Začátek s DCC

Vše pro digitální provoz - dotazy, praxe, návody, postupy, normy, kompatibilita atd.

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H., Rudolf

Začátek s DCC

Příspěvekod MartinHübl » úte 06 srp, 2019 6:12 pm

Dobrý den chtěl bych se zeptat od jaké výrobce je nejlepší ovládání do budoucna mám v plánu úplně automatické ovládání a byl bych rád kdyby jste mi někdo poradili ideálně jak centrálu trafo tak i dekodéry a detektory.
MartinHübl
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 pro, 2017 1:26 pm

Re: Začátek s DCC

Příspěvekod BohousP » úte 06 srp, 2019 6:26 pm

Nejlepší řešení neexistuje. Záleží strašně moc na zvolené koncepci, velikosti plánovaného kolejiště a také vlastních znalostech. Doporučuji prostudovat web Lokopin, ten je jakousi biblí českých DCC modelářů. Zásadně nekupovat dopředu moc věcí. Vývoj je hodně rychlý.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Začátek s DCC

Příspěvekod sidlo » úte 06 srp, 2019 6:40 pm

Najdi si v nejbližším okolí někoho komu důvěřuješ a několikrát to v klidu proberte.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Začátek s DCC

Příspěvekod Ove » úte 06 srp, 2019 6:53 pm

stejná rada a stejná zkušenost, zajdi k někomu, kdo už má nějaké řešení, zkoukni, prober a uvidíš...
(ideální jsou také různé modelářské akce, Pečky jsou skvělé, aly ty budou zase až v květnu)
Uživatelský avatar
Ove
 
Příspěvky: 577
Registrován: sob 18 srp, 2018 7:14 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Začátek s DCC

Příspěvekod Rudolf » úte 06 srp, 2019 7:41 pm

MartinHübl píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat od jaké výrobce je nejlepší ovládání do budoucna mám v plánu úplně automatické ovládání a byl bych rád kdyby jste mi někdo poradili ideálně jak centrálu trafo tak i dekodéry a detektory.


Odkud jsi ?

Admin

P.S. - myslím, že by bylo pro všechny uživatele diskuzního fóra užitečné, aby si vyplnili položku bydliště (stačilo by na úrovni okresního města), pak by se snadněji řešili podobné problémy a dotazy...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Začátek s DCC

Příspěvekod fulda » stř 07 srp, 2019 6:34 am

Nebo TADY, TADY, TADY, TADY a tak.

Z mojeho pohledu je celkem dobré začít start setem, stejně budeš ještě několikrát měnit názor.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves


Zpět na DCC v praxi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků