Plan kolajiska XI

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 črc, 2020 2:42 pm

Michal Šuhajda píše:
Chceš-li rozjet nový projekt (forum, web,... cokoliv) ve vlastní režii, s chutí do toho. Ale podle mě, by bylo lepší to napsat jasně a rovnou, místo neurčitého mlžení a naznačovaní.

Míšo po přečtení svých příspěvků jsem si nevšim, že bych tyto informace psal.

Jestli se ale ptáš na toto fórum, tak co se bude dít nebo nebude dít, vám sdělí majitel fóra Michal D. až se vrátí z dovolené.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 27 črc, 2020 6:42 pm

Nepsal, ale nějak jsem pochopil, že na něčem podobném pracujeme. Asi se mi nechce věřit, že bys chtěl od všech plánů odejít definitivně.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2384
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » pon 27 črc, 2020 7:40 pm

Michal Šuhajda píše:Nepsal, ale nějak jsem pochopil, že na něčem podobném pracujeme. Asi se mi nechce věřit, že bys chtěl od všech plánů odejít definitivně.

Tady jsem nad tím zlomil hůl a při tom jsou tu, co tu ještě zůstali, skvělí lidé, přátele a modeláři. Po nich se mi bude hodně stýskat. Šestku, když se sejde dost objednávek, spolu ještě uděláme, jestli se ti bude chtít. Co bude potom, je mi fuk.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod wendycrx » pon 27 črc, 2020 7:53 pm

Tedy já nějak nechápu,že zrovna s Milanem by mohl mít někdo problém. Ano , neznám se s Milanem osobně ale pár mailů jsme si vyměnili, a ten člověk je za mě skromný, upřímný, nekonfliktní a ví.
Toto fórum když sleduji spíše po očku,neb se mnoho nových věcí neděje,resp nic pro mne zajímavého, se zatím proměnilo v mega rejpárnu na MTB a víc nic ...třeba se pletu.
Milane,nenech se odradit a dál normálně funguj, byla by škoda, resp je škoda, aby se modeláři mezi sebou hádali až tak, že prostě jeden jde od "válu"
Chlapi, kurva, spojuje nás ta nádherná věc jakou modelařina je.. pře a různé názory jsou samozřejmostí, ale vše se dá řešit s nadhledem a úctou k sobě..

Modelařině zdar.
wendycrx
 
Příspěvky: 132
Registrován: sob 16 kvě, 2009 6:10 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod sidlo » úte 28 črc, 2020 4:34 am

+1
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod workous » úte 28 črc, 2020 9:01 am

Podepisuji...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod hopeter » úte 28 črc, 2020 10:28 am

Já taky - slova wendyhocrx.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod radula63 » úte 28 črc, 2020 10:57 am

Mám absolutně stejný názor jako Vašek, alias Wendycrx.

Že se to tu změnilo v , promiňte, žumpu ví vícero lidí. Ale i přesto tu dokážu najít vícero pro mne přínosných informací. Jen se k nim člověk musí prokousat (myšleno tou žumpou). Žumpa zde není jen okolo MTB, ale i například okolo MGP a dalších. Asi se lidi mění a spíše píšou negativa namísto pozitiv či vlastních zkušeností. Taky mi vadí ti, co si honí vlasní EGA. Bohužel, doba je taková a hold se musím prokousávat...

Narozdíl od Vaška (wendyhocrx) jsem se s Milanem setkal v životě minimálně 2x. Pro mne moc přínosné setkání. Vždy to bylo při akcích KŽM Praha3 - únor 2011 v Ostravě ( zde jsem dostal DAREM od Milana plány kolejišť 1 ) a pak o pár let později v Českém Těšíně ( to už byl Milan na tom zdravotně hůře a jeho "úraz" se mu stal až posléze a proto si nevzpomíná na lidi od KŽM Praha 3, nevytýkám mu to, naopak, plně chápu ).

Milane, fandím ti. Máš ode mne převeliké + v tvorbě pro modeláře. Plně chápu i tvé rozhodnutí kapitulace z pozice admina zde na fóru. Žij jak ti síly a myšlenky dovolí.
Radek - Raďula63

p.s. Abych jen nekecal - Milan v Ostravě 4.2.2011 v dlaních drží v té době novinku 423 velkého bejčka od Albatros-modelu, kterého jsem na té výstavě zkoušel a dělal promo fotky pro Albatros-model.
P1020883.JPG
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod hank61 » úte 28 črc, 2020 3:46 pm

Z naprosto stejných důvodů sem chodím i já stále méně a méně. Také mi už vadí stále se opakující a naprosto zbytečná kritika a silácká gesta patrně těch "pravých modelářů" od kterých jsem od roku 2014, co jsem tady v podstatě vůbec nic neviděl. Je pak škoda, že díky nim odtud odcházejí, nebo o tom uvažují lidé, kteří na rozdíl od těch rejpalů a chytrolínů něco vědí, něco dokázali a hlavně se o své vědomosti dokáží s méně vzdělanými v oboru /což jsem třeba i já/ rádi podělit. Inu jsme v česku :evil:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod hank » úte 28 črc, 2020 4:35 pm

hank61 píše:Také mi už vadí stále se opakující a naprosto zbytečná kritika a silácká gesta...


Tímto stadiem si zákonitě musí projít každá internetová diskuse, každá sociální síť. (Některé v něm bohužel nebo bohudík umřou.) S tím se dá udělat jediné - ignorovat to. A od věci není ani mít moderátory se základním vzděláním z mediální teorie a s mentalitou hlídacích psů, kteří s takovými entitami dokážou udělat krátký proces.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Ivan » úte 28 črc, 2020 8:18 pm

Pánové, také podepisují několik výše uvedených příspěvků (nebudu je už vypisovat). Souhlas i s hankem. Prostředí a anonymita internetu a množství informací bohužel bere věcnost a často i slušné chování. To je mi "jen" 35 a často si připadám, že patřím do jiné doby :D.
Myslím, že i Milana chápu (neznáme se osobně, ale pár zpráv jsme si vyměnili...) . Jak to bývá, po spoustě dobrého se občas i ta poslední kapka v hořkém poháru objeví a člověk už nemá chuť a sílu pokračovat.. Milan odvedl spoustu práce a já věřím, že ještě odvede, nějaké náměty jistě ještě má v rukávu :wink:. A třeba se mu po čase posteskne a jukne se i sem, jak se to tu změnilo či nezměnilo.

Už jsem to tu někde psal, na fóru je nějaký ten plevel (kde ale není?), ale stále se najde i dost lidí ochotných pomoci. Alespoň já jsem tu našel co jsem potřeboval a asi bych bez fóra a i nezačal stavět. Díky všem.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Dovi » stř 29 črc, 2020 6:34 am

Milane,
je to ode mne možná poněkud troufalé, jsem přece jen o trochu málo mladší než Ty a hlavně "služebně" jsem tady oproti Tobě přímo kojenec, ale musím to říct.

NEODCHÁZEJ !!

Spoustě lidí bys tady chyběl, ale i Tobě by to chybělo. Je to Tvůj svět a bytostně k sobě patříte. Ty tomuto světu dáváš a obětuješ všechen svůj um a talent, a on Tě zase na oplátku naplňuje radostí z dobře odvedeného díla, a prostřednictvím nás modelářů Ti poskytuje i tolik potřebnou zpětnou vazbu.


A těch pár lidí, kterým jsi možná něčím domněle a nechtěně šlápnul na kuří oko nebo se nějak dotknul jejich ega, ber jako statisticky nutný důsledek výskytu osobností a povah v celém spektru Gaussovy křivky. Ono by taky bylo divné, kdyby se tady za ty roky a v tom množství lidí nenašli i tací, kteří jsou schopni se snížit k osobním útokům a v anonymitě internetu a jeho zdánlivém bezpečí nemyslí na následky.

Drtivá většina zdejší komunity Tě však respektuje a váží si Tě pro Tvoje znalosti a schopnosti, a má Tě ráda i pro Tvou ochotu pomoci tu radou, tu dílčím řešením nebo i komplexním kolejovým plánem.

Neber si osobně, že všichni zde nejsou (ani nemohou být - to by byl zázrak) takto pozitivně naladěni na společnou vlnu. Každá výrazná osobnost, a Ty jí seš, vzbuzuje u někoho kladný ohlas a u někoho ne. A čím větší cíl, tím snadněji se do něho trefují i jinak neschopný "střelci".

Říkám si, že možná by stačilo jen trochu zvolnit tempo a reagovat vysloveně jen a pouze na to, co Ti dělá radost - a obzvláště teď, když ses (a asi rozumně) vzdal moderování diskusí. Je to hodně nevděčná funkce muset pořád v pohotovosti stát nad lidmi a dělat jim drába. Vždyť teď už nemusíš reagovat na všechny podněty, ale jen na to, co Tě zaujalo a co je Ti tematicky nejbližší.

A věř, že třeba i jen jedna jediná Tvoje dobrá rada nějakému začátečníkovi, a že jich za ta léta bylo (a jsem přesvědčen, že ještě i bude), nebo rozšíření obzorů a nasměrování správným směrem bohatě převáží i třeba desítku zlomyslností od pár zapšklých škodičů.

V úctě
Dovi
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod milan ferdián » stř 29 črc, 2020 8:16 am

Dovi a kluci,
s tím, když děláte zodpovědnou práci jako je admin a moderátor, musí počítat a já jsem tím i počítal, že určité procento tzv. "škodičů" jak jsi je nazval Dovi, bylo, je a bude. Růžově jsem si to nepředstavoval a věděl jsem do čeho jdu. Byl jsem několikrát přemlouván, ať zůstanu, nechal jsem se přemluvit a zůstal. Ustal jsem popotahování od advokátní kanceláře, jenom proto, že jsem jako moderátor bránil toto DF. Ustal jsem nechutné emaily, urážky, co jsem v poslední době neustál jsou útoky na moji práci. Né proto, že já mám pravdu, vždy to bylo jen doporučení. Kdo chtěl tuto možnost využil, někdo si ji upravil podle sebe, někdo ji nechal bez povšimnutí. Špatné je, že tyto časté nepravdivé útoky vrhají špatné světlo i na moje spolupracovníky, kolegy a přátele, kteří sami věnují svůj volný čas, aby my modeláři něco měli v rukou pro potěšení, ponaučení a zábavu. Jak myslíte, že jim asi je, když si takové lži přečtou na veřejném diskusním fóru :?:

Čas dozrál a je jen na majiteli Michalu Daleckém co s tímto diskusním fórem provede.

Nechci nostalgicky nebo poeticky napsat " čaute a mějte se", ale vložím citaci od moji manželky, která některé z vás osobně zná :..." Skalní fandové byli, jsou a budou s tebou. Vždy si tě najdou na nových místech a ty jim opět poradíš, jak to umíš ".

A už to prosím dále nerozebírejte. Váš čas je vzácný a drahý. Prostě něco skončilo a něco někde začíná :wink: .
Milan

moje motto
"Každý je nahraditelný a pravidlo platí i pro mne"
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod Dovi » stř 29 črc, 2020 12:32 pm

milan ferdián píše:časté nepravdivé útoky vrhají špatné světlo i na moje spolupracovníky, kolegy a přátele... Jak myslíte, že jim asi je, když si takové lži přečtou na veřejném diskusním fóru :?:

Nebyla-li to jen řečnická otázka, tak třeba já si myslím následující:

Právě tito Tvoji nejbližší spolupracovníci, kolegové a přátelé, kteří Tě nejlépe znají, nějakým hloupým lžím, pomluvám a kdoví čemu ještě případně dalšímu podobnému VŮBEC NEVĚŘÍ !!!

A právě oni by (Ti) to měli dát zřetelně najevo a jasně a důrazně Tě podpořit - pokud ovšem už tak dávno neučinili.

Protože jinak si každý bude myslet, že tento uvedený důvod k odchodu je důvodem pouze zástupným.

Nevím, co si myslí (všichni) ostatní, ale hodně dobrých lidí se tady za Tebe bez váhání postavilo a vyslovilo Ti - a opakovaně vyslovuje - svoji podporu.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Plan kolajiska XI

Příspěvekod MiG » stř 29 črc, 2020 1:24 pm

Já zcela jistě ne.
Málokdy jsem na svých toulkách světem poznal tak zlého člověka.
Lež, přetvářka... ale to už vím rok.
Když už není moderátor ani administrátor, tak už je to skoro jedno.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Předchozí

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků