Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Schémata, zapojení, návody, dotazy a postupy k využití v železničním modelářství.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf, 123.marek

Re: OT

Příspěvekod belgarat » stř 14 srp, 2019 11:46 am

sidlo píše:Já jsem zůstal u přímá, oblouk, přechodnice; spodek, svršek; výhybka normální, oblouková, štíhlá, křižovatková; návěstidlo vjezdové, předvěst, odjezdové, seřaďovací; ... :lol:

To ma kolega :) Taky mu nezavidim.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Příspěvekod Brejla » stř 14 srp, 2019 11:53 am

belgarat píše:... Dovolim si nesouhlasit s temi "komercnimi vyrobky" - v absolutnich cislech mozna, ale kdyz si postavim Sidlodekoder (cimz se dostanu na 1/3-1/6 ceny) tak jednak muzu penize vrazit do neceho co postavit neumim :) a jednak si odpustim "soft lock-in" (viz jine tema) protoze si tech dekoderu muzu postavit kolik chci a kdy chci...


To je dost závislé na tom, jak si ceníš vlastní práci. Mně to vychází, pokud bych to dělal já nebo synové, na minimálně dvojnásobek ceny obvyklých komerčních výrobků (pokud bych bral finance, které za uvedenou dobu vyděláme komerčně).
Tento ušetřený čas pak můžeme věnovat právě modelování krajiny atd.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Příspěvekod belgarat » stř 14 srp, 2019 12:09 pm

Brejla píše:To je dost závislé na tom, jak si ceníš vlastní práci.[...] (pokud bych bral finance, které za uvedenou dobu vyděláme komerčně).

Joo, to je jiny pohled na vec. Kdyz zustanu dele v kanclu (to znamena jeste dele nez mam udelano co potrebuji ten den/tyden), tak nic navic nedostanu -- a rocni nebo projektove odmeny jsou ve velkem korporatu spis loterie nez nasledek prace. No, a nabirat si dalsi zavazky nemusim a ani nechci, takze na komercni penize prepocitavat nelze tak pausalne. Jinak mas samozrejme pravdu :)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Příspěvekod Ondřej » stř 14 srp, 2019 6:40 pm

belgarat píše:Ja si ho stahl a zbezne prosel, vis, neni na tom nic prekvapiveho zejmena kdyz mam neco podobneho pro ciste analogove kolejiste :) Spis je prekvapive ze nevidis (nechces ?) neco tak ocividneho ... takze nezbyva nez se ptat:

Co muzu udelat Arduinem ve Tvem projektu, s Tvymi moduly a Tvou sbernici, a NEmuzu udelat tim samym Arduinem do ktereho je zastrceny XpressNet (Loconetum se omlouvam, neznam) ? Podotykam ze tim XPressNetem je schopny TrainController ovladat cele kolejiste i sbirat data z nej (coz ty vlastne ani nechces).

Protoze rozdil mezi tvym do sebe uzavrenym projektem a pouzitim DCC je prave a jenom v:
- odlisnem kodu pro vysilani prikazu v panelu, a
- odlisnem kodu pro prijem prikazu v "modulech" (v "digitalu" dekoderech)
a protoze se jedna jen o upravu software -- kde vidis to podstatne drazsi, kdyz jsi schopny (nebo ja) si software napsat sam ?

Tvoje "argumentace" typu "stahni si, precti si" mi pripomina jednoho jineho diskutera (Jirka_US), ktery (zamerne) nevysvetloval co presne mysli a pak slavnostne uzavrel konstatovanim "ale ja chtel neco uplne jineho, a ty jsi uplne mimo". Neni to moc hezky pristup a HLAVNE nevede k vyjasneni myslenek a stanovisek.

Jak pise Brejla / Sidlo - neni to zle, a vlozene usili je hodne obdivu. Jenomze:
- to _vyzaduje_ pouziti jedineho mozneho HW (specialni moduly)
- _neumoznuje_ zapojeni do sirsho celku
- _neumoznuje_ pripadny nouzovy rucni vstup (a la MM) - leda opet se specializovanym HW
Ano, taky jsem si nekdy v roce 1992 psal na Didaktiku kopirak a nahravani na pasku, takze proc to delat znova, po svem, uplne jinak a samozrejme lepe (a s novymi chybami) rozumim.

Pro mne ma "standard" tu hodnotu, ze muzu zuzitkovat projekty Sidla, Fuldy (pri vsem tom prskani :-D) - kde je to vyhodne a NAOPAK to co udelam _muze_ slouzit i jinym bez toho, abych vynutil dalsi zmeny jen kvuli "jednomu zarizeni". Edit (reformulace) Pouziti Tve komponenty (napr pultu) je naopak neco cemu se v software rika "viralni technologie" - kvuli jedne komponente se vynuti plosna zmena nebo globalni pozadavek ... a ani to neni lacinejsi, ani mene pracne.

P.S.: vsiml sis, ze Ti (treba) pri opakovani v SetIndi pretece cteni mimo buffer s odesilanymi daty ? Taky bych doporucil aspon nejaky checksum, cokoliv... scitani, XOR, ... prece jenom se data mohou porusit.


OK. KAPITULACE. Už ste mě přesvědčili.
Taky dík za upozornění na chybu, už je to opravené. Checksum jsem nedával úmyslně, aby to šlo komandovat z konzole. To, že se zatím neprojevila chyba s bufferem při opakování svědčí o tom, že je komunikace kvalitní :)
Uživatelský avatar
Ondřej
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 22 úno, 2007 12:48 pm
Bydliště: Roztoky - PZ

Re: Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Příspěvekod belgarat » stř 14 srp, 2019 7:57 pm

Ondřej píše:OK. KAPITULACE. Už ste mě přesvědčili.

O presvedceni mi neslo ... ty vlastni pokusy maji velike kouzlo, takze doufam ze to nevzdas.

Mne slo vyslovene o opakovany mytus v nazvu tematu - ja na nej naletel taky :)
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Příspěvekod sidlo » čtv 15 srp, 2019 5:08 am

Brejla píše:My taky na hodně velkém kolejišti používáme asi jedinečný systém řízení. Není to z důvodu, že by se nenašel železničněmodelářský systém, ale my si na něm svým způsobem testujeme řídící prvky a software, který naše firma dodává v automatických výrobních a logistických linkách. Celé je to neskutečně drahé, ale zase si to na sebe svým způsobem vydělá v rámci firemního vývoje.

Brejla píše:To je dost závislé na tom, jak si ceníš vlastní práci. Mně to vychází, pokud bych to dělal já nebo synové, na minimálně dvojnásobek ceny obvyklých komerčních výrobků (pokud bych bral finance, které za uvedenou dobu vyděláme komerčně).
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3589
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Mytus: Digital je o HODNE drazsi a MUSI mit PC

Příspěvekod Brejla » čtv 15 srp, 2019 8:30 am

sidlo píše:
Brejla píše:My taky na hodně velkém kolejišti používáme asi jedinečný systém řízení. Není to z důvodu, že by se nenašel železničněmodelářský systém, ale my si na něm svým způsobem testujeme řídící prvky a software, který naše firma dodává v automatických výrobních a logistických linkách. Celé je to neskutečně drahé, ale zase si to na sebe svým způsobem vydělá v rámci firemního vývoje.

Brejla píše:To je dost závislé na tom, jak si ceníš vlastní práci. Mně to vychází, pokud bych to dělal já nebo synové, na minimálně dvojnásobek ceny obvyklých komerčních výrobků (pokud bych bral finance, které za uvedenou dobu vyděláme komerčně).


:?: :?: :?:
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Předchozí

Zpět na Elektrika a elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků