Kolejiště HO 200x130

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod milan ferdián » úte 17 zář, 2019 1:02 pm

žst. Seneč H0/1:87 2000 x 1300 ROCO LINE /15°
Jen kolejivo. Tečkovaně vyznačena vlaková souprava ve složení "Brejlovec" + 3 x "Y" a před remízou stojí motorový vůz 810 (ex M152.0). Krajina alá Knapis.
Drážní budovy od fa IGRA -
- výpravní budova Bohdašín -
- záchodky Bohdašín -
- skladiště 8,0 x 8,0 -
- výtopna Ledečko -
Poznámka:
Z nedostatku místa, musela být výpravní budova umístěna v levém dolním rohu. Nástupiště směřuji směrem ven ke kraji rámu.
Milan
Přílohy
Michal V. DF.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod workous » úte 17 zář, 2019 1:08 pm

A pak, že Milan není kouzelník...:)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod Michal V. » úte 17 zář, 2019 4:47 pm

Klobouk dolů, Milan je úžasný, až bude chvilka vyzkouším jak to půjde v reálu, snad to neni ode mne troufalost, ale hodilo by se i nastíněni krajiny, což máte Milane rovněž vynikajicí ba špičkové, bezvadny cit a to dělá také hodně. Vím že vycházíme krajinově z předešlého plánku což se mi i líbí. Ten tábor pionýru pardon skautů by bylo lepší umístit vlevo nebo spíše vpravo? Zastávka asi bude v zadním rohu vpravo na vedl. trati, most půjde obloukový, přemýšlím kam šoupnout přejezd. Nádražní lampy a osvětlení. Nespěchá to Milane ještě jednou díky. M.
Michal V.
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 14 zář, 2019 6:53 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod milan ferdián » úte 17 zář, 2019 5:00 pm

Michal V. píše: ale hodilo by se i nastíněni krajiny, což máte Milane rovněž vynikajicí ba špičkové, bezvadny cit a to dělá také hodně. Vím že vycházíme krajinově z předešlého plánku což se mi i líbí. Ten tábor pionýru pardon skautů by bylo lepší umístit vlevo nebo spíše vpravo? Zastávka asi bude v zadním rohu vpravo na vedl. trati, most půjde obloukový.

Je mi líto, tvůj plánek byla taková bokovka, abych nezblbnul z kreslení stovky smrčků :mrgreen: . Publikace má absolutní přednost. Alexe jsem musel též odmítnout.
Dětský tábor bych umístil nalevo uvnitř druhého okruhu. Zastávka, ano v horním pravém rohu. Most jsem hledal v katalozích FALLER nebo ROCO, ale mají jen na poloměr R360. Nezbude ti nic jiného, jak u Knapise, most si postavit. Přejezd též nalevo, je tam kousek širé trati mezi stanici a výhybnou.
Tak se tuž a díky za uznání. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod Michal V. » úte 17 zář, 2019 5:34 pm

Chápu, tedy ještě jednou díky Milane, moc jste mi pomohl, případně bych to sehnal při zakoupení nějaké vaší publikace pod názvem Seneč, chápu to dobře? :) . Díky M.
Michal V.
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 14 zář, 2019 6:53 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod milan ferdián » úte 17 zář, 2019 6:02 pm

Pracuji na IV. dílu/SLOVENSKO/. Seneč možná v VI.díle :P :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod Sandy » stř 18 zář, 2019 8:02 am

milan ferdián píše:žst. Seneč H0/1:87 2000 x 1300 ROCO LINE /15°
Milan

Protože mám principielně shodné kolejiště, tak postřeh z provozu:
Když jsou v hlavní stanici tři koleje, tak je dobré mít tři koleje i v SN. Pak je možno provozovat čtyři soupravy a jedna kolej ve stanicích zůstává stále volná.
Kolejové schéma hlavní stanice bych překlopil podél podélné osy. Na vnitřním části okruhu bych zrušil výhybnu. Skryté nádraží by nebylo v rovině, ale to mám taky a ničemu to nevadí. Zvláště, když by soupravy stály v přímé.
Vlak by, např., vyjel vlevo ze stanice, u koty "60" by zmizel v tunelu. Projel by SN a v polovině pravého zadního oblouku by se znovu vynořil z tunelu. Pak by pokračoval po viditelné části trati. V místech naznačeného tunelu bych udělal malou zastávku ( možná by se tam vešlo i nákladiště nebo malá výhybna).
Střed panelu bych ničím nezastavoval. Snad jen tábor u malého lesního rybníčku. Případná vodoteč by opouštěla panel v místě křížení tratí. Jen malým propustkem. Není to žádná řeka.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod Michal V. » stř 18 zář, 2019 4:41 pm

Ahoj, díky za zpestření námětu, co se týče mé vize mám rád, když je vlak co nejvíce po celou dobu jízdy vidět, tedy tunel ano, ale jen nějaký decentní, sn nemusí být skryté, pokud je jen dvoukolejné, v mém rozměru ho a velikosti panelu neočekávam zázraky, nic méně říká se i méně je někdy více ( v tomto případě :D ) a nebo v jednoduchosti je síla, jenže jde o to vystihnout v tom ten správný cit. Jsem typ co dokáže stavět nebo budovat podle přesných plánů, chybí mi prostě fantazie neumím tomu dát x factor :D. Prostě že i malé kolejiště může zaujmout a to dělá i velice moc rozložení krajiny. V tom je třeba Milan Ferdián špička, bohužel jsem v tomto případě ostrouhal :wink: , což ale ze strany Milana plně chápu, jsem pouze v roli konzumenta i když bych to třeba nechtěl zadarmo, nebo se nějak jinak domluvit pokud by to šlo :D. Apropo Milane ještě k plánku Seneč, ty obloukovky jsou jaké, jsou všechny stejné, nebo jiný poloměr, nemohu se zbavit dojmu že jsou to dva druhy. Díky M.
Michal V.
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 14 zář, 2019 6:53 pm

Re: Kolejiště HO 200x130

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 říj, 2019 9:00 am

Michal V. píše: Apropo Milane ještě k plánku Seneč, ty obloukovky jsou jaké, jsou všechny stejné, nebo jiný poloměr, nemohu se zbavit dojmu že jsou to dva druhy. Díky M.

Nejsou to dva druhy pseudoobloukovek. "Bogenweiche R2/R3" - R358/30°-61.6-R358/30°/k.č.-42464/42465/
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků