Zahradní železnice Lhota.

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti G a větší.

Moderátoři: Michal Dalecký, Rudolf

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 02 říj, 2019 3:51 pm

IMG_20191002_172202.jpg

Tunel pro kočku... :D
Musím někde zjistit zda vytlačení kočky z tunelu lokomotivou není týrání zvířat. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » ned 20 říj, 2019 11:54 am

IMG_20191020_134045.jpg

Sice je venku ještě hezky ale už taky občas zalezu do dílny. Na výpravní budovu nastoupili tesaři , vedle se připravují námezníky a ta kupa nosníků vzadu je materiál na skladiště 24H. Až se jaro zeptá tak abych nekoktal , že jsem toho moc neudělal... :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 23 říj, 2019 3:12 pm

IMG_20191022_162025.jpg

IMG_20191022_162057.jpg

Zkouška položení kolejí etapy č.3. Kroužení nechám pro diváky a já si budu jezdit od někud někam :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » stř 23 říj, 2019 3:34 pm

Pěkně se ti to rozrůstá :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod workous » ned 27 říj, 2019 6:27 pm

Paráda na tom je, že máš proměnlivé přírodní barvy prostě je podzim a vše se krásně zabarvilo....
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 říj, 2019 6:00 am

Nevím, nevím. U nás hlásí sněhové bouře a vysokou sněhovou pokrývku :P .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 28 říj, 2019 8:56 am

No už by to nějaké zimní příznaky chtělo. Počasí mě pořád tahá ven a já bych už potřeboval dělat na budovách a dalších doplňcích aby to začalo vypadat jako kolejiště a né kamenolom... :wink:
Taky TTéčko se hlásí o pozornost. :)

IMG_20191028_094116.jpg

Hotové námezníky a nátěr krovů na výpravní budovu LV/H
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pon 28 říj, 2019 4:57 pm

https://www.youtube.com/watch?v=H7Ds_7AGWnU
Něco z poježdění... Na mostě trochu kolize mobilu se zábradlím ale vydrželo obojí. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » stř 06 lis, 2019 7:15 pm

IMG_20191106_195026.jpg

Počasí už je to správné do dílny. Zimní sezónu začínám stavbou skladu. Původně jsem chtěl použít lehčené PVC ale nakonec jsem byl vyhecován ke klasické stavbě ze dřeva. Základním materiálem jsou smrkové modelářské nosníky 8x8 a 8x2 mm. Lepeno vteřiňákem a ještě bude každé "prkno" přibito hřebíky 10x1 mm. Předem předvrtáno vrtákem 0,8 mm aby se neštíplo. Na fotce jsou obě čela , složené vaznice a krovy. Bočnice se sestavují na vedlejším stole. Zatím tohle dílo spolklo osm nosníků 8x8 a dvacet nosníků 8x2. Ještě bude pokračování podlahou rampy - ta bude ale součástí podezdívky z pískovcových kostiček...
V pozadí čekají námezníky na jaro a vpravo je připravena "vazba" na střechu výpravní budovy.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hank61 » čtv 07 lis, 2019 4:40 am

Honzo pěkné. To by se mi líbilo stavět v téhle velikosti. Jen ten prostor chybí a je otázkou, zdali to mám považovat za smůlu, nebo štěstí... :D :D :D
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » čtv 07 lis, 2019 5:45 pm

Stavba budov na Géčko svépomocí má trochu jiné speciality. Výhodou je velikost což stavbu zjednoduší ale komplikací je prostředí kde ty stavby budou. Musí odolat sluníčku , vodě , mrazu , větru i zvířatům.
Každopádně jsem zvolil tuhle možnost pořízení hlavně z finančních důvodů, protože stavebnice téhle kategorie jsou cenově dost vysoko. Ovšem i když počítám jen materiál tak to taky žádná láce není , hlavně za nátěry.
Druhý důvod je , že chci stavby známé z Čech a k dostání jsou jen německé.
No a to nejhlavnější je , že mě to baví a mám radost když je to podobné skutečné budově. :wink:

IMG_20191107_182320.jpg

Latičky , lupenková pilka , žilpilka , šmirglpapír , lepidlo ... každou latičku uříznout zbrousit hrany aby to vypadalo jako spáry a poslepovat. Krásný relax na podzimní večery. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod Polabský » čtv 07 lis, 2019 6:54 pm

Krásné.
Jen můj malý restaurátorský a renovační poznatek.
Takto dokonalý povrch vyjadřuje stav novostavby. Když se dřevo ve směru let lehce překartáčuje před
povrchovou konzervací a úpravou, propadne se mírně úroveň měkkých částí a povrch opticky zestárne.
Jde to jemným drátěným kartáčem, čistící ocelovou vatou a podobně.
Je nutné si to vyzkoušet na vzorku ale výsledek překvapí :shock: .
Není nutno takto "postařit" vše ale místy to je pěkné.
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 854
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod nadkachna » pát 08 lis, 2019 7:02 am

Jednou z (ne)výhod venkovní dráhy je, že patina se dělá sama :D Zrovna u smrkového dřeva je to otázka jedné sezony s tím, že cca další dvě až tři to po řádné impregnaci to ještě má šanci na existenci. Já takto děla okna a dveře u budov, práce to byla příjemná a radostná, ale i když je to částečně schované pod střechou, už je to po čtyřech letech zralé na výměnu. Naopak dubová kulatina použitá u nádražních lamp, kterou jsem nechával několik dní naloženou ve vyjetém oleji, se statečně drží.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 08 lis, 2019 10:04 am

Taky to tak beru , že se patina udělá sama a nic není věčné. Proto si budovy do detailu modeluji ve 3D což mě v budoucnu umožní výrobu jakékoliv poškozené části nebo celé stavby.
Sklad měl být původně z desek lehčeného PVC a prkna naznačena vyrytím ale byl jsem vyhecován ke stavbě z latěk. Pokud to vydrží alespoň tři roky tak budu spokojený a pokud budu živ a zdráv ho vyrobím znovu. :wink:
Okna a dveře ze dřeva jsem už zavrhnul a nahradil 3D tiskem.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Zahradní železnice Lhota.

Příspěvekod hopeter » pát 15 lis, 2019 8:52 pm

IMG_20191115_213917.jpg

Stavba pro kočku... :D
Ještě krovy a podlahu a přijdou na řadu práce kamenické pro zhotovení kostiček na sokl a rampu.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

PředchozíDalší

Zpět na Modely velkých měřítek a zahradní železnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků