Segmentové kolejiště JOSEFOV

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod milan ferdián » ned 04 srp, 2019 11:42 am

jirkan píše:Ale na fotce to vypadá jinak......

Díky za upozornění.Na fotce je to O.K.,inu provozní slepota :mrgreen: :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod brzda » ned 04 srp, 2019 11:59 am

Tam je to tak, ako by to malo byť:).
brzda
 
Příspěvky: 156
Registrován: stř 13 srp, 2014 12:17 pm

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » čtv 08 srp, 2019 4:36 pm

Já jen nějak nerozumím té výhybce vedle angličana.

Ta výhybka by měla sloužit jako odvrat, protože do ní zaústěná trať vede ze spádu. Pokud by tam nemusela být, není problém ji zrušit.
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » čtv 08 srp, 2019 4:48 pm

jirkan píše:
Ale na fotce to vypadá jinak......
Díky za upozornění.Na fotce je to O.K.,inu provozní slepota :mrgreen: :wink: .
Milan

Tomuhle trochu nerozumím :?: :) . Tak je to zhlaví dobře nebo ho mám ještě předělat?
Už od počátku byl angličan součástí zhlaví a obě tratě do něj byly zaústěny viz návrh MF na straně 3.
Stanice Josefov - úpravy7a.jpg
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod Trixt » čtv 08 srp, 2019 5:09 pm

joe1970 píše:Tomuhle trochu nerozumím . Tak je to zhlaví dobře nebo ho mám ještě předělat?

Když se podíváš na svůj příspěvek z 3.8., kde máš schéma celého kolejiště a na svůj poslední příspěvek, zjistíš, že jsi tenkrát vložil asi nesprávné schéma, kdy jsi obě koleje zaústil do angličana. Teď to máš dobře. Proto Milan tenkrát reagoval tak, jak reagoval. :)
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » čtv 08 srp, 2019 5:15 pm

Po úpravě by to vjezdové zhlaví vypadalo takto:
vjezdové zhlaví - úprava.jpg
vjezdové zhlaví - úprava.jpg (38.78 KiB) Zobrazeno 4685 krát

Zhlaví se zkrátilo, nicméně z hlavní (dolní) trati není možný vjezd k nástupišti 1 a 1a. Traťováci mohou vyjíždět pouze na horní trať. Trochu komplikací je i s novým umístěním mechanických návěstidel :wink:
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod Myšpulín » čtv 08 srp, 2019 7:10 pm

Ta odvratná výhybka tam je zbytečná. Kdyby něco na kopci ujelo, tak uděláš hromadu u traťováků, to stačí. Do stanice jako takové ti to nevlítne. Ale jak psal Trix, už jsi to zhlaví měl lépe, takto to má ona omezení, o kterých píšeš. Ovšem pokud by se ti povedlo rozdělení kolejí ve stanici třeba 2 nahoru a 3 dolů, bylo by to lepší, ale i to tvé předchozí 1 a 4 asi lze tolerovat. Ovšem nejsem žádný znalec.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » čtv 08 srp, 2019 9:27 pm

Tak jsem se opět vrátil k víceméně původnímu zhlaví, téměř shodnému se současným stavem. Pouze problémovou obloukovou výhybku, napojující horní trať do nádraží, jsem nahradil EW2. Plánované díly C a D jsem přehodnotil a naplánoval jako jeden díl s depem. To umožnilo posunout točnu a lehce upravit prostor depa. Je to takhle už přijatelné? Bohužel problém traťováků a koleje 1a, na které je možné zajíždět pouze z horní tratě, dál zůstává.
vjezdové zhlaví - úprava2.jpg
vjezdové zhlaví - úprava2.jpg (38.16 KiB) Zobrazeno 4583 krát
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod Myšpulín » pát 09 srp, 2019 5:34 am

Já se vrátím zpět. Podívej se na první fotku z příspěvku z 28.8.2018. Tam máš zaústění 2+3 bez vlečky a traťovky, kdy je možné postavit dvě nezávislé cesty na horní a dolní kolej. Jenže na schémátku z 3.8.2019, pokud odstraníš výhybku do továrny a ten nešťastný odvrat, máš zaústěné obě koleje do angličana a pak se teprve rozdělují na staniční koleje. Tudíž je možné postavit jen jedinou cestu, nehledě na to, že angličan byl v praxi mnohem víc "poruchový" než klasická výhybka. A na to tě upozornil Milan. Bylo by dobré, pokud by se ti podařilo vytvořit opět to, co je na té fotce, z kolejiva které požaduješ a klidně doplněné o tu bižuterii kolem. Proto schéma z 8.8.2019 18:48 už bylo dobré, rozdělení 2+3, bez bižuterie. Ovšem to ze stejného dne, ale z 19:15 má sice tu bižuterii, ale je jen 1+4. S odjezdem traťovky jen jedním směrem se netrap, ona totiž nemůže ze stanice odjet na přímo. Tato kolej není dopravní, ale manipulační, a z ní, jak známo, nelze stavět odjezdové cesty. Proto bych ti doporučil vrátit se ke schématu z 18:48 a přidat tam nějak ten zbytek, traťovku, vlečku, co se vejde.

A to moje označení X+Y je počet staničních kolejí, ze kterých lze (X) a nelze (Y) odjet na horní kolej. Pro spodní kolej nemusíš mít stav 5+0, ale klidně jen 4+1, jak to je na tom schémátku z 18:48. Proto se mi toto líbí jako nejlepší.

Ale to poslední schéma bych asi taktéž bral, pokud ti to takto vyhovuje. Na onom prostoru už asi nic jiného nepůjde.

Fuj, to jsem se rozkecal.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » pát 09 srp, 2019 9:37 am

Fuj, to jsem se rozkecal.

Super, díky, konečně jsem pochopil v čem je ten zádrhel a co znamená 2+3 :D :lol: :mrgreen: Poslední dobou si asi sedím na vedení :lol: . Jdu to upravit a hodím to sem opět k diskusi
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » pát 09 srp, 2019 12:00 pm

Co tohle? Varianta s prodlouženým zhlavím a upraveným depem
vjezdové zhlaví - úprava 4.jpg
vjezdové zhlaví - úprava 4.jpg (42.35 KiB) Zobrazeno 4373 krát
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod Myšpulín » pát 09 srp, 2019 6:28 pm

Za mne dobrý, ale nejsem žádný odborník, a na depa už vůbec ne.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod Polabský » pát 09 srp, 2019 8:35 pm

A už zase si vymýšlím.
To depo by si zasloužilo ještě jeden alespoň nouzový vjezd i za cenu úvratě, za normálních podmínek neužívaný..
Bývalo to tak zvykem. Když se pokazil oficiální vjezd, tak se jezdilo přes nějaký bramborový šturc.
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod Radek Strnad » pát 09 srp, 2019 9:08 pm

Naprosto souhlasím s kolegou Polabským. Vést všechno z depa pouze jednou výhybkou na jednu kolej mi nepřijde praktické. Při jakékoliv poruše by bylo depo naprosto paralyzováno. Už jsem to tu psal minulý týden, že se mi to nelíbí.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Segmentové kolejiště JOSEFOV

Příspěvekod joe1970 » sob 10 srp, 2019 1:51 pm

To depo by si zasloužilo ještě jeden alespoň nouzový vjezd i za cenu úvratě, za normálních podmínek neužívaný

No jo, ale jak a kam to vtěsnat? Nějak si to nedovedu představit
Uživatelský avatar
joe1970
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 11 pro, 2011 11:35 am
Bydliště: dříve Studenec (okr. Třebíč), pak dlouhá léta Brno a teď Sloup v Mor. krasu

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Pawlik a 9 návštevníků