Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod Vojtěch Vorel » stř 28 srp, 2019 9:21 am

Ad urážení - to je přesně důvod, proč se tu opakují ty samé otázky na něco. V záplavě urážek výrobce a modelářů není možné najít to, co člověk opravdu hledá (po 2 hodinách čtení vlákna o 742 MTB jsem se dostal sotva do půlky, nabyté znalosti faktů nula nula nic a když už jsem se konečně dostal k tématu prosvítání světel, tak jsem se dozvěděl jen to, že si to musím nějak utěsnit... to mě napadlo i bez vlákna). Takže odpovědi typu hledej šmudlo, někde to tu je, jsou vážně zcestné. Ono by se leccos dalo najít, ale ne mezi tím, co se tu často (někde častěji) řeši. Možná by stálo za to zavádět vlákna dvojmo - fakta a konkrétní rady a ten zbytek. Howgh.
Vojtěch Vorel
 
Příspěvky: 367
Registrován: úte 16 úno, 2016 5:12 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod milan ferdián » stř 28 srp, 2019 9:35 am

look23 píše:Osobně jsem proti mazání příspěvků vyvolávajících flamewar, protože to pisateli dlá čistý štít. V budoucnosti, když dojde na lámání chleba a měl by pisatel dostat za uši, tak se bude těžko řešit zpětně, že už má překročený limit.

Chtělo by to založit nějakou sekci, kam se by tato konverzace odseparovávala a uzamykala.

Nikdo z vás nemá stanovený limit.Co se týká tvého nápadu, šel by, ale má své proti.Založení dalšího vlákna v off-topicc.Já tu nesedím 24 hodin denně.

moderátor
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod milan ferdián » stř 28 srp, 2019 9:39 am

Vojtěch Vorel píše:Ad urážení - to je přesně důvod, proč se tu opakují ty samé otázky na něco. V záplavě urážek výrobce a modelářů není možné najít to, co člověk opravdu hledá (po 2 hodinách čtení vlákna o 742 MTB jsem se dostal sotva do půlky, nabyté znalosti faktů nula nula nic a když už jsem se konečně dostal k tématu prosvítání světel, tak jsem se dozvěděl jen to, že si to musím nějak utěsnit... to mě napadlo i bez vlákna). Takže odpovědi typu hledej šmudlo, někde to tu je, jsou vážně zcestné. Ono by se leccos dalo najít, ale ne mezi tím, co se tu často (někde častěji) řeši. Možná by stálo za to zavádět vlákna dvojmo - fakta a konkrétní rady a ten zbytek. Howgh.

Právě proto, ve vlákně "Mazání svých příspěvků" máte možnost mě oslovit a já provedu tento úkon.První vlaštovky již jsou a já jsem dle dodaného seznamu jejich vlákna od balastu promazal.Jsou tam jen ty příspěvky, které tam patří.

moderátor
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod Miloš Pavlát » stř 28 srp, 2019 10:29 am

Jo budeš Milane mazat, mazat a mazat a dalších obrázků a knížek se už nikdo nedočká!!!
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 332
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod milan ferdián » stř 28 srp, 2019 10:57 am

Miloš Pavlát píše:Jo budeš Milane mazat, mazat a mazat a dalších obrázků a knížek se už nikdo nedočká!!!

Ano, máš pravdu. Velice tato napjatá atmosféra už postihlo dokončování IV.dílu/SLOVENSKO/.Skoro se zastavilo. Promazá-
vaní vláken skutečně zabere hodně času, ale někdo ten krok musí udělat.Už se ozval první nespokojenec,jak to že mažu příspěvky bez vědomí autora vlákna. Nereagoval jsem, protože nic nepochopil a neumí číst příspěvek, který jsem vložil v připomínkách DF.

Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zákazník versus výrobce

Příspěvekod Jarda H. » stř 28 srp, 2019 12:15 pm

milan ferdián píše: ......Už se ozval první nespokojenec,jak to že mažu příspěvky bez vědomí autora vlákna. Nereagoval jsem, protože nic nepochopil a neumí číst příspěvek, který jsem vložil v připomínkách DF.

Milan


EDIT moderátor :
Nevím sice o koho jde, ale zjevně zase někdo další, kdo nečetl pravidla pro provozování DF :!: Stěžovatel si mohl nejdříve přečíst, co může moderátor dělat ... Moderátor tím výmazem pravidla neporušil. Snahou moderátorů je udržet vlákno s informacemi, které se vztahují k dané problematice, ale řad z vás nechce (oprávněně) se prokousávat balastem, a tak v souladu s pravidly mažeme :) J.H.

PS : bohužel zase jsme mimo téma :roll: , viz název lákna
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod sidlo » stř 28 srp, 2019 4:25 pm

Píšu proto, že mě k tomu Milan vyzval. Jinak bych to nechal plavat. Celé to totiž připomíná jednu scénku ze hry Hospoda na mýtince.

V jednom vlákně napsal Brejla nějaký text. Já jsem na něj reagoval a součástí té reakce byl i obrázek.
Brzy potom byl můj příspěvek přesunut do jiného vlákna a při tom přesunu se ztratil obrázek.
Následně někteří jiní uživatelé psali, že jim můj příspěvek nedává smysl. To bylo logické. Jednak se ztratila návaznost na příspěvek na který jsem reagoval a také se ztratil obrázek, který byl součástí sdělení.
Následně byl můj příspěvek přesunut do dalšího vlákna. To nesrozumitelnost mého příspěvku dále zvýšilo.
V tuto chvíliu příspěvku už obrázek zase je.

Nechci dál vířit vášně. Jenom se pokusím něco uvést na pravou míru.
Jediný (mimo admina) kdo věděl od začátku na co jsem reagoval a jak jsem reagoval byl Brejla. Přestože znal všechny souvislosti, tak zneužil nevědomosti ostatních diskutujících aby se o mě nepěkně otřel. To je od Brejla hodně nefér jednání.

Pro adminy: máte nelehkou práci. Myslím si, že neexistuje jednoduchý recept, jak tu udržet pořádek.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3601
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Jarda H. » stř 28 srp, 2019 4:56 pm

Ok, dík za vysvětlení !

sidlo píše: ...... a při tom přesunu se ztratil obrázek.
Následně někteří jiní uživatelé psali, že jim můj příspěvek nedává smysl. .....

Ta "ztráta" obrázku je asi tím přesunem, protože zřejmě záleží, jak je obrázek vložen, zda do příspěvku nebo do přílohy ?! Takže poučení (a technická osvěta) pro nás adminy.

Jinak všeobecně výzva :lol: všem - čím méně bude příspěvků "o ničem", tím méně zbyde adminům k přesunům !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » čtv 29 srp, 2019 8:15 am

nainstaloval jsem nejnovejsi TC9 a je to to same
Teda bez centraly Loconetu si TC ani nevrzne.
Je mozna varianta startovat TC za pomoci centraly a potom je mozne centralu odpojit.
Pak to funguje bez centraly Loconetu.
---
10:03:46.328: [82 7D] Set Global (Track) Power to 'OFF'.
10:04:03.031: [BB 03 00 47] Request data/status for slot 3.
10:04:03.062: [E7 0E 03 03 00 00 00 07 00 00 00 00 00 11] Report of slot 3 information:
Loco 0 (short) is Not Consisted, Free, operating in 128 SS mode, and is moving Forward at speed 0,
F0=Off, F1=Off, F2=Off, F3=Off, F4=Off, F5=Off, F6=Off, F7=Off, F8=Off
Master supports LocoNet 1.1; Track Status: On/Running; Programming Track Status: Available; STAT2=0x00, ThrottleID=0x00 0x00 (0).
10:04:04.062: [83 7C] Set Global (Track) Power to 'ON'.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » čtv 29 srp, 2019 4:39 pm

je to tak, odzkousel jsem si to a je tam nekolikanasobna kontrola pripojeni.
Teda testuje pripojeni nejen centraly, ale i samotny Loconet pres zrcadleni paketem 81h.
---
Sorry za moji chybu a vsem se omlouvam.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: RailRoad & Co TrainController

Příspěvekod zdeno » pát 30 srp, 2019 9:12 am

tak jsem patral, preco mi to ukazovalo, jak to ukazovalo.
Zase se potvrdilo, ze chyby chodi v houfu a pokud je opravdu smola, tak je jich vic nez dve.
Tady se to seslo s mizernym zdrojem od Digikeys, ktery je nestabilni a vyrabi dropouty.
Mam jen ten jeden a teda nevim, ci je to nahoda.
---
Takze jsem to hodil na log. analyzator a tam se to ukazalo, proc to TC hazelo do chyby.
Odpovedi na Loconetu byly zavsivene od dropoutu od zdroje a teda misto dobre odpovedi to ukazovalo same 255.
Je to moje chyba, ze jsem odsoudil TC a nepatral dale. Zdroj jsem premistil na napaeni LED a je vymalovano.
sampl.JPG
sampl.JPG (21.92 KiB) Zobrazeno 6468 krát
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3011
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod mlha » pát 30 srp, 2019 12:20 pm

Moje chyba
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: 820(Ex M240) + 020(Bix) od MTB

Příspěvekod Petr S. » pát 30 srp, 2019 1:35 pm

mlha píše:Moje chyba

To nebyla chyba Milane , to byl mail po čtyřech čtvrtkách . Už jsem si to vyzkoušel na vlastní kůži . Málem jsem musel spát u sousedů , jak daleko to bylo domů . :lol:
Zdarec , Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod hopeter » pon 30 zář, 2019 6:15 pm

Jak to ti naši dědové dělali,že se vlakem na jednu jízdenku dalo dostat všude kde byly koleje , na vlak se čekalo ve vytopené čekárně a párek s pivem byl k dostání na každém nádraží. :?: :!: Svět se v (o) obrací. :? :evil: Než ten dnešní plastový papundekl se sedadly kam se nevejdu s nohama , vydýchaným luftem ze zapšklé klimatizace, čekáním na větru a dešti v plastové budce to raději nikam nepojedu. :evil:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Novinky/nehody na železnici

Příspěvekod look23 » pon 30 zář, 2019 7:34 pm

hopeter píše:Jak to ti naši dědové dělali,že se vlakem na jednu jízdenku dalo dostat všude kde byly koleje , na vlak se čekalo ve vytopené čekárně a párek s pivem byl k dostání na každém nádraží. :?: :!: Svět se v (o) obrací. :? :evil: Než ten dnešní plastový papundekl se sedadly kam se nevejdu s nohama , vydýchaným luftem ze zapšklé klimatizace, čekáním na větru a dešti v plastové budce to raději nikam nepojedu. :evil:


Bylo málo těch prdících a smrdících aut. Lidi neměli na výběr. Železnice by se měla probudit nebo to bude živoucí muzeum.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků