Anketa o používaných DCC systémech

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod BohousP » sob 07 zář, 2019 6:53 pm

Trixt píše:Možná se zeptám špatně, ale v otázce "Jaký protokol používáte pro řízení příslušenství", jsou odpovědi LocoNet a XpressNet. Já osobně používám zatím k řízení příslušenství dekodéry ovládané přes kolejový výstup J-K. Chápu tedy to tak, že mám zvolit v této otázce odpověď "Jině" a napsat tam "kolejový výstup J-K"? Díky za radu.

Ne. V tomto případě jsou dekodéry jsou řízeny signálem DCC. V otázce se jedná se o komunikaci mezi ovládacím prvkem a centrálou. Ty pravděpodobně používáš XpressNet.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod BohousP » sob 07 zář, 2019 7:15 pm

proč to na mne mluví rusky? Něco jsem Ti tam vyplnil, i když nevím, jestli správně...

Zobrazuje se anketa někomu v ruštině?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod Trixt » sob 07 zář, 2019 8:31 pm

BohousP píše:V otázce se jedná se o komunikaci mezi ovládacím prvkem a centrálou. Ty pravděpodobně používáš XpressNet.

To, že se jedná o komunikaci mezi ovládacími prvky a centrálou a ne mezi centrálou a dekodéry, jsem opravdu nepochopil. V tom případě bude moje odpověď LOCONET. ;)

P.S: Anketa vyplněna. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod BohousP » sob 07 zář, 2019 9:02 pm

Otázka "Jaký protokol používáte pro řízení příslušenství" pozměněna na "Jaký protokol používáte pro komunikaci mezi ovladači a centrálou". Někdy ruka napíše něco jiné, než myslí hlava ... :mrgreen: .
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod HonzaM » ned 08 zář, 2019 6:23 am

BohousP píše:Otázka "Jaký protokol používáte pro řízení příslušenství" pozměněna na "Jaký protokol používáte pro komunikaci mezi ovladači a centrálou". Někdy ruka napíše něco jiné, než myslí hlava ... :mrgreen: .

Myslím že by tam mohly být otázky obě, nemusí to být totéž, je možné používat LocoNet pro obojí (ten slouží navíc i pro zpětné hlášení). Pro ovládání příslušenství může být použit XpressNet, LocoNet nebo "kolejový" signál DCC).
Pokud jde o ovladač, druhý sloupec shora je ve skutečnosti Lenz LH100 (což se objeví když se na něj klikne). To není chyba autora ankety, ale Googlu.
SW na mobilním zařízení není LocoNet Decoder, ale WIThrottle (na iOS, na Androidu se myslím jmenuje jinak). LocoNet Decoder jako takový pokud vím na mobilní zařízení nainstalovat nelze.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod Trixt » ned 08 zář, 2019 6:51 am

HonzaM píše:SW na mobilním zařízení není LocoNet Decoder, ale WIThrottle (na iOS, na Androidu se myslím jmenuje jinak). LocoNet Decoder jako takový pokud vím na mobilní zařízení nainstalovat nelze.

AHoj Honzo, to není přednastavené odpověď. To někdo vyplnil pod volbou "Jiné". Možná by nebylo marné, jestli taková možnost existuje, kdyby správce některé odpovědi mohl spravit. Např. v otázce "Jakým způsobem přenášíte informace o stavu výhybky, návěstidla anebo obsazení úseků do počítače nebo centrály" máme v jiné Loconet a tím pádem je tam Loconet jakoby dvakrát.

P.S: Aby odkaz nezapadl, Jen připomínám, že hlasovat se dá zde: Anketa k používaným řídícím systémům domácí modelové železnice
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 10 zář, 2019 12:35 pm

Při vyplnění ankety jsem váhal hned u první odpovědi kam zařadit své "kobercové sestavy", tak jsem zvolil "modulové" připadá mi k tomu nejblíže ve smyslu variabilnosti.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod BohousP » úte 10 zář, 2019 12:43 pm

Vidíš, na tuto kategorii jsem zapomněl.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod HonzaM » úte 10 zář, 2019 2:54 pm

Miloš Pavlát píše:Při vyplnění ankety jsem váhal hned u první odpovědi kam zařadit své "kobercové sestavy", tak jsem zvolil "modulové" připadá mi k tomu nejblíže ve smyslu variabilnosti.

Miloši, to se mi vůbec nezdá vhodné. Jak píše Bohouš, na tuto kategorii zapoměl, za modulové řešení to lze ale podle těžko považovat. Sám z vlastní praxe modulovku znáš a "kobercová sestava" je od toho hodně daleko.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod Trixt » úte 10 zář, 2019 2:59 pm

Tak se nám, odpovědi pěkně scházejí. Pro mě je potěšitelné, že se našlo dalších 9 duší, které používají na kolejišti RocRail. Je fajn vědět, že je nás víc. ;) Velký dík patří BohousP za to, že anketu zrealizoval. :)

P.S: Opět malé oživení odkazu pro hlasování v anketě: Anketa k používaným řídícím systémům domácí modelové železnice
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod BohousP » stř 11 zář, 2019 5:29 am

Tak už je přes šedesát odpovědí. Anketu nechám otevřenou do konce září, možná o pár dní déle, ať můžou hlasovat i opozdilci na dovolených.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod D » stř 11 zář, 2019 6:41 am

Přispěl jsem za svá kolejiště.

Musím ale povinně vybrat digitální centrálu i u analogového kolejiště.
Na svém kolejišti nemám výhybky ani příslušenství, takže je nijak neovládám.
O možnosti koberce tu byla řeč. Podobně tam není zahrada.
Také chybí přímé bezdrátové (R/C) ovládání lokomotiv bez DCC centrály.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod BohousP » stř 11 zář, 2019 6:53 am

Chybek je v tom dost. Chtěl jsem anketu udělat, aby vyhovovala všem, ale ne všechno se povedlo. Proto jsem dal informace k prodiskutování dopředu, možná mohly být zveřejněny všechny otázky v "definitivním" znění. Už je asi pozdě na úpravy, můžeme to zopakovat třeba za rok, co říkáte?
A anketu pro kluby připravím a zveřejním nejdříve na nečisto. Ale kobercové ježdění v ní nebude :D .
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod sidlo » stř 11 zář, 2019 7:02 am

Mě se ta anketa líbí. Sice bych mohl vytknout nějaké chybky (např. Engine Driver je v odpovědích 5× a pokaždé na samostatném řádku), ale o tom to není. Základní struktura otázek, dle mého názoru, je udělaná dobře. Výsledky považuji za validní, samozřejmě s ohledem na to, že je to omezeno na preference uživatelů tohoto fóra. Jakékoliv další "zpřesňování" otázek povede jenom ke zvýšení počtu odpovědí jedním respondentem.

Zopakovat to za rok je dobrý nápad.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Anketa o používaných DCC systémech

Příspěvekod HonzaM » stř 11 zář, 2019 7:37 am

BohousP píše:Chybek je v tom dost. Chtěl jsem anketu udělat, aby vyhovovala všem, ale ne všechno se povedlo. Proto jsem dal informace k prodiskutování dopředu, možná mohly být zveřejněny všechny otázky v "definitivním" znění. Už je asi pozdě na úpravy, můžeme to zopakovat třeba za rok, co říkáte?
A anketu pro kluby připravím a zveřejním nejdříve na nečisto. Ale kobercové ježdění v ní nebude :D .

Anketa je velmi užitečná a zopakování za rok je také dobrý nápad. Pokud to je realizovatelné, bylo by dobré znemožnit opakované odpovědi jedním přispěvatelem a případně umožnit editaci vlastních odpovědí v případě když se objeví že se původní odpovědi dostaly do špatné kolonky. Výborný nápad je zveřejnit anketu pro kluby nejprve nanečisto a umožnit tak vychytat případné chyby a vyloučit možné duplicity. Předpokládám že anketa není omezena na členy tohoto diskuzního fóra, bylo by proto možná dobré o ní informovat na facebooku a případně i na firemních stránkách modelářských prodejen.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4042
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků