aliexpres

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: aliexpres

Příspěvekod BohousP » úte 10 lis, 2020 9:07 am

Souhlasím s Hankem. Je to hodně o lidech. Před lety u nás (Praha-Malešice) doručoval balíčky jeden mladý muž, přesný jako hodinky a zejména ochotný. Zavolal, klidně jsme se potkali na druhém konci sídliště.Tehdy byla ČP pro mne první volba. Asi před 5 lety šla postupně pošta do kytek. Ale za poslední rok (a to hyl koronavirus) se zase hodně lepší.
Na citovaném článku vidím především důležitou informaci v tom, že odesílatel bude firma v EU. Bude to sice o DPH dražší, ale to možná dorovnají na cenách. Odpadnou poplatky za celní služby (pošta 200 Kč, DHL 500 !!!) a zřejmě i clo u dražších zásilek.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: aliexpres

Příspěvekod Pavel-HP » úte 10 lis, 2020 9:10 am

ŠŤASTNÝ TO ČLOVĚK. :idea:(hank)
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1018
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: aliexpres

Příspěvekod sidlo » úte 10 lis, 2020 9:17 am

Zásilky do ruky nemám rád. To se naháním s řidičem a někdy když se mineme tak je to operace i na několik dní.

Většinou si nechávám posílat balík na poštu. A Českou poštu mám nejradši. Mají otevřeno do 18 hodin a také v sobotu. Většina ostatních úschoven má tak do 17, některé i pouze do 16 hodin. A to je většinou problém to stihnout z práce.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: aliexpres

Příspěvekod jipol57 » úte 10 lis, 2020 3:03 pm

Souhlasím se @sidlo. Bydlím blízko balíkové třídírny. Často si jeden den něco objednám, přes noc to cestuje a ráno v 7 hodin dojde SMS, že si to můžu vyzvednout. V 8 otvírají. Nemusím čekat na další přeložení a rozvoz.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod look23 » stř 11 lis, 2020 7:17 pm

Pavel-HP píše:ŠŤASTNÝ TO ČLOVĚK. :idea:(hank)

Souhlasím, u mě pošta je teď to nejhorší co vůbec existuje. Lístky o nezastižení a uložení balíku na poště nikde. Všechny příchozí balíky musím lovit na internetu nebo od eshopů, dodavatelů.
Zásilky z aliexpresu jsou na tom teď u mě statisticky tak, že přijde každá druhá.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod vojtas » sob 14 lis, 2020 2:31 pm

Taky si na poštu nemůžu stěžovat. Maximálně se mi občas stalo, že jsem byl doma, ale místo zazvonění mi byl jen hozen lísteček o uložení do schránky. Pošta Praha 82.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: aliexpres

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 14 lis, 2020 4:46 pm

Tohle je u nás bohužel běžná praxe. Pošta vůbec nezvoní, ač jsem doma a vyhlížím ji. Jen ve schránce s objeví lísteček o uložení na poště. Už jsem si několikrát chtěl s pošťačkou promluvit, ale ještě jsem ji ( za více než 8 let) neviděl :shock:
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: aliexpres

Příspěvekod vvitty » sob 14 lis, 2020 11:10 pm

Tady funguje posta dobre, balicky se objevuji ve schrance misto oznameni :D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: aliexpres

Příspěvekod Sandy » sob 14 lis, 2020 11:21 pm

Michal Šuhajda píše:Tohle je u nás bohužel běžná praxe. Pošta vůbec nezvoní, ač jsem doma a vyhlížím ji. Jen ve schránce s objeví lísteček o uložení na poště. Už jsem si několikrát chtěl s pošťačkou promluvit, ale ještě jsem ji ( za více než 8 let) neviděl :shock:


Michale, s pošťačkou se ani nepokoušej seznámit. Já se s tou mojí znám, s prominutím, téměř intimně, ale slouží mi jen pro to, abych zjistil, kde se toulá moje zásilka.
Že je pošta v takové kondici, v jaké je, za to nemůže pošta, ale ti, kdo dopustili, aby přišla o nejlukrativnější zakázky.
Najdi mi jinou společnost, která ti za dvacku doručí obyčejný dopis.
Před dvaceti lety jsem nechápal, proč je takový odpor ke státním firmám. Dnes je mi to jasné. Zisky mají přednostně proudit do soukromých kapes.
Stejné to je , třeba, s ČD. Kdyby mohly fungovat ve stejném režimu jako soukromníci, tak si s Jančurou i Leošem "vytřou ...".
Představa, že na západ od Aše stát dopustí, že nejlukrativnější zakázky obsadí soukromá společnost je z říše scifi.
Hlavním heslem současného režimu je privatizace zisků a socializace ztrát.... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: aliexpres

Příspěvekod hummus » ned 15 lis, 2020 11:50 am

A které to jsou ty "nejlukrativnější" zásilky?
Pokud ČP doručuje dopis za 20,- kč a nevyplatí se jí to, tak je to jen její chyba. Nikdo ji k tomu nenutí. A pokud by ji k tomu nutil stát, tak ji to bohatě dorovná v kompenzacích :wink:
U nás na Praze 98 se pošta zlepšila. Balíky už vozí, ale ty z Číny ne. Když jsem se na to na přepážce ptal, tek mi řekli, že zásilky z Číny nedoručují a rovnou je vozí na pobočku. Taky při výdeji zásilek z Číny nechtějí vidět žádný doklad.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: aliexpres

Příspěvekod czcharlie » ned 15 lis, 2020 12:18 pm

hummus píše:...Taky při výdeji zásilek z Číny nechtějí vidět žádný doklad.

To je přesně podle podmínek ČP. Bývaly doby, kdy alespoň část zásilek z Číny byla doporučená, tam pošta má přísnější podmínky doručení. U dnešních zcela obyčejných zásilek dostane balíček ten, kdo vyleze po zazvonění nebo kdo na poště předloží oznámení o uložení zásilky bez prokazování totožnosti. Někdy to vede i k tomu (doufám, že jde jen o ojedinělé případy, ale už jsem to zažil i na vlastní kůži), že doručovatel/ka na sídlišti položí balíček ke vchodu do domu a tím je doručeno, není možnost nijak prokázat opak.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod Martin70 » ned 15 lis, 2020 5:38 pm

No já jsem nedávno dostal od ČP balíček z rukou civilně oblečeného týpka co ani nechtěl podivný podpis prstem na čtečku... Čuměl jsem jak vrána. :o
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: aliexpres

Příspěvekod Jirkátor » pon 16 lis, 2020 9:13 pm

Michal Šuhajda píše:Tohle je u nás bohužel běžná praxe. Pošta vůbec nezvoní, ač jsem doma a vyhlížím ji. Jen ve schránce s objeví lísteček o uložení na poště. Už jsem si několikrát chtěl s pošťačkou promluvit, ale ještě jsem ji ( za více než 8 let) neviděl :shock:

U nás naprosto bez problémů. Pošťačka zavolá, jestli jsem doma, že bude za 5 minut u nás. Už léta se mi nestalo, že by přijeli rovnou s lístkem do schránky a balík nechali na poště. A to ani před Vánoci, kdy mají plnou dodávku.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: aliexpres

Příspěvekod look23 » sob 21 lis, 2020 8:44 pm

Našel jsem dobrou stránku na sledování zásilek z aliexpresu. Nejde to skoro vše, včetně trasování.
https://saytrack.com/
Zjistil jsem, že moje zásilky jsou docela rozpolcené. Některé se proběhly z Estonska, Holandska, ostatní z Číny přes Německo.
Bohužel ty co to měly nejdále, tak dorazily docela rychle, narozdíl od těch co byly skoro za rohem.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: aliexpres

Příspěvekod czcharlie » sob 21 lis, 2020 9:17 pm

Já mám vyzkoušený 17track https://t.17track.net nebo přímo čínský Cainiao https://global.cainiao.com. 17track je navíc v češtině a má i aplikaci pro Android (možná i Apple).
A hledal jsem podrobnosti ke "smlouvě" ČP s Aliexpressem. Jsou v různých zdrojích uváděny různé dodací lhůty - někde 10 dní, jinde 14. A podle všeho to bude nakonec tak, že půjde jen o zboží z evropských skladů, takže jen velice omezený sortiment především kosmetika, "DIY zboží" téměř vůbec. U některých položek na Aliexpressu je už v červeném políčku zdůrazněna dodací lhůta do ČR 7 dní, ovšem ze skladu v Evropě. Ovšem je tu ještě jeden zádrhel - u mnoha položek je jako doprava uvedeno "via Seller's Shipping Method" a prodejce může zboží klidně poslat i lodí. Co je ale důležité - na tento způsob přepravy se smlouva nevztahuje, přepravu zboží neorganizuje Aliexpress. Takže sečteno podtrženo, Česká pošta se udělala hezkou a vše bude s velkou pravděpodobností při starém. Ale nechci malovat čerta na zeď a moc rád bych se mýlil.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků