M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti H0 (1:87).

Moderátor: Michal Dalecký

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod jirkan » úte 08 říj, 2019 7:28 pm

Asi jsem trochu mimo, ale co je na tom divného? Tedy kromě toho, že zatím reagovalo asi 60 potenciálních zájemců. Pokud bych to měl brát vážně, tak mi vychází, že to ROCO musí zabalit.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod sidlo » úte 08 říj, 2019 7:54 pm

Průběžné výsledky ankety nechci nijak zpochybňovat. Chybí mi tam volba koupím toho kdo bude dřív na trhu. To je podle mě možná odpověď. Nějak mě ti výrobci modelů naučili Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Několik let čekám na Laminátku, a teď si vyčítám že jsem nekoupil aspoň tu maketu od Atlasu.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod Jezevec Pepa » úte 08 říj, 2019 9:21 pm

jirkan píše:Asi jsem trochu mimo, ale co je na tom divného? Tedy kromě toho, že zatím reagovalo asi 60 potenciálních zájemců. Pokud bych to měl brát vážně, tak mi vychází, že to ROCO musí zabalit.

Nechápu, proč by to mělo ROCO zabalit? Že všichni zájemci zatím nehlasovali?
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod Brejla » stř 09 říj, 2019 5:17 am

jirkan píše:Asi jsem trochu mimo, ale co je na tom divného? Tedy kromě toho, že zatím reagovalo asi 60 potenciálních zájemců. Pokud bych to měl brát vážně, tak mi vychází, že to ROCO musí zabalit.


Více jak 70 hlasů za necelé dva dny ankety je málo :?: Uvaž, že ne všichni hlasují, ne všichni nakupující chodí na web, dost jich koupí více kusů i různých verzí atd. Takže předpokládaných prodaných kusů bude hodně. Navíc toto jsou čísla jednoho obchodu, vezmi v úvahu, kolik prodejců je na trhu.
Další věc je, že Roco má hotový pojezd pro tuto kategorii modelů, takže dělají v podstatě jen karoserii s interierem.
A zrovna u této firmy většinou ohlášené termíny celkem odpovídají (vyjímky by se samozřejmě našly-třeba naše 380, ale tam je předběhla konkurence a ošetřila si práva, obdobně je to i u dalšího našeho velmi žádaného modelu).
S touto perspektivou by to zabalil jen blázen.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod sidlo » stř 09 říj, 2019 5:48 am

mikinko píše:K tomu len toľko : Kto asi bude chcieť nedovareného a nechutného vrabca, pokiaľ vie, že ten holub bude určite - len sa práve pečie a príprava trvá trochu dlhšie, lebo šéfkuchár si dáva záležať. A dokonca ten pečený holub bude s najväčšou pravdepodobnosťou lacnejší ako ten nedorobený vrabčí bľuvajz ....

To je sice lákavé, ale už jsem zažil i zrušené projekty. A o té tajné úžasné novince ROCO se mluví už opravdu dlouho. Dokud to není na pultě v obchodě tak pro mě to nic neznamená. Navíc reakce ROCO na zprávy z MTB nebylo uvedení na trh ale pouze převedení zprávy ze stavu jedna paní povídala do stavu jeden pán povídal.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod Brejla » stř 09 říj, 2019 6:05 am

sidlo píše:
mikinko píše:K tomu len toľko : Kto asi bude chcieť nedovareného a nechutného vrabca, pokiaľ vie, že ten holub bude určite - len sa práve pečie a príprava trvá trochu dlhšie, lebo šéfkuchár si dáva záležať. A dokonca ten pečený holub bude s najväčšou pravdepodobnosťou lacnejší ako ten nedorobený vrabčí bľuvajz ....

...To je sice lákavé, ale už jsem zažil i zrušené projekty...


Naprostý souhlas. To, co předvádí náš monopolista například s Kyklopem je alarmující. Ale třeba nás jen chce ochránit před tradičním zklamáním z kvality a ceny.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod sidlo » stř 09 říj, 2019 6:26 am

mikinko píše:No, a nakoniec to všetko bude tak, že aj ty - napriek svojím rečiam - si radšej počkáš a kúpiš si model Roco ...

Co udělám nebo neudělám to se ukáže až budou modely v obchodě. Co vím jistě, tak ROCO bylo v přípravě modelů tak "seriózní", modeláři TT se od ROCO už ničeho nedočkají. A se seriózností to nemá nic společného.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod A2C » stř 09 říj, 2019 7:34 pm

sidlo píše:
mikinko píše:No, a nakoniec to všetko bude tak, že aj ty - napriek svojím rečiam - si radšej počkáš a kúpiš si model Roco ...

Co udělám nebo neudělám to se ukáže až budou modely v obchodě. Co vím jistě, tak ROCO bylo v přípravě modelů tak "seriózní", modeláři TT se od ROCO už ničeho nedočkají. A se seriózností to nemá nic společného.


Neviem čo sem pletieš TT, TT je mierka neperspektívna, lokálna záležitosť, Roco to pochopilo a nedojilo mrtvú kravu.
A preto od Roco bolo prirodzené, že TT zareže a už nič s TT nikdy mať nebude. Logický ekonomický prístup. A či sa to páči alebo nie, tým pár TTčkárom je Roco úplne u sedacej časti.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod radula63 » stř 09 říj, 2019 7:55 pm

A2C píše:
sidlo píše:
mikinko píše:No, a nakoniec to všetko bude tak, že aj ty - napriek svojím rečiam - si radšej počkáš a kúpiš si model Roco ...

Co udělám nebo neudělám to se ukáže až budou modely v obchodě. Co vím jistě, tak ROCO bylo v přípravě modelů tak "seriózní", modeláři TT se od ROCO už ničeho nedočkají. A se seriózností to nemá nic společného.


Neviem čo sem pletieš TT, TT je mierka neperspektívna, lokálna záležitosť, Roco to pochopilo a nedojilo mrtvú kravu.
A preto od Roco bolo prirodzené, že TT zareže a už nič s TT nikdy mať nebude. Logický ekonomický prístup. A či sa to páči alebo nie, tým pár TTčkárom je Roco úplne u sedacej časti.

Promiňte ADMINI odbočení od tématu. Ano, je zaveden zpřísněný režim, s ním souhlasím. Avšak mi to nedá nereagovat. Pokud to smažete, nebudu se nijak zlobit.

A2C - to si opravdu myslíš, že TT je na H...O ? Již více jak 19 let se pohybuji i mezi výrobci modelové železnice.
NENÍ, Troufám si říct, že u nás je H0 i TT skoro srovnatelné (pro H0 o minimum více) , i značná část Německa (převážně východní) je dost na TT. Zbytek Německa se dělí na H0 a N. Takže asi tak.
Můj osobní poznatek. Ać jsem tétéčkař. Ano, nezapírám, H0 je rozšířená nejvíc, ale TT jí konkuruje. A ne málo. Že Roco odešlo od TT neznamená, že TT je mrtvé. Roco vždy bylo pro H0, okrajově N. TT zkusilo a opustilo. Nemá potřebu tříštit sortiment do více velikostí. To však nemá souvislost s tím, že by TT bylo totálně neperspektivní.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod A2C » stř 09 říj, 2019 8:57 pm

radula63 píše:
A2C píše:...lokálna záležitosť...
To však nemá souvislost s tím, že by TT bylo totálně neperspektivní.


Čítaj znova :roll:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod radula63 » stř 09 říj, 2019 10:02 pm

A2C píše:
radula63 píše:
A2C píše:...lokálna záležitosť...
To však nemá souvislost s tím, že by TT bylo totálně neperspektivní.


Čítaj znova :roll:

citace Tvých slov... "TT je mierka neperspektívna, lokálna záležitosť"

Měřítko TT - Lokální snad ano, ale není neperspektivní. LOKÁLNĚ JE NA ŠPICI TT, NĚKDE H0, NĚKDE N. Jak už jsem psal, tak v ČR skoro nastejno (menší plus pro H0), východní Německo (Lipsko a okolí) v 80% TT, 20% se dělí mezi ostatní, zápaní německo (okolí Kolína) H0 a o zbytek se dělí N, TT a pak ostatní. Zkrátka jiný kraj, jiný mrav. Možná je pravda někde uprostřed našich názorů. Zakopejme válečnou sekyru. Nechci zde udělat žumpu ... :lol:
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod Brejla » čtv 10 říj, 2019 3:57 am

Oba máte svým způsobem pravdu a situace na trhu taková je. Ale označit někoho jako neseriozní firmu jen proto, že si dovolí přestat vyrábět něco, co pro ní není ekonomicky výhodné, to už chce hodně vysokou míru inteligence.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod Jacek » čtv 10 říj, 2019 9:44 am

Co jsem slyšel od jednoho prodejce, souviselo to manažerské rozhodnutí s nějakým ztraceným kontejnerem s formami kdesi v Indii. To nebylo možné přiznat když hlásají, že výroba je přesunutá do EU.
S rentabilností jako prostý modelář nechápu postoj všech výrobců. To co lidi chtějí, to se nevyrobí. To co nikdo nechce, to mají. Viz třeba rvačky o bleskové brejlovce na aukrech už dávno před zrušením TT. Jak může být nerentabilní něco po čem se hned zapráší...
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod Stanin » pát 11 říj, 2019 8:37 am

ad Roco: A co teprve Brejlovec v H0. Mluvi se o znicene forme a taky o tom, jestli ma cenu ji opravit. Podle me i kdyby udelali novou, tak se po tech modelech zaprasi (rovnou by tam mohli dat i Plux22 se vsim vsudy - coz samozrejme s formou nesouvisi). Staci se podivat na soucasne ceny na bazarech a jak to jde pekne pryc...

Co se tyka ankety "MTB, nebo Roco", tak si rad pockam. I kdyz je Roco muj oblibeny vyrobce.
Stanin
 
Příspěvky: 541
Registrován: ned 16 čer, 2013 8:48 pm
Bydliště: Brno

Re: M152.0/810 + Blm/Baafx/010/Btax ROCO

Příspěvekod look23 » ned 10 lis, 2019 5:16 pm

U Ben-zerby se trochu více rozepsali.
https://www.ben-zerba.cz/e-shop/cz/roco-m152-810.html

Píšou 10 sérií za 5 let (2020 až 2024), tak to vychází na 2 série za rok. To bude ted fičák, jestli to bude :D
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost H0 (komunita H0)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků