BRAMOS Uacs/Raj

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: BRAMOS Uacs/Raj

Příspěvekod vorisekml » úte 16 čer, 2020 5:52 am

Já šel jednoduchou cestou a do cisterny jsem dal srolovaný papír......
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » úte 13 říj, 2020 7:29 am

Zeptam se zde nebot nechci zakladat dalsi vlakno.
Rekonstruhuju starsi rajky. Nektere jsou od bramosu, jine od zerby. Chci do podvozku dat mozazne loziska at to jezdi. Ma nekdo zkusenosti s temito? Mohu je pouzit, pripadne nejaka rada na montaz?
Dekuju Cipisekmp.
https://www.masinky.cz/produkt/23694-H0-Mosazna-loziska-pro-hrotove-ulozeni-dvoukoli-50ks/index.htm
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod davidŠ » úte 13 říj, 2020 7:43 am

cipisekmp píše:Zeptam se zde nebot nechci zakladat dalsi vlakno.
Rekonstruhuju starsi rajky. Nektere jsou od bramosu, jine od zerby. Chci do podvozku dat mozazne loziska at to jezdi. Ma nekdo zkusenosti s temito? Mohu je pouzit, pripadne nejaka rada na montaz?
Dekuju Cipisekmp.
https://www.masinky.cz/produkt/23694-H0-Mosazna-loziska-pro-hrotove-ulozeni-dvoukoli-50ks/index.htm


Čau,
Romfordy používám na všechny vozy a nemůžu si zatím stěžovat.
Montáž je jednoduchá: stačí 2 mm vrtaček, opatrně a jemně projet jamku na dvojkolí.Potom ložisko uložit:Pokud jsi to odvrtal dobře tak by tam mělo držet samo ale je vždy pojistím lepidlem. Sic používám tyhle https://www.vlackybekr.cz/vlackybekr-cz ... -d3418.htm ale ten rozdíl je ten že si musíš dat bacha na to aby nebylo moc zajeté v jamce pak je to na...

D.Š
davidŠ
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 22 pro, 2019 10:53 pm

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod davidŠ » úte 13 říj, 2020 7:44 am

davidŠ píše:
cipisekmp píše:Zeptam se zde nebot nechci zakladat dalsi vlakno.
Rekonstruhuju starsi rajky. Nektere jsou od bramosu, jine od zerby. Chci do podvozku dat mozazne loziska at to jezdi. Ma nekdo zkusenosti s temito? Mohu je pouzit, pripadne nejaka rada na montaz?
Dekuju Cipisekmp.
https://www.masinky.cz/produkt/23694-H0-Mosazna-loziska-pro-hrotove-ulozeni-dvoukoli-50ks/index.htm


Čau,
Romfordy používám na všechny vozy a nemůžu si zatím stěžovat.
Montáž je jednoduchá: stačí 2 mm vrtaček, opatrně a jemně projet jamku na dvojkolí.Potom ložisko uložit:Pokud jsi to odvrtal dobře tak by tam mělo držet samo ale je vždy pojistím lepidlem. Sic používám tyhle https://www.vlackybekr.cz/vlackybekr-cz ... -d3418.htm ale ten rozdíl je ten že si musíš dat bacha na to aby nebylo moc zajeté v jamce pak je to na...

D.Š


Snad pomůže
davidŠ
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 22 pro, 2019 10:53 pm

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod Sandy » úte 13 říj, 2020 8:26 am

Na běžné ježdění stačí použít dvojkolí Kleinbahn 23,8*11,0 mm. Ložiska na delší ježdění (výstavy, modulová setkání apod.).
Když ložiska, tak ta s osazením, lépe se s nimi manipuluje.
Vrtám vrtákem 1,98 mm, malinko "zakvrdlám" a pak stačí jen zatlačit.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » úte 13 říj, 2020 11:11 am

Zdravim. Urcite by mela byt prace s lozisky s osazenim jednoduzsi, nebot by se meli na to osazeni dotlacit a srovnat jak hloubka tak souosost. Problem je, ze je hledam ale nikde nenachazim.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod Pavel 152 » úte 13 říj, 2020 1:44 pm

Na burze je mívali Bankovi.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » úte 13 říj, 2020 1:58 pm

Jeste je tam jeden problem. Narazniky tip 590kN. Ty by meli byt namontovane na rajkach s rovnym tlustejsim podelnikem. Zjistil jsem ze je vyrabela zerba. Tech mam 6ks ale narazniky ty spravne tech moc nemam. Dival jsem se na netu a koupit ty spravne je problem. Ty 350kN ty ma bramost to neni problem sehnat.
Nevi nekdo kde je koupit? Je hezke ze na burze se da sehnat lecos, ale ted se tam stejne nikdo nedostane a kdovi kdy.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod hummus » úte 13 říj, 2020 2:20 pm

HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » úte 13 říj, 2020 2:28 pm

Milo, pisou ze toto zbozi jiz nejde koupit. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod hummus » úte 13 říj, 2020 3:59 pm

Mně šlo spíš o to, jestli jsou to ty správné nárazníky. Díly od ČS trainu prodávájí třeba Bankovi, RK model, Hobby-Shop,...
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » úte 13 říj, 2020 5:18 pm

Ahoj. Nakreslil jsem si jej pro 3D tak se podivej. Je podobny ale neco me tam nesedi.
Cipisekmp.
Přílohy
naraznik 590kN.JPG
naraznik 590kN a.JPG
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » stř 14 říj, 2020 6:08 pm

Zdravim.
Dalsi badani ohledne rajek bramos jsem zacal na podvozcich. Kdyz jsem chytl podvozek ktery jsem videlal z rajky a stouchl do nej, tak v podstate kola stali na miste. Takze jsem hledal a nasel clanek na netu ohledne upravy.
http://www.mnitka.com/podvozek-26-2-8-b ... -a-patina/
Rikal jsem si, ze vyzkousim a uvidim. Bohuzel me osobne tenhle zpusob upravy nijak nepomohl. Vyzkousel jsem i hodne brutalni stlaceni a to klestema ale bez viditelneho uspechu. Takze jsem zacal badat co dal. Vyzkousel jsem vzit do rucniho sklicidla vrtak 1mm prumer a prohloubit jen dno dulku. Proste jsem udelal par otacek. Kdyz tak jsem vyzkousel jestli dvojkoli uz ma nejakou vuli a kdyz tak jsem opet parkrat zatocil. Pomerne dost jsem na vrtak tlacil (asi nebyl moc ostry) a tim padem se dulek pro napravu vyklonil a v podstate jsem vrtal i kolmo. Vysledek me mile prekvapil. Dvojkoli se opet zacalo tocit. Tak jsem se rozhodl vyzkouset rozdil mezi original podvozkem ze zkraceneho osobniho vagonu tillig a timto co jsem odvrtal. Zjistil jsem ze jsem cca na 50% originalu. Ten se proste toci a pri pokusu na naklonene koleji dojede o poznani dal. Takze odvrtani dna dulku pomuze, ale pokud beru jako ertalon ten tilligacky podvozek, tak to porad neni ono. S pokusem jsem nezkoncil. Pokusim se domluvit v praci zmereni tech dulku a najit zpusob jak docilit podobneho vysledku. Cipisekmp.
Ted tri fotky dulku.
Přílohy
c.jpg
Prevrtany dulek bramos.
b.jpg
Originalni dulek bramos
a.jpg
Originalni dulek tillig
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod hummus » čtv 15 říj, 2020 8:01 am

Škoda, že teď asi nějakou dobu na Moravu nepojedu. Vzal bych ti ty dvojkolí Klein.
Když jsem přezouval vozy Bramos na RP25, tak jsem použil dvojkolí Klein a vozy jezdí perfektně.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Uacs (Raj ) H0

Příspěvekod cipisekmp » pát 16 říj, 2020 8:26 am

Zdravim.
Na zaklade podkladu ktere jsem dostal od Milana Cernohorskeho viz norma NEM314 a merenim jsem dosel k zaveru, ze podvozky jsou zrejme zpravne.Nameri jsem 21,4 - 21,7mm. Ono se to spatne meri nebot se podvozek pri mensim zatlaceni roztahne tak jsem meril na krajich u brzdovych spalku.
Problem je podle me ve dvojkolich. Nechapu, proc Bramosacke dvojkoli ma rozmer prez spicky cca 24,7 kdyz norma rika 23,9+-0,1. To jako Bramos vyrabi dvojkoli mimo normu? Potom se nedivim ze se dvojkoli v podvozcich vubec netoci.
Cipisekmp.
Přílohy
normamensi.jpg
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: T435.0 a 8 návštevníků