Všehochuť, plky a podobné ...

Co se nikam nevešlo, neni pro to téma apod.

Moderátoři: milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Tax » pon 12 srp, 2019 7:33 pm

K tým kartám: každá banka poskytuje výber kartou vo svojich bankomatob bezplatne. Akonáhle vyberáš v bankomate cudzej banky poplatku za výber hotovosti sa nevyhneš. Ale poplatok za platbu kartou v obchode je absurdný. A ešte prepočet nejakým pochybným, z brucha vytiahnutým kurzom to je už svinstvo.
Z kariet mám niekoľko, z VÚB kreditnú MasterCard World, dve debetné Visa Business ktoré v zahraničí nepoužívam, sú firemné, potom Visa Inspire. Visa Inspire je zaujímavá tým, že v bankomatoch partnerov Intesa Sanpaolo môžem z bankomatu vyberať bezplatne v rôznych krajinách, napríklad v Chorvátsku, Slovinsku, Bosne, Egypte, na Ukrajine, v Maďarsku, Rumunsku ... ale v ČR partnerskú banku nenájdem. Leda že by som tam niekde našiel bankomat VÚB.
Spoplatnenie výberov v zahraničí je rôzne, v mojom prípade 1,50% z transakcie, ale minimálne 7 €. Ale ak by som v zahraničí vyberal kreditkou MasterCard World tak poplatok je 3 €. Na výbery v zahraničí používam Mastercard z mBank, tam je poplatok 1,20 € pri výbere z akéhokoľvek bankomatu. Doma aj v zahraničí.
Ešte nikdy som sa nestretol s tým že by som mal na výpise položku "Platba u obchodníka". V poplatku za účet je toto zahrnuté paušálne, je jedno či v obchode platím alebo nie. Ale obchod by v žiadnom prípade nemal zákazníkovi účtovať poplatok za platbu kartou, ani prepočítavať na lokálnu menu nejakým vlastným, z p*dele vytiahnutým kurzom.
Čo sa mňa týka, vždy si zamením CZK už doma, pretože doma dostanem lepší kurz než keby som menil v ČR. Prečo je to tak neviem. Amen
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod mar-roc » pon 12 srp, 2019 7:53 pm

Tak tohle asi záleží banku od banky a účet od účtu. Já mohu se svou MasterCard vybírat z libovolného bankomatu v ČR bez jakéhokoliv poplatku a kdekoliv v cizině mě to přijde na 9Kč.
mar-roc
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 05 říj, 2017 11:22 am

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod RadekTandler » úte 13 srp, 2019 9:59 am

Tax píše:Ale poplatok za platbu kartou v obchode je absurdný.

Mě naopak připadá absurdní "standardní" postup, kdy se náklady na platby kartou socializují mezi zákazníky, co kartou neplatí, banka se pakuje na poplatku a navíc se pak bije do prsou, že poskytuje službu zadarmo. Každej to holt máme jinak.
Uživatelský avatar
RadekTandler
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 12 zář, 2012 9:26 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod BohousP » úte 13 srp, 2019 10:15 am

Ad Tax: V civilizovanom svete existujú aj karty (resp. banky), kde neplatíš za karty nič. Mám jednu českú banku, výbery celosvetove bez poplatku a dve debetné karty aj kreditky pre seba aj manželku bez ročného poplatku. Za to všetko platím za účet 5€ mesačne. Samozrejme, všetky elektronické operácie zdarma. Na Slovensku ( potrebujem účet aj v SR) som ekvivalent nenašiel.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Morris Zapp » pon 19 srp, 2019 4:41 am

RadekTandler píše:Mě naopak připadá absurdní "standardní" postup, kdy se náklady na platby kartou socializují mezi zákazníky, co kartou neplatí,
Jenomže manipulace s hotovostí taky není zadarmo.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod radula63 » úte 20 srp, 2019 6:22 pm

Jsme tu v plkách. Tak můžu zadat aktuální poznatek z Chorvatska.
Včera výběr z bankomatu v Promajně (Makarská riviéra). Pokus na 4 různých bankomatech = česká karta Mastercard = bez konverze nelze vybrat. Konverze se pohybuje od 19,5 kun do 42 kun !!! Tak bacha na to. Kurs směny 3.83Kč za 1 kunu plus konverze (poplatek firmě karty).
Naposledy upravil radula63 dne stř 21 srp, 2019 8:17 pm, celkově upraveno 2
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Charlie » stř 21 srp, 2019 8:14 am

Tak se mi chtělo na záchod při cestě autem, že jsem chtěl použít WC na železníční stanici Planá nad Lužnicí okolo které jsem jel. Pánové, oni tam nejsou záchody! když jsem se tedy pro jistotu zeptal v dopravní kanceláři, bylo mi řečeno, že to musím vydržet do doby než přijede vlak a tam si potom mohu dojít na vlakovej záchod. To je geniální řešení, protože jak jistě uznáte akutnost případu a příjezd vlaku nemusí být v souladu ke zdárnému vyřešení situace. Nevěřil jsem vlastní očím a zastavil se na několika nádražích v jižních Čechách a nikde nebyly záchody. Dokonce jedno nádraží bylo zavřené celé jen s nějakými ordinačními hodinami při příjezdu vlaku. To koukám, všude samá rekonstrukce ale záchod nenajdeš...
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod milan ferdián » stř 21 srp, 2019 8:33 am

Můžou být různé důvody,bezdomovci,feťáci,naši spolu..... atd. :wink:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod MiG » stř 21 srp, 2019 8:39 am

Důvod je jediný.
Někdo by ten záchod musel udržovat. A Se nechce.
MiG
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob 14 úno, 2015 11:55 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » stř 21 srp, 2019 8:51 am

Charlie píše:...

Důvod je jediný: Obecný přístup SŽDC k železniční dopravě.
Není kolej - není vlak - není problém.
Není WC (ani jiné služby pro kaštany aka cestující substrát) - nejsou cestující - nejsou vlaky - není problém.
Atd.

SŽDC se nenápadně, ale definitivně zařadila mezi státní instituce, které už dávno neslouží účelu, pro který byly zřízeny, ale pouze bezpracnému ždímání peněz z našich daní do pečlivě vybraných soukromých kapes. A dokud všichni nebudeme dost hlasitě řvát, tak to jinak nebude.

No, a pak že všechno není politika...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Brejla » stř 21 srp, 2019 9:01 am

Charlie píše:Tak se mi chtělo na záchod při cestě autem, že jsem chtěl použít WC na železníční stanici Planá nad Lužnicí okolo které jsem jel. Pánové, oni tam nejsou záchody! když jsem se tedy pro jistotu zeptal v dopravní kanceláři, bylo mi řečeno, že to musím vydržet do doby než přijede vlak a tam si potom mohu dojít na vlakovej záchod. To je geniální řešení, protože jak jistě uznáte akutnost případu a příjezd vlaku nemusí být v souladu ke zdárnému vyřešení situace. Nevěřil jsem vlastní očím a zastavil se na několika nádražích v jižních Čechách a nikde nebyly záchody. Dokonce jedno nádraží bylo zavřené celé jen s nějakými ordinačními hodinami při příjezdu vlaku. To koukám, všude samá rekonstrukce ale záchod nenajdeš...


To máš za to , že chceš jít ke konkurenci. S autem máš chodit na nádraží autobusové :!: I když si nedělám iluze, že by jsi byl úspěšnější :mrgreen:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod BohousP » stř 21 srp, 2019 9:36 am

Brejla píše:To máš za to , že chceš jít ke konkurenci. S autem máš chodit na nádraží autobusové :!: I když si nedělám iluze, že by jsi byl úspěšnější :mrgreen:

Ne, řidiči a cestující osobním autem odjakživa chodili do příkopu. Cestující autobusem "Dámy vlevo, páni vpravo".
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2921
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Morris Zapp » stř 21 srp, 2019 12:38 pm

Záchody na všech rekonstruovaných žst určitě jsou - viz § 21 vyhl. 177/1995 Sb.
Jinou otázkou je ale jejich provozování: ve chvíli, kdy tam bude stát platit hajzlbábu (nejlépe v turnuse 7/24), budete všichni na koni, jaké je to plýtvání penězi daňových poplatníků.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod hank » stř 21 srp, 2019 1:49 pm

Morris Zapp píše:Záchody na všech rekonstruovaných žst určitě jsou - viz § 21 vyhl. 177/1995 Sb.
Jinou otázkou je ale jejich provozování: ve chvíli, kdy tam bude stát platit hajzlbábu (nejlépe v turnuse 7/24), budete všichni na koni, jaké je to plýtvání penězi daňových poplatníků.


Proč stát, proboha? Vždyť SŽDC to zařízení může komukoli pronajmout...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Všehochuť, plky a podobné ...

Příspěvekod Morris Zapp » stř 21 srp, 2019 1:51 pm

Jo jako že někdo bude SŽDC (= státu) platit za to, že může udržovat hajzlíky v čistotě a vybírat chcavné?
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 836
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazeno (off topic)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků