Mini diorama nakládací rampy

Založte si vlastní témata a prezentuje zde stavbu vlastních modelů od A do Z. Pouze lokomotivy, vozy či stavby. Ne kolejiště.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Mini diorama nakládací rampy

Příspěvekod cíba » čtv 23 led, 2020 3:19 pm

Čau,

tak protože jsem si doma konečně dodělal nastvětlenou vitrínu na mé modely, rozhodl jsem se i spáchat své první mini diorama v životě. Tématem je nakládací rampa s Tatrou 813 8x8 kolos, přepravníkem Transporta P50 a tankem T-55. 4-nápravový plošinový vůz ještě vyměním za vůz 6-nápravový Px na přepravu tanků. Asi by to chtělo celé udělat větší a vzdušnější, jsem ale bohužel limitován prostorem vitríny, která je udělána ve sloupu zdi, to diorama je tedy asi jen 30 x 10 cm. Chtěl jsem si ale hlavně poprvé zkusit techniky spojené s vytvářením přírody, což jsem si fakt užil, se svou prvotinou jsem vcelku spokojen. Z materiálů na tvorbu podloží a přírody jsem vlastně použil pouze materiály Modelscene a Noch, plošinový vůz Bramos a vojenskou techniku od firmy SDV.

Snad se jednou poštěstí vybudovat i něco většího, fakt to byla zábava a zase trošku něco jiného než stavba modelů. :wink:

Odkaz na nějaké fotky je zde.
https://ciba88.rajce.idnes.cz/Diorama_nakladova_rampa_s_Tatrou_813_8x8_kolos%2C_podvalnikem_Transporta_P50_a_tankem_T-55
Přílohy
Výstřižek.JPG
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Mini diorama nakládací rampy

Příspěvekod cipisekmp » čtv 23 led, 2020 6:01 pm

Ahoj, fajna prace. Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Mini diorama nakládací rampy

Příspěvekod Polabský » pát 24 led, 2020 11:26 am

Pěkná jemná práce ale.
Použitý polotovar dlažby, tzv "divočina" by nedokázala odolat manévrování tanku, jeho pásům.
Pro čelní rampy pro vagonování tanků se musely užívat dlažební kostka minimálně velikosti 16 cm, případně kvalitní železobeton.
Hrana rampy musí být kvalitní železobetonová, případně z kamenných kotvených bloků.
Znázorněný úhelník by neměl jak držet.
Svislá stěna rampy se s ohledem na statickou pevnost stavěla z tzv. "kyklopského" zdiva.
Znázorněné provedení, kdy styčná spára probíhá přes několik vrstev kamene by ve skutečnosti nedrželo.
Protože se ale jedná o modelové znázornění, lze to pominout, i s ohledem na to, že vozidla většinu zakryjí.
Jinak to bude po doplnění celé scenérie včetně pajduláků a různého šamcajku úplná nádhera.

Moje poznámka nechce snižovat toto dílo, jen upozorňuje na rozpor s reálnou skutečností.
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Mini diorama nakládací rampy

Příspěvekod cíba » pát 24 led, 2020 12:44 pm

Díky oběma. A připomínky chápu, díky za ně, příště se polepším. :wink:
H0-DCC-III/IV
cíba
 
Příspěvky: 106
Registrován: pát 28 bře, 2008 10:50 pm
Bydliště: Pardubice


Zpět na Mám rozestavěno (máme rozestavěno)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků