TT Mini 130 x 85

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hank61 » stř 09 říj, 2019 6:30 pm

A nebo ty dvě kusé koleje využij jako skryté nádraží opticky oddělené od kolejiště nějakou kulisou apod. Rozhodně už tam žádný další okruh nedávej. Méně je v tomto případě více :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Trixt » stř 09 říj, 2019 7:23 pm

Pokud to pojmeš jako koncové skryté nádraží na odstavování souprav, jak navrhuje Hank, a pokud zahneš o trochu dříve a použiješ obloukové výhybky, pak by se ti tam mohly vlézt i tři odstavné koleje.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » stř 09 říj, 2019 8:25 pm

:arrow: Diky pánové za vaše postřehy, ale nejvíce se mi zamlouvá jako úprava vlečka na pilu (dvě odstavné koleje) trochu stoupání cca 3-4 cm, trochu zalesnit. Na dolní kolej dám výtopnu, poloha koleje pro výtopnu zatím není definitivní.
:arrow: Jak psal kolega hank 61 - méně je mnohdy více...
Od tunelu upustím, je na levé straně kolejiště, aby nebylo "přetunelováno" :)
Grafika1.JPG
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » čtv 10 říj, 2019 4:16 am

Ta výtopna je fakt už moc navíc , leda by se dala na druhou stranu ( pokud se vejde ) vpravo dolů.
Pozor vlečkové koleje ( od výhybky do konce ) udělej bez sklonu jinak ti budou ujíždět odstavené vagóny. Soupání tratě začni klidně už od odbočné výhybky.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 10 říj, 2019 7:54 am

Ahoj, co touhu po výtopně ukojit stáním (garáží) pro vlečkový stroj buď na vlečce pily, nebo na té dolní dlouhé vlečce.
Bude-li vlečkový stoj malý diesel (Köf, T211, Kaluga apod.) stačí jen jednoduchá budova bez dalších zařízení, všechny úkony (tankování, základní údržba) probíhají uvnitř.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 10 říj, 2019 8:09 am

To je dobrý nápad. Pro malý stroj postačí jako stání část tovární budovy Auhagen 12228, dříve Mamos 2/28, viz obrázek a popisek.

vytopna.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » čtv 10 říj, 2019 10:01 am

:arrow: Děkuji ,zařídím se dle vašich rad. Výtopnu tedy opustím (v pravo se nevejde - ovládací pult).
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Ivan » čtv 10 říj, 2019 10:26 am

Ahoj,

Druhý okruh určitě ne, jak psali ostatní a já bych ubral i druhou na vlečce. Ona pila je dost náročná na prostor, proto bych ubral kolej na kraji rámu, místo ní třeba nakládací rampu s portalovym jeřábem přes kolej. Případně naznačit na kraj rámu stěnu haly pily. Z druhé strany koleje, směrem do kolejiště pak hustý les který by oddělil vlečku od trati. Oblouk hlavní trati by mohl být trochu do zarezu či s opernou zdi, trochu vyvýšená vlecka tomu dodá na plasticnosti. Garáž na vlečkovou loko by případně šla umístit na krátkou kusou do levého horního rohu kolejiště. Jestli to teda neni úplná blbost :mrgreen:
No a vlastní pila by byla mimo kolejiště, můžeš tam dát nějaké boudy...

Omlouvám se za překlepy.
Ať se dílo daří!

Edit : a vytopnu dole opustit.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » čtv 10 říj, 2019 4:11 pm

Vlečku bych nechal dvojitou. Předpokládám provoz nasunutí vagónů se dřevem nebo prázdných pro řezivo na jednu kolej. Ze druhé koleje odvoz tažením naložených řezivem.
Pokud bys chtěl remízu pro posunovací lokomotivu tak by se ti vešla místo kopce a kolej by sloužila i pro posun. Výhybky bych tam dal rovné a tím prodloužil volnou trať vlečky.
S areálem pily bych se moc netrápil. Klidně tam dej tu od Auhagenu a technologický plac bude jako pokračovat mimo kolejiště...
Tož ať se daří. :)
Grafika1.JPG
Grafika1.JPG (57.68 KiB) Zobrazeno 4216 krát
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » stř 16 říj, 2019 6:28 pm

Zdravím
:arrow: hrubá stavba tunelu s hradní zříceninou viz foto
Grafika4.JPG

:arrow: konečná verze úpravy kolejiště vypadá takto:
jedna skrytá kolej dl. 48cm
štěrkovna + lom viz foto (délka kolejí bude stanovena dle polohy stávajících budov, předběžně 48cm, 36cm, 38cm).
Grafika5.jpg

:arrow: Máte nápad co "dát" do levého dolního prostoru velikost trojuhelníku cca 20x25x30cm (napadlo mě trochu zvýšit terén a nějakou lesní chatku...
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hopeter » stř 16 říj, 2019 7:35 pm

Je to nějak jinak než jsi plánoval. Ta vlečka ze zadní strany měla nějaký smysl. Kolej co mizí v tunelu no nevím... :? Když už tak ji napojit na protější zhlaví a dělat , že to je odbočná stanice a trať kamsi pokračuje. Pokud to má celé sloužit jako SN tak bych vynechal tunel a udělal jen kulisu co oddělí kamenolom.
V tom prázdném rohu stačí kopec nebo skála , žádnou stavbu bych tam necpal.
Za mě je to špatný krok , původní záměr byl lepší ale kolejitě je tvoje a ty rozhoduješ jak ho uděláš. Ať se daří. :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hank61 » pát 18 říj, 2019 5:39 am

Přijde mi to, že chceš za každou cenu využít pro cosi i sebemenší volný prostor. Já osobně bych byl u kolejiště této velikosti podstatně střízlivější a více než stavby, bych preferovalal zeleň. Podívej se třeba na nějaký podobný motiv od Milana a uvidíš sám....
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod Trixt » pát 18 říj, 2019 10:24 am

hank61 píše:Přijde mi to, že chceš za každou cenu využít pro cosi i sebemenší volný prostor.

Já docela Shark-cz :) chápu. Člověk má tendenci mít co nejvíce kolejí pro své miláčky, postavit hodně domečků a ne do šuplíku atd. Tím se stále více vzdaluje přirozenému prostředí. Ale to udělal již tím, že začal stavět kolejiště i přesto, že na něj neměl dostatek místa. ;) I já patřím do stejné kategorie modelářů. ;) Mám místo jen na jedno kolejiště a nic víc. V podstatě stavíme hračková kolejiště a ne modely odpovídající reálné situaci. Sklony tratí jsou větší, nádraží kratší, plochy továren menší, svahy prudší, stromy nižší atd. atd. Záleží na vkusu každého. ;) Důležité třeba pro mě je, že nevytvořím úplný nesmysl, který by odporoval logice provozu na železnici. :D
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod shark-cz » pát 18 říj, 2019 5:06 pm

Zdravím
:arrow: hopetr: důvody proč zrovna takto rozšířit 25cm kolejiště navíc byly tyto
1 stavba z hlediska úpravy terénu - bylo pro mě jednodušší "překopat" dolní volnou kolej (horní by šla do zatáčky a ubylo by místo), ta skrytá kolej v tunelu... vím, že je to nemodelové, ale mohu zde "schovat" jednu soupravu.
2. Pila od Auhagenu je na plochu dosti nepraktická do místa kam bych ji potřeboval (šířka 12cm je pro mně dost). Raději jsem zvolil štěrkovnu je sice 30cm dlouhá ale na šířku pouze 7cm.
A mimo jiné ta pila není ani moc pěkná, vzhledově se mi vůbec nelíbí (modely pro Nko to je paráda...)
3. Nechci zničit kopec je pěkný a dává kolejišti určitý ráz a mohu zde dotvořit štěrkový lom.
:arrow: hank61: v podstatě ti za mě odpověděl kolega Trix
kolejiště o takovém rozměru 155x85 je poměrně malé, ale na druhou stranu nechci "honit vlaky" pouze mezi lesy, loukami a krajinou. Každý upřednostňuje na kolejišti (a bez ohledu na to jak je velké) určitý poměr krajiny a stavby. Viděl jsem kolejiště 1x1,2 v Nku (městský provoz) a to se mi teda vůbec nelíbilo, (majitel kladl max. důraz na techniku samosebou to bylo v digitálu . Zeleň na krajina prakticky na kolejišti neexistovala).
Diky pánové za Vaše postřehy a i nadále prosím o Vaši přízeň a sem tam nějakou radu :)
Nejlepší rada je žádná, než-li špatná... (TT epocha III-IV) jen tak pro radost
Uživatelský avatar
shark-cz
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 18 úno, 2019 4:41 pm
Bydliště: Chrudim

Re: TT Mini 130 x 85

Příspěvekod hank61 » pát 18 říj, 2019 5:39 pm

Shark-cz. V pohodě :D Ty jsi projektant, stavitel, investor a uživatel v jedné osobě. Tak dělej to, co se ti líbí. Já jen vycházím z vlastních, mnohdy i dost draze nabytých zkušeností. V každém případě rád tu sleduji všechny malé projekty, tak ať se ti dílo daří :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2488
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

PředchozíDalší

Zpět na Mini kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků