Hektor Tillig

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Hektor Tillig

Příspěvekod BeBe2 » ned 12 led, 2014 12:24 pm

Všem hezký den.
Tak jako zde tak i v DCC jsem nováček.Zkoušel jsem ve fóru najít příspěvek který by mi pomohl ale nenašel.Tak tedy mám set ROCO Multimaus a do Hektora-Tillig jsem nainstaloval Zimo 623 PluX 12.Jedním z důvodu je to,že Hektor má konektor tudíž odpadá letování.Nechal jsem tovární nastavení jen do Multimausu jsem zapsal T435.Loko stála na "servisní" koleji jízdá parádní na oba směry světla se přepínala dle směru.Tady jsem si namluvil,že už to asi umím :( a zkusil jsem změnit CV 33,34 popř.35 zkrátka tlač.F1...nejsem si vědom,že bych zasahoval do jiných CV navíc jsem si vědom,že Multimaus neumí zpětně číst změny CV.No a najednou nastal problém:rozjel jsem mašinu kabinou vpřed amašina vyrazila plnou rychlostí tak neslítla ze stolu.Regulátor jsem otočil do druhého směru mašina nic jen se ozvalo mírné zabzučení a na displ.Zkrat-Stop.Do mašiny jsem dal zpět analog.propojku mašina jede na FZ1 normálně.Vrátil jsem lokodekodér stejný problém.Provedl jsem CV 8 pro dekodér a Reset Multimausu stejná situace.Ptám se proto zkušených kolegů jestli se někdo nesetkal s touto situací.Mám však obavu,že se semnou dekodér rozloučil určitě se zkusim s prodejcem dohodnout na odzkoušení příp.reklamaci.Jak jsem již napsal nejsem si vědom nějakého mimořádného zásahu do mašiny ani dekodéru.Děkuji všem za příp.pomoc.
BeBe2
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 12 led, 2014 10:13 am

Re: Hektor Tillig

Příspěvekod pekl024 » ned 12 led, 2014 12:36 pm

Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Hektor Tillig

Příspěvekod mpinta » ned 12 led, 2014 1:59 pm

http://lokopin.wz.cz/body.php/digital/l ... tm%23CHYBY
Tohle je taky dobré. Zrovna ty rychlostní stupně se projevují podobně.
Taky bych zkusil Reset v módu POM.
Přesto může být LD vadný. Není to nic neobvyklého.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Hektor Tillig

Příspěvekod BeBe2 » ned 12 led, 2014 2:24 pm

Děkuji Vám,v druhém okně mám zrovna otevřeny Vaše stránky pane Pinta.Na klavesnici stažené návody ZIMO.Zkusit reset v POM jen dekoder nebo komplet a ještě k tabulce,na centrále je nastavení rychlostí jasné a v dekoderu je CV pod kterým číslem.Už jsem třeba zkusil v CV29 na 63 loko se nehla ale nenastalo ani hlášení Zkrat.Už si píšu vše co udělám to nečtení hodnot CV na Multimausu bude asi do budoucna dost nepříjemné.Je otázka pro rakušáci ,tuto konfiguraci dávají jako start set.Pravě od start setu bych očekával určitou blbuvzdornost. :lol:
BeBe2
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 12 led, 2014 10:13 am

Re: Hektor Tillig

Příspěvekod mpinta » ned 12 led, 2014 2:43 pm

to BeBe2:
Prosím tykat. :D
Lepší asi bude Skype, je to možné? Nahlas nebo psát, obojí je lepší, než tady.
Pokud nejsem online stačí prozvonit, všechny kontakty mám na stránkách.
Sem pak můžeš napsat až výsledek, ať už je jakýkoliv.
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Hektor Tillig zvuk Jacek

Příspěvekod Kajinek11 » sob 10 srp, 2019 9:56 am

Zdravím pánové, mohu se zeptat jestli někdo nemáte vyčtené hodnoty CV - ček zvukového projektu Hektor Tillig od Jacka? Při programování světel se mi podařilo v Decoder Pro omylem přepsat i nějaká CV pro zvuk a není to teď ono. CV8-0 bohužel nepomohl. A já blbec to neměl zálohované, protože jsem dělal poprvé s Decoder Pro od JMRI a netušil jsem, že to funguje trošku zrádně.
Na oplátku nabízím hodnoty CV pro Bardotky (dvě verze), Sergeje (dvě verze), Brejlovci (dvě verze), Rosničku a BR86. Vše od Jacka. Časem přibude i Kocour od Tilliga. Díky moc za pomoc..
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: Hektor Tillig zvuk Jacek

Příspěvekod Jacek » pon 12 srp, 2019 8:55 am

A není lepší se zeptat přímo autora než zde "handlovat" CV systémem pokus-omyl :?: Základní CV pro rychlosti a světla jsou v návodu, zvuková CV záměrně nikde nepíšu, respektujte to.
http://jacek-modely.cz/soubory/modely/p ... Tillig.pdf
Obávám se však, že to spravit nepůjde, pokud mi přesně nepopíšete závadu, těch CV je několik desítek v projektu a nepoužitých s defaultním nastavením jsou stovky. Pak by pomohlo jen přehrání.
Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky http://www.jacek-modely.cz
Uživatelský avatar
Jacek
 
Příspěvky: 883
Registrován: sob 20 led, 2007 10:03 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků