Centrala Nano-X

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Centrala Nano-X

Příspěvekod belgarat » ned 07 pro, 2014 12:08 pm

Cau,

nemate prosim nekdo layout/osazovak/rozpis soucastek pro NanoX ve Fuldove modifikaci ? Na fucik.name vede download ("All in one") link na obrazek "Harddisk crash", nevim tedy jestli ptat se Fuldy je uplne na miste

Dik.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod komori » ned 07 pro, 2014 12:29 pm

Na Fučíkových stránkách najdi NanoX-S88.
A úplně dole si otevři NanoX options.zip.
TT, DCC, NanoX-Paco, YaMoRC, TC9 Gold a TP9
komori
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 03 srp, 2012 3:45 pm

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod belgarat » ned 07 pro, 2014 12:35 pm

komori píše:Na Fučíkových stránkách najdi NanoX-S88.
A úplně dole si otevři NanoX options.zip.


O je :) diky. Pri "objeveni" tehle bonanzy jsem zapati uplne minul. Odhodlaval jsem se objednat hotovou centralu, ale NShopik ted neprijima objednavky + ten obrazek --> panika. Diky jeste jednou.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod belgarat » ned 25 led, 2015 7:13 pm

Ahoj,

poradite nekdo elektrolame ? Planuji provozovat TT, s centralou Nano-X (pokud ji dokazu sestavit) podle dokumentace na fucik.name. Poradite mi prosim jake / kde koupit chladice - na Nko zrejme chladice nejsou potreba, lepsi info jsem zatim nesehnal. Nebo nejsou zapotrebi ani pro TT ?

Predem diky.

Update: omlouvam se, nasel jsem uz reseno zde na foru od Fuldy: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?p=149104#p149104
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod Žojo » úte 29 led, 2019 8:45 am

Pekný deň všetkým.
Stal som sa majiteľom centrály NanoX-S88 ver.3.0, ovládač MultiMaus. Loko mám osadené dekódermi Lenz Standard i LaisDcc. Čítanie/zápis Cv aj jazda s týmito dekódermi je v poriadku, až na loko 365.438 zo Start Setu Roco, osadenú lokodekóderom od výroby. Cv prečíta, zapíše, ale ani sa nepohne! (pri zápise a čítaní Cv cukne). S Roco kockou 10764 jazdí v pohode. Rád by som vedel "kde je pes zakopaný" a požiadal o radu.

S pozdravom Žojo.
Žojo
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07 črc, 2014 6:32 am

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod komarko27 » sob 08 úno, 2020 5:56 pm

Príjemný večer.
Pred niekoľkými rokmi som si (skúšobne) postavil NanoX + ovládač a aj som ich "rozchodil", osadil som do jednej Bobiny Zimo - aj to som zvládol a po rokoch chcem pokračovať v prestavbe koľajiska na DCC. Zapáčilo sa mi ovládanie výhybiek servom, tak som sa dal do toho. Postavil som dekodér ale nič. Tak som objednal na skúšku dec. u p. Krále na DCC Doma - ten len vééééľmi " neochotne a málokedy " zareaguje. Neviem už, kde hľadať chybu. Veľmi prosím, poraďte.
Marian.
komarko27
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08 úno, 2020 3:05 pm

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod komarko27 » úte 11 úno, 2020 9:38 pm

Tak vám všetkým ďakujem za ochotu
komarko27
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08 úno, 2020 3:05 pm

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod MiG » úte 11 úno, 2020 10:13 pm

Rádo se stalo...

Mimochodem, co vám na vaši "otázku" odpověděl ten, kdo vám dekodér prodal?
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod Trixt » stř 12 úno, 2020 8:17 am

A není problém v servu? Místo serva bych připojil na výstupy ledky a otestoval, jak dekodér funguje. Bohužel NanoX neznám, ale určitě bych se popídil po nové verzi firmware (máte ji doma roky). Pokud bych nevěděl jak dál, obrátil bych se na pana Krále.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Centrala Nano-X

Příspěvekod komarko27 » stř 12 úno, 2020 1:12 pm

Dobrý deň všetkým.
V prvom rade sa chcem ospravedlniť za moju nešťastnú interpretáciu v úvodnom príspevku za "veľmi neochotnú a zriedkavú reakciu". Nejednalo sa o p. Krále - ten vždy veľmi ochotne poradil a odpovedal na moje dotazy. Tak reagoval dekodér a celú vec som sa už hanbil s ním znova riešiť. Preto som hľadal pomoc od niekoho nezainteresovaného.
Nakoniec som chybu našiel v SW myši. Medzi poslednými pokusmi so skúšaním ovládania loko pri jej úprave na použitie lokodek. ZIMO ubehlo dosť času (2 roky). Neviem čo a ako sa stalo, ale displej na myši reagoval správne ale do centrály signál neprechádzal. Skúsil som teda 16F628A -ku znova naprogramovať a všetko je už OK. Niektoré PIC v dekodéri nešli a zistil som že majú vymazanú kalibráciu OSCCAL. Musím na to dať väčší pozor pri programovaní. Veľmi ochotne a trpezlivo mi pomohol p. Rudo Goss, za čo mu aj touto cestou zo srdca ďakujem.
A ďakujem aj vám všetkým za ochotu a porozumenie.
Váš nový a pritom už starý priateľ Marian.
komarko27
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08 úno, 2020 3:05 pm


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků