Moduly OstraMo

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » sob 07 lis, 2020 5:09 pm

Cipisku, když jsi z jihu tak víš, že víno nejvíc chutná na vinici nebo ve sklepě či před ním. No, tak tam ještě přijde na modul malý pultík a když si naleju skleničku, tak si ji tam postavím a vypiju u vinohradu a vinných sklepů :D a ještě se navíc budu kochat průjezdem vlaků !
Proto si dám k božím mukám ještě lavičku :D
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » sob 07 lis, 2020 7:59 pm

Ale lavička bude muset počkat, trojcestná výhybka oživila budování malé stanice "někde na Hlučínsku" a tak jsem dnes složil dva rámy délky 120 cm, ještě podklad pod koleje a boky modulu a může se stavět.
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod cipisekmp » ned 08 lis, 2020 8:31 am

Ahoj Milane. To uz aby jsi si poridil vetsi obyvak nebot se ti to tam ani nevleze. A to jsem si myslel, kdyz jsem si poridil Lom, ze jsem blazen mit doma dve modulove stanice. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 08 lis, 2020 1:02 pm

No, Hukovice ve zkrácené verzi a "nějaká stanice na Hlučínsku" budou v rámci domácích modulů, ta hlučínská nahradí rovinku 240 cm se zastávkou Hradec. Ale už jsem se zařekl, že je to poslední co stavím. Na tom se bude doma jezdit, "ve skladu" leží Lipová s návěstními moduly + odbočka Morava. Zastávka Hradec bude zapůjčena mimo dům.
domaci_moduly_01.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » ned 08 lis, 2020 8:46 pm

Malá stanice pro domácí moduly s použitím i pro velká setkání se pomalu klube, už tady leží dva díly délky 120 cm, Včera jsem začal skládat a dnes už získávají obrysy. Původně to měl být 2x 120 cm rovný modul, ale přepracoval jsem "vnitřní" čela - původně "E" nyní je tam pláň stanice. Pod dopravními kolejemi je klasická překližka 12 mm, ale pod ostatními kolejemi bude sendvič z polystyrenu 15 mm+MDF. Na tom samozřejmě mikropryž. Krajina - už mnoha moduly ověřená klasika - kombinace styrodur+polystyren.
Lepení boků z MDF s již s tvarem budoucího terénu.
hluc_stanice_01.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » pon 09 lis, 2020 7:08 am

Ahoj
Takže pivovar to nebude? Malá slezská stanice? Fajn aspoń bude tady na vebu co sledovat.
Prací čest a dílo se povede.
Honza G
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 09 lis, 2020 8:25 am

Ne Honzo, pivovar nebude a slezská stanice to bude, ale tak jak budovaly stanice KPEV čili zkráceně pruské dráhy železniční stanice na hlučínsku před rokem 1920. A to včetně budov, případně včetně vjezdových návěstidel - zde není problém, protože Viessmann tato návěstidla na rozdíl od ČSD dělá, ale do Wattenschacht je dávat nebudu :lol:
Tady původní staniční budova - Bolatice, na větvi Opava - Ratiboř jsou si všechny podobné, včetně miniaturního skladiště s rampou pro jeden vagon.
hluc_stanice_02.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Ronoath » pon 09 lis, 2020 10:27 am

Jako Hlučíňáka mě to moc zajímá! Díky za info ze stavby.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Vaclav86cz » pon 09 lis, 2020 11:01 am

Milane ale mohl by jsi. Navíc by se to k tomu i hodilo a nekazilo by to vzhled :-D
Vaclav86cz
 
Příspěvky: 332
Registrován: pon 03 lis, 2014 9:33 pm
Bydliště: Brünn

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » pon 09 lis, 2020 6:59 pm

Poslední verze na téma stanice na Hlučínsku. Podobné řešení manipulačních kolejí bylo použito v Bolaticích. Nástupiště bylo u obou dopravních kolejí a mělo zvýšenou hranu, nevím ovšem jak vypadala a do kdy vydržela.
Samozřejmě vše je zkráceno.
hluc_stanice_04.jpg
hluc_stanice_04.jpg (23.35 KiB) Zobrazeno 3948 krát
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » úte 10 lis, 2020 9:56 am

Kolejové rozvětvení stanic KPEV bylo trochu jiné než u kkStB. Používali se křižovatky, např. taky v Kravařích na přístup ke skladišti, tam dokonce v řešení jako oboustranná kolejová spojka. Situaci z roku 1914 v Bolaticích je vidět na následujícím výřezu. V souvislosti se stavbou železnice Kravaře - Hlučín - Annaberg došlo k přestavbě všech stanic Kravaře - Ratiboř a k rozšiřování staničních budov, skladišť....
Na přiloženém výřezu je již rozšířena staniční budova včetně skladiště, na modulu bude ve své původní skromnější podobě.
hluc_stanice_05.jpg

Poslední pozůstatky tohoto kolejiště zde na fotkách z roku 2000, ještě existovala trojcestná výhybka, ale už nexistoval kříž a kolej ke skladišti a byla vytrhána výhybka k čelní rampě. Vzhledem k prostorovým možnostem mám na modulu dvě možnosti - buď udělám výhybku - levou + rampu s poměrně krátkou kolejí a druhá nakládková nebude, nebo tam nebude kolej s rampou a místo ní bude na nakládkovou kolej, ovšem s odbočení ne z traťové koleje, ale z manipulační pravou výhybkou... no uvidíme.
Tady pohled od trojcestné výhybky na zhlaví od Kravař, vlevo stavba uhelných skladů z 70.-80. let u nakládkové koleje č. 6, dopravní kolej č. 2 již je vytrhaná, použil jsem původní číslování kolejí, po roce 1945 změněné
hluc_stanice_06.jpg

vytrhaná výhybka na kolej č. 5 k rampě, kolej č. 4 zde již není, vedla přes kříž ke skladišti
hluc_stanice_07.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 11 lis, 2020 6:54 pm

Doba modulovým setkání nepřeje, odpadl jarní Vratimov - byl již připraven včetně grafikonu, byl zrušen podzimní Hluk.... tak jsem si řekli, že postavíme v "Ubahn" moduliště pro klubové setkání, leč situace nepřeje ani tomuto formátu. Ale moduliště jsme postavili, nyní je zprovozněno. Takže stačí zapnout "šťávu" a je možné vyjet na trať. Tak aspoň jednotlivě je možné vyzkoušet vozidla....., třeba se to časem umoudří a budeme schopni se v malém kruhu sejít.
Několik let jsme měli připravenu "díru ve zdi", rozestavěny moduly pro průchod přes zeď. Záměr byl přemístit skryťák do menší místnosti - "dílny". A stalo se za pomocí kluků z Kunčic, kteří vypomohli i několika moduly na sestaveném modulišti.
Takže nyní je to sestava místní tratě se skryťáky na obou koncích, z nichž jeden je "za zdí". Mimo skryťáky je to D3, takže bez obsluhy ve stanicích - to jen kdyby situace dovolila malé klubové setkání ať to jde odjezdit v 6 lidech.
Jak je to uděláno:
Ubahn_06.jpg

pohled od Kadaně směrem k tunelu a "díře ve zdi", za tunelem je skryťák Hanušovice
Ubahn_01.jpg

pohled od tunelu na Kadaň a sousední Javorník
Ubahn_03.jpg
Naposledy upravil Mcx dne stř 11 lis, 2020 7:02 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod Mcx » stř 11 lis, 2020 7:01 pm

oblouk mezi Javorníkem a Nevidovem, k Javorníku připojeny vlečky Ostrachema a Státní lesy
Ubahn_02.jpg

pohled od Kadaně směrem na tunel a vjezdové návěstidlo do Hanušovic, rozdílná barevnost modulů je dána nedokončením krajiny, ale protože jsme nepřátelé hnědých plání, tak alespoň zelený základ, před tunel bylo třeba použít modul 30 cm B-B, no a ten máme jen s návěstidly - zde předvěst, takže je zneplatněna
Ubahn_05.jpg

a skrytá Hanušovice, před průchodem přes zeď je dvojkolejný modul - vypůjčený z Kunčic, tak mají Hanušovice i výtažnou kolej
Ubahn_04.jpg
Uživatelský avatar
Mcx
 
Příspěvky: 2610
Registrován: ned 06 lis, 2011 1:04 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod veteran » čtv 12 lis, 2020 6:34 am

Noo Milane všecka čest Vaší práci.Teda mákli jste dobře.
Hezké. Doufám že budu mít možnost někdy se projet, provětrat, nějaký ten módylek .
Test na ,,čiňana ,,mam negativní.
Pevné zdrávi
Ahoj
Honza G
veteran
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 17 pro, 2012 7:24 pm

Re: Moduly OstraMo

Příspěvekod mlha » čtv 12 lis, 2020 6:55 am

Pěkné, pochvala Daškovi za ten tunel
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků