Vysněné kolejiště v N-ku

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 úno, 2019 6:18 pm

No,hlupoty děláš,ale je to tvoje kolejiště :mrgreen: .Především zrušit tu spodní kusou kolej s tou remízou.Remízu zakomponovat na té první kusé kolejí nalevo nahoře.Druhou kusou kolej nad ní dle potřeby zkrátit,staniční budovu posunout doprava nad výhybkami a na uprázdněné místo vložit malé skladiště s rampou a potom posunout trochu zpět dle oka staniční budovu blíže ke skladišti. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » ned 24 úno, 2019 7:19 pm

Díky, no dělám věci trochu jinak, ale zas se na tom honě naučím a k cíli většinou dorazím, ja už jsem takový :D Ale s věcmi co neznám, rád si nechám poradit. Třeba s tím návrhem nádraží, fakt si toho cením, ja bych to takhle nevymyslel, hmm.
A prosím Vás, hlavně mi neříkejte, že něco nejde, protože to určitě pak budu chtít udělat... :lol:
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 úno, 2019 7:28 pm

Dandy píše:A prosím Vás, hlavně mi neříkejte, že něco nejde, protože to určitě pak budu chtít udělat... :lol:

To je jako vzkaz pro nás pro všechny ?Si nějak troufáš :mrgreen: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » stř 27 úno, 2019 6:49 pm

Došel balicek z Německa. Poštovné 100,- a nemusím čekat mesic než mi to přijde s poštovnym kolikrát i 200,-
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Marthin » pát 16 srp, 2019 1:41 pm

milan ferdián píše:
Dandy píše:A prosím Vás, hlavně mi neříkejte, že něco nejde, protože to určitě pak budu chtít udělat... :lol:

To je jako vzkaz pro nás pro všechny ?Si nějak troufáš :mrgreen: .
Milan


No, pravdou je, že to jde - otázkou je jaké budou oběti. Čas, nervy, peníze, láska, rozchod, rozvod?
Já před cca 20ti lety realizoval tímhle stylem bez plánů kolejiště o rozměrech 135*80 cm. Ve výsledku jsem byl stále nespokojený, nebylo to o snu, ale o trpkosti (další výdaje, čas). Kolejiště už nemám.
Po dlouhé odmlce se k modelaříně vracím a spíš plánuji jít do hoodně menšího projektu - uběhl půl rok a ještě mám vše na papíře, je zpracovaný plán.

Ale jak říkám, je třeba to dělat s rozmyslem a nenechat se ovládnout snem. Je třeba ho korigovat a postupně se k němu dopracovat.
I na hodně malém prostoru se dá vytvořit bohatá muzika.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod milan ferdián » pát 16 srp, 2019 2:08 pm

No otázkou je co chceš.Minule jsi naznačil něco o stanici Keblov. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Marthin » pát 16 srp, 2019 6:09 pm

milan ferdián píše:No otázkou je co chceš.Minule jsi naznačil něco o stanici Keblov. :wink:
Milan


Otázka co chceš - v modelařině by člověk měl rád vše. Ale kolikrát není jednoduché najít kompromis.
Koukám, že jsi nezapomněl.
Naznačil jsem a k jehož realizaci by mělo dojít pomalu v druhé půli tohoto roku. Ale to tady o Keblově v tomto vláknu nebudu rozepisovat, na to založím nové vlákno.
M.
Marthin
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 02 črc, 2019 9:35 am

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » úte 20 srp, 2019 9:44 pm

Zdar. Ještě žiju a pořád stavím :-) Teď jsem se stěhoval a udělalo mi to pěkný bordel v elektrice. Tak to teď dávám do kopy. Jak to hodím na nohy, tak pošlu aktualní fotky. Chystám se na signalizaci a konečně začnu s tvorbou krajiny. JInak měl jsem v určitých bodech nervy, když vše nešlo podle mých představ, nakonec ale u toho po večerech relaxuji a úplně vypínám hlavu, takže zatím dobrý ;-)
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 19 zář, 2019 1:42 pm

Vše zapojeno, už chybí jen semafory a pak taky osvětlení. Ale nevím jestli to nemám dělat později až stavba pokročí. Každopádně jsem v úzkých kde, jak a který by měl byt, aby to dávalo smysl a nebylo to jen, ze to hezky vypadá... Už jsem se snažil něco nastudovat, ale mám z toho jen úzkost a vůbec nevím co jak. Poradíte?
Přílohy
74606A9D-1FB5-4204-872A-EC49829EED0D.jpeg
B5649724-66AA-4402-B066-B05EB53F4BBE.jpeg
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 19 zář, 2019 1:46 pm

Ještě by jsem potřeboval jednu radu viz foto z předešlého příspěvku. Při stěhování jsem stratil jeden jazýček z krizove vyhybky. Napadá někoho možnost jak to opravit, aniž by jsem musel kvuli tomu kupovat novou vyhybku?
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod hank » čtv 19 zář, 2019 2:00 pm

Dandy píše:Vše zapojeno, už chybí jen semafory... Každopádně jsem v úzkých kde, jak a který by měl byt, aby to dávalo smysl a nebylo to jen, ze to hezky vypadá... Už jsem se snažil něco nastudovat, ale mám z toho jen úzkost a vůbec nevím co jak. Poradíte?


Když sem dáš konečnou a platnou verzi kolejového uspořádání, tak ti třeba někdo poradí... A taky by to chtělo epochu, kategorii trati a předpokládanou hustotu provozu (pokud ne rovnou grafikon, ale to už bychom asi od tebe chtěli moc...).
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 19 zář, 2019 2:04 pm

Tak to jsi trefil přesně, už teď jsem z toho cely zpoceny a špatně se mi dýchá :roll: :)
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod hank » čtv 19 zář, 2019 2:30 pm

Dandy píše:Tak to jsi trefil přesně, už teď jsem z toho cely zpoceny a špatně se mi dýchá :roll: :)


No tak už i grafikon jsem tu někomu kreslil, tak když k tomu, co jsem napsal minule, přidáš ještě čím na kolejišti budeš jezdit, tak to třeba můžu zkusit znovu... 8)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » čtv 19 zář, 2019 2:46 pm

Tak, ale určitě se pokusím...
Epocha je přelom IV-V
Velké nádraží je součástí hlavní trati a bude na ni větší provoz. Osobní,ale i nákladní vlaky. Z hlavní tratě vede lokálky do kopců, kde je malé nádraží s pilou a skladem, trať jakoze dal pokračuje, ale... vrací se po spirále zpět na velké nádraží.
Aby to nebylo tak zřejmě je na spirále skryté nádraží s dvěmi kolejemi kde se vlaky do malého nádraží budou vyměňovat. Součástí hlavní trati je velké skryté nádraží, které by mělo zajistit rozmanitý provoz.
Přílohy
03C2675F-B7C9-4575-9AD2-09AAD04F84DC.png
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

Re: Vysněné kolejiště v N-ku

Příspěvekod Dandy » sob 12 říj, 2019 3:09 pm

Tak už jezdím a mám radost, že vše včetně detekce obsazení funguje. Teď bych se rád pustil do té signalizace. Něco jsem si o tom přečetl, ale pořad z toho mám úzkostné stavy co a kam dát. Posílám sem teda obrázky obou nádraží s kdyby snad někdo pomohl v rozmístění signalizace, byl by jsem za to mooooc vděčný.
Přílohy
horni nadrazi nav.jpg
image6.jpeg
Dandy
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 22 led, 2019 9:53 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: martin-tt a 8 návštevníků