Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod vvitty » pon 03 úno, 2020 12:45 am

Brejla píše:...
V případě tolik poptávaného Albatrosa nebo Štokra bude hodnota 3D dokumentace přesného modelu s drobnými detaily určitě v šesticiferné sumě a z této částky bude vycházet cena prodávaných licencí.
..
Další otázkou je, jak by tato data byla distribuována. Jak je obvyklé, najde se jedinec, který koupí licenci na jeden výtisk a pokoutně rozjede hromadnou výrobu.


Kupodivu uz slusna 3D dokumentace na lecos existuje. Jen autori nedaji dokumentaci a nekteri ani výstupy z ruky, protože nemaji zájem aby to někdo ukradl, resp. jak se familierně říká zaformoval a potom na tom vydělával.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Tax » pon 03 úno, 2020 9:12 am

vvitty píše:
Brejla píše:V případě tolik poptávaného Albatrosa nebo Štokra bude hodnota 3D dokumentace přesného modelu s drobnými detaily určitě v šesticiferné sumě a z této částky bude vycházet cena prodávaných licencí.
..
Další otázkou je, jak by tato data byla distribuována. Jak je obvyklé, najde se jedinec, který koupí licenci na jeden výtisk a pokoutně rozjede hromadnou výrobu.


Kupodivu uz slusna 3D dokumentace na lecos existuje. Jen autori nedaji dokumentaci a nekteri ani výstupy z ruky, protože nemaji zájem aby to někdo ukradl, resp. jak se familierně říká zaformoval a potom na tom vydělával.

Až narážate na mňa, 3D dokumentácie mám dostatok, takisto som schopný vyrobiť ďalšiu. Ale nie je záujem rozširovať ju, pretože by nastalo presne to o čom tu píšete.
Pre mňa nie je problém vytvoriť komplet model pre 3D tlač aby bolo možné vytvoriť formu na odlievanie. Ale najprv to treba nejako rozumne vyskúšať bez zbytočných finančných a časových nákladov. Je mi jasné že nikto na na svete mi neposkytne model na zaformovanie.
Tu je malý náhľad mojej práce hoci sa jedná len o zjednodušený model pre simulátor. Nie je problém urobiť aj viac komplikovaný tvar. Tiež je nutné podotknúť že nie som jediný kto je schopný vytvoriť 3D model. Ale zdrojový súbor celkom iste nepustím z rúk ani ja, ani nikto z mojich kolegov modelárov. Úplne stačí že kindermafiáni vykrádajú 3D modely zo simulátorov a potom to vydávajú za svoju vlastnú prácu

1max.JPG
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod jihous » pon 03 úno, 2020 9:23 am

Prosím o přejmenování vlákna na novinky 3D ro 2135. :lol:
jihous
 
Příspěvky: 317
Registrován: čtv 05 kvě, 2011 12:13 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod vvitty » pon 03 úno, 2020 9:36 am

Tax: nebyla to narazka na Vas.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Tax » pon 03 úno, 2020 5:52 pm

vvitty píše:Tax: nebyla to narazka na Vas.
Ja som to nebral ako nejaký osobný problém, skôr som chcel rozvinúť debatu o tom že zaobstaranie vyhovujúcej výkresovej dokumentácie je dosť prácne, ešte viac práce je nutné na "zhmotnenie" papierovej dokumentácie do digitálnej podoby. Až potom môže vzniknúť *.stl súbor pre 3D tlač. Ale ak aj vznikne dobrý zdrojový súbor a vytlačí sa to, to je len jedna časť problému okolo stavby nejakého vozidla. Je to stále len polotovar ktorý niekto musí prácne dotvoriť. Proste ľudia pripisujú 3d tlači väčší význam než je nutné. Výroba modelov, či už kusová alebo malosériová si vyžiada ďalšie množstvo práce, pretože nikto nebude jazdiť s polotovarom. Proste nejaká rozsiahla a cenovo dostupná výroba modelov pomocou 3D tlače je a bude utópia na dlhý čas :D
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod PavelGregora » pon 03 úno, 2020 7:52 pm

Pánové, připadáte mi, jako byste se hádali o tom, jak moc je Země placatá. Blábolíte tu tedy nesmysly. Současné profi 3D tiskárny zvládnou naprosto v klidu vytisknout železniční model. Problém je v tom, že tisk z takovéto tiskárny trvá velmi dlouho. A proto firmy vyrábějící modely stále používají staré dobré formy. Zisk je zisk.
PavelGregora
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 15 led, 2020 6:54 am

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Zx1974 » pon 03 úno, 2020 9:19 pm

mikinko píše:Pekné, ale nič to nemení na tom, čo napísal Jacek .... :-)

Pro mě to mění a zásadně.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod vorisekml » stř 12 úno, 2020 12:01 pm

včera se mě dostal do ruky sešit s novinkami od Brawa. Jsou tam Halberstadty/Honekry s jiným typem dveří, podle mě posuvné. Co mám od Brawa starší verze těchto vozů, tak tam jsou zlamovací dveře...Sice se mě nezdá umístění okna na těch dveřích, ale to už by stálo za úvahu udělat ČSD verzi...
Nebo je tam těch odlišností ještě mnoho ( asi podvozky...)
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Bald » pát 14 úno, 2020 8:23 am

vorisekml píše:...Halberstadty/Honekry s jiným typem dveří, podle mě posuvné...
V jaké žel. správě vozy byly? 100% mají předsuvné dveře? Nejsem si jist, kam se exportovaly osmidvéřáky z NDR, ale žiju v domění, že jenom k nám (Bymee). Neřeším teď v Německu, Maďarsku apod. rozšířené vozy Bmhe.
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod RadekH0 » pát 14 úno, 2020 10:38 am

vorisekml píše:včera se mě dostal do ruky sešit s novinkami od Brawa. Jsou tam Halberstadty/Honekry s jiným typem dveří, podle mě posuvné. Co mám od Brawa starší verze těchto vozů, tak tam jsou zlamovací dveře...Sice se mě nezdá umístění okna na těch dveřích, ale to už by stálo za úvahu udělat ČSD verzi...
Nebo je tam těch odlišností ještě mnoho ( asi podvozky...)


Oproti českým Bymkám mají hlavně ty německé o jedno okno míň (pouze 11 místo 12) a úzká okna, která jsou u WC mají až na kraji vozu, nikoli uprostřed vedle dveří.
Je to stejný problém jako u těch sériově vyráběných v TT.

Radek
Měřítko TT, epocha: V./VI.
DCC
RadekH0
 
Příspěvky: 510
Registrován: ned 03 bře, 2013 11:37 am
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Bald » pát 14 úno, 2020 12:20 pm

RadekH0 píše:...Oproti českým Bymkám...
Jj, rozdíly mezy Bymee a Bmhe jsou známy, ale zajímají mě ty předsuvné dveře, protože ty Bmhe určitě nemá a tím bych ho tedy vyloučil. Je otázka, co kolega vorisekml viděl za model - já mám k dispozici jen katalog prezentovaný na stránkách Brawy a tam jsou halby s dveřma na pantech. Pokud má Brawa nějaké překvapení, hořím nedočkavostí zjistit jaké :D
H0, ep. II-VI: DRG, DR, DB, MÁV, PKP, RŽD
USA
Digitrax - SCFXD8 Super Chief Xtra 8 Amp Duplex Radio
Uživatelský avatar
Bald
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 05 led, 2010 1:24 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod kupla » úte 25 úno, 2020 10:50 pm

O pár stránek zpět se zde řešilo Piko, jako expandující výrobce.
Já v Piku pořád vidím nižší kvalitu než u Roca, Bravy a pod., porovnání třeba Čmeláků, nebo Taurusů jednoznačně hraje pro Roco. V60 od Pika má "plastové", skoro průsvitné zbarvení a pokud se zaměříme na pojezdy, tak Piko žádný zázrak není... Drobná ozubená kola, převody do rychla a motorky bez možnosti výměny uhlíků, no, nejvíc mě překvapila konstrukce pojezdu Bastarda, který má pro mě z nepochopitelných důvodů jednu nápravu běžnou!!! Opravdu Bastard - a není levný...
Laminátka od Pika má stát o 2tis. méně proti TI, ale rozhodně si raději připlatím za TI, která je proporcionálně dokonalá, což je u českých modelů vzácnost.
Nechci tvrdit, že model od Pika bude špatný (třeba Kalugu považuji za podařenou) no uvidíme...
Abych jen Piko nehanil a Roco nechválil, popisovaná konstrukce M152 od Roka mě překvapila a doufám, že hotový model žádnou bandáž mít nebude! (připomíná mi to spolužáka, který kdysi chtěl zvýšit tažnou sílu BN150 výměnou obou náprav za bandážované... :lol: ). Velkým zklamáním od Roca je také zvukový projev lokomotiv, který jen vzdáleně připomíná skutečné předlohy (snad mimo Bardotek).
K problémům 3D tisku si dovolím poznámku - je to dobrý způsob pro výrobu originálu k zaformování. Mít tyto možnosti p. Číž před 20 roky, bylo by dnes na trhu dost kvalitních odlitků pro bastlení!
kupla
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 08 lis, 2017 11:27 pm

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod George V. » stř 26 úno, 2020 6:53 am

Má dokonalé Roco na Vectronu taky dva typy sběračů?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod hummus » stř 26 úno, 2020 8:11 am

kupla píše:Laminátka od Pika má stát o 2tis. méně proti TI, ale rozhodně si raději připlatím za TI, která je proporcionálně dokonalá, což je u českých modelů vzácnost.
Nechci tvrdit, že model od Pika bude špatný (třeba Kalugu považuji za podařenou) no uvidíme...

Ano, uvidíme.
Pokud bych ale vycházel z porovnání čmeláků, tak TI bych bral až v poslední řadě. Podle mě je čmelák od TI v porovnání s Piko a Roco, nejhorší a nejdražší.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Diskuse k vláknu Novinky H0 2020

Příspěvekod Brejla » stř 26 úno, 2020 8:56 am

Než se TI Laminátka dostane na trh, budu už jich mít od PIKA několik ojetých. A co mám informace z přípravy výroby, tak by PIKO žádný propadák být neměl.
Po dřívějších zkušenostech s modely TI (čmelák celkem šel, 380-tka za tu cenu veliká bída) už od nich Laminátku určitě nekoupím.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: nebel a 6 návštevníků