Moduly Vidrholec

Vše co souvisí s moduly.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod milan ferdián » úte 19 bře, 2019 9:19 am

Že se vám podařilo sehnat originální plánek stanice,klobouk dolů.Vidím trojcestné výhybky ve zhlavích :wink: .Proto mne se zdálo,že ta stanice není komplet :wink: .Pro doplnění informací jako perličku,oficiální plán stanice v ČSD/xls,ukazuje odsun osy hlavní koleje 1 :mrgreen: .Těším se na další foto.Už nebudu rušit.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod dino » stř 20 bře, 2019 7:17 pm

Ahoj,
přikládám další fotografii ze stavby - stanice Šatov ve zkrácené variantě.
Pro znalce upozorňuji, že stále není položena kolej č.7. na znojemském zhlaví. :-)
Na tuto zkrácenou variantu se vejdou na první kolej 3 ypsilony.
zkracena varianta pro domaci jezdeni.jpg
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod Sandy » pát 22 bře, 2019 8:27 am

Já vím, že vy, "moduláři", to tak máte nastavené (štíhlé výhybky), ale nám "klasikům" (alespoň některým), se zdá zvláštní, že zhlaví je stejně dlouhé jako dopravní koleje. Na které se navíc vejdou jen tři "Y" a loko.... :oops:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod milan ferdián » pát 22 bře, 2019 8:33 am

Sandy píše:Já vím, že vy, "moduláři", to tak máte nastavené (štíhlé výhybky), ale nám "klasikům" (alespoň některým), se zdá zvláštní, že zhlaví je stejně dlouhé jako dopravní koleje. Na které se navíc vejdou jen tři "Y" a loko.... :oops:

Sandy,jen drobnost.Chybí ti třetí vložený díl (modul stanice se skládá 3 x 800 mm) :mrgreen: :wink: .
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod Sandy » pát 22 bře, 2019 11:41 am

milan ferdián píše:
Sandy píše:Já vím, že vy, "moduláři", to tak máte nastavené (štíhlé výhybky), ale nám "klasikům" (alespoň některým), se zdá zvláštní, že zhlaví je stejně dlouhé jako dopravní koleje. Na které se navíc vejdou jen tři "Y" a loko.... :oops:

Sandy,jen drobnost.Chybí ti třetí vložený díl (modul stanice se skládá 3 x 800 mm) :mrgreen: :wink: .
Milan

Já vím (zkrácená varianta). To bylo jen takové šťouchnutí, oni si do nás taky občas "rejpnou".... :roll:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod dino » ned 24 bře, 2019 8:58 pm

Přikládám poslední foto přilepení kolejí - č. 7 a 7a. :-)

poslední lepení koleji.jpg
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod milan ferdián » úte 26 bře, 2019 5:32 pm

Až teď jsem si všiml obrázku.Kluci držím palce.Vidím,že pečlivě pokládáte kolejivo a výhybky.Kromě Šatova ještě něco nového připravujete?A jak je na tom Dobruška?
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod dino » pon 01 dub, 2019 4:54 pm

milan ferdián píše:Až teď jsem si všiml obrázku.Kluci držím palce.Vidím,že pečlivě pokládáte kolejivo a výhybky.Kromě Šatova ještě něco nového připravujete?A jak je na tom Dobruška?
Milan

Ahoj Milane,
nebyl jsem na Diskuzi nějakou chvilku.
Teď jsem hledal nějakou fotografii Dobrušky, ale nenašel jinou než fotku zastávky Otovice a v dálce vidíš Dobrušku.
Dobruška má nové silo (od Šikulů), budovy skladiště a nádraží. Ještě se ale nezelení.
Provozně - sjízdnost a ovládání - má perfektní.

image025.jpg


Mimochodem, majitel Dobrušky se pustil do stavby vozů a postavil v Nku nádherné "cibule".
cibule.jpg
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod dino » pon 05 srp, 2019 8:43 pm

Ahoj,
Adéla (11 let) pokračuje ve stavbě zastávky Otovice. Flokovala první vrstvu zelené, pak suché a něco málo květin. Pro zlepšení představivosti jsme zasadili dva stromy.
Otovice 07-2019.jpg
Otovice zastávka - červenec 2019


Ještě musí dodělat polní cestu k zastávce, dokončit násep a opravit perón. A také zasadit pár keřů. :D
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod dino » ned 15 zář, 2019 6:05 pm

Ahoj modelářky a modeláři,
zmínil jsem se v sousedním vlákně o výstavbě modulu - hlavolamu.
Zastávka s vlečkou Pivovar Varnsdorf skutečně existuje. Ale je „kolejově“ reálná – tedy nudná. Každý skutečný vlastník vlečky šetřil peníze a do projektu dal jen minimum výhybek (byly drahé). Spíše se vždy nakládalo nebo skládalo u rampy nebo nějaké volné plochy.

2019-09-15 Pivovar Varnsdorf.jpg
nz. Varnsdorf město


Takže posílám pár dat. Modul má rozměry 85x50 cm.
Délka nástupiště minimálně 40 cm. Tedy možnost zastavování Os nebo Sp nebo krátkých rychlíků.
Obsluha vlečky strojvedoucími Mn vlaky (nebude zde vlečková lokomotiva)
Pokud bude potřeba, bude se moci Mn vlak schovat uvnitř a nechat projet jiný vlak. A pak pokračovat v manipulaci s obsazenou traťovou kolejí (TK).
Ale to už hraničí s hlavolamem „ježek v kleci“. To víte, holky doma chtěly pořádnou vlečku.

Obsluha by měla probíhat dvakrát denně:
dopolední vlak - I sud (O), I láhve (O), T chmel (P), E uhlí (P)/popel (O), F ječmen (P)
odpolední vlak - I sud (O), I láhve (O), L slad (O), E střepy (O), G skl.obaly (P)

O znamená odesílá, P znamená přijímá.
Je třeba si uvědomit, že 5 vozů Mn přiváží, ale 5 vozů již na vlečce stojí.

Modul tedy není reálná vlečka, ale čirá radost pro manipulaci. Je jen volně inspirován Varndsorfem - pivovar Kocour a návrhy Carla Arendta.
volně položené výhybky.jpg
volně položené výhybky
Naposledy upravil dino dne pon 16 zář, 2019 9:34 am, celkově upraveno 1
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod milan ferdián » ned 15 zář, 2019 7:58 pm

Budeš se divit, ale nějak ten hlavolam nevidím :mrgreen: :wink: vidím běžnou vlečku.
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod Myšpulín » pon 16 zář, 2019 3:13 pm

Já v tom ten hlavolam asi vidím, ale za boha nemohu přijít na to, co jsou ta písmena před komoditama. Asi si na něčem sedím.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod hank » pon 16 zář, 2019 4:58 pm

Myšpulín píše:Já v tom ten hlavolam asi vidím, ale za boha nemohu přijít na to, co jsou ta písmena před komoditama. Asi si na něčem sedím.


To jsou řady nákladních vozů. 8) I - chlaďáky, E - uhláky, G - zetky, T - vozy se stahovací střechou, F - sypáky, L - plošiňáky (v tomto případě s kontejnery na slad). P bude zřejmě příjezd/vykládka, O nakládka/odjezd.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod dino » pon 16 zář, 2019 5:10 pm

hank píše:
Myšpulín píše:Já v tom ten hlavolam asi vidím, ale za boha nemohu přijít na to, co jsou ta písmena před komoditama. Asi si na něčem sedím.


To jsou řady nákladních vozů. 8) I - chlaďáky, E - uhláky, G - zetky, T - vozy se stahovací střechou, F - sypáky, L - plošiňáky (v tomto případě s kontejnery na slad). P bude zřejmě příjezd/vykládka, O nakládka/odjezd.

Jen doplním Hanka, jedná se o značení vozů dle UIC. Takový základní přehled je zde.
dino
 
Příspěvky: 79
Registrován: ned 12 led, 2014 2:36 am

Re: Moduly Vidrholec

Příspěvekod Myšpulín » pon 16 zář, 2019 5:27 pm

Vždyť jsem psal, že si asi na něčem sedím. E a G mne napadlo, s F jsem si nebyl jist, ale L to celé rozbouralo, bohužel mne kontejner nenapadl. A přiznávám I neznám. Takže oběma Vám děkuji. Přeci jen mi je národní značení bližší.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

PředchozíDalší

Zpět na Moduly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků