PODVODNIK NA MODEL BAZARU

Zbylo vám něco ze stavby? Nabídněte to ostatním. Pouze soukromé nabídky. Komerční věci okamžitě mažu....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 29 lis, 2008 7:51 am

tak i tak. vzhledem k tomu kolik se motá na modelbazaru podvodníků a kolik lidí už naletělo, bych tam já osobně nic nekupoval. a pokud jo tak max z ruky do ruky. ani ta dobírka se nevyplácí
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

zdenek11

Příspěvekod zdenek 11 » sob 29 lis, 2008 10:36 am

ja mam vlačky od podvodnice na poště, mam dva emaily do jednoho emailu jsem napsal svoji pravou adresu-Opava z druheho jsem za tři dny napsal že mam zajem .ale že jsem z Prahy a podvodnice napsala že neni problem že mi to taky pošle inzerat jsem našel v avizu a když jsem ji psal jak muže jednu věc poslat vice lidem ,tak mi piše že se spletla a že ona podvodnice neni a že by stakovym podvodem nemohla žit????možna se fakt spletla ,ale mě napalil už kopřiva tak to kašlu pani je z Domažlic ,asi????????????
zdenek 11
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 24 pro, 2007 10:47 am
Bydliště: OPAVA

Re: zdenek11

Příspěvekod konopaslik » sob 29 lis, 2008 11:47 am

zdenek 11 píše:ja mam vlačky od podvodnice na poště, mam dva emaily do jednoho emailu jsem napsal svoji pravou adresu-Opava z druheho jsem za tři dny napsal že mam zajem .ale že jsem z Prahy a podvodnice napsala že neni problem že mi to taky pošle inzerat jsem našel v avizu a když jsem ji psal jak muže jednu věc poslat vice lidem ,tak mi piše že se spletla a že ona podvodnice neni a že by stakovym podvodem nemohla žit????možna se fakt spletla ,ale mě napalil už kopřiva tak to kašlu pani je z Domažlic ,asi????????????


Škoda, že jsi jí to řekl, měl sis to nechat poslat na obě adresy.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Re: Ochrana

Příspěvekod Dusan » sob 29 lis, 2008 12:00 pm

JanoH0e píše:Existuje jednoduchá ochrana. Ak posielate peniaze na účet, vypýtajte si je ho meno a adresu. Pred vkladom peňazí ná účet, stačí požiadať v banke, či sedí číslo účtu s menom a adresou. Netreba nič hovoriť, stačí si nechať skontrolovať údaje na papieriku. Tým je zabránené šíreniu bankového tajomstva. Nič neudávate verejne, pani za okienkom má bankové tajomstvo. Ak nie čo nesedí, stornujete platbu. Zároveň si overíte, či to posielate správnej osobe.

Přesně tak,pokud platím předem,tak jen a jen tak,že vkládám hotově na účet přímo v bance a znám majitele účtu.Jinak ani ránu.Prodávajícímu předem sdělím,že neuvedu žádný variabilní symbol (kvůli poplatku).Pokud mi nesdělí čich je ten účet,dále s ním nekomunikuji.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1281
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hloubkar » sob 29 lis, 2008 12:42 pm

No, já bych měl mít na cestě ještě jednu dobírku. Tak s ní to vidím, že než ji zaplatím, tak ji chudu chtít vidět a rozbalím si ji... A kdyby náhodou byla plná papírů nebo hofen či něčeho jinýho, tak ji tam nechám a ať ji pošlou zpátky jako nedoručenou. Možná do ní přidám nějakej vzkaz...
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod Jarda H. » sob 29 lis, 2008 12:49 pm

Hloubkar píše: ..... Tak s ní to vidím, že než ji zaplatím, tak ji chudu chtít vidět a rozbalím si ji... A kdyby náhodou byla plná papírů nebo hofen či něčeho jinýho, tak ji tam nechám a ať ji pošlou zpátky jako nedoručenou....


Myšlenka dobrá, ALE ... na poště tě to nechají nejdříve zaplatit :!: , až pak to můžeš otevřít a případně poslat zpátky, tzn. pošta to za tebe neodešle jako nedoručené (a otevřené) zpátky :cry: To už je po zaplacení tvoje zásilka, můžeš to reklamovat, vrátit, ... ale nejdřív zaplatit, pak podívat !

Já osobně se na modelbazar chodím už jen občas kouknout :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Hloubkar » sob 29 lis, 2008 1:42 pm

Uvidíme. Třeba se to povede... (snad :lol: )
H0- měřítko králů! těm se to do hradu všechno krásně vejde
VI. epocha ČR Analog
Uživatelský avatar
Hloubkar
 
Příspěvky: 262
Registrován: pon 01 zář, 2008 4:10 am
Bydliště: Staré Čívice

Příspěvekod dan » sob 29 lis, 2008 2:36 pm

Já přes modelbazar nakupuju bez problému věci na rc modely, vláčky jsem nikdy nekupoval.

Co se týká těch peněz pokud je na účtě exekuce, v zákoně je to jesně dané, pokud na takový účet pošlu omylem peníze a je ten účet můj nebo mojí firmy, mám smůlu a o peníze přijdu, protože jdou na vrub exekuce.

Pokud prokážu že s účtem nemám nic společného a exekuce nemá nabití právní moci peníze mi banka bez problémů vrátí a výstavci exekuce napíše písemné sdělení o odchodu těchto peněz.

Nejhorší varianta je pokud peníze přijdou na účet kde je exekuce která již nabila právní moci a částka kterou tam zašlu stačí na pokrytí celé exekuce v tomto případě je banka povinná následující pracovní den peníze odeslat exekutorovi, ten exekuční případ uzavře a proti tomu není odvolání. Takže mám smůlu a o peníze přijdu, protože to prostě nestihnu vystornovat a banka nemůže nést zodpovědnost za chybu klienta. Po té se musím obrátit na majitele účtu a vymáhat ty peníze po něm.
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod VoVo » sob 29 lis, 2008 5:27 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:01 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 29 lis, 2008 6:46 pm

Ano, a právě proto posílám zboží až když mi se mi objeví na výpise a s odstupem 3-5 dní od připsání platby.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod hummus » ned 30 lis, 2008 7:18 pm

dan píše:Přesně tak storna jsou naprosto běžná, nevylučuji že někdy může být problém v tom, že na účet kam bylo posláno, je už bez peněz poté banka musí vyzvat majitele účtu aby peníze vložil, v případě že to bude podvodník a neučiní tak, pak je možné se obrátit na soud. Banka samozřejmě nenese odpovědnost za to, že si klient blbě zadá plaťák.


no a existuje tam nejaky casovy limit nebo to lze udelat treba i dva mesice po platbe?

Takze jsem si o tom neco precetl a mezibankovni storno je jen pro chyby, ktere udela banka. Takze pokud budu chtit stornovat platbu podvodnikovi (nebo kdyz se spletu v cisle uctu), tak jedine co pro me banka udela je, ze mi zjisti majitele uctu (na to snad existuje i zakon) a vyzve ho k vraceni penez. Pokud ale nic nevrati, tak je jedina moznost je, to resit soudne.
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Příspěvekod vvitty » úte 02 pro, 2008 11:16 pm

panove, nekoukejte tolik na televizi, zejmena ne na Novu... spis to chce neco si o tom zjistit, dneska uz je i na netu dostatek relevantnich zdroju, jen je potreba je odlisit od jedna pani povidala...

jednou ze zakladnich podminek ucasti v systemech pro penezni transakce je podle zakona zajisteni neodvolatelnosti prikazu, ktery byl zadan a proveden. Doporucuji napr. zakon 124/2002Sb, §27.
Banka jako takova je v tomto pripade zcela z obliga, protoze "spatne" cislo uctu odesilatel zadal a nejakym zpusobem potvrdil (podpis prikazu na pobocce, elektronicke bankovnictvi).

Takze pokud zadate platbu "omylem" na spatny ucet a trefite se do existujiciho uctu (to nemusi byt pravidlem, nektere banky nepouzivaji souvislou radu, ale generuji cisla uctu obdobne jako napr. rodna cisla s dodatkem za lomitkem), muzete samozrejme takovou platbu reklamovat, ale pokud prijemce nepovoli odecet penez, muzete jit pouze k soudu.
Takovy soud na 99% vyhrajete, pokud se opravdu jedna o chybu ci nedopatreni, a kdyz majitel uctu nesouhlasi hned napoprve, urcite da na "pratelske doporuceni" jeho banky, protoze by se jednalo o prokazatelne neopravnene obohaceni.
Ale pokud ma prijemce platby libovolny dukaz ze mu penize nalezi (napr. listek z posty o odeslani zasilky, idealne pojistene alespon na hodnotu reklamovane platby), na 99% ke stornu nedojde.
V neposledni rade nezapomente, ze tahle sranda neco stoji - mrknete se do ceniku Vasi banky. Protoze je to chyba klienta, ne banky... Takze pro par stovek nema ani cenu do te banky chodit.

Co se tyka lhuty, no, kazda banka ma jine, ale muze to byt v radu mesicu - pokud opravdu dojde k chybe, klient to obvykle zjisti az z pravidelneho vypisu, ktery muze chodit mesicne, nebo i ctvrtletne...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod petrh » stř 03 pro, 2008 7:06 am

pridam svuj postreh:) omlouvam se Danovi, ale jeho banka je proste k**va.
Banka bez meho souhlasu a autorizace vydala tyden po provedene transakci penize spolecnosti Mall.cz znovu.RB mi tvrdila, ze ej to naprosto bezne a v poradku. Az kdyz jim moje advokatni kancelar zaslala dopis, ze navrhuje vyresit to mimosoudne ci bez financiho arbitra zacala najednou tvrdit, ze mall.cz se neopravnene obohatil a po celych 45 dnech se milostive uracili penize vratit a na uroky a pod? zapomente...
cili spis doporucuji najit a zneskodnit takovou skodnou...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod kubulak » stř 03 pro, 2008 8:29 am

Pred lety propirali v TV pripad kdy sekretarka se pri zadavani prikazu utukla o cislo a poslala to jinam, bohuzel ten ucet existoval a jeho majitel se jim smal pred kamerou do xichtu, nevydolovali to z nej ani soudne.

Pak jsem slysel ze doslo ke zmene zakona a dnes kdyz neprokazes za co jsi tu platbu dostal, tak ma banka pravo ji strhnout a vratit odesilateli.

V neposledni rade jsem ja osobne zazil pripad, kdy pri placeni na pumpe mi projeli platebni kartu cteckou vickrat (to asi zazili vsichni) a dostal a podepsal jsem jako obvykle jednu stvrzenku, ale castka mi z uctu byla strzena dvakrat. Prestoze se k tomu banka i majitel pumpy postavili kladne, vraceni penez trvalo pres pul roku, a samozrejme uroky apod. jsou bez sance.

Vira nekterych lidi ze tu skutecne mame pravni stat kde plati zakony je usmevna... bohuzel je to spis k placi.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod PaMi » stř 03 pro, 2008 10:27 am

Nehodnotím co možné je a co není ale popisuji pouze vlastní zkušenost starou asi 10 let.
Z ničeho nic se mi na účtu objevila částka (nebylo to málo - bylo to přes 600.000,-), kterou tam někdo vložil. Po čtyřech dnech si ji banka opět zpět strhla. Na nic se neptali, prostě to udělali. Na můj dotaz co to má znamenat, mi odpověděli zkrátka že se spletli a peníze nebyly určené mě.
A to nejlepší nakonec: strhli si poplatek za hotovostní vklad.
Je fakt, že se potom omluvili a to, že jsem jim nedělal pakárnu velice solidně kompenzovali.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

PředchozíDalší

Zpět na Prodám, koupím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pavel206 a 2 návštevníků