu musi byt spousta. Je to spis uvaha a sam nevim. Nebo to aspon rozdelit na paru, motorove, elektricke a to pak delit velikostma jak sem psal vis.
Mej te se ahoj cipisek



V jednoduchosti (přehlednosti) je síla.

Čím složitější, tím horší. Můj názor.

P.S. : Říkám, když vím, mlčím, když nevím.
Martin HO
 

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 05 led, 2009 8:17 am

Pavel Dryml píše:Podle mě nechat toto forum jako zasobárnu dat, povede jenom k tomu, že se budou znovu hladat ta samá řešení a až na pár lidí jej nikdo nebude využívat.

Recenze modelů
- H0
- TT
- N
- Ostatní měřítka

Kritizujte a navrhujte změny, fórum je tu přece pro nás :twisted:
Tak nevim, nevim. volate po zprehnedneni, dosud je hlavnich temat cca 42. Ty jich uvadis pres 70. Myslim, ze toto neni spravna cesta, i kdyz do bude ve stromove strukture. Znovu opakuji posilejte mi navrhy mailem. Tady se v tom zachvili nikdo nevyzna. Uzaverka navrhu je 15.ledna.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Jarda H. » pon 05 led, 2009 9:00 am

Michal Dalecký píše: .... Tak nevim, nevim. volate po zprehnedneni, dosud je hlavnich temat cca 42. Ty jich uvadis pres 70. Myslim, ze toto neni spravna cesta, i kdyz do bude ve stromove strukture. ..... .


Dovolím si oponovat :D , témat třeba uvedl Pavel více, ale stromová struktura umožní /dle mého/ lepší přehled ?! Myslím, že více napoví hlasování, které Michal D. vložil do fóra ! Osobně tipuji na zachování stávajícího stavu s drobnými úpravami :lol: ..... vymazání zbytečností, odstranění témat týkajícíh se epoch a železničních správ ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod radekkrupka » pon 05 led, 2009 10:52 am

Já myslím, že celkem je viděl podle počtu příspěvků v jednotlivých tématech (modelová železnice, prodám-koupím a pod), co by stálo za to rozčlenit dále.

Podle mě by to chtělo rozsekat MODELOVÉ KOLEJIŠTĚ na návrhy a diskuzi k nim, dále na stavbu - diorámata, moduly, panely... a pod.

Zrušil bych epochy - velkou diskuzi, která by se dala začlenit pod jednotlivé epochy a žel. správy si nedovedu moc představit - řada lidí není vůbec ohledně tohoto vyhraněná a izolovaná.

A velikost od O nahoru by se daly jistě sloučit na větší měřítka?

Hlavně bych se chtěl přimluvit, aby v případě "upgradu" zůstala funkce Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy. Bez ní se pro mne stane fórum skoro nepoužitelné, protože proklikávat X témat by bylo smrtící...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod cipisekmp » pon 05 led, 2009 2:14 pm

Ahoj
Ja si myslim ze je potreba se na to podivat ze dvou uhlu.
1. Zakladam prispevek
2. Hledam odpoved

Pokud zakladam prispevek tak je pro me daleko jasnejsi ho proste dat napr do skupiny lokomotivy a odpovedi se urcite dockam.

Pokud ale hledam na neco odpoved tak uz je problem ho v te spouste odpovedi ve skupine lokomotivy najit. A verte tomu ze kdyz nekdo se bude ptat na nejakou starsi vec tak uz si ani starsi clenove fora nebudou pamatovat kde hledat odpoved, kdyz bude ve stromu lokomotivy napr 10000 prispevku.
Vzhledem k tomu ze me pripada ze se tu spousta veci opakuje tak si myslim ze ze daleko jednoduzsi hledat odpoved kdyz vim ze chci konkretni vec na konktetni problem a vim kde to hledat nez prohledavat silenou jednu vetev s mnoha odpovedmi. Uz sem tu psal ze jsem hledal odpoved na na zajisteni ozubenych kol a vyhazelo me to asi 100 ruznych odpovedi a priznejte si kdo v nich bude hledat odpoved.
Ahoj cipisek PS:bez diskuze zrejme nema smysl psat nejake navrhy aspon dle me.
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Jarda H. » pon 05 led, 2009 5:57 pm

No jak tak sleduji hlasování o vzhledu fóra během prvního dne, tak to zatím vypadá, že zůstane fórum beze změn včetně přidaných témat dělených podle železničních správ a taky dle epoch ! Holt čas ukáže, jak budou tyhle témata využita :!:

Zajímavé taky bude, kolik lidí bude vůbec hlasovat ?! Ve fóru je registrováno přes 800 lidí - i když řada z nich se po znovuzprovoznění fóra opakovaně nepřihlásila, je to kolem 800 registrovaných. Vzhledem k závažnosti problému by počet hlasujících měl být co nejvyšší :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod vvitty » úte 06 led, 2009 5:40 pm

U Lokomotiv by mozna stalo za to rozdelit je pouze na
Parni
Motorove
Elektricke
Motorove vozy
Ostatni
?

Ale at na to koukam z jakehokoliv uhlu, vzdycky najdu presah mezi kategoriemi uvadenymi drive... napriklad dotaz typu jaky pojezd je vhodny do odlitku toho a toho - patri do pojezdu? do odlitku? nebo do prestavby tovarnich modelu, pokud pouzijeme oblibenou atlasku?

Mozna by stalo za to radeji napsat zakladni kucharku jak prispevky posilat a co psat do predmetu, aby se dalo jednoduseji vyhledavat (jak manualne, tak hlavne automaticky), radeji nez menit strukturu.

A pro pripadne snizeni poctu prispevku, proc nepromazat treba vse starsi jednoho mesice ze sekce prodam/koupim? nebo vse, kde aspon mesic nebyla reakce? Tohle bezne delame na jinych forech, jde to jednoduse a rychle. Totez lze treba v offtopicu, pro vse starsi roku treba.
Mazani ostatnich veci (nesmyslna vlakna, neaktualni vykriky do tmy apod.) by samozrejme prospelo, ale je to prace na dlouhe zimni vecery (sakra, venku zuri zima :) ), takze pokud to jsou veci, ktere projdou jednou pres oko admina, nikdo je dal nevyhledava s cilem promazani.

Zaznel zde napad aby sekce, ve kterych jsou nove prispevky byly nahore. Nemyslim, ze by to bylo vhodne, protoze jsem jiz zvykly na cleneni fora, a hledam tak v druhe, treti a (?desate?) sekcim najednou by se mi prehazovaly?
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod cipisekmp » úte 06 led, 2009 6:24 pm

Ahoj,
No a prave presne to co psal vvitty by vyresilo presne rozdeleni lokomotiv na urcite rady. Proste hledam pojezd pro urcity typ lokomotivy (stejne se tu resi prevazne par typu lokomotiv kolem dokola) a v urcitem meritku. Takze bych to hledal v lokomotivach/radaxxx/TT(napr) a tam uz bych to mel najit.
Pripadne vseobecny dotaz na tu konkretni raduxxx by byl v lokomotivach/radaxxx/vseobecne/barevne odstiny(napr).
Jeste me napadlo ze by se nove temata davali proste nekam a moderatori fora by je umistili kam patri ale to zrejme neni casove mozne.
A co se tyce promazavani fora, je tu spousta prispevku ktere bych fakt nazval chatem a ne odpovedmi na patricnou otazku pripadne se tema uplne zmeni nez byl puvodni text a v tom vydim hlavni problem. Forum neni chat. Dam otazku a ocekavam odpoved pripadne konfrontaci daneho problemu.
Ahoj Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod vvitty » úte 06 led, 2009 6:52 pm

Rozdeleni na konkretni rady je prilis detailni, co potom s dotazem jaky pojezd pouzit pro lokomotivy CKD? Vzdyt brejlovce i hektora lze postavit na stejnem zakladu...

moderatori prispevky rozrazovat nemaji, od toho tu nejsou :) vzdyt to by pak byla prace na plny uvazek..
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pavel Dryml » úte 06 led, 2009 8:06 pm

A co třeba donutit všechny dodržovat stejný formát nadpisu v určité sekci
Například v sekci Stavba lokomotiv dodržovat formát názvu tématu:

Modelová velikost; Nové označení; Staré označení; Jakékoliv další sdělení autora tématu

Pak při hledánní něčeho staršího by stačilo jenom mít abecedně seřazená jednotlivá témata a hledání by bylo jjednoduché bez členění na jednotlivé řady. Seřazená témata by vypadala například takto:

H0; 700; T 211.0; poraďte pojezd
H0; 700; T 211.0; řešil někdo uchycení krátkého spřáhla ?
...
...
H0; 759; T 499.0; Kde sehnat pojezd ?H0; 700; T 211; poraďte pojezd
TT; 700; T 211.0; barevné řešení
TT; 700; T 211.0; poraďte pojezd
...
...
TT; 799; - ---.-; Dělá někdoodlitek ?
N; 710; T 334.0; poraďte pojezd
N; 711; - ---.-; nemá někdo podklady?
...
...
N; 759; T 499.0; Kde sehnat pojezd ?

Chápu, že vyžadovat od všech tento nebo jakýkoliv podobný formát je nadlidský úkon, ale myslí si, že by nám to velmi ulehčilo hledáníbez potřeby stromové struktury.

Snad jediný problém by byl pročíst a podle schématu přejmenovat jiiž existující témata.
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod Nomed » úte 06 led, 2009 11:40 pm

1) Stromová struktura, aplikovaná na data s možným zařazením do vícero kategorií, sama o sobě nic neřeší. Mám svých vlastních dat 10GB ve stromu dost pečlivě tříděném a i tak mám někdy problém něco dohledat. Člověk neznalý se utopí v datech stromu fóra a nenajde to, co hledal.

2) Nejlepším řešením problému z datového pohledu je cesta jež navrhoval jobr, ale to je databázové řešení, které každý software neumí.

3) Přílišné rozpitvávání a rozmělňování třídění nebude dobré pro přehlednost, právě kvůli přesahu témat.

4) Pro mnohé uživatele fóra je zbytečné dělení nejen na správy, epochy,ale téměř vždy i modelová měřítka. Pro ilustraci jsem TT-čkář, celé tohle fórum jsem rok téměř denně sledoval a studoval - a nejvíc mi daly příspěvky H0-kařů, a to i tam, kde se to zdá nesmyslné.

5) Pročištění fóra nemusí dělat jen admin. Rozumných lidiček se tu pohybuje víc.

6) Na první stránce připomínek k fóru je zmíněna hospoda a volnost. Ano, to tady má určité kouzlo, ale musí se s mírou.


Suma sumárum, nechal bych fórum tak jak bylo, ale pročistit by zasloužilo. Je otázkou, jestli by nešlo nějak zdokonalit vyhledávání v datech, třeba i novou verzí fóra.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod jobr » stř 07 led, 2009 6:27 am

Nomed píše:2) Nejlepším řešením problému z datového pohledu je cesta jež navrhoval jobr, ale to je databázové řešení, které každý software neumí.


Pod timto forem databaze sice samozrejme je :), ale bohuzel nevyuzitelna pro dany ucel. Nicmene jsem navrhoval vyuziti bbcode, ktere neni idealni ale pouzitelne ( dalo by se rici i zneuzitelne :-) i na tomto foru.
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 07 led, 2009 10:45 am

Podle mě naprosto všeobecně paltí, že každá změna je jen k horšímu. Zatím se mi to to bohužel potvrzuje...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků