Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod zderem » pát 30 srp, 2019 8:08 am

Je mezi novými majiteli tohoto modelu někdo, kdo by byl ochoten se podělit o dojmy z jízdy, zpracováni apod.?
zderem
 
Příspěvky: 97
Registrován: pát 27 led, 2012 3:03 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod Radek Strnad » pát 30 srp, 2019 11:55 am

Já jsem jedním z majitelů této verze v digitálním provedení. Jízdní vlastnosti na dvounápravový vůz vynikající. Dekodér Flex-Dec je šitý na míru tomuto motoráčku. Je tam několik funkcí na kombinace osvětlení. Lze spínat "tlumená a dálková" světla, osvětlení interiéru pro cestující, osvětlení obou stanovišť strojvedoucího, které samo zhasíná při zařazení jízdního stupně. Jízda je tichá a plynulá, dekodér vybaven nějakou kompenzací, takže vůz jen tak nechcípne. Prostě Kress. Těžko něco vytknout. Popisy čitelné a kvalitní. Mám celkem 3 kousky. Kromě této ještě "Hurvínkovskou" digitální verzi od OSTT a ještě jednu upravenou verzi DB na ČSD(pův. analog) se zvukem od Jacka(zvuk Hurvínka). Vše bez problémů. Už se tu o Mankách před několika lety psalo.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod brcky » pát 30 srp, 2019 6:35 pm

zderem píše:Je mezi novými majiteli tohoto modelu někdo, kdo by byl ochoten se podělit o dojmy z jízdy, zpracováni apod.?


I já jsem spokojeným majitelem jednoho kousku. Po dlouhé době model bez výhrad. Jezdí krásně, povrchová úprava na 1*.
brcky
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 04 bře, 2014 12:48 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod RSC » pon 02 zář, 2019 8:28 pm

Malá poznámka, k přiložené historické fotce na webu autorů mutace.
Přijde mi, že na této černobílé fotografii, která je připojena, není nejspíše motorový vůz celý červený jak je model. Přijde mi to, že na ní je klasická německá "červeno-bílá" s čsd popisy a linkou. Pokud se mi to nezdá (nebo jsou na ní dvě různé červené)... Pokud by tomu tak bylo, jsem i pro tuto verzi.

K dotazu, co již byl odpovězen, jen krátce podpořím. Kres jezdí báječně, což se u tohoto vozu ví a i provedení povrchu potěší jestřábí oko...
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod Radek Strnad » úte 03 zář, 2019 7:27 pm

Ale když se podíváš na ten přívěs, tak ten vršek manky zhruba odpovídá odstínu přívěsu. Spíš bych si tedy myslel, že v dílnách přelakovali německou bílou na červenou, aby to odpovídalo vzoru ČSD a spodní polovina zůstala tmavší nebo kvalitnější(tolik neblednoucí)"německá". Že by na fotce byla bílá si nemyslím, právě kvůli přívěsu, který určitě bílý nebyl.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod zugi » čtv 12 zář, 2019 6:12 pm

Aktuálně jsem se stal šťastným majitelem jedné Manky.
Nejsem objektivní, spíše nadšený. Jezdit nemám kde, takže jen vizuálně: nádhera.
Je to můj nový stroj po hooooooodně dlouhé době a jsem naprosto unešen detailním a čistým zpracováním. Přes plnou výbavu (to myslím že je tam nejen motor, ale i digitální drátování) je naznačen interiér. Já na ni prostě koukal jak malej kluk i s tím přiblblým výrazem ve tváři.
Pánům z MankaTT děkuji za příjemné jednání a především za nádherný model, fy Kres tleskám.

Jestli takto může vypadat současný model, tak skoro začínám věřit, že ty diskuze nad jinými modely o jejich "průserech" jsou jen vymyšlená pohádka. Když se to zvládne v takto malém modelu, tak přece všechno ostatní musí být ještě lepší :-D
PS: jen ironie, no flame ;-)
TT/IV-V.epocha , poslední měsíce/roky ve stavu ReadOnly :'(
Uživatelský avatar
zugi
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 07 bře, 2008 8:59 pm

M140.313 KRES + Ciz/Biz Tillig ?

Příspěvekod René Novák » čtv 12 zář, 2019 7:13 pm

Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda je možné, že se reálně potkala Manka M140 s kořistním přípojným vozem Biz/Ciz? Jde mi o to jestli je alespoň trochu reálné zapřáhnout za moji novou M140 od Kresu vůz Biz/Ciz od Tilliga. Díky za radu.
René Novák
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12 zář, 2019 5:45 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod hank » čtv 12 zář, 2019 8:24 pm

René Novák: Časově ano, ale ten interval bude dost krátký. To provedení motoráku se strefuje zrovna do dost divokého období ČSD, kdy jednu změnu rychle střídala druhá. Mělo by to být ještě před zrušením 3. třídy, tj. ještě jako vůz Ciz, v letech cca 1949 - 53 (jestli se nemýlím, tak motor M 140.313 byl v roce 1953 zrušen), tj. buď ještě v období bílého písma nebo už po zavedení žlutého (1950), ale pak by vůz musel mít označení dráhy (Pražská dráha apod.). Ony se stejně oba druhy značení vozů dost dlouho prolínaly, možná až do poloviny 50. let. Jiná otázka je, jestli se mohly sejít na stejném místě. Já si myslím, že ne, řekl bych, že se jako přívěsné vozy k motorům spíš nepoužívaly. Ale mohu se samozřejmě mýlit.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 12 zář, 2019 8:52 pm

Také si myslím, že by to byla jen teorie. Přívěsné vozy za motorové hnací vozy měly červenou barvu. To mají z továrně vyráběných modelů jen dvě varianty od Schirmera. Ale tam jsou zase jen žluté popisy(ep.III a IV.) a za Mankou to proporčně vypadá děsně(zkoušel jsem). Na začátku 50.-tých let byla část motorových vozů přestavěna na přípojné vozy (nejspíš s označením Calm). Nevím, jestli to potkalo i Manky. Pokud ano, bylo by pak pravděpodobné tahat za Mankou další(vybrabčený) motorák. Nějaké přípojné vozy vyrábí Kuber, takže spíš než Ciz bych volil tuto variantu. On ten Tilligův vůz také neodpovídá skutečnosti. Modelovější je ten od Lorenze.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod René Novák » čtv 12 zář, 2019 9:00 pm

Díky za odpověď, tak nějak jsem to tušil. Zkoušel jsem prohledat internet jestli nenajdou nějakou dobovou fotku, ale nic. Jediné co jsem našel, bylo foto přepravy Biz k rekonstrukci z roku 2004 na webu posazavsky-pacifik.cz, kde ho táhne M262 (ale je to samozřejmě soudobé foto). Takto jsem si to zhruba na kolejišti představoval s M140.
Obrázek
René Novák
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12 zář, 2019 5:45 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod René Novák » čtv 12 zář, 2019 9:16 pm

Tady jsem to narychlo zkusil zinscenovat :-)
https://pacient78.rajce.idnes.cz/M140/# ... 40-Biz.jpg
René Novák
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12 zář, 2019 5:45 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod hank » pát 13 zář, 2019 5:29 am

Souhlasím s Radkem Strnadem. Taky bych použil něco ze sortimentu od Kubera, nejlépe některý z vozů s bílým písmem, např. tento:

cdlm46.jpg

Ale hodil by se i některý z předválečných vozů s obdélníkovým rámem a kratším rozvorem, třeba tento:

cdflm35.jpg

(Fotky jsou z Kuberova webu lepty.cz.)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod Jacek » pát 13 zář, 2019 8:44 am

Ono tak ani nejde o to jestli M 140.3 s tím vozem mohl potkat. Pravděpodobně ano. Jestli náhodou i spolu v jedné soupravě, to už nikdo nedokáže ani nevyloučí. I dnes občas musí jet co má kola. Ale je třeba i v modelu dodržet určité prvky, v tomto případě bílé nápisy a 3. třída do roku 1950, žluté nápisy po roce 1950, zrušení třetí třídy po roce 1957. Čili leda jako Ciz s bílými nápisy
http://www.jacek-modely.cz/epochy/

V tomto směru mě nadzdvihují někteří prodejci frázemi v e-shopech typu "k tomuto vozu se hodí tato lokomotiva", co na tom, že je mezi nimi rozdíl třeba 20 let, je to přece stejná epocha.

Ty vozy od KuBera se hodí bezvadně a sortiment je široký.

Jinak modely Kres obecně jsou jedny z těch, které si zaslouží hodnocení 100%
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod hank » pát 13 zář, 2019 4:40 pm

Jacek píše:V tomto směru mě nadzdvihují někteří prodejci...


Mě taky. :evil:

Naštěstí máme zdejší fórum, takže poctiví zájemci o historickou věrnost provozu na modelových kolejištích se mají kde poučit... :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Novinky TT 2019 - M140.313 KRES - Privátní projekt

Příspěvekod brzda » pát 13 zář, 2019 5:46 pm

René Novák píše:Tady jsem to narychlo zkusil zinscenovat :-)
https://pacient78.rajce.idnes.cz/M140/# ... 40-Biz.jpg

Ty si tak rýchlo zinscenoval, že to je celé naopak:). Celé nie, len polovica, sorry.
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Adam96, Google [Bot] a 7 návštevníků