Motorek Zamračená MTB TT

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Luděk » stř 27 lis, 2019 4:57 pm

podívej se jestli nemá hřídel podélnou vůli v převodovce. U mé barči jsem musel jednu převodovku rozebrat a mezi šnek a kluzné pouzdro přidat 1 mm. podložku. Hřídel měla vůli a při jízdě jedním směrem se vždy posunula a kardan vypadl.
Uživatelský avatar
Luděk
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 09 pro, 2011 5:29 pm
Bydliště: Brno

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 27 lis, 2019 8:35 pm

Takže - šnek i rám podvozku už drží pohromadě. Problém je v tom, že unašeč kardanu se zcela volně protáčí na hřídeli šneku a nese stopy poškození teplem - teprve při zjištění téhle závady jsem si uvědomil, že mašině poslední dobou chvíli trvalo, než se rozjela. Považoval jsem to za normální - prostě motoru trvalo, než se rozeběhl do otáček se záteží na háku a setrvačníkem. Tahala po rovině dvanáctivozový rychlík z vozů 6 x Kühn, 2 x BTTB, 2 x Tillig a 2 x Zeuke s čepovými ložisky a to celé se lámalo v oblkoucích Kühn, čili docela zátěž. To mi teprve došlo, že oba unašeče zřejmě sloužily jako třecí spojka až se jeden utavil, vypadnutí kardanu bylo důsledkem, nikoliv příčinou závady. Pokusil jsem se z dostupných materiálů (tyčka od lízátka Chupa-Chups a náplň do propisky) vyrobit nový unašeč, ale nedaří se, nedaří - sice se to neprotáčí, ale kardan z toho vypadává (malej vnější průměr použitých surovin). Chtělo by to originální unašeče a to hned dva (i na druhý podvozek, protože tam se ten unašeč taky protáčí)
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 260
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Motorek Zamračená MTB TT

Příspěvekod vvitty » čtv 28 lis, 2019 10:04 am

Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků