Všechno možné i nemožné ... (a jiné plky)

Specializované fórum pouze pro příznivce velikosti TT (1:120).

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., radekkrupka

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod MZSP » čtv 15 srp, 2019 2:18 pm

Ó pardón, to se omlouvám. Myslel jsem , že tady jste všichni zasvědceni. Nechci se nikoho dotknout, ale reagoval jsem na předešlou diskuzi, v které se někteří zmínili o našich produktech a jmenovali mě. S tohoto důvodu jsem se nepotřeboval dále představovat. Pokud jde o neefektivnost a neprofesionalitu, volně přeloženo , proč něco dělat komplikovaně , když to jde jednoduše se stejným výsledkem.
MZSP
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10 led, 2019 5:54 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod MZSP » čtv 15 srp, 2019 2:28 pm

(pro hank) Nevím jak složité je napsat na internetu čtyři písmena, ale většinou to zvládne každý. Pokud jde o komunikaci, ano měli jme problémy, ale to v dané situaci pochopitelné. Nejsme žádní vyčůránci na eshopu , ale pár lidí , kteří se věnují modelařině a snaží se něco dát i ostatním. To , že se někdy něco nepovede, je jen vývoj a učení se v oboru. Možná až budete dělat něco pro druhé, pochopíte , že to není jen vypisování na fóru. Naštěstí takových nespokojených, máme opravdu jen co by na prstech napočítal.

Tady jmenovaný reproduktor k čsd413 - http://shop.mzsp.cz/reproduktory/370-r5 ... -piko.html
MZSP
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10 led, 2019 5:54 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod hank » čtv 15 srp, 2019 6:39 pm

MZSP: Kuře učí kohouta kokrhat... Skoro 2/3 ze 40 let svého pracovního života jsem se živil obchodem, včetně exportu a včetně zastupování nadnárodních firem, tak si s dovolením něco málo o profesionálním prodeji troufnu vědět. A jestli občas dělám něco užitečného pro účastníky zdejšího fóra, to ať po 10 letech mého fungování tady posoudí sami. Podstatnou část z těch dosavadních 3176 příspěvků mám podloženou nějakou méně či více pracnou rešerší, včetně hodin strávených v archívu, což je kupodivu taky práce, i když to tak možná zvenku někomu nepřipadá... A že to dělám zdarma, to snad ani není nutno zdůrazňovat.

A kromě toho: Sem chodí dost tvých potenciálních zákazníků. Tímto způsobem, ať už je to (ne)fungování tvého kšeftu nebo tvé uražené reakce na fóru, si je jedině odháníš. Ve kšeftě už od starověku platí zásada č. 1: Zákazník má vždycky pravdu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod MZSP » čtv 15 srp, 2019 8:18 pm

Přesně jak mě někteří upozorňovali, řešit tady kdo má větší koule asi není podstata tohoto fóra, takže o tom jakej je kdo obchodník mě je buřt. Dva roky jsem tady nebyl a o nic jsem nepřišel. Ti co něco dokážou , ty už tady nejsou a těm novejm , místo aby se poradilo , tak jen spousta keců jakej je kdo menší modelář. Tak se tady zase na další dva roky mějte. :D Třeba něco pochytíte. Doufám , že jen to dobrý.
MZSP
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10 led, 2019 5:54 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod Trixt » čtv 15 srp, 2019 9:05 pm

Omlouvám se za OT:

MZSP: Jsem zde nový a je tu spousta lidí, co mi pomohlo a co mi poradí, když nevím. Jsem vděčný za toto fórum. Je bohužel pravda, že se tu lidi občas zbytečně pohádají, ale když si přečteš co jsi napsal ty, musíš uznat, že to zní hrozně arogantně. Je škoda takového přístupu. Přijít po dvou letech, říct, říct všem že řeší věci neprofesionálně a předpokládat, že tě všichni znají. Škoda, že místo toho jsi nenabídl rovnou odkaz do tvého obchodu, bylo by to přínosnější. A rozhodně není třeba se hned loučit na dva roky, i to zní divně.
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod sidlo » pát 16 srp, 2019 4:42 am

hanku, připadáš mi jako Král když byl u Děda Vševěda
https://www.youtube.com/watch?v=gnvfsxFmeRg&t=5m30s
Prostě celou dobu se o něco snažíš a pak najednou něco plácneš... a dopadneš stejně jako místní experti na elektriku nebo MTB.
V obchodě sice platí, že zákazník má vždycky pravdu, ale tady platí, že profesionál má vždycky pravdu :lol:
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod hank » pát 16 srp, 2019 6:34 am

sidlo: Já jsem bohužel zvyklý, že když už někdo něco prodává, tak by se měl aspoň snažit ke svým zákazníkům (i potenciálním) chovat slušně. Jsou to oni, kdo mu nakonec přinese peníze.

A to tvrzení, že zákazník má vždycky pravdu, má ještě pokračování: ... i když ji nemá. Nicméně k umění obchodníka patří i v takovém případě vyvolat v zákazníkovi takový pocit, jako by ji měl. Právě proto, aby si toho zákazníka neodehnal. Když se dostanu jako zákazník do kontaktu s obchodníkem, který se chová arogantně a čiší z něj, že on je v branži profík a zákazníci blbci a navíc musí mít vždycky poslední slovo, tak si ten obchodník může být jistý, že od něj nenakoupím nic.

Jasně, někdo může namítnout, že sama skutečnost, že si někdo otevře e-shop, z něj nedělá obchodníka. Pak je ovšem otázka, proč si ho otvíral.

Za svou reakci na MZSP se omlouvat nehodlám. Koneckonců to byl on, kdo tu začal rozebírat, kdo co dělá a nedělá "pro druhé" a že "vypisování na fóru" je pro něj něco míň než "dělat něco pro druhé". Prozatím bych takové a podobné reakce na své pinožení ve zdejší diskusi za těch 10 let spočítal na prstech jedné ruky, takže to s jeho (ne)užitečností a (ne)potřebností snad nebude tak nejhorší. Ale jestli má kdokoli pocit, že bych toho měl nechat a dokáže to racionálně zdůvodnit, ať si klidně poslouží a dá mi to najevo. Koneckonců zrcadlo potřebuje občas nastavit každý. Já taky, ale i MZSP. Snažit se to zrcadlo rozbít není nejrozumnější.

A samozřejmě, řečeno slovy jednoho žijícího klasika, souhlasu netřeba.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod Brejla » pát 16 srp, 2019 6:44 am

Problém je v tom, že řada "profesionálů" si o sobě myslí, že jsou profesionálové.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod sidlo » pát 16 srp, 2019 6:45 am

hanku hlavně se nenech otrávit a s tím vypisováním na fóru nekonči. Ono těch lidí, kteří poskytují ověřené a těžko získatelné informace, tady na fóru tolik není. A ty pro mě patříš to té úzké skupiny lidí, jejichž příspěvky čtu celé a pozorně i když mě téma vlákna přímo nezajímá.
Hezký den, hodně zdaru a pevné zdraví.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod nadkachna » pát 16 srp, 2019 7:27 am

Brejla píše:Problém je v tom, že řada "profesionálů" si o sobě myslí, že jsou profesionálové.

Největší problém je, že mnoho lodí nechápe správný význam slova profesionál a rádi ho zaměňují za termín odborník. Profesionál je ten, kdo vykonává nějakou profesi. To ale automaticky neznamená, že dané činnosti opravdu rozumí. A naopak amatér může v té samé činnosti dokonale vynikat. Drtivá většina modelářů tak z logiky věci není profesionály (modelaří pro radost a ne pro peníze) a tím pádem se ani nemohou chovat neprofesionálně.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod hank » pát 16 srp, 2019 8:13 am

nadkachna píše:Největší problém je, že mnoho lodí nechápe správný význam slova profesionál a rádi ho zaměňují za termín odborník. Profesionál je ten, kdo vykonává nějakou profesi. To ale automaticky neznamená, že dané činnosti opravdu rozumí. A naopak amatér může v té samé činnosti dokonale vynikat. Drtivá většina modelářů tak z logiky věci není profesionály (modelaří pro radost a ne pro peníze) a tím pádem se ani nemohou chovat neprofesionálně.


No, odbornost by snad k profesionalitě měla patřit... Aspoň moje generace takhle byla vychovaná a snažili jsme se to většinou předat i generaci našich dětí, těch "Husákových"... Soudě podle toho, jak se ty dnes už téměř 50leté děti občas chovají a kam tenhle systém - dnes už samy často ve vedoucích funkcích - vedou, se nám to asi moc nepovedlo... Jenže je fakt, že v tomhle systému se už odbornost pro výkon profese často nevyžaduje a pojem "kvalifikace" zahrnuje i jiné věci, které mají často při posuzování kvalifikovanosti člověka pro některé profese větší váhu než odbornost.

Jistě i někteří amatéři mohou být dobrými odborníky bez formální kvalifikace. Pak je spíš na místě používat třeba pojem "poučený laik" nebo něco podobného. Ale třeba zrovna obchodní činnost by dle mého soudu měla patřit k těm, kde by se profesionální chování vyžadovat mělo. A měli by ho vyžadovat především sami zákazníci. Ono stačí vyrazit přes hranici na západ nebo na jih, aby si člověk uvědomil ten rozdíl.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod Jarda H. » sob 17 srp, 2019 2:13 pm

hank píše: ..... že v tomhle systému se už odbornost pro výkon profese často nevyžaduje a pojem "kvalifikace" zahrnuje i jiné věci, které mají často při posuzování kvalifikovanosti člověka pro některé profese větší váhu než odbornost. .....


No to by byla diskuze na hóóódně dlouho, člověk by nevěřil, na co lze v praxi při návštěvách zákazníku narazit !
Ale jak říká jeden nejmenovaný český klasik " Když my nesmíme ani naznačovat" :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod VojtikJ » ned 18 srp, 2019 11:14 am

mě to nedá a po době se taky ozvu...

bod 4... arogance...
Arogantní je tu většina z některých to číší z každého příspěvku...
bod 3...
si je udělejte, ale ono to není jen o tom že se to vytiskne na míru do modelu, no ale to dle toho co jste napsal nevíte.
bod 2...
někteří obchodníci ani radši nekomunikují a zrovna má zkušenost s nekomunikací/nedodání i po roce není s malým obchodníkem (Tesaře fakt nemyslím)
bod 1...
překlepy jsou jedna věc, to se dá opravit...
ale web? Vy jste určitě mistr i v tom to odvětví že?

a prej kdo tu je arogantní...
dpč, člověk si tu přečte zas jednu diskuzi a zvedne se mu tlak.. Jestli si myslíte že jste zde všichni modeláři z ČR... tak to jste fakt na omylu, většina co znám osobně řekne, že sem radši ani neleze, nebo přestala sem chodit, přesně z tohodle přístupu kterej tu od Vás je. Modeláři jste, ale jako lidi se chovat neumíte.
Nevím kdo by se tu měl zamyslet, zda jeden prodejce, nebo uživatelé tohoto fóra. Čest vyjímkám!
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod hank » ned 18 srp, 2019 1:50 pm

VojtikJ píše:Modeláři jste, ale jako lidi se chovat neumíte.


Copak, spoléháš na něčí krátkou paměť? Stačí podívat se zpátky, cos tady zplodil ty. Taky ti pámbu moc toho slušného chování nenadělil... Nebo máš kulaté razítko na rozhodování o tom, kdo se umí chovat jako člověk?

VojtikJ píše:...většina co znám osobně řekne, že sem radši ani neleze, nebo přestala sem chodit...


... protože tu nejde lajkovat a sbírat kamarády...
... protože se tu objevují příspěvky delší než na tři řádky, které vyžadují porozumění psanému textu a víc než 30 vteřin soustředění na jednu věc...
... a taky je tu málo obrázků a skoro žádné video...
... a taky se tu většinou píše správně česky a když to někdo neumí, tak se skoro vždycky najde někdo, kdo ho na to upozorní, což je taky nepochybně vrchol arogance...
... a ta tvoje "většina co znám" je kolik? dva? tři? čtyři? nebo do kolika to umíš počítat?

No a jestli si myslíš, že tu někomu bude chybět, když bude ochuzen o tvou slušnost a lidský přístup... no tak si to klidně mysli dál.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: PIKO 2019 - loko řady 413.0

Příspěvekod VojtikJ » ned 18 srp, 2019 2:21 pm

a prej kdo tu je arogantní...
Do teď jsem tě tu bral jako za normálního člověka, kterej dokáže pomoci..
ale chyba,
Ještě ti to nikdo neřekl, HANKU jsi arogantní hovado a poslední řádkem jsi to jen a jen dokázal

ať klidně dostanu BAN, ale za tím si stojím!
Chyba sem lozit. Vůbec se to tu nezměnilo. Teda pardón změnilo, k horšímu!!

Sbohem.
Šašci
VojtikJ
 
Příspěvky: 564
Registrován: stř 11 led, 2012 8:35 pm

PředchozíDalší

Zpět na Velikost TT (komunita TT)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků