JMRI

Software pro železniční modelářství, simulátory, ovládání, plánování....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » pon 08 črc, 2019 10:54 am

Tady nemáš pravdu.
Dodatečné zpoždění v nastavení Návěstidla odstraňuje chybu špatně odeslané návěsti z důvodu zmatení JMRI. Budou s tím fungovat všechny dekodéry.
Zpoždění návěsti na mých dekodérech (timeout) chybu v žádném případě neodstraní. To slouží pouze k tomu, aby nedocházelo k přeblikávání návěstí při příchodu většího množství paketů.
Ti co z nějakého důvodu chtějí používat verzi JMRI 4.14 nebo ještě starší tak použijí volbu dekodéru Pořadí adres: Pouze sudé, což je jiný způsob eliminace stejného problému.

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » pon 08 črc, 2019 11:06 am

belgarat píše:nehodilo by se spis nejakou "konzistenci" vbudovat primo do XPressNet vrstvy JMRI ?


Řešení tohoto problému prošlo určitým vývojem. Původně byl zpožďovací interval implementován přímo do vrstvy XpressNet. Ale to zpožďovalo i příkazy kterých se problém vůbec netýkal. Proto to bylo přesunuto k Návěstidlu a pouze k tomu s ovladačem Matice.

Níže uvedený obrázek pouze dokumentuje vývoj a tato volba v ostrém vydání už není.

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod belgarat » pon 08 črc, 2019 11:27 am

Prima, diky. Porad to ale "je trochu divne" -- vlozeni cekani jeste nikdy race condition (uplne) nevyresilo ;) stale to je 'vyhybani se' problemu. Vbudovanim do XPressnet vrstvy jsem myslel radne zpracovani zprav tak, aby vyssi nebyly asynchronnim zpracovanim a dorucovanim ovlivnene.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

JMRI Web Server

Příspěvekod sidlo » úte 09 črc, 2019 6:09 am

Panel Editor nebo Layout Editor lze obsluhovat z webového prohlížeče. V případě že Panel Editor nebo Layout Editor byl obsluhován z webovéno prohlížeče a současně bylo zvoleno způsob zobrazení Panel a současně panel obsahoval indikátory návěstidel a současně indikátor návěstidla obsahoval v definici návěstí aspect.xml více než jeden typ zobrazení návěsti imagetype a současně příslušná návěst obsahovala odkazy imagelink na více než jeden type zobrazení, tak potom mohlo dojít ke zobrazení nesprávného indikátoru. Tato chyba je ve verzi JRMI 4.16 opravena.

V minulé verzi bylo možno tuto chybu obejít použitím Rámů (Frames). Ve verzi JMRI 4.16 můžeme používat Panely, které jsou rychlejší. Podmínkou je, aby webový prohlížeč podporoval HTML5 WebSocket. Schopnost prohlížeče podporovat HTML5 WebSocket se dá otestovat na této stránce https://www.websocket.org/echo.html. V praxi se mi jednou stalo, že starší tablet (myslím že to byl Samsung) používal svůj vlastní webový prohlížeč a nešlo s ním obsluhovat panely. Po nainstalování prohlížeče Google Chrome začalo vše normálně fungovat.

Popis používání Panelů v JMRI Web Serveru je zde https://sites.google.com/site/sidloweb/jmri/09-panel-editor/jmri-web-server

Nastavení použití Panelů v Předvolbách

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

WiThrottle Server

Příspěvekod sidlo » stř 10 črc, 2019 5:49 am

WiThrottle Server umožňuje ovládat lokomotivy, výhybky a cesty z telefonu nebo tabletu pomocí aplikace Engine Driver. Je to oblíbený způsob provozu v kroužcích a klubech.

Při provozu v kroužku je problém udržet disciplínu mladých modelářů. V provozu se nevyhneme kolizím. Při větším počtu účastníků provozu býval problém rychle zjistit příčinu (viníka) problému. V minulé verzi bylo v okně WiThrottle Server vidět pouze uživatele a DCC adresa lokomotivy. Z těchto údajů nebylo možné rychle zjistit kdo s čím jede.

Od verze JMRI 4.16 přibyl v okně WiThrottle Server užitečný sloupec Evidence ID. Tak je na první pohled vidět kdo kterou lokomotivu ovládá.

Popis nastavení WiThrottle Serveru je zde https://sites.google.com/site/sidloweb/jmri/3-withrottle

Obrázek
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod zdeno » stř 17 črc, 2019 12:40 pm

Dnes jsem prisel na dalsi chybu v textu "Digitrax Personal edition" a to chybne uvadeny paket LACK B4, kterym se odpovida na paket IMM, teda EDh.
Byva obvykle, ze druhy byte v paketu B4 je opcode s vynulovanym bit.7. Teda na opcode EDh (1110_1101) se melo odpovidat 6Dh (0110_1101) a ne 7Dh, jak je napisane.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » stř 17 črc, 2019 1:12 pm

To asi patří do jiného vlákna.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod zdeno » čtv 18 črc, 2019 5:46 am

sidlo píše:To asi patří do jiného vlákna.

to neni az tak uplne pravda, protoze aj JMRI vyuziva paket IMM a ty sam si ho zabudoval.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: JMRI

Příspěvekod sidlo » čtv 18 črc, 2019 5:54 am

Sám jsem nebyl, ale spolupracoval jsem na tom.
Mělo by to být ve vláknu např. Digitrax Personal edition.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod Bemi » čtv 22 srp, 2019 10:36 am

Ahojte,
léto končí a nastává čas modelaření. Po několika měsících jsem oživil kolejiště a hned jsem narazil na problém. Používám program JMRI a na ovládání lokomotiv Engine driver. K mému překvapení po spuštění PanelPro se mi nepodařilo navázat spojení s tabletem (hlásí mi to nemožnost připojení). Připojení po spuštění přes DecoderPro není žádný problém. Nastavení v Panelu i Decoderu mám stejné. Zkoušel jsem i vše přeinstalovat, ale bez úspěchu. JMRI jsem zkoušel ve verzi 4.14 i 4.16.
Přitom před létem vše fungovalo k plné spokojenosti. Setkal jste se s tím někdo ?
Bemi
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 12 říj, 2018 10:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod zdeno » čtv 22 srp, 2019 11:24 am

asi "upgrade" Woken a nasledna zmena cisla portu USB.
Treba si zkontrolovat, ci mas pouzite stejne porty v JMRI a na PC.
To plati hlavne pro centralu DR5000, ktera nema moc rada ani vymenu zasuvky USB, za jinou.
---
Taky treba zkontrolovat IP adresy a pouzity port na Engine driver.
Ale to odpisujes podle JMRI, teda je mozny preklep.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

EngineDriver

Příspěvekod sidlo » čtv 22 srp, 2019 11:26 am

Rozhodně používat verzi 4.16.
Je jedno zdali první startuji DecoderPro nebo PanelPro. Předpokládám, že oba startují se stejným profilem, ale na Engine Driver to nemá vliv.
WiThrottle server je možno spustit ručně z DecoderPro nebo ručně PanelPro nebo automaticky z Předvoleb zákožka Startování. Všechny způsoby spuštění fungují stejně. Spuštěný server WiThrottle se pozná tím, že se otevře monitorovací okno WiThrottle. Bez serveru WiThrottle Engine Driver nejede, ale to víš.
Předpokládám, že tablet je přihlášen k místní WiFi AP a že s tím není problém.
Někdy se stane, zvláště při restartu JMRI, že se Engine Driver nechce přihlásit k serveru WiThrottle ze seznamu nedávných připojení. Potom pomůže do adresy ručně zadat IP adresu serveru nnn.nnn.nnn.nnn a port 12090. IP adresa serveru se zobrazuje (asi) ve třetím řádku okna WiThrottle.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: JMRI

Příspěvekod Bemi » čtv 22 srp, 2019 2:53 pm

Chlapi díky za bleskovou reakci,
problém jsem nakonec vyřešil-nevyřešil. Po prověření všech portů a možných nastavení jsem kapituloval i když s malým úspěchem. Engine Driver mi jde v pohodě spustit přes DekoderPro :D , spuštění přímo z PanelPro jsem vzdal :( . Ale už se mi zobrazují v ovladači jména lokomotiv z evidence, což mi zase předtím nefungovalo. Takže jo, alespoň něco se podařilo. Podle mě jde o nějaký nesoulad v komunikaci W10 a DR5000, ale tam už moje znalosti končí.
Bemi
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 12 říj, 2018 10:56 am

Re: JMRI

Příspěvekod zdeno » čtv 22 srp, 2019 5:28 pm

Bemi píše:Engine Driver mi jde v pohodě spustit přes DekoderPro :D , spuštění přímo z PanelPro jsem vzdal

toto jsem nejak prehledl a to je dulezite. Treba zkontrolovat PanelPro, ci ma totozne nastaveni jako DekoderPro. Protoze tam bude ta chyba !!
JMRI> Upravit> Predvolby> Pripojeni, kde to musi byt stejne u obou programu.
Jeste se podivej, ci tam nemas zatrhnute "Znepristupnit toto pripojeni".
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3003
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Engine Driver

Příspěvekod sidlo » čtv 22 srp, 2019 5:33 pm

Ta poznámka o DR5000 mě dost mate. V komunikaci EngineDriver --- WiThrottle by se neměla DR5000 nikde vyskytovat.
Běžná konfigurace je tato:

tablet ~~~~~ WiFi AP ===kabel ethernet=== WiThrottle & JMRI & PC ---kabel USB--- centrála (např. DR5000)

Pokud je ===kabel ethernet=== mezi WiFi AP a PC nahrazeno ~~~~~ WiFi spojením, tak to chodí pomalu, záleží na kvalitě WiFi.
Pokud je jako WiFi AP použita DR5000, tak nevím jak to funguje. Podle mě ta WiFi DR5000 tam je na něco jiného.

-----
Poznámka pod čarou: pokud jsou v evidenci DecoderPro použity obrázky lokomotiv a pokud se také spustí JMRI Web Server, tak se tyto obrázky budou také zobrazovat v seznamu lokomotiv v Engine Driver.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků